Lag-EM i friidrett 2015

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Lag-EM i friidrett 2015
Generell informasjon
ArrangørEuropean Athletic Association
VertsbyRussland Tsjeboksary, Russland
Hellas Heraklion, Hellas
Bulgaria Stara Zagora, Bulgaria
Aserbajdsjan Baku, Aserbajdsjan
Dato20.–21. juni 2014
Øvelser40
Medaljeoversikt
MesterRussland Russland
SølvTyskland Tyskland
BronseFrankrike Frankrike
Nettsted Offisielt nettsted Redigere på wikidata
Mesterskap
Forrige – neste
Lag-EM i friidrett 2014Lag-EM i friidrett 2017

Lag-EM i friidrett 2015 ble arrangert for sjette gang 20. og 21. juni 2015.

Superligaen ble arrangert i Tsjeboksary i Russland, mens 3. divisjon ble avholdt i Baku i Aserbajdsjan som en del av Europalekene 2015.

Kalender[rediger | rediger kilde]

Divisjon Dato Vertsby Vertsland
Superligaen 20.–21. juni 2015 Tsjeboksary Russland Russland
1. divisjon 20.–21. juni 2015 Heraklion Hellas Hellas
2. divisjon 20.–21. juni 2015 Stara Zagora Bulgaria Bulgaria
3. divisjon 20.–21. juni 2015 Baku Aserbajdsjan Aserbajdsjan

Superligaen[rediger | rediger kilde]

Sted: Central Stadium, Tsjeboksary, Russland[1]

Deltakerland[rediger | rediger kilde]

Finland Finland
Frankrike Frankrike
Hviterussland Hviterussland
Italia Italia
Norge Norge
Polen Polen

Russland Russland
Spania Spania
Storbritannia Storbritannia
Sverige Sverige
Tyskland Tyskland
Ukraina Ukraina

Menn[rediger | rediger kilde]

Event Gull Sølv Bronse
100 m Christophe Lemaitre
Frankrike Frankrike
10,26 Richard Kilty
Storbritannia Storbritannia
10,35 Sven Knipphals
Tyskland Tyskland
10,50
200 m Serhij Smelyk
Ukraina Ukraina
20,45
SB
Daniel Talbot
Storbritannia Storbritannia
20,62
SB
Enrico Demonte
Italia Italia
20,67
SB
400 m Jarryd Dunn
Storbritannia Storbritannia
45,09
PB
Mame-Ibra Anne
Frankrike Frankrike
45,26
PB
Aliaksandr Linnik
Hviterussland Hviterussland
45,43
NR
800 m Giordano Benedetti
Italia Italia
1.45,11
CR
Pierre-Ambroise Bosse
Frankrike Frankrike
1.45,14 Adam Kszczot
Polen Polen
1.45,84
1500 m Valentin Smirnov
Russland Russland
3.52,03 Marcin Lewandowski
Polen Polen
3.52,06 Oli Aitchison
Storbritannia Storbritannia
3.52,33
3000 m Richard Ringer
Tyskland Tyskland
8.34,35 Roberto Alaiz
Spania Spania
8.35,07 Andrew Butchart
Storbritannia Storbritannia
8.35,75
5000 m Mourad Amdouni
Frankrike Frankrike
14.04,63 Jesús España
Spania Spania
14.05,09 Andy Vernon
Storbritannia Storbritannia
14.05,85
3000 meter hinder Krystian Zalewski
Polen Polen
8.37,51 Nikolaj Tsjavkin
Russland Russland
8.39,39 Yuri Floriani
Italia Italia
8.40,47
110 m hekk Sergej Sjubenkov
Russland Russland
13,22
SB
Pascal Martinot-Lagarde
Frankrike Frankrike
13,42 Lawrence Clarke
Storbritannia Storbritannia
13,64
400 m hekk Denis Kudryavtsev
Russland Russland
48,67
CR
Patryk Dobek
Polen Polen
49,04
PB
Leonardo Capotosti
Italia Italia
49,93
PB
4 x 100 m Storbritannia Storbritannia
38,21
CR
Frankrike Frankrike
38,34 Italia Italia
38,71
4 x 400 m Frankrike Frankrike
3.00,47
CR
Storbritannia Storbritannia
3.00,54 Polen Polen
3.01,24
Høydehopp Daniil Tsyplakov
Russland Russland
2,33
=PB
Marco Fassinotti
Italia Italia
2,28 Mateusz Przybylko
Tyskland Tyskland
2,25
Stavsprang Renaud Lavillenie
Frankrike Frankrike
5,85 Raphael Holzdeppe
Tyskland Tyskland
5,85
SB
Piotr Lisek
Polen Polen
5,80
SB
Lengde Aleksandr Menkov
Russland Russland
2,33
=PB
Kafétien Gomis
Frankrike Frankrike
2,28 Alyn Camara
Tyskland Tyskland
2,25
Tresteg Fabrizio Donato
Italia Italia
17,11 Aleksey Fyodorov
Russland Russland
16,92 Simo Lipsanen
Finland Finland
16,62
Kulestøt David Storl
Tyskland Tyskland
21,20 Tomasz Majewski
Polen Polen
20,23
=SB
Pavel Lyzhyn
Hviterussland Hviterussland
20,15
Diskos Robert Urbanek
Polen Polen
63,03 Martin Wierig
Tyskland Tyskland
60,23 Frank Casañas
Spania Spania
60,01
SB
Slegge Paweł Fajdek
Polen Polen
82,64 Nick Miller
Storbritannia Storbritannia
75,91 Yevhen Vynohradov
Ukraina Ukraina
75,91
SB
Spydkast Tero Pitkämäki
Finland Finland
84,44 Johannes Vetter
Tyskland Tyskland
78,97 Valeriy Iordan
Russland Russland
78,32
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord

Kvinner[rediger | rediger kilde]

Event Gull Sølv Bronse
100 m Asha Philip
Storbritannia Storbritannia
11,27 Natalija Pohrebnjak
Ukraina Ukraina
11,29 Ewa Swoboda
Polen Polen
11,48
200 m Natalija Pohrebnjak
Ukraina Ukraina
22,76
PB
Bianca Williams
Storbritannia Storbritannia
23,16 Yekaterina Smirnova
Russland Russland
23,29
400 m Floria Gueï
Frankrike Frankrike
51,55 Mariya Mikhailyuk
Russland Russland
51,59 Libania Grenot
Italia Italia
51,82
800 m Renelle Lamote
Frankrike Frankrike
2.00,18 Joanna Józwik
Polen Polen
2.00,30
SB
Anastasiya Tkachuk
Ukraina Ukraina
2:00,72
SB
1500 m Anna Shchagina
Russland Russland
4.15,22 Karoline Bjerkeli Grøvdal
Norge Norge
4.16,22 Rhianwedd Price
Storbritannia Storbritannia
4.16,59
3000 m Sofia Ennaoui
Polen Polen
9.20,39 Maren Kock
Tyskland Tyskland
9.20,82 Jelena Korobkina
Russland Russland
9.20,93
5000 m Renata Plis
Polen Polen
15.49,31 Volha Mazuronak
Hviterussland Hviterussland
15.51,89
SB
Clémence Calvin
Frankrike Frankrike
15.53,28
3000 meter hinder Gesa-Felicitas Krause
Tyskland Tyskland
9.46,49 Lennie Waite
Storbritannia Storbritannia
9.59,75 Emma Oudiou
Frankrike Frankrike
10.01,02
100 m hekk Alina Talay
Hviterussland Hviterussland
12,80 Nina Morozova
Russland Russland
12,85 Cindy Roleder
Tyskland Tyskland
12,92
=SB
400 m hekk Eilidh Child
Storbritannia Storbritannia
54,47
EL
Anna Titimets
Ukraina Ukraina
54,75
SB
Yadisleidy Pedroso
Italia Italia
55,18
SB
4 x 100 m Ukraina Ukraina
42,50
CR
Russland Russland
42,99 Tyskland Tyskland
43,21
4 x 400 m Russland Russland
3.24,98
EL
Frankrike Frankrike
3.28,84 Ukraina Ukraina
3.29,79
Høydehopp Marija Kutsjina
Russland Russland
1,99
SB
Ruth Beitia
Spania Spania
1,97 Kamila Lićwinko
Polen Polen
1,97
=SR
Stavsprang Silke Spiegelburg
Tyskland Tyskland
4,75
=CR
Anzjelika Sidorova
Russland Russland
4,70
=PB
Angelica Bengtsson
Sverige Sverige
4,60
NR
Lengde Darya Klishina
Russland Russland
6,95
CR
Volha Sudareva
Hviterussland Hviterussland
6,86
PB
Sosthene Taroum Moguenara
Tyskland Tyskland
6,79
Tresteg Yekaterina Koneva
Russland Russland
14,98 Kristin Gierisch
Tyskland Tyskland
14,46 Simona La Mantia
Italia Italia
14,22
SB
Kulestøt Christina Schwanitz
Tyskland Tyskland
19,82
CR
Irina Tarasova
Russland Russland
18,51 Aliona Dubitskaya
Hviterussland Hviterussland
18,38
Diskos Mélina Robert-Michon
Frankrike Frankrike
62,24 Zaneta Glanc
Polen Polen
58,92 Sanna Kämäräinen
Finland Finland
58,53
Slegge Anita Włodarczyk
Polen Polen
78,28
CR
Betty Heidler
Tyskland Tyskland
75,73
SB
Alexandra Tavernier
Frankrike Frankrike
74,05
PB
Spydkast Christina Obergföll
Tyskland Tyskland
61,69 Tatsiana Khaladovich
Hviterussland Hviterussland
61,08 Jenni Kangas
Finland Finland
55,33
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord

Sluttstilling[rediger | rediger kilde]

Pos Land Poeng Note
1 Russland Russland 368,5 Gull
2 Tyskland Tyskland 346,5 Sølv
3 Frankrike Frankrike 319,5 Bronse
4 Storbritannia Storbritannia 317
5 Polen Polen 291
6 Italia Italia 288
7 Ukraina Ukraina 281.5
8 Spania Spania 230.5
9 Hviterussland Hviterussland 217
10 Sverige Sverige 187 Nedrykk til 1. divisjon 2017
11 Finland Finland 149,5
12 Norge Norge 121

1. divisjon[rediger | rediger kilde]

Sted: Pankritio Stadium, Heraklion, Hellas

Deltakerland[rediger | rediger kilde]

Belgia Belgia
Estland Estland
Hellas Hellas
Irland Irland
Latvia Latvia
Litauen Litauen

Nederland Nederland
Portugal Portugal
Romania Romania
Sveits Sveits
Tsjekkia Tsjekkia
Tyrkia Tyrkia

Stilling etter 21/40 øvelser[rediger | rediger kilde]

Pos Land Poeng Note
1 Tsjekkia Tsjekkia 192 Opprykk til Superligaen 2017
2 Hellas Hellas 174
3 Portugal Portugal 153
4 Belgia Belgia 144
5 Irland Irland 143
6 Nederland Nederland 140
7 Sveits Sveits 137
8 Romania Romania 125
9 Litauen Litauen 115
10 Tyrkia Tyrkia 113
11 Estland Estland 99 Nedrykk til 2. divisjon 2017
12 Latvia Latvia 95

2. divisjon[rediger | rediger kilde]

Sted: Stara Zagora, Bulgaria

Deltakerland[rediger | rediger kilde]

Bulgaria Bulgaria
Danmark Danmark
Island Island
Kroatia Kroatia

Kypros Kypros
Serbia Serbia
Slovenia Slovenia
Ungarn Ungarn

Stilling etter 21/40 øvelser[rediger | rediger kilde]

Pos Land Poeng Note
1 Danmark Danmark 117 Opprykk til 1. divisjon 2017
2 Ungarn Ungarn 114.5
3 Bulgaria Bulgaria 108
4 Serbia Serbia 101.5
5 Island Island 88.5
6 Kroatia Kroatia 85
7 Kypros Kypros 68 Nedrykk til 3. divisjon 2017
8 Slovenia Slovenia 65.5

3. divisjon[rediger | rediger kilde]

Sted: Baku National Stadium, Baku, Aserbajdsjan

Deltakerland[rediger | rediger kilde]

AASSEs flagg Athletic Association of Small States of Europe
(Gibraltar Gibraltar, Liechtenstein Liechtenstein, Monaco Monaco, San Marino San Marino)
Albania Albania
Andorra Andorra
Armenia Armenia
Aserbajdsjan Aserbajdsjan
Bosnia-Hercegovina Bosnia-Hercegovina
Georgia Georgia

Israel Israel
Luxembourg Luxembourg
Nord-Makedonia Nord-Makedonia
Malta Malta
Moldova Moldova
Montenegro Montenegro
Slovakia Slovakia
Østerrike Østerrike

Referanser[rediger | rediger kilde]

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]