Europeiske innendørsleker 1968

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Europeiske innendørsleker 1968
Generell informasjon
VertsbyMadrid
VertslandSpania Spania
Dato9. og 10. mars 1968
Deltakernasjoner20
Deltakere151
Øvelser23
Mesterskap
Forrige – neste
Praha 1967Beograd 1969

Europeiske innendørsleker 1968 ble arrangert 9. og 10. mars 1968 in Madrid i Spania. Dette var de tredje europeiske innendørslekene som ble arrangert.

Herrer[rediger | rediger kilde]

50 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (s)
1 Jobst Hirscht Vest-Tyskland Vest-Tyskland 5,72
2 Bob Frith Storbritannia Storbritannia 5,78
3 Günther Gollos Øst-Tyskland Øst-Tyskland 5,78
4 Wiesław Maniak Polen Polen 5,79
5 Ivan Karasi Jugoslavia Jugoslavia 5,79
6 Wladislaw Sapeja Sovjetunionen Sovjetunionen 5,80

400 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (s)
1 Andrzej Badeński Polen Polen 47,04
2 Alexandr Brattsjikov Sovjetunionen Sovjetunionen 47,3
3 Jan Balachowski Polen Polen 47,3
4 Colin Campbell Storbritannia Storbritannia 47,6

800 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (min)
1 Noel Carroll Irland Irland 1:56,61
2 Alberto Esteban Spania Spania 1:57,7
3 Sergei Krjutsjok Sovjetunionen Sovjetunionen 1:58,1
4 Gerd Larsen Danmark Danmark 1:58,3
5 Michail Schelobovskij Sovjetunionen Sovjetunionen 1:58,7
6 Jan Kasal Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia 1:59,2

1500 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (min)
1 John Whetton Storbritannia Storbritannia 3:50,94
2 José María Morera Spania Spania 3:51,7
3 Igor Potaptsjenko Sovjetunionen Sovjetunionen 3:51,9
4 José Lourenço Portugal Portugal 3:59,6

3000 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (min)
1 Viktor Kudinski Sovjetunionen Sovjetunionen 8:10,22
2 Bernd Dießner Øst-Tyskland Øst-Tyskland 8:11,0
3 Wolfgang Zur Vest-Tyskland Vest-Tyskland 8:11,8
4 Werner Schneiter Sveits Sveits 8:12,8
5 Dane Korica Jugoslavia Jugoslavia 8:15,4
6 Miroslav Jůza Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia 8:19,4
7 Arne Risa Norge Norge 8:25,0

50 m hekk[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (s)
1 Eddy Ottoz Italia Italia 6,52
2 Günther Nickel Vest-Tyskland Vest-Tyskland 6,68
3 Milan Kotík Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia 6,73
4 Adam Kołodziejczyk Polen Polen 6,78
5 Viktor Balitsjin Sovjetunionen Sovjetunionen 6,79
6 Valentin Tsjistjakov Sovjetunionen Sovjetunionen 6,95

Høydehopp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Høyde (m)
1 Valerij Skvorzov Sovjetunionen Sovjetunionen 2,17
2 Valentin Gavrilov Sovjetunionen Sovjetunionen 2,17
3 Kenneth Lundmark Sverige Sverige 2,14
4 Rudolf Hübner Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia 2,14
5 Ingomar Sieghart Vest-Tyskland Vest-Tyskland 2,11
6 Bo Jonsson Sverige Sverige 2,11
7 Rudolf Baudis Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia 2,11
8 Robert Sainte-Rose Frankrike Frankrike 2,08

Stavsprang[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Høye (m)
1 Wolfgang Nordwig Øst-Tyskland Øst-Tyskland 5,20
2 Gennadij Blisnezov Sovjetunionen Sovjetunionen 5,10
3 Jörg Milack Øst-Tyskland Øst-Tyskland 5,00
4 Renato Dionisi Italia Italia 5,00
5 Ignacio Sola Spania Spania 5,00
6 Kjell Isaksson Sverige Sverige 4,90
7 Leszek Butscher Polen Polen 4,80
8 Mike Bull Storbritannia Storbritannia 4,80

Lengdehopp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Lengde (m)
1 Igor Ter-Ovanesjan Sovjetunionen Sovjetunionen 8,16
2 Tõnu Lepik Sovjetunionen Sovjetunionen 7,87
3 Bernhard Stierle Vest-Tyskland Vest-Tyskland 7,59
4 Klaus Beer Øst-Tyskland Øst-Tyskland 7,55
5 Jack Pani Frankrike Frankrike 7,53
6 Jacinto Segura Spania Spania 7,45
7 Dimos Manglaras Hellas Hellas 7,18
8 Michael Sauer Vest-Tyskland Vest-Tyskland 7,14

Tresteg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Lengde (m)
1 Nikolaj Dudkin Sovjetunionen Sovjetunionen 16,71
2 Viktor Sanejev Sovjetunionen Sovjetunionen 16,69
3 Luis Felipe Areta Spania Spania 16,47
4 Şerban Ciochină Romania Romania 16,42
5 Giuseppe Gentile Italia Italia 16,03
6 Petr Nemšovský Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia 15,64
7 Michael Sauer Vest-Tyskland Vest-Tyskland 15,61
8 Aşkın Tuna Tyrkia Tyrkia 15,48

Kulestøt[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Lengde (m)
1 Heinfried Birlenbach Vest-Tyskland Vest-Tyskland 18,65
2 Władysław Komar Polen Polen 18,40
3 Nikolaj Karassjov Sovjetunionen Sovjetunionen 18,35
4 Traugott Glöckler Vest-Tyskland Vest-Tyskland 18,33
5 Edy Hubacher Sveits Sveits 18,33
6 Arnjolt Beer Frankrike Frankrike 18,12
7 Pierre Colnard Frankrike Frankrike 18,02
8 Eduard Gusjtsjin Sovjetunionen Sovjetunionen 18,00

4 x 364 meter stafett[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere Tid (min)
1 Polen Polen Waldemar Korycki
Jan Balachowski
Jan Werner
Andrzej Badeński
2:48,9
2 Vest-Tyskland Vest-Tyskland Horst Daverkausen
Peter Bernreuther
Ingo Röper
Martin Jellinghaus
2:49,7
3 Sovjetunionen Sovjetunionen Boris Savtsjuk
Vassilij Anissimov
Sergej Abalikhin
Alexandr Brattsjikov
2:51,5

1820 meter stafett (1+2+3+4 runder)[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere Tid (min)
1 Sovjetunionen Sovjetunionen Alexander Lebedev
Boris Savtsjuk
Igor Potaptsjenko
Sergej Krjutsjok
3:52,2
2 Polen Polen Marian Dudziak
Waldemar Korycki
Andrzej Badeński
Edmund Borowski
3:54,6
3 Spania Spania José Luis Sánchez
Ramón Magariños
Alfonso Gabernet
José María Reina
4:02,7
Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Petr Utěkal
Ladislav Kříž
Pavel Hruška
Jan Kasal
DNF

3 x 1000 meter stafett[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere Tid (min)
1 Sovjetunionen Sovjetunionen Michail Schelobowski
Oleg Raiko
Anatoli Werlan
7:13,6
2 Spania Spania Alberto Esteban
Enrique Bondía
Virgilio González
7:23,6
3 Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Pavel Hruška
Jan Kasal
Miroslav Jůza
7:40,2

Kvinner[rediger | rediger kilde]

50 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (s)
1 Sylviane Telliez Frankrike Frankrike 6,24
2 Erika Rost Vest-Tyskland Vest-Tyskland 6,38
3 Hannelore Trabert Vest-Tyskland Vest-Tyskland 6,41
4 Galina Mitrokhina Sovjetunionen Sovjetunionen 6,45
5 Galina Bukharina Sovjetunionen Sovjetunionen 6,45
6 Renate Heldt Øst-Tyskland Øst-Tyskland 6,48

400 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (s)
1 Natalja Petsjonkina Sovjetunionen Sovjetunionen 55,24
2 Gisela Köpke Vest-Tyskland Vest-Tyskland 56,2
3 Tatjana Arnautova Sovjetunionen Sovjetunionen 56,3
4 Ika Maričić Jugoslavia Jugoslavia 56,5

800 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (min)
1 Karin Burneleit Øst-Tyskland Øst-Tyskland 2:07,60
2 Alla Kolesnikova Sovjetunionen Sovjetunionen 2:08,3
3 Valentina Lukjanova Sovjetunionen Sovjetunionen 2:09,4
4 Emília Ovádková Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia 2:09,9
5 Ingela Ericson Sverige Sverige 2:10,3
6 Elisabeth Östberg Sverige Sverige 2:20,2

50 m hekk[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (s)
1 Karin Balzer Øst-Tyskland Øst-Tyskland 7,03
2 Bärbel Weidlich Øst-Tyskland Øst-Tyskland 7,07
3 Ljudmila Ijevleva Sovjetunionen Sovjetunionen 7,09
4 Inge Schell Vest-Tyskland Vest-Tyskland 7,13
5 Valeria Bufanu Romania Romania 7,19
6 Galina Sarubina Sovjetunionen Sovjetunionen 7,22

Høydehopp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Høyde (m)
1 Rita Schmidt Øst-Tyskland Øst-Tyskland 1,84
2 Virginia Bonci Romania Romania 1,76
3 Antonina Okorokova Sovjetunionen Sovjetunionen 1,76
4 Snežana Hrepevnik Jugoslavia Jugoslavia 1,76
5 Jordanka Blagoewa Bulgaria Bulgaria 1,76
6 Klara Pusjkarjova Sovjetunionen Sovjetunionen 1,73
7 Katja Lasowa Bulgaria Bulgaria 1,70
8 Barbara Inkpen Storbritannia Storbritannia 1,65

Lengdehopp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Lengde (m)
1 Berit Berthelsen Norge Norge 6,43
2 Bärbel Löhnert Øst-Tyskland Øst-Tyskland 6,23
3 Viorica Viscopoleanu Romania Romania 6,23
4 Heide Rosendahl Vest-Tyskland Vest-Tyskland 6,20
5 Helēna Ringa Sovjetunionen Sovjetunionen 6,14
6 Meta Antenen Sveits Sveits 6,08
7 Marijana Lubej Jugoslavia Jugoslavia 5,51
Tatjana Talysjeva Sovjetunionen Sovjetunionen NM

Kulestøt[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Lengde (m)
1 Nadesjda Tsjisjova Sovjetunionen Sovjetunionen 18,18
2 Margitta Gummel Øst-Tyskland Øst-Tyskland 17,69
3 Marita Lange Øst-Tyskland Øst-Tyskland 17,62
4 Iwanka Christowa Bulgaria Bulgaria 17,11
5 Marlene Fuchs Vest-Tyskland Vest-Tyskland 16,01
6 Marija Tschorbowa Bulgaria Bulgaria 15,73
7 Brenda Bedford Storbritannia Storbritannia 13,99

4 x 182 meter stafett[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere Tid (min)
1 Vest-Tyskland Vest-Tyskland Renate Meyer
Hannelore Trabert
Christa Elsler
Erika Rost
1:28,8
Sovjetunionen Sovjetunionen Lilija Tkatsjenko
Ljudmila Samotjossova
Vera Popkova
Natalja Petsjonkina
DQ

1820 meter stafett (1+2+3+4 runder)[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere Tid (min)
1 Sovjetunionen Sovjetunionen Lilija Tkatsjenko
Vera Popkova
Nadesjda Seropegina
Anna Simina
4:28,3
2 Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Eva Putnová
Vlasta Seifertová
Libuše Macounová
Emília Ovádková
4:39,0

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]