Bolivarianske leker 2017

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Bolivarianske leker 2017
Generell informasjon
Idrettsgrensykling, stuping, maratonsvømming, svømming, synkronsvømming, vannpolo, bueskyting, friidrett, badminton, baseball, basketball, bowling, boksing, canoeing, hestesport, fekting, fotball, futsal, golf, gymnastikk, håndball, judo, karate, racquetball, roller sport, roing, sjumannsrugby, yacht racing, skytesport, softball, squash, bordtennis, taekwondo, tennis, triatlon, sandvolleyball, volleyball, vannski, vektløfting, bryting
VertsbySanta Marta
VertslandColombia Colombia
Arena(er)Santa Marta
Dato11. nov. 201725. nov. 2017
Utgavenummer18
Nettsted Offisielt nettsted · Offisielt nettsted (es)

Bolivarianske leker 2017 (bolivarianske leker) ble arrangert i Santa Marta i Colombia i 2017.[1]

Medaljetabell[rediger | rediger kilde]

Nr.LandGullSølvBronseTotalt
1Colombia Colombia (COL)213136111460
2Venezuela Venezuela (VEN)9496102292
3Chile Chile (CHI)434071154
4Ecuador Ecuador (ECU)327289193
5Peru Peru (PER)325369154
6Guatemala Guatemala (GUA)20223072
7Den dominikanske republikk Den dominikanske republikk (DOM)18163468
8Paraguay Paraguay (PAR)7101330
9Bolivia Bolivia (BOL)5101732
10El Salvador El Salvador (ESA)36615
11Panama Panama (PAN)271928
Totalt 11 land4694685611498

Referanser[rediger | rediger kilde]

  1. ^ «Historia Juegos Bolivarianos». Besøkt 30. april 2020.