Lag-EM i friidrett 2019

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Lag-EM i friidrett 2019
Generell informasjon
ArrangørEuropean Athletic Association
Vertsbyfire byer
Dato9. - 11. august 2019
Mesterskap
Forrige – neste
20172021

Lag-EM i friidrett 2019 ble arrangert fra 9. til 11. august 2019.[1]

Europamesterskapet for lag er delt inn i fire "divisjoner" etter deltakerlandenes lagresultater i siste EM for to år siden. Disse kalles henholdsvis superliga, 1. divisjon, 2. divisjon og 3. divisjon. Norge deltar i år på nivået 1. divisjon.

Vertsbyer[rediger | rediger kilde]

Divisjon Dato Vertsby Vertsland
Superligaen 9. - 11. august 2019 Bydgoszcz Polen Polen
1. divisjon 9. - 11. august 2019 Sandnes Norge Norge
2. divisjon 10. - 11. august 2019 Varaždin Kroatia Kroatia
3. divisjon 10. - 11. august 2019 Skopje Nord-Makedonia Nord-Makedonia

Superligaen[rediger | rediger kilde]

Deltakerland:

Finland
Frankrike
Hellas
Italia
Polen
Spania
Storbritannia
Sveits
Sverige
Tsjekkia
Tyskland
Ukraina

Resultater, menn[rediger | rediger kilde]

Øvelse Første Andre Tredje
100 m
Vind: -1.4 m/s
Jimmy Vicaut
FrankrikeFrankrike Frankrike
10.35 Marcell Jacobs
ItaliaItalia Italia
10.39 Michael Pohl
Tyskland Tyskland
10.55
200 m
Vind: -1.0 m/s
Richard Kilty
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
20.66 Eseosa Desalu
ItaliaItalia Italia
20.69 Mouhamadou Fall
FrankrikeFrankrike Frankrike
20.70
400 m Davide Re
ItaliaItalia Italia
45.35 Dwayne Cowan
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
46.18 Óscar Husillos
SpaniaSpania Spania
46.36
800 m Adam Kszczot
PolenPolen Polen
1:46.97 Jamie Webb
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
1:47.25 Álvaro de Arriba
SpaniaSpania Spania
1:47.48
1500 m Marcin Lewandowski
PolenPolen Polen
3:47.88 Charlie Grice
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
3:48.35 Jakub Holuša
TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia
3:49.18
3000 m Adel Mechaal
SpaniaSpania Spania
8:02.51 Kalle Berglund
SverigeSverige Sverige
8:02.79 PB James West
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
8:02.97
5000 m Yeman Crippa
ItaliaItalia Italia
13:43.30 Julien Wanders
SveitsSveits Sveits
13:45.31 Hugo Hay
FrankrikeFrankrike Frankrike
13:58.20
3000 meter hinder Fernando Carro
SpaniaSpania Spania
8:27.26 Topi Raitanen
FinlandFinland Finland
8:27.68 Krystian Zalewski
PolenPolen Polen
8:29.12 SB
110 m hekk
Vind: -1.8 m/s
Orlando Ortega
SpaniaSpania Spania
13.38 Pascal Martinot-Lagarde
FrankrikeFrankrike Frankrike
13.46 Gregor Traber
Tyskland Tyskland
13.54
400 m hekk Patryk Dobek
PolenPolen Polen
48.87 Ludvy Vaillant
FrankrikeFrankrike Frankrike
48.98 SB Luke Campbell
Tyskland Tyskland
49.24 SB
4 × 100 m StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
Dominic Ashwell
Oliver Bromby
Richard Kilty
Harry Aikines-Aryeetey
38.73 Tyskland Tyskland
Steven Müller
Marvin Schulte
Roy Schmidt
Michael Pohl
38.88 UkrainaUkraina Ukraina
Erik Kostrytsya
Oleksandr Sokolov
Ihor Bodrov
Serhiy Smelyk
39.02
4 × 400 m ItaliaItalia Italia
Edoardo Scotti
Matteo Galvan
Brayan Lopez
Davide Re
3:02.04 EL FrankrikeFrankrike Frankrike
Mamadou Kassé Hann
Christopher Naliali
Thomas Jordier
Loïc Prévot
3:02.08 SB PolenPolen Polen
Wiktor Suwara
Rafał Omelko
Łukasz Krawczuk
Patryk Dobek
3:02.56 SB
Høyde Miguel Ángel Sancho
SpaniaSpania Spania
2.26 SB Chris Baker
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
2.22 Stefano Sottile
ItaliaItalia Italia
2.22
Stav Piotr Lisek
PolenPolen Polen
5.81 Melker Svärd Jakobsson
SverigeSverige Sverige
5.71 Renaud Lavillenie
FrankrikeFrankrike Frankrike
5.71
Lengde Miltiadis Tentoglou
Hellas Hellas
8.30 Eusebio Cáceres
SpaniaSpania Spania
8.02 w Tomasz Jaszczuk
PolenPolen Polen
8.00
Tresteg Ben Williams
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
17.14 PB Simo Lipsanen
FinlandFinland Finland
16.76 Benjamin Compaoré
FrankrikeFrankrike Frankrike
16.67
Kule Michał Haratyk
PolenPolen Polen
21.83 CR Tomáš Staněk
TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia
20.65 Frédéric Dagée
FrankrikeFrankrike Frankrike
20.03
Diskos Piotr Małachowski
PolenPolen Polen
63.02 Martin Wierig
Tyskland Tyskland
61.84 Daniel Ståhl
SverigeSverige Sverige
61.38
Slegge Wojciech Nowicki
PolenPolen Polen
78.84 Quentin Bigot
FrankrikeFrankrike Frankrike
76.70 Mihail Anastasakis
Hellas Hellas
75.77
Spyd Julian Weber
Tyskland Tyskland
86.86 SB Jakub Vadlejch
TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia
79.88 Marcin Krukowski
PolenPolen Polen
79.54
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord

|}

Resultater, kvinner[rediger | rediger kilde]

Øvelse Første Andre Tredje
100 m Carolle Zahi
FrankrikeFrankrike Frankrike
11.31 Daryll Neita
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
11.33 Ewa Swoboda
PolenPolen Polen
11.35
200 m Mujinga Kambundji
SveitsSveits Sveits
22.72 SB Jodie Williams
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
22.89 Jessica-Bianca Wessolly
Tyskland Tyskland
23.15
400 m Justyna Święty-Ersetic
PolenPolen Polen
51.23 Léa Sprunger
SveitsSveits Sveits
51.84 Maria Benedicta Chigbolu
ItaliaItalia Italia
52.19
800 m Rénelle Lamote
FrankrikeFrankrike Frankrike
2:01.21 SB Shelayna Oskan-Clarke
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
2:01.45 Christina Hering
Tyskland Tyskland
2:01.77
1500 m Sofia Ennaoui
PolenPolen Polen
4:08.37 Caterina Granz
Tyskland Tyskland
4:08.52 Kristiina Mäki
TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia
4:09.12 SB
3000 m Yolanda Ngarambe
SverigeSverige Sverige
9:07.67 Marta Zenoni
ItaliaItalia Italia
9:08.34 Solange Pereira
SpaniaSpania Spania
9:09.76 PB
5000 m Hanna Klein
Tyskland Tyskland
15:39.00 Maitane Melero
SpaniaSpania Spania
15:44.55 Sarah Inglis
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
15:45.23
3000 meter hinder Gesa-Felicitas Krause
Tyskland Tyskland
9:36.67 Irene Sánchez
SpaniaSpania Spania
9:39.24 Rosie Clarke
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
9:39.85
100 m hekk Luminosa Bogliolo
ItaliaItalia Italia
12.87 Cindy Roleder
Tyskland Tyskland
12.87 SB Karolina Kołeczek
PolenPolen Polen
12.88
400 m hekk Zuzana Hejnová
TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia
55.10 Anna Ryzhykova
UkrainaUkraina Ukraina
55.61 Joanna Linkiewicz
PolenPolen Polen
55.67
4 × 100 m FrankrikeFrankrike Frankrike
Carolle Zahi
Orlann Ombissa-Dzangue
Estelle Raffai
Sarah Richard-Mingas
43.09 SveitsSveits Sveits
Ajla del Ponte
Sarah Atcho
Mujinga Kambundji
Cornelia Halbheer
43.11 StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
Kristal Awuah
Alisha Rees
Bianca Williams
Rachel Miller
43.46
4 × 400 m PolenPolen Polen
Iga Baumgart-Witan
Anna Kiełbasińska
Małgorzata Hołub-Kowalik
Justyna Święty-Ersetic
3:24.81 EL StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
Emily Diamond
Jodie Williams
Zoey Clark
Jessica Turner
3:27.12 SB ItaliaItalia Italia
Maria Benedicta Chigbolu
Ayomide Folorunso
Rebecca Borga
Giancarla Trevisan
3:27.32 SB
Høyde Yuliya Levchenko
UkrainaUkraina Ukraina
1.97 Erika Kinsey
SverigeSverige Sverige
1.94 Alessia Trost
ItaliaItalia Italia
1.94 =SB
Stav Katerina Stefanidi
Hellas Hellas
4.70 Maryna Kylypko
UkrainaUkraina Ukraina
4.56
SB
Angelica Bengtsson
SverigeSverige Sverige
Ninon Guillon-Romarin
FrankrikeFrankrike Frankrike
4.46
Lengde Malaika Mihambo
Tyskland Tyskland
7.11 Abigail Irozuru
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
6.75 SB Éloyse Lesueur
FrankrikeFrankrike Frankrike
6.72 SB
Tresteg Paraskevi Papachristou
Hellas Hellas
14.48 Ana Peleteiro
SpaniaSpania Spania
14.27 Ottavia Cestonaro
ItaliaItalia Italia
14.18
PB
Kule Christina Schwanitz
Tyskland Tyskland
18.93 Fanny Roos
SverigeSverige Sverige
18.54 Sophie McKinna
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
17.94
Diskos Claudine Vita
Tyskland Tyskland
61.09 Mélina Robert-Michon
FrankrikeFrankrike Frankrike
60.61 Hrisoúla Anagnostopoúlou
Hellas Hellas
59.02
SB
Slegge Alexandra Tavernier
FrankrikeFrankrike Frankrike
72.81 Joanna Fiodorow
PolenPolen Polen
72.13 Iryna Klymets
UkrainaUkraina Ukraina
71.67
Spyd Alexie Alaïs
FrankrikeFrankrike Frankrike
63.46
PB
Maria Andrejczyk
PolenPolen Polen
63.39
SB
Irena Šedivá
TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia
61.32
PB
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord

1. divisjon[rediger | rediger kilde]

Deltakerland :

Belgia
Hviterussland
Irland
Litauen
Nederland
Norge
Portugal
Romania
Russland
Slovakia
Tyrkia
Ungarn

Resultater, menn[rediger | rediger kilde]

Øvelse Første Andre Tredje
100 m Carlos Nascimento
PortugalPortugal Portugal
10.64 Hensley Paulina
NederlandNederland Nederland
10.67 Ján Volko
SlovakiaSlovakia Slovakia
10.75
200 m Chris Garia
NederlandNederland Nederland
20.85 Ján Volko
SlovakiaSlovakia Slovakia
20.98 Robin Vanderbemden
BelgiaBelgia Belgia
21.08
400 m Jonathan Sacoor
BelgiaBelgia Belgia
46.43 Christopher O'Donnell
IrlandIrland Irland
46.70
SB
Ricardo dos Santos
PortugalPortugal Portugal
46.74
SB
800 m Balázs Vindics
UngarnUngarn Ungarn
1:49.62 Mark English
IrlandIrland Irland
1:50.06 Mehmet Çelik
TyrkiaTyrkia Tyrkia
1:50.24
SB
1500 m Jakob Ingebrigtsen
NorgeNorge Norge
3:43.43 Paulo Rosário
PortugalPortugal Portugal
3:45.18 Simas Bertašius
LitauenLitauen Litauen
3:45.51
3000 m Isaac Kimeli
BelgiaBelgia Belgia
8:09.09 Henrik Ingebrigtsen
NorgeNorge Norge
8:09.72 Mike Foppen
NederlandNederland Nederland
8:09.75
5000 m Filip Ingebrigtsen
NorgeNorge Norge
13:37.09 Aras Kaya
TyrkiaTyrkia Tyrkia
13:53.95
SB
Nicolae Soare
RomaniaRomania Romania
13:54.88
PB
3000 meter hinder Tom Erling Kårbø
NorgeNorge Norge
8:52.00 André Pereira
PortugalPortugal Portugal
8:53.60 Justinas Beržanskis
LitauenLitauen Litauen
8:53.86
110 m hekk Vitali Parakhonka
HviterusslandHviterussland Hviterussland
13.73 Michael Obasuyi
BelgiaBelgia Belgia
13.76 Valdó Szűcs
UngarnUngarn Ungarn
13.92
400 m hekk Yasmani Copello
TyrkiaTyrkia Tyrkia
49.23 Nick Smidt
NederlandNederland Nederland
49.99 Dylan Owusu
BelgiaBelgia Belgia
50.91
4 × 100 m TyrkiaTyrkia Tyrkia
Kayhan Özer
Jak Ali Harvey
Emre Zafer Barnes
Yiğitcan Hekimoğlu
39.46 PortugalPortugal Portugal
Frederico Curvelo
Diogo Antunes
Carlos Nascimento
Delvis Santos
39.79 BelgiaBelgia Belgia
Gaylord Kuba
Andreas Vranken
Antoine Snyders
Charles Niesen
40.07
4 × 400 m TyrkiaTyrkia Tyrkia
Batuhan Altıntaş
Yavuz Can
İlyas Çanakçı
Yasmani Copello
no time available NederlandNederland Nederland
Ramsey Angela
Tony van Diepen
Jochem Dobber
Terrence Agard
IrlandIrland Irland
Christopher O'Donnell
Andrew Mellon
Cathal Crosbie
Harry Purcell
3:08.83
Høyde Alperen Acet
TyrkiaTyrkia Tyrkia
2.21 Dzmitry Nabokau
HviterusslandHviterussland Hviterussland
2.18 Matúš Bubeník
SlovakiaSlovakia Slovakia
2.18
Stav Sondre Guttormsen
NorgeNorge Norge
5.51 Ben Broeders
BelgiaBelgia Belgia
5.46 Ersu Şaşma
TyrkiaTyrkia Tyrkia
5.41
Lengde Tomáš Veszelka
SlovakiaSlovakia Slovakia
7.79
PB
Uladzislau Bulakhau
HviterusslandHviterussland Hviterussland
7.78
SB
Ingar Kiplesund
NorgeNorge Norge
7.76
Tresteg Pedro Pablo Pichardo
PortugalPortugal Portugal
16.98 Răzvan Cristian Grecu
RomaniaRomania Romania
16.82
w
Tomáš Veszelka
SlovakiaSlovakia Slovakia
16.51
Kule Denzel Comenentia
NederlandNederland Nederland
20.61 Aliaksei Nichypar
HviterusslandHviterussland Hviterussland
19.90 Marcus Thomsen
NorgeNorge Norge
19.62
Diskos Ola Stunes Isene
NorgeNorge Norge
64.80 Philip Milanov
BelgiaBelgia Belgia
64.73
SB
Alin Alexandru Firfirică
RomaniaRomania Romania
62.50
Slegge Bence Halász
UngarnUngarn Ungarn
75.36 Eivind Henriksen
NorgeNorge Norge
74.55 Hleb Dudarau
HviterusslandHviterussland Hviterussland
73.58
Spyd Edis Matusevičius
LitauenLitauen Litauen
82.35 Pavel Mialeshka
HviterusslandHviterussland Hviterussland
77.94 Norbert Rivasz-Tóth
UngarnUngarn Ungarn
77.04
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord

Resultater, kvinner[rediger | rediger kilde]

Øvelse Første Andre Tredje
100 m Marije van Hunenstijn
NederlandNederland Nederland
11.63 Lorène Bazolo
PortugalPortugal Portugal
11.75 Ciara Neville
IrlandIrland Irland
11.82
200 m Lorène Bazolo
PortugalPortugal Portugal
23.78 Krystsina Tsimanouskaya
HviterusslandHviterussland Hviterussland
23.81 Imke Vervaet
BelgiaBelgia Belgia
23.90
400 m Lisanne de Witte
NederlandNederland Nederland
52.05 Modesta Morauskaitė
LitauenLitauen Litauen
52.43 Cátia Azevedo
PortugalPortugal Portugal
52.44
800 m Hedda Hynne
NorgeNorge Norge
2:04.94 Renée Eykens
BelgiaBelgia Belgia
2:05.24 Claudia Bobocea
RomaniaRomania Romania
2:05.60
1500 m Daryia Barysevich
HviterusslandHviterussland Hviterussland
4:50.60 Claudia Bobocea
RomaniaRomania Romania
4:51.05 Britt Ummels
NederlandNederland Nederland
4:51.40
3000 m Karoline Bjerkeli Grøvdal
NorgeNorge Norge
9:45.20 Maureen Koster
NederlandNederland Nederland
9:46.29 Mariana Machado
PortugalPortugal Portugal
9:49.98
5000 m Roxana Bârcă
RomaniaRomania Romania
15:59.66
SB
Mariana Machado
PortugalPortugal Portugal
16:01.14
EU20L
Fionnuala McCormack
IrlandIrland Irland
16:02.78
3000 meter hinder Viktória Gyürkés
UngarnUngarn Ungarn
9:53.48 Irene van der Reijken
NederlandNederland Nederland
9:56.35 Claudia Prisecaru
RomaniaRomania Romania
9:56.52
100 m hekk Nadine Visser
NederlandNederland Nederland
12.98 Elvira Herman
HviterusslandHviterussland Hviterussland
13.15 Luca Kozák
UngarnUngarn Ungarn
13.20
400 m hekk Amalie Iuel
NorgeNorge Norge
55.80 Femke Bol
NederlandNederland Nederland
56.97 Paulien Couckuyt
BelgiaBelgia Belgia
56.99
4 × 100 m BelgiaBelgia Belgia
Élise Mehuys
Rani Rosius
Imke Vervaet
Manon Depuydt
44.53
SB
UngarnUngarn Ungarn
Anasztázia Nguyen
Klaudia Sorok
Éva Kaptur
Luca Kozák
44.73
SB
PortugalPortugal Portugal
Sofia Duarte
Lorène Bazolo
Olimpia Barbosa
Catarina Lourenco
44.94
SB
4 × 400 m NorgeNorge Norge
Sara Dorthea Jensen
Elisabeth Slettum
Line Kloster
Amalie Iuel
3:33.69 PortugalPortugal Portugal
Rivinilda Mentai
Vera Barbosa
Dorothé Évora
Cátia Azevedo
3:33.95
SB
NederlandNederland Nederland
Laura de Witte
Lieke Klaver
Bianca Baak
Maureen Ellsworth
3:33.97
Høyde Karina Taranda
HviterusslandHviterussland Hviterussland
1.92 Claire Orcel
BelgiaBelgia Belgia
1.90 Tonje Angelsen
NorgeNorge Norge
1.85
Stav Iryna Zhuk
HviterusslandHviterussland Hviterussland
4.56 Lene Retzius
NorgeNorge Norge
4.51
NR
Killiana Heymans
NederlandNederland Nederland
4.46
Lengde Nastassia Mironchyk-Ivanova
HviterusslandHviterussland Hviterussland
6.76 Evelise Veiga
PortugalPortugal Portugal
6.61 Alina Rotaru
RomaniaRomania Romania
6.59
Tresteg Dovilė Dzindzaletaitė
LitauenLitauen Litauen
14.28
PB
Elena Panțuroiu
RomaniaRomania Romania
14.24 Evelise Veiga
PortugalPortugal Portugal
13.94
Kule Aliona Dubitskaya
HviterusslandHviterussland Hviterussland
18.78 Emel Dereli
TyrkiaTyrkia Tyrkia
18.11
SB
Anita Márton
UngarnUngarn Ungarn
17.66
Diskos Irina Rodrigues
PortugalPortugal Portugal
58.16 Corinne Nugter
NederlandNederland Nederland
57.10 Ieva Zarankaitė
LitauenLitauen Litauen
55.08
Slegge Martina Hrašnová
SlovakiaSlovakia Slovakia
71.64 Kıvılcım Kaya
TyrkiaTyrkia Tyrkia
68.63 Bianca Perie-Ghelber
RomaniaRomania Romania
68.43
Spyd Tatsiana Khaladovich
HviterusslandHviterussland Hviterussland
61.17 Réka Szilágyi
UngarnUngarn Ungarn
57.97 Eda Tuğsuz
TyrkiaTyrkia Tyrkia
54.92
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord

2. divisjon[rediger | rediger kilde]

Deltakerland :

Bulgaria
Danmark
Estland
Georgia
Israel
Kroatia
Kypros
Latvia
Luxembourg
Malta
Slovenia
Østerrike

Resultater, menn[rediger | rediger kilde]

Øvelse Første Andre Tredje
100 m Markus Fuchs
ØsterrikeØsterrike Østerrike
10.64 Imri Persiado
IsraelIsrael Israel
10.73 Milan Trajkovic
KyprosKypros Kypros
10.78
200 m Markus Fuchs
ØsterrikeØsterrike Østerrike
21.00 Tazana Kamanga-Dyrbak
DanmarkDanmark Danmark
21.16
=NU18B
Luka Janežič
Slovenia Slovenia
21.28
SB
400 m Luka Janežič
Slovenia Slovenia
46.13 Jānis Leitis
LatviaLatvia Latvia
46.23
=SB
Donald Sanford
IsraelIsrael Israel
46.35
SB
800 m Andreas Bube
DanmarkDanmark Danmark
1:48.59 Žan Rudolf
Slovenia Slovenia
1:49.01 Sven Cepuš
KroatiaKroatia Kroatia
1:49.60
1500 m Nick Jensen
DanmarkDanmark Danmark
3:54.97 Necho Tayachew
IsraelIsrael Israel
3:55.30 Kaur Kivistik
EstlandEstland Estland
3:55.35
3000 m Dino Bošnjak
KroatiaKroatia Kroatia
8:01.29
SB
Mikkel Dahl-Jessen
DanmarkDanmark Danmark
8:03.95
PB
Ivo Balabanov
Bulgaria Bulgaria
8:10.79
5000 m Andreas Vojta
ØsterrikeØsterrike Østerrike
14:28.01 Tiidrek Nurme
EstlandEstland Estland
14:28.53
SB
Tadesse Getahon
IsraelIsrael Israel
14:29.90
3000 meter hinder Kaur Kivistik
EstlandEstland Estland
8:40.78 Mitko Tsenov
Bulgaria Bulgaria
8:47.66 Luca Sinn
ØsterrikeØsterrike Østerrike
8:55.48
110 m hekk Milan Trajkovic
KyprosKypros Kypros
13.73 Andreas Martinsen
DanmarkDanmark Danmark
13.87 Stanislav Stankov
Bulgaria Bulgaria
14.41
400 m hekk Maksims Sinčukovs
LatviaLatvia Latvia
49.83
NU23R
Jaak-Heinrich Jagor
EstlandEstland Estland
49.92
SB
Nicolai Hartling
DanmarkDanmark Danmark
50.01
NR
4 × 100 m ØsterrikeØsterrike Østerrike
Maximilian Münzker
Markus Fuchs
Andreas Meyer
Samuel Reindl
39.88 EstlandEstland Estland
Hans-Christian Hausenberg
Karl Erik Nazarov
Ken-Mark Minkovski
Henri Sai
40.05
SB
IsraelIsrael Israel
Asaf Malka
Imri Persiado
Omri Sadan
Dor Kollwitz
40.21
SB
4 × 400 m Slovenia Slovenia
Jure Grkman
Rok Ferlan
Lovro Mesec Košir
Luka Janežič
3:06.80
SB
LatviaLatvia Latvia
Maksims Sinčukovs
Ilja Petrušenko
Austris Karpinskis
Jānis Leitis
3:07.73
SB
EstlandEstland Estland
Karl Erik Nazarov
Rivar Tipp
Jaak-Heinrich Jagor
Erik Jagor
3:08.95
SB
Høyde Tihomir Ivanov
Bulgaria Bulgaria
2.24 Karl Lumi
EstlandEstland Estland
2.21
SB
Kyriakos Ioannou
KyprosKypros Kypros
2.10
=SB
Stav Mareks Ārents
LatviaLatvia Latvia
5.50 Nikandros Stylianou
KyprosKypros Kypros
5.50
SB
Robin Nool
EstlandEstland Estland
5.20
Lengde Elvijs Misāns
LatviaLatvia Latvia
7.78
SB
Sanjin Šimić
KroatiaKroatia Kroatia
7.63 Hans-Christian Hausenberg
EstlandEstland Estland
7.50
Tresteg Lasha Gulelauri
GeorgiaGeorgia Georgia
16.44 Tom Ya'acobov
IsraelIsrael Israel
16.39
SB
Momchil Karailiev
Bulgaria Bulgaria
16.16
Kule Bob Bertemes
LuxembourgLuxembourg Luxembourg
21.62
NR
Filip Mihaljević
KroatiaKroatia Kroatia
21.03 Kristo Galeta
EstlandEstland Estland
19.57
Diskos Lukas Weißhaidinger
ØsterrikeØsterrike Østerrike
63.99 Martin Kupper
EstlandEstland Estland
63.51 Apostolos Parellis
KyprosKypros Kypros
62.48
Slegge Alexandros Poursanidis
KyprosKypros Kypros
71.06
SB
Nejc Pleško
Slovenia Slovenia
70.49 Adam Kelly
EstlandEstland Estland
65.27
Spyd Magnus Kirt
EstlandEstland Estland
81.47 Gatis Čakšs
LatviaLatvia Latvia
77.23 Mark Slavov
Bulgaria Bulgaria
74.14
SB
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord

Resultater, kvinner[rediger | rediger kilde]

Øvelse Første Andre Tredje
100 m Ivet Lalova-Collio
Bulgaria Bulgaria
11.51 Maja Mihalinec
Slovenia Slovenia
11.56 Diana Vaisman
IsraelIsrael Israel
11.64
200 m Ivet Lalova-Collio
Bulgaria Bulgaria
22.99 Maja Mihalinec
Slovenia Slovenia
23.03
SB
Gunta Latiševa-Čudare
LatviaLatvia Latvia
23.51
400 m Eleni Artymata
KyprosKypros Kypros
51.93 Anita Horvat
Slovenia Slovenia
52.45 Gunta Latiševa-Čudare
LatviaLatvia Latvia
53.58
800 m Līga Velvere
LatviaLatvia Latvia
2:03.45 Jerneja Smonkar
Slovenia Slovenia
2:04.66
PB
Shanie Landen
IsraelIsrael Israel
2:06.67
SB
1500 m Anna Emilie Møller
DanmarkDanmark Danmark
4:18.59 Vera Hoffmann
LuxembourgLuxembourg Luxembourg
4:19.25 Adva Cohen
IsraelIsrael Israel
4:20.96
SB
3000 m Anna Emilie Møller
DanmarkDanmark Danmark
9:12.59 Militsa Mircheva
Bulgaria Bulgaria
9:20.50 Liina Tšernov
EstlandEstland Estland
9:22.17
SB
5000 m Lonah Chemtai Salpeter
IsraelIsrael Israel
15:44.38 Matea Parlov
KroatiaKroatia Kroatia
16:03.71
PB
Julia Mayer
ØsterrikeØsterrike Østerrike
16:07.96
PB
3000 meter hinder Adva Cohen
IsraelIsrael Israel
10:21.07 Klara Lukan
Slovenia Slovenia
10:33.55 Lena Millonig
ØsterrikeØsterrike Østerrike
10:45.11
100 m hekk Beate Schrott
ØsterrikeØsterrike Østerrike
13.36 Ivana Lončarek
KroatiaKroatia Kroatia
13.53 Thea Håhr
DanmarkDanmark Danmark
13.56
400 m hekk Sara Petersen
DanmarkDanmark Danmark
55.76 Agata Zupin
Slovenia Slovenia
58.36 Ida Šimunčić
KroatiaKroatia Kroatia
58.66
SB
4 × 100 m KyprosKypros Kypros
Olivia Fotopoulou
Ramona Papaioannou
Filippa Fotopoulou
Eleni Artymata
44.15
SB
EstlandEstland Estland
Õilme Võro
Kreete Verlin
Karoli Käärt
Ksenija Balta
44.71
NR
IsraelIsrael Israel
Gal Kadmon
Diana Vaisman
Olga Lenskay Yarko
Ilana Dorfman
44.85
NR
4 × 400 m Slovenia Slovenia
Agata Zupin
Jerneja Smonkar
Aneja Simončič
Anita Horvat
3:36.71
SB
EstlandEstland Estland
Helin Meier
Annika Sakkarias
Marielle Kleemeier
Liis Roose
3:40.18 KroatiaKroatia Kroatia
Ida Šimunčić
Alena Hrušoci
Veronika Drljačić
Kristina Dudek
3:40.82
SB
Høyde Mirela Demireva
Bulgaria Bulgaria
1.94 Ana Šimić
KroatiaKroatia Kroatia
1.94
=SB
Maruša Černjul
Slovenia Slovenia
1.90
Stav Tina Šutej
Slovenia Slovenia
4.70
NR
Caroline Bonde Holm
DanmarkDanmark Danmark
4.05 Ildze Bortašcenoka
LatviaLatvia Latvia
3.95
Lengde Ksenija Balta
EstlandEstland Estland
6.52 Nektaria Panagi
KyprosKypros Kypros
6.32 Neja Filipič
Slovenia Slovenia
6.12
Tresteg Gabriela Petrova
Bulgaria Bulgaria
14.14 Janne Nielsen
DanmarkDanmark Danmark
13.61 Merilyn Uudmäe
EstlandEstland Estland
13.56
Kule Radoslava Mavrodieva
Bulgaria Bulgaria
17.34 Marija Tolj
KroatiaKroatia Kroatia
15.73
PB
Maria Sløk Hansen
DanmarkDanmark Danmark
14.92
Diskos Sandra Perković
KroatiaKroatia Kroatia
68.58
CR
Kätlin Tõllasson
EstlandEstland Estland
55.73 Kathrine Bebe
DanmarkDanmark Danmark
54.58
Slegge Laura Igaune
LatviaLatvia Latvia
66.82 Barbara Špiler
Slovenia Slovenia
64.85 Anamari Kožul
KroatiaKroatia Kroatia
64.79
Spyd Sara Kolak
KroatiaKroatia Kroatia
57.97 Martina Ratej
Slovenia Slovenia
56.87 Gundega Grīva
LatviaLatvia Latvia
51.41
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord

3. divisjon[rediger | rediger kilde]

Deltakerland :

AASSE - et felles lag for småstatene Liechtenstein, Monaco og San Marino
Albania
Andorra
Armenia
Aserbajdsjan
Bosnia-Hercegovina
Island
Kosovo
Moldova
Montenegro
Nord-Makedonia
Serbia

Resultater, menn[rediger | rediger kilde]

Øvelse Første Andre Tredje
100 m Nord-Makedonia Jovan Stojoski (MKD) 10.72 PB Bosnia-Hercegovina Hajrudin Vejzović (BIH) 10.77 PB Serbia Aleksa Kijanović (SRB) 10.79
200 m Nord-Makedonia Jovan Stojoski (MKD) 21.35 Island Kolbeinn Höður Gunnarsson (ISL) 21.53 Serbia Aleksa Kijanović (SRB)
400 m Albania Franko Burraj (ALB) 46.48 NR Serbia Boško Kijanović (SRB) 46.70 Nord-Makedonia Jovan Stojoski (MKD) 46.94 NU23R
800 m Bosnia-Hercegovina Abedin Mujezinović (BIH) 1:47.64 Kosovo Musa Hajdari (KOS) 1:48.19 SB Andorra Pol Moya (AND) 1:48.58
1500 m Serbia Elzan Bibić (SRB) 3:47.79 Island Hlynur Andrésson (ISL) 3:49.29 Armenia Yervand Mkrtchyan (ARM) 3:50.47
3000 m Serbia Elzan Bibić (SRB) 8:04.74 Island Hlynur Andrésson (ISL) 8:15.18 PB Nord-Makedonia Dario Ivanovski (MKD) 8:20.28 SB
5000 m Serbia Miloš Malešević (SRB) 14:47.05 Bosnia-Hercegovina Osman Junuzović (BIH) 14:49.76 PB Moldova Maxim Răileanu (MDA) 15:02.07
3000 meter hinder Moldova Nicolai Gorbușco (MDA) 8:58.84 Armenia Yervand Mkrtchyan (ARM) 8:59.15 SB Bosnia-Hercegovina Osman Junuzović (BIH) 9:03.64 SB
110 m hekk Serbia Luka Trgovčević (SRB) 14.29 Aserbajdsjan Rahib Məmmədov (AZE) 14.50 Moldova Alexandr Crușelnițchi (MDA) 14.64
400 m hekk Bosnia-Hercegovina Rusmir Malkočević (BIH) 51.84 Island Ívar Kristinn Jasonarson (ISL) 52.56 San Marino Andrea Ercolani Volta (SMR) 52.65 SB
4 × 100 m IslandIsland Island
Juan Ramón Borges Bosque
Jóhann Björn Sigurbjörnsson
Kolbeinn Höður Gunnarsson
Ari Bragi Kárason
40.44 SerbiaSerbia Serbia
Boško Kijanović
Miloš Grujić
Nemanja Bulajić
Aleksa Kijanović
41.19 SB Moldova Moldova
Alexandru Zatic
Andrei Șturmilov
Cristin Eşanu
Alexandr Crușelnițchi
42.16
4 × 400 m Bosnia-HercegovinaBosnia-Hercegovina Bosnia-Hercegovina
Arman Curo
Rusmir Malkočević
Stefan Ćuković
Abedin Mujezinović
IslandIsland Island
Kolbeinn Höður Gunnarsson
Kormákur Ari Haflidason
Hinrik Snær Steinsson
Ívar Kristinn Jasonarson
3:14.38 SB Moldova Moldova
Denis Cernei
Ivan Siuris
Cristin Eşanu
Andrei Șturmilov
Høyde Serbia Jasmin Halili (SRB) 2.10 San Marino Matteo Mosconi (SMR) 2.05 Bosnia-Hercegovina Maid Redžić (BIH) 2.00
Stav Serbia Miloš Savić (SRB) 4.81 Andorra Miquel Vílchez (AND) 4.61 Island Benjamín Jóhann Johnsen (ISL) 4.51 PB
Lengde Serbia Strahinja Jovančević (SRB) 7.39 Armenia Artak Hambardzumyan (ARM) 7.24 Moldova Vadim Doscalov (MDA) 7.12 PB
Tresteg Armenia Levon Aghasyan (ARM) 16.46 Aserbajdsjan Rüstəm Məmmədov (AZE) 15.97 Moldova Vadim Doscalov (MDA) 15.46 PB
Kule Serbia Asmir Kolašinac (SRB) 20.01 Montenegro Tomaš Đurović (MNE) 19.45 SB Bosnia-Hercegovina Kemal Mešić (BIH) 19.43
Diskos Montenegro Danijel Furtula (MNE) 60.32 Moldova Ștefan Mura (MDA) 51.99 Island Valdimar Hjalti Erlendsson (ISL) 51.20
Slegge Moldova Serghei Marghiev (MDA) 73.54 Island Hilmar Örn Jónsson (ISL) 72.43 Bosnia-Hercegovina Samir Vilić (BIH) 54.06
Spyd Bosnia-Hercegovina Dejan Mileusnić (BIH) 76.86 Serbia Vedran Samac (SRB) 76.68 Island Dagbjartur Daði Jónsson (ISL) 74.18
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord

Resultater, kvinner[rediger | rediger kilde]

Øvelse Første Andre Tredje
100 m Serbia Milana Tirnanić (SRB) 11.50 PB Island Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir (ISL) 11.58 Aserbajdsjan Zəkiyyə Həsənova (AZE) 11.94
200 m Island Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir (ISL) 23.74 Serbia Maja Ćirić (SRB) 23.82 Aserbajdsjan Zəkiyyə Həsənova (AZE) 24.52
400 m Serbia Maja Ćirić (SRB) 53.32 Island Þórdís Eva Steinsdóttir (ISL) 56.23 Nord-Makedonia Drita Islami (MKD) 56.72
800 m Bosnia-Hercegovina Jelena Gajić (BIH) 2:05.82 PB Island Aníta Hinriksdóttir (ISL) 2:06.16 Serbia Marija Stambolić (SRB) 2:06.22 PB
1500 m Serbia Teodora Simović (SRB) 4:32.33 Island Aníta Hinriksdóttir (ISL) 4:36.33 Kosovo Gresa Bakraçi (KOS) 4:42.26
3000 m Serbia Teodora Simović (SRB) 9:23.86 PB Moldova Lilia Fisikovici (MDA) 9:26.77 Island Andrea Kolbeinsdóttir (ISL) 9:47.66
5000 m Albania Luiza Gega (ALB) 15:36.62 NR Moldova Lilia Fisikovici (MDA) 16:13.24 PB Serbia Olivera Jevtić (SRB) 17:14.66
3000 meter hinder Albania Luiza Gega (ALB) 9:25.80 SB Armenia Ellada Alaverdyan (ARM) 11:08.01 NR Serbia Nevena Jovanović (SRB) 11:15.48
100 m hekk Serbia Anja Lukić (SRB) 13.83 Island María Rún Gunnlaugsdóttir (ISL) 14.21 PB Bosnia-Hercegovina Mladena Petrušic (BIH) 14.37 PB
400 m hekk Nord-Makedonia Drita Islami (MKD) 1:00.81 Moldova Iana Garaeva (MDA) 1:04.35 San Marino Beatrice Berti (SMR) 1:06.35
4 × 100 m IslandIsland Island
Andrea Torfadóttir
Dóróthea Jóhannesdóttir
Agnes Kristjánsdóttir
Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir
45.81 SerbiaSerbia Serbia
Anja Lukić
Zorana Barjaktarović
Katarina Sirmić
Milana Tirnanić
45.83 SB AserbajdsjanAserbajdsjan Aserbajdsjan
Fakhriyya Taghizade
Yelena Pekhtireva
Lamiya Valiyeva
Zəkiyyə Həsənova
46.92
4 × 400 m SerbiaSerbia Serbia
Katarina Ilić
Bojana Kaličanin
Zorana Barjaktarović
Tamara Salaški
3:43.50 SB IslandIsland Island
Glódís Edda Þuríðardóttir
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir
Agnes Kristjánsdóttir
Þórdís Eva Steinsdóttir
3:45.47 SB Bosnia-HercegovinaBosnia-Hercegovina Bosnia-Hercegovina
Aleksandra Roljić
Alisa Bečič
Adela Čomor
Jelena Gajić
3:59.21 SB
Høyde Montenegro Marija Vuković (MNE) 1.84 Bosnia-Hercegovina Mladena Petrušić (BIH) 1.80 PB Island María Rún Gunnlaugsdóttir (ISL) 1.75 PB
Stav Island Hulda Þorsteinsdóttir (ISL) 3.60 San Marino Eleonora Rossi (SMR) 3.26 Serbia Valentina Slović (SRB) 3.11
Lengde Serbia Milica Gardašević (SRB) 6.28 Montenegro Ljiljana Matović (MNE) 5.83 Island Birna Kristín Kristjánsdóttir (ISL) 5.73
Tresteg Moldova Iuliana Dabija (MDA) 12.90 Aserbajdsjan Sabrina Zralova (AZE) 12.90 PB Serbia Marija Stojadinović (SRB) 12.86 NU23R
Kule Moldova Dimitriana Surdu (MDA) 16.46 Island Erna Sóley Gunnarsdóttir (ISL) 15.85 Montenegro Kristina Rakočević (MNE) 14.88
Diskos Serbia Dragana Tomašević (SRB) 59.19 Montenegro Kristina Rakočević (MNE) 52.88 Moldova Dimitriana Surdu (MDA) 50.77
Slegge Moldova Zalina Petrivskaya (MDA) 71.85 Aserbajdsjan Anna Skidan (AZE) 69.19 Island Vigdís Jónsdóttir (ISL) 61.52 SB
Spyd Island Ásdís Hjálmsdóttir (ISL) 57.04 Serbia Marija Vučenović (SRB) 56.71 Bosnia-Hercegovina Vanja Spaić (BIH) 42.92
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord

Referanser[rediger | rediger kilde]

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]

  • Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata