Europamesterskapet i bryting

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
(Omdirigert fra EM i bryting)
Hopp til navigering Hopp til søk

Europamesterskapet i bryting ble arrangert første gang i 2005 i Varna, og arrangeres hvert år. Mesterskapet ble egentlig opprettet i 1911, men frem til 2005 ble det holdt separate mesterskap for hver brytestil.

Mesterskap[rediger | rediger kilde]

År By Nasjon Dato Arena
2005 Varna Bulgaria Bulgaria
2006 Moskva Russland Russland 25.–30. april Megasport Arena
2007 Sofia Bulgaria Bulgaria
2008 Tammerfors Finland Finland 1.–6. april Pirkkahalli
2009 Vilnius Litauen Litauen 31. mars – 5. april Pramogų Arena
2010 Baku Aserbajdsjan Aserbajdsjan 13.–18. april Heydar Aliyev Arena
2011 Dortmund Tyskland Tyskland 29. mars – 3. april Westfalenhallen
2012 Beograd Serbia Serbia 8.–11. mars Kombank Arena
2013 Tbilisi Georgia Georgia 19.–24. mars Tbilisi Sportspalass
2014 Vanda Finland Finland 1.–6. april Trio Arena
2015 Baku Aserbajdsjan Aserbajdsjan 13.–18. juni Heydar Aliyev Arena
2016 Riga Latvia Latvia 8.–13. mars Arena Riga
2017 Sotsji Russland Russland 2.–7. mai Iceberg Arena
2018 Kaspijsk Russland Russland 30. april–6. mai Sportkompleks imeni Ali Alijeva
2019 București Romania Romania 8.-14. april Polyvalent Hall
2020 Wroclaw Polen Polen TBD Centennial Hall

Medaljestatstikk[rediger | rediger kilde]

Oppdatert 2019

Nr.LandGullSølvBronseTotalt
1SovjetunionenSovjetunionen Sovjetunionen
RusslandRussland Russland
452190196838
2Bulgaria Bulgaria (BUL)136137137410
3Tyrkia Tyrkia (TUR)9378123294
4Vest-TysklandVest-Tyskland Vest-Tyskland
Tyskland Tyskland
88136149373
5Sverige Sverige (SWE)817463218
6Ungarn Ungarn (HUN)6186108255
7Ukraina Ukraina (UKR)537696225
8Aserbajdsjan Aserbajdsjan (AZE)463159136
9Polen Polen (POL)376089186
10Finland Finland (FIN)363445115
11Romania Romania (ROM)277381181
12Georgia Georgia (GEO)263556117
13Frankrike Frankrike (FRA)262664116
14Armenia Armenia (ARM)23252876
15Hviterussland Hviterussland (BLR)155259126
16JugoslaviaJugoslavia Jugoslavia
SerbiaSerbia Serbia
13212256
17Norge Norge (NOR)9171642
18Sveits Sveits (SUI)8121030
19Italia Italia (ITA)8103048
20Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia
5153656
21Estland Estland (EST)5131230
22Østerrike Østerrike (AUT)56819
23Latvia Latvia (LAT)55515
24Hellas Hellas (GRE)4172647
25Belgia Belgia (BEL)411520
26Moldova Moldova (MDA)3101629
27Danmark Danmark (DEN)37414
28Slovakia Slovakia (SVK)24511
29Egypt Egypt (EGY)1124
30Nord-Makedonia Nord-Makedonia (MKD)1045
31Israel Israel (ISR)06410
32Storbritannia Storbritannia (GBR)0448
33Iran Iran (IRN)0415
34Litauen Litauen (LTU)0257
35Spania Spania (ESP)0167
36Albania Albania (ALB)0112
37Monaco Monaco (MCO)0101
38Kroatia Kroatia (CRO)0066
39Nederland Nederland (NED)0044
40Slovenia Slovenia (SLO)0011
Totalt 40 land1276128115864143

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]