EM i friidrett innendørs 1982

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
EM i friidrett innendørs 1982
Generell informasjon
VertsbyMilano
VertslandItalia Italia
Arena(er)Palasport di San Siro
Dato6. og 7. mars 1982
Deltakernasjoner23
Deltakere286
Øvelser22 (+ en demonstrasjonsgren)
Mesterskap
Forrige – neste
Grenoble 1981Budapest 1983

Det 13. EM i friidrett innendørs 1982 ble avholdt i Palasport di San Siro i Milano i Italia i 1982. Det var andre gangen mesterskapet ble avholdt i Milano.

Resultater[rediger | rediger kilde]

Menn[rediger | rediger kilde]

60 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (s)
1 Marian Woronin Polen Polen 6,61
2 Valentin Atanassov Bulgaria Bulgaria 6,62
3 Bernard Petitbois Frankrike Frankrike 6,66
4 Pierfrancesco Pavoni Italia Italia 6,68
5 Christian Haas Vest-Tyskland Vest-Tyskland 6,69
6 José Javier Arqués Spania Spania 6,71

Finale 6. mars

200 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (s)
1 Erwin Skamrahl Vest-Tyskland Vest-Tyskland 21,20
2 István Nagy Ungarn Ungarn 21,41
3 Michele Di Pace Italia Italia 21,52
4 Ingo Froböse Vest-Tyskland Vest-Tyskland 21,64

Finale 7. mars

400 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (s)
1 Pavel Konovalov Sovjetunionen Sovjetunionen 47,04
2 Sándor Újhelyi Ungarn Ungarn 47,14
3 Benjamín González Spania Spania 47,41
4 Željko Knapić Jugoslavia Jugoslavia 47,46

Finale 7. mars

800 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (min)
1 Antonio Páez Spania Spania 1:48,02
2 Klaus-Peter Nabein Vest-Tyskland Vest-Tyskland 1:48,31
3 Colomán Trabado Spania Spania 1:48,35
4 Arno Körmeling Nederland Nederland 1:48,46
5 Hans-Joachim Mogalle Øst-Tyskland Øst-Tyskland 1:49,64
6 Hans-Peter Ferner Vest-Tyskland Vest-Tyskland 1:50,62

Finale 7. mars

1500 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (min)
1 José Luis González Spania Spania 3:38,70
2 José Manuel Abascal Spania Spania 3:38,91
3 Antti Loikkanen Finland Finland 3:39,62
4 Thomas Wessinghage Vest-Tyskland Vest-Tyskland 3:39,79
5 Andreas Baranski Vest-Tyskland Vest-Tyskland 3:40,96
6 Carlos Cabral Portugal Portugal 3:41,24
7 Pierre Délèze Sveits Sveits 3:41,38
8 Christos Papachristos Hellas Hellas 3:49,26

Finale 7. mars

3000 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (min)
1 Patriz Ilg Vest-Tyskland Vest-Tyskland 7:53,50
2 Alberto Cova Italia Italia 7:54,12
3 Valeriy Abramov Sovjetunionen Sovjetunionen 7:54,46
4 Robert Nemeth Østerrike Østerrike 7:57,72
5 Francisco Sánchez Spania Spania 7:57,82
6 Bruno Lafranchi Sveits Sveits 8:00,16
7 Hans-Jürgen Orthmann Vest-Tyskland Vest-Tyskland 8:00,53
8 Peter Daenens Belgia Belgia 8:01,21

Finale 7. mars

60 m hekk[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (s)
1 Alexandr Putsjkov Sovjetunionen Sovjetunionen 7,73
2 Plamen Krastev Bulgaria Bulgaria 7,74
3 Karl-Werner Dönges Vest-Tyskland Vest-Tyskland 7,80
4 Axel Schaumann Vest-Tyskland Vest-Tyskland 7,82
5 Mark Holtom Storbritannia Storbritannia 7,83
Juri Tsjervanjov Sovjetunionen Sovjetunionen DNF

Finale 7. mars

Høydesprang[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Høyde (m)
1 Dietmar Mögenburg Vest-Tyskland Vest-Tyskland 2,34
2 Janusz Trzepizur Polen Polen 2,32
3 Roland Dalhäuser Sveits Sveits 2,32
4 Gerd Nagel Vest-Tyskland Vest-Tyskland 2,28
5 Valeri Sereda Sovjetunionen Sovjetunionen 2,22
6 Carlo Thränhardt Vest-Tyskland Vest-Tyskland 2,22
7 Roberto Cabrejas Spania Spania 2,22
8 Massimo Di Giorgio Italia Italia 2,22

Finale 6. mars

Stavsprang[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Høyde (m)
1 Viktor Spassov Sovjetunionen Sovjetunionen 5,70
2 Konstantin Volkov Sovjetunionen Sovjetunionen 5,65
3 Władysław Kozakiewicz Polen Polen 5,60
4 Alexandr Krupski Sovjetunionen Sovjetunionen 5,55
5 Atanas Tarev Bulgaria Bulgaria 5,55
6 Jean-Michel Bellot Frankrike Frankrike 5,40
7 Mauro Barella Italia Italia 5,40
8 Miro Zalar Sverige Sverige 5,40

Finale 7. mars

Lengdesprang[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Lengde (m)
1 Henry Lauterbach Øst-Tyskland Øst-Tyskland 7,86
2 Rolf Bernhard Sveits Sveits 7,83
3 Giovanni Evangelisti Italia Italia 7,83
4 Jan Leitner Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia 7,82
5 László Szalma Ungarn Ungarn 7,78
6 Marco Piochi Italia Italia 7,76
7 Ronald Desruelles Belgia Belgia 7,75
8 Atanas Tschotschew Bulgaria Bulgaria 7,64

Finale 7. mars

Tresteg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Lengde (m)
1 Béla Bakosi Ungarn Ungarn 17,13
2 Gennadi Valjukevitsj Sovjetunionen Sovjetunionen 16,87
3 Mykola Mussijenko Sovjetunionen Sovjetunionen 16,82
4 Aston Moore Storbritannia Storbritannia 16,74
5 Dimitrios Michas Hellas Hellas 16,52
6 Janoš Hegediš Jugoslavia Jugoslavia 16,42
7 Vladimir Tsjernikov Sovjetunionen Sovjetunionen 16,32
8 Roberto Mazzucato Italia Italia 16,31

Finale 6. mars

Kulestøt[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Lengde (m)
1 Vladimir Milić Jugoslavia Jugoslavia 20,45
2 Remigius Machura Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia 20,07
3 Jovan Lazarević Jugoslavia Jugoslavia 19,65
4 Vladimir Kisseljov Sovjetunionen Sovjetunionen 19,55
5 Alessandro Andrei Italia Italia 19,45
6 Marco Montelatici Italia Italia 18,99
7 Udo Gelhausen Vest-Tyskland Vest-Tyskland 18,92
8 Yves Brouzet Frankrike Frankrike 18,54

Finale 7. mars

5000 m kappgang (demonstrasjonsgren)[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (min)
1 Maurizio Damilano Italia Italia 19:40,28
2 Carlo Mattioli Italia Italia 20:06,91
3 Martin Toporek Østerrike Østerrike 20:19,47
4 Alessandro Pezzatini Italia Italia 20:27,68
5 Steve Barry Storbritannia Storbritannia 20:37,47
6 Christos Karageorgos Hellas Hellas 21:00,69

Finale 7. mars

Kvinner[rediger | rediger kilde]

60 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (s)
1 Marlies Göhr Øst-Tyskland Øst-Tyskland 7,11
2 Sofka Popowa Bulgaria Bulgaria 7,19
3 Wendy Hoyte Storbritannia Storbritannia 7,27
4 Ljudmila Kondratjeva Sovjetunionen Sovjetunionen 7,31
5 Marie-Christine Cazier Frankrike Frankrike 7,35
6 Helinä Laihorinne Finland Finland 7,36

Finale 7. mars

200 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (s)
1 Gesine Walther Øst-Tyskland Øst-Tyskland 22,80
2 Jelena Keltsjevskaja Sovjetunionen Sovjetunionen 23,35
3 Heidi-Elke Gaugel Vest-Tyskland Vest-Tyskland 23,39
4 Els Vader Nederland Nederland 23,87

Finale 7. mars

400 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (s)
1 Jarmila Kratochvílová Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia 49,59
2 Dagmar Rübsam Øst-Tyskland Øst-Tyskland 51,18
3 Gaby Bußmann Vest-Tyskland Vest-Tyskland 51,57
4 Taťána Kocembová Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia 51,62

Finale 7. mars

800 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (min)
1 Doina Melinte Romania Romania 2:00,39
2 Martina Steuk Øst-Tyskland Øst-Tyskland 2:01,07
3 Jolanta Januchta Polen Polen 2:01,24
4 Bernadette Louis Frankrike Frankrike 2:03,12
5 Simone Büngener Vest-Tyskland Vest-Tyskland 2:03,78
6 Nikolina Schterewa Bulgaria Bulgaria 2:04,21

Finale 7. mars

1500 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (min)
1 Gabriella Dorio Italia Italia 4:04,01
2 Brigitte Kraus Vest-Tyskland Vest-Tyskland 4:04,22
3 Beate Liebich Øst-Tyskland Øst-Tyskland 4:06,70
4 Wessela Jazinska Bulgaria Bulgaria 4:11,75
5 Nadeschda Ralldugina Sovjetunionen Sovjetunionen 4:12,66
6 Natalja Boborova Sovjetunionen Sovjetunionen 4:14,28
7 Elise Wattendorf Sveits Sveits 4:20,04
8 Rossella Gramola Italia Italia 4:20,79

Finale 7. mars

3000 m[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (min)
1 Agnese Possamai Italia Italia 8:53,77
2 Maricica Puică Romania Romania 8:54,26
3 Paula Fudge Storbritannia Storbritannia 8:56,96
4 Vera Michallek Vest-Tyskland Vest-Tyskland 9:03,27
5 Nadia Dandolo Italia Italia 9:03,59
6 Margherita Gargano Italia Italia 9:03,62
7 Natalja Boborova Sovjetunionen Sovjetunionen 9:09,80
8 Aurora Cunha Portugal Portugal 9:12,86

Finale 6. mars

60 m hekk[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid (s)
1 Kerstin Knabe Øst-Tyskland Øst-Tyskland 7,89
2 Bettine Gärtz Øst-Tyskland Øst-Tyskland 8,00
3 Jordanka Donkova Bulgaria Bulgaria 8,03
4 Natalja Petrova Sovjetunionen Sovjetunionen 8,16
5 Grażyna Rabsztyn Polen Polen 8,21
6 Maria Merciuc Sovjetunionen Sovjetunionen 8,64

Finale 6. mars

Høydesprang[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Høyde (m)
1 Ulrike Meyfarth Vest-Tyskland Vest-Tyskland 1,99
2 Andrea Bienias Øst-Tyskland Øst-Tyskland 1,99
3 Katalin Sterk Ungarn Ungarn 1,99
4 Kerstin Dedner Øst-Tyskland Øst-Tyskland 1,94
5 Diana Elliott Storbritannia Storbritannia 1,94
6 Tamara Bykova Sovjetunionen Sovjetunionen 1,91
7 Andrea Breder Vest-Tyskland Vest-Tyskland 1,91
8 Elżbieta Krawczuk Polen Polen 1,88

Finale 7. mars

Lengdesprang[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Lengde (m)
1 Sabine Everts Vest-Tyskland Vest-Tyskland 6,70
2 Karin Hänel Vest-Tyskland Vest-Tyskland 6,54
3 Vali Ionescu Romania Romania 6,52
4 Svetlana Vanjusjina Sovjetunionen Sovjetunionen 6,43
5 Heike Daute Øst-Tyskland Øst-Tyskland 6,33
6 Dorthe A. Rasmussen Danmark Danmark 6,24
7 Patrizia Paulotto Italia Italia 6,12

Finale 6. mars

Kulestøt[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Lengde (m)
1 Werschinija Wesselinowa Bulgaria Bulgaria 20,19
2 Helena Fibingerová Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia 19,24
3 Natalja Lissovskaja Sovjetunionen Sovjetunionen 18,50
4 Soultana Saroudi Hellas Hellas 17,52
5 Simone Créantor Frankrike Frankrike 16,79
6 Léone Bertimon Frankrike Frankrike 16,33
7 Birgit Petsch Vest-Tyskland Vest-Tyskland 16,31

Finale 6. mars

Medaljetabell[rediger | rediger kilde]

 Nr.  Land    Gull       Sølv    Bronse Totalt
1 Vest-Tyskland Vest-Tyskland 5 3 2 10
2 Øst-Tyskland Øst-Tyskland 4 4 2 10
3 Sovjetunionen Sovjetunionen 3 3 3 9
4 Italia Italia 3 2 2 7
5 Spania Spania 2 1 2 5
6 Bulgaria Bulgaria 1 3 1 5
7 Ungarn Ungarn 1 2 1 4
8 Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia 1 2 0 3
9 Polen Polen 1 1 2 4
10 Romania Romania 1 1 1 3
11 Jugoslavia Jugoslavia 1 0 1 2
12 Sveits Sveits 0 1 1 2
13 Storbritannia Storbritannia 0 0 2 2
14 Østerrike Østerrike 0 0 1 1
Finland Finland 0 0 1 1
Frankrike Frankrike 0 0 1 1

Se også[rediger | rediger kilde]

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]