Europamesterskapet i terrengsykling

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

Europamesterskapet i terrengsykling ble arrangert første gang i 1989 og arrangeres hvert år.

Tidligere vinnere[rediger | rediger kilde]

Rundbane[rediger | rediger kilde]

Menn[rediger | rediger kilde]

Senior
År Gull Sølv Bronse
1989 Sveits Roger Honegger (SUI) Sveits Philippe Perakis (SUI) Sveits Erich Übelhardt (SUI)
1990 Ingen konkurranse
1991 Sveits Erich Übelhardt (SUI) Italia Mario Noris (ITA) Sveits Thomas Frischknecht (SUI)
1992 Sveits Erich Übelhardt (SUI) Østerrike Gerhard Zadrobilek (AUT) Sveits Lorenz Saurer (SUI)
1993 Sveits Thomas Frischknecht (SUI) Italia Daniele Bruschi (ITA) Slovakia Petr Hric (SVK)
1994 Sveits Albert Iten (SUI) Storbritannia Gary Foord (GBR) Belgia Benny Heylen (BEL)
1995 Frankrike Jean-Christophe Savignoni (FRA) Italia Luca Bramati (ITA) Frankrike Christophe Dupouey (FRA)
1996 Frankrike Christophe Dupouey (FRA) Italia Hubert Pallhuber (ITA) Frankrike Cyrille Bonnand (FRA)
1997 Danmark Lennie Kristensen (DEN) Italia Luca Bramati (ITA) Sveits Beat Wabel (SUI)
1998 Frankrike Christophe Dupouey (FRA) Nederland Bas van Dooren (NED) Sveits Thomas Frischknecht (SUI)
1999 Frankrike Miguel Martinez (FRA) Frankrike Grégory Vollet (FRA) Spania Roberto Lezaun Zubiria (ESP)
2000 Belgia Filip Meirhaeghe (BEL) Nederland Bart Brentjens (NED) Belgia Roel Paulissen (BEL)
2001 Nederland Bart Brentjens (NED) Spania José Antonio Hermida (ESP) Tyskland Lado Fumic (GER)
2002 Spania José Antonio Hermida (ESP) Tyskland Lado Fumic (GER) Belgia Roel Paulissen (BEL)
2003 Sveits Ralph Näf (SUI) Frankrike Julien Absalon (FRA) Tyskland Lado Fumic (GER)
2004 Spania José Antonio Hermida (ESP) Tyskland Lado Fumic (GER) Sveits Ralph Näf (SUI)
2005 Frankrike Jean-Christophe Péraud (FRA) Frankrike Julien Absalon (FRA) Italia Marco Bui (ITA)
2006 Frankrike Julien Absalon (FRA) Sveits Christoph Sauser (SUI) Sveits Ralph Näf (SUI)
2007 Spania José Antonio Hermida (ESP) Frankrike Julien Absalon (FRA) Sverige Fredrik Kessiakoff (SWE)
2008 Sveits Florian Vogel (SUI) Sveits Christoph Sauser (SUI) Danmark Jakob Fuglsang (DEN)
2009 Sveits Ralph Näf (SUI) Spania José Antonio Hermida (ESP) Belgia Sven Nys (BEL)
2010 Tsjekkia Jaroslav Kulhavý (CZE) Sveits Lukas Flückiger (SUI) Italia Marco Aurelio Fontana (ITA)
2011 Tsjekkia Jaroslav Kulhavý (CZE) Frankrike Julien Absalon (FRA) Sveits Florian Vogel (SUI)
2012 Tyskland Moritz Milatz (GER) Spania Sergio Mantecón (ESP) Sveits Ralph Näf (SUI)
2013 Frankrike Julien Absalon (FRA) Sveits Nino Schurter (SUI) Italia Marco Aurelio Fontana (ITA)
2014 Frankrike Julien Absalon (FRA) Sveits Fabian Giger (SUI) Tsjekkia Jan Škarnitzl (CZE)
Under-23
År Gull Sølv Bronse
2000 Spania José Antonio Hermida (ESP) Norge Håkon Austad (NOR) Nederland Thijs Al (NED)
2001 Frankrike Julien Absalon (FRA) Nederland Thijs Al (NED) Danmark Peter Riis Andersen (DEN)
2002 Frankrike Julien Absalon (FRA) Sveits Florian Vogel (SUI) Spania Inaki Lejarreta Errasti (ESP)
2003 Østerrike Michael Weiss (AUT) Spania Carlos Coloma (ESP) Tyskland Manuel Fumic (GER)
2004 Tyskland Manuel Fumic (GER) Spania Inaki Lejarreta Errasti (ESP) Sveits Florian Vogel (SUI)
2005 Nederland Rudi van Houts (NED) Danmark Jakob Fuglsang (DEN) Russland Yury Trofimov (RUS)
2006 Sveits Nino Schurter (SUI) Nederland Rudi van Houts (NED) Italia Tony Longo (ITA)
2007 Sveits Nino Schurter (SUI) Tsjekkia Jaroslav Kulhavý (CZE) Danmark Jakob Fuglsang (DEN)
2008 Sveits Nino Schurter (SUI) Frankrike Stéphane Tempier (FRA) Sveits Mathias Flückiger (SUI)
2009 Sveits Fabian Giger (SUI) Sveits Thomas Litscher (SUI) Sveits Lukas Kaufmann (SUI)
2010 Sveits Mathias Flückiger (SUI) Nederland Niels Wubben (NED) Sveits Patrick Gallati (SUI)
2011 Italia Gerhard Kerschbaumer (ITA) Nederland Henk Jaap Moorlag (NED) Sveits Thomas Litscher (SUI)
2012 Tsjekkia Ondrej Cink (CZE) Nederland Michiel van der Heijden (NED) Italia Luca Braidot (ITA)
2013 Frankrike Jordan Sarrou (FRA) Belgia Jens Schuermans (BEL) Frankrike Hugo Drechou (FRA)
2014 Frankrike Jordan Sarrou (FRA) Nederland Michiel van der Heijden (NED) Belgia Bart de Vocht (BEL)
Junior
År Gull Sølv Bronse
2000 Storbritannia Liam Killeen (GBR) Sveits Florian Vogel (SUI) Tsjekkia Pavel Boudny (CZE)
2001 Finland Jukka Vastaranta (FIN) Norge Lars Petter Nordhaug (NOR) Sveits Jorg Graf (SUI)
2002 Sverige Thomas Lövkvist (SWE) Tsjekkia Jaroslav Kulhavý (CZE) Russland Yury Trofimov (RUS)
2003 Tsjekkia Jaroslav Kulhavý (CZE) Danmark Jakob Fuglsang (DEN) Nederland Hans Becking (NED)
2004 Sveits Nino Schurter (SUI) Slovakia Lukas Hanus (SVK) Nederland Hans Becking (NED)
2005 Sveits Patrik Gallati (SUI) Sveits Martin Fanger (SUI) Norge Anders Hovdenes (NOR)
2006 Sveits Matthias Flückiger (SUI) Frankrike Alexis Vuillermoz (FRA) Sveits Pascal Meyer (SUI)
2007 Sveits Thomas Litscher (SUI) Frankrike Fabien Canal (FRA) Slovakia Peter Sagan (SVK)
2008 Slovakia Peter Sagan (SVK) Ukraina Mykhaylo Batsutsa (UKR) Sveits Matthias Rupp (SUI)
2009 Italia Gerhard Kerschbaumer (ITA) Nederland Michiel van der Heijden (NED) Tyskland Martin Gluth (GER)
2010 Sveits Roger Walder (SUI) Italia Maximilian Vieider (ITA) Nederland Michiel van der Heijden (NED)
2011 Belgia Jens Schuermans (BEL) Storbritannia Grant Ferguson (GBR) Frankrike Maxime Urruty (FRA)
2012 Frankrike Romain Seigle (FRA) Frankrike Titouan Carod (FRA) Sveits Andri Frischknecht (SUI)
2013 Tyskland Lukas Baum (GER) Italia Gioele Bertolini (ITA) Danmark Niels Rasmussen (DEN)
2014 Danmark Simon Andreassen (DEN) Tyskland Luca Schwarzbauer (GER) Nederland Milan Vader (NED)

Kvinner[rediger | rediger kilde]

Senior
År Gull Sølv Bronse
1992 Sveits Silvia Fürst (SUI) Østerrike Cornelia Sulzer (AUT) Sveits Chantal Daucourt (SUI)
1993 Sveits Chantal Daucourt (SUI) Storbritannia Caroline Alexander (GBR) Østerrike Cornelia Sulzer (AUT)
1994 Italia Paola Pezzo (ITA) Frankrike Sophie Hosotte-Eglin (FRA) Italia Maria Paola Turcutto (ITA)
1995 Storbritannia Caroline Alexander (GBR) Spania Silvia Rovira Planas (ESP) Norge Nina Aarrestad (NOR)
1996 Italia Paola Pezzo (ITA) Italia Nadia De Negri (ITA) Sveits Silvia Fürst (SUI)
1997 Sveits Chantal Daucourt (SUI) Russland Alla Epifanova (RUS) Italia Annabella Stopparo (ITA)
1998 Frankrike Laurence Leboucher (FRA) Norge Gunn-Rita Dahle (NOR) Spania Margarita Fullana (ESP)
1999 Italia Paola Pezzo (ITA) Sveits Barbara Blatter (SUI) Spania Margarita Fullana (ESP)
2000 Frankrike Laurence Leboucher (FRA) Italia Paola Pezzo (ITA) Storbritannia Caroline Alexander (GBR)
2001 Frankrike Laurence Leboucher (FRA) Tyskland Sabine Spitz (GER) Russland Irina Kalentieva (RUS)
2002 Norge Gunn-Rita Dahle (NOR) Frankrike Laurence Leboucher (FRA) Tyskland Sabine Spitz (GER)
2003 Norge Gunn-Rita Dahle (NOR) Russland Irina Kalentieva (RUS) Spania Margarita Fullana (ESP)
2004 Norge Gunn-Rita Dahle (NOR) Polen Maja Włoszczowska (POL) Tyskland Sabine Spitz (GER)
2005 Norge Gunn-Rita Dahle (NOR) Polen Maja Włoszczowska (POL) Spania Margarita Fullana (ESP)
2006 Spania Margarita Fullana (ESP) Norge Gunn-Rita Dahle Flesjå (NOR) Tyskland Sabine Spitz (GER)
2007 Tyskland Sabine Spitz (GER) Russland Irina Kalentieva (RUS) Tsjekkia Kateřina Nash (CZE)
2008 Tyskland Sabine Spitz (GER) Russland Irina Kalentieva (RUS) Norge Gunn-Rita Dahle Flesjå (NOR)
2009 Polen Maja Włoszczowska (POL) Russland Irina Kalentieva (RUS) Tyskland Sabine Spitz (GER)
2010 Sveits Katrin Leumann (SUI) Polen Maja Włoszczowska (POL) Italia Eva Lechner (ITA)
2011 Norge Gunn-Rita Dahle Flesjå (NOR) Polen Maja Włoszczowska (POL) Slovenia Tanja Žakelj (SLO)
2012 Norge Gunn-Rita Dahle Flesjå (NOR) [1] Sveits Esther Süss (SUI) Tyskland Sabine Spitz (GER)
2013 Slovenia Tanja Žakelj (SLO) Italia Eva Lechner (ITA) Polen Maja Włoszczowska (POL)
2014 Slovenia Tanja Žakelj (SLO) Slovenia Blaža Klemenčič (SLO) Polen Maja Włoszczowska (POL)
Under-23
År Gull Sølv Bronse
2006 Sveits Sarah Koba (SUI) Tsjekkia Tereza Huříková (CZE) Italia Eva Lechner (ITA)
2007 Italia Eva Lechner (ITA) Østerrike Elisabeth Osl (AUT) Tsjekkia Tereza Huříková (CZE)
2008 Sveits Nathalie Schneitter (SUI) Slovenia Tanja Zakelj (SLO) Tsjekkia Tereza Huříková (CZE)
2009 Polen Aleksandra Dawidowicz (POL) Sverige Alexandra Engen (SWE) Frankrike Julie Bresset (FRA)
2010 Sverige Alexandra Engen (SWE) Sveits Kathrin Stirnemann (SUI) Slovenia Tanja Zakelj (SLO)
2011 Frankrike Julie Bresset (FRA) Storbritannia Annie Last (GBR) Norge Elisabeth Sveum (NOR)
2012 Sveits Jolanda Neff (SUI) Polen Paula Gorycka (POL) Nederland Anne Terpstra (NED)
2013 Ukraina Yana Belomoyna (UKR) Sverige Jenny Rissveds (SWE) Tyskland Helen Grobert (GER)
2014 Frankrike Pauline Ferrand-Prevot (FRA) Sveits Jolanda Neff (SUI) Tyskland Helen Grobert (GER)
Junior
År Gull Sølv Bronse
2001 Polen Maja Włoszczowska (POL) Tsjekkia Pavla Havlíková (CZE) Tsjekkia Petra Bublova (CZE)
2002 Sveits Bettina Schmid (SUI) Italia Eva Lechner (ITA) Tsjekkia Petra Bublova (CZE)
2003 Sveits Bettina Schmid (SUI) Tsjekkia Tereza Huříková (CZE) Nederland Marianne Vos (NED)
2004 Sveits Emilie Siegenthaler (SUI) Tsjekkia Tereza Huříková (CZE) Sveits Nathalie Schneitter (SUI)
2005 Polen Marlena Pyrgies (POL) Polen Aleksandra Dawidowicz (POL) Frankrike Julie Krasniak (FRA)
2006 Slovenia Tanja Zakelj (SLO) Frankrike Julie Krasniak (FRA) Sverige Alexandra Engen (SWE)
2007 Sveits Kathrin Stirnemann (SUI) Ungarn Barbara Benkó (HUN) Tyskland Ines Thoma (GER)
2008 Tyskland Mona Eiberweiser (GER) Ukraina Alla Boyko (UKR) Sverige Kajsa Snihs (SWE)
2009 Frankrike Pauline Ferrand-Prevot (FRA) Sveits Michelle Hediger (SUI) Nederland Anne Terpstra (NED)
2010 Sveits Linda Indergand (SUI) Tyskland Helen Grobert (GER) Tyskland Johanna Techt (GER)
2011 Sveits Jolanda Neff (SUI) Sveits Linda Indergand (SUI) Tyskland Johanna Techt (GER)
2012 Sverige Jenny Rissveds (SWE) Frankrike Margot Moschetti (FRA) Tyskland Sofia Wiedenroth (GER)
2013 Danmark Melane Degn (DEN) Tyskland Sofia Wiedenroth (GER) Østerrike Alessandra Keller (AUT)
2014 Sveits Alessandra Keller (SUI) Sveits Nicole Koller (SUI) Sveits Sina Frei (SUI)

Terreng eliminering[rediger | rediger kilde]

Menn[rediger | rediger kilde]

Senior
År Gull Sølv Bronse
2013 Østerrike Daniel Federspiel (AUT) Slovenia Miha Halzer (SLO) Sveits Sepp Freiburghaus (SUI)
2014 Østerrike Daniel Federspiel (AUT) Sveits Ralph Näf (SUI) Belgia Fabrice Mels (BEL)

Kvinner[rediger | rediger kilde]

Senior
År Gull Sølv Bronse
2013 Sverige Jenny Rissveds (SWE) Sveits Kathrin Stirnemann (SUI) Sveits Ramona Forchini (SUI)
2014 Sveits Kathrin Stirnemann (SUI) Sveits Linda Indergand (SUI) Sverige Alexandra Engen (SWE)

Utfor[rediger | rediger kilde]

Menn[rediger | rediger kilde]

Senior
År Gull Sølv Bronse
1991 Frankrike Christian Taillefer (FRA)
1992 Tyskland Jürgen Sprich (GER) Sveits Albert Iten (SUI) Belgia Paul Herijgers (BEL)
1993 Tyskland Jürgen Sprich (GER) Italia Bruno Zanchi (ITA) Frankrike Vincent Julliot (FRA)
1994 Frankrike Nicolas Vouilloz (FRA) Sverige Tommy Johansson (SWE) Italia Corrado Herin (ITA)
1995 Frankrike François Gachet (FRA) Frankrike Nicolas Vouilloz (FRA) Frankrike Alexandre Balaud (FRA)
1996 Spania Thomas Misser (ESP) Tyskland Juergen Beneke (GER) Italia Gianluca Bonanomi (ITA)
1997 Frankrike Nicolas Vouilloz (FRA) Italia Corrado Herin (ITA) Tyskland Juergen Beneke (GER)
1998 Frankrike Nicolas Vouilloz (FRA) Italia Corrado Herin (ITA) Tyskland Juergen Beneke (GER)
1999 Italia Bruno Zanchi (ITA)
2000 Storbritannia Steve Peat (GBR) Frankrike Nicolas Vouilloz (FRA) Frankrike Fabien Barel (FRA)
2001 Slovakia Filip Polc (SVK) Italia Corrado Herin (ITA) Frankrike Cédric Gracia (FRA)
2002 Ingen konkurranse
2003 Frankrike Julien Camelini (FRA) Frankrike Mickael Pascal (FRA) Frankrike Michael Deldycke (FRA)
2004 Storbritannia Steve Peat (GBR) Frankrike Fabien Barel (FRA) Frankrike Julien Camelini (FRA)
2005 Frankrike Fabien Barel (FRA) Storbritannia Marc Beaumont (GBR) Storbritannia Steve Peat (GBR)
2006 Storbritannia Gee Atherton (GBR) Storbritannia Marc Beaumont (GBR) Frankrike Fabien Barel (FRA)
2007 Nederland Joost Wichman (NED) Frankrike Romain Saladini (FRA) Sveits Dominik Gspan (SUI)
2008 Frankrike Florent Payet (FRA) Frankrike Damien Spagnolo (FRA) Sveits Nick Beer (SUI)
2009 Sveits Nick Beer (SUI) Frankrike Aurélien Giordanengo (FRA) Frankrike Rémi Thirion (FRA)
2010 Sverige Robin Wallner (SWE) Sveits Nick Beer (SUI) Østerrike Markus Pekoll (AUT)
2011 Ingen konkurranse
2012 Ingen konkurranse
2013 Østerrike Markus Pekoll (AUT) Østerrike Manuel Gruber (AUT) Slovenia Miran Vauh (SLO)
Junior
År Gull Sølv Bronse
2010 Storbritannia Sam Flockhart (GBR) Sverige Oliwer Kangas (SWE) Norge Zakarias Blom Johansenk (NOR)
2011 No competition
2012 No competition
2013 Italia Francesco Colombo (ITA) Italia Gianluca Vernassa (ITA) Slovenia Jure zabjek (SLO)

Kvinner[rediger | rediger kilde]

Senior
År Gull Sølv Bronse
1991 Italia Giovanna Bonazzi (ITA)
1992 Tyskland Susi Buchwieser (GER) Italia Giovanna Bonazzi (ITA) Frankrike Sophie Kempf (FRA)
1993 Italia Giovanna Bonazzi (ITA) Sveits Brigitte Kasper (SUI) Sveits Rita Buergi (SUI)
1994 Frankrike Anne-Caroline Chausson (FRA) Italia Giovanna Bonazzi (ITA) Sveits Brigitte Kasper (SUI)
1995 Frankrike Anne-Caroline Chausson (FRA) Italia Giovanna Bonazzi (ITA) Norge Nina Aarrestad (NOR)
1996 Frankrike Anne-Caroline Chausson (FRA) Frankrike Nolvenn Le Caër (FRA) Spania Mercedes Gonzalez (ESP)
1997 Frankrike Anne-Caroline Chausson (FRA) Frankrike Nolvenn Le Caër (FRA) Italia Giovanna Bonazzi (ITA)
1998 Frankrike Anne-Caroline Chausson (FRA)
1999 Italia Florentina Moser (ITA)
2000 Storbritannia Tracy Moseley (GBR) Frankrike Sabrina Jonnier (FRA) Frankrike Céline Gros (FRA)
2001 Sveits Sarah Stieger (SUI) Storbritannia Fionn Griffiths (GBR) Storbritannia Tracy Moseley (GBR)
2002 Ingen konkurranse
2003 Frankrike Anne-Caroline Chausson (FRA) Sveits Marielle Saner (SUI) Frankrike Nolvenn Le Caër (FRA)
2004 Frankrike Anne-Caroline Chausson (FRA) Sveits Marielle Saner (SUI) Storbritannia Tracy Moseley (GBR)
2005 Frankrike Anne-Caroline Chausson (FRA) Frankrike Sabrina Jonnier (FRA) Sveits Marielle Saner (SUI)
2006 Storbritannia Rachel Atherton (GBR) Sveits Marielle Saner (SUI) Storbritannia Helen Gaskell (GBR)
2007 Frankrike Sabrina Jonnier (FRA) Frankrike Céline Gros (FRA) Sveits Rachel Seydoux (SUI)
2008 Frankrike Sabrina Jonnier (FRA) Østerrike Petra Bernhard (AUT) Frankrike Floriane Pugin (FRA)
2009 Frankrike Floriane Pugin (FRA) Frankrike Emmeline Ragot (FRA) Frankrike Céline Gros (FRA)
2010 Frankrike Myriam Nicole (FRA) Frankrike Floriane Pugin (FRA) Norge Anita Ager-Wick (NOR)
2011 Ingen konkurranse
2012 Ingen konkurranse
2013 Frankrike Emmeline Ragot (FRA) Frankrike Morgane Charre (FRA) Bulgaria Eva Dimitrova (BUL)
Junior
År Gull Sølv Bronse
2010 Frankrike Fanny Lombard (FRA) Frankrike Julie Berteaux (FRA) Sveits Kim Annika Schauff (SUI)

Maraton[rediger | rediger kilde]

Menn[rediger | rediger kilde]

Senior
År Gull Sølv Bronse
2002 Italia Mauro Bettin (ITA)
2003 Frankrike Thomas Dietsch (FRA) Østerrike Martin Kraler (AUT) Slovenia Jure Golcer (SVN)
2004 Frankrike Thomas Dietsch (FRA) Italia Roland Stauder (ITA) Østerrike Alban Lakata (AUT)
2005 Tyskland Hannes Genze (GER) Sveits Andreas Kugler (SUI) Sveits Sandro Späth (SUI)
2006 Sveits Ralph Näf (SUI) Sveits Thomas Stoll (SUI) Sveits Andreas Kugler (SUI)
2007 Sveits Christoph Sauser (SUI) Østerrike Christoph Soukup (AUT) Tyskland Moritz Milatz (GER)
2008 Østerrike Alban Lakata (AUT) Danmark Peter Riis Andersen (DEN) Sveits Urs Huber (SUI)
2009 Estland Allan Oras (EST) Estland Kalle Kriit (EST) Estland Caspar Austa (EST)
2010 Sveits Ralph Näf (SUI) Italia Mirko Celestino (ITA) Sveits Andreas Kugler (SUI)
2011 Russland Alexey Medvedev (RUS) Finland Jukka Vastaranta (FIN) Tyskland Tim Bohme (GER)
2012 Tsjekkia Kristian Hynek (CZE) Tsjekkia Pavel Boudny (CZE) Østerrike Alban Lakata (AUT)
2013 Østerrike Alban Lakata (AUT) Sveits Christoph Sauser (SUI) Tsjekkia Kristian Hynek (CZE)
2014 Sveits Christoph Sauser (SUI) Tsjekkia Jaroslav Kulhavý (CZE) Østerrike Christoph Soukup (AUT)
Under-23
År Gull Sølv Bronse
2008 Østerrike Jakob Nimpf (AUT) Østerrike Daniel Federspiel (AUT) Frankrike Vivien Legastelois (FRA)
2010 Sveits Konny Looser (SUI) Tyskland Matthias Leisling (GER) Italia Lorenzo Martelli (ITA)
2011 Ingen konkurranse
2012 Tyskland Simon Stiebjahn (GER) Tsjekkia Marek Rauchfuss (CZE) Tyskland Marcus Nicolai (GER)
2013 Polen Bartlomiej Wawak (POL) Sveits Enea Vetsch (SUI) Tyskland Christian Pfäffle (GER)

Kvinner[rediger | rediger kilde]

År Gull Sølv Bronse
2002 Sveits Andrea Huser (SUI)
2003 Tyskland Birgit Juengst (GER) Norge Gunn-Rita Dahle (NOR) Tyskland Sandra Klose (GER)
2004 Slovenia Blaža Klemenčič (SLO) Tyskland Sandra Klose (GER) Tsjekkia Ilona Bublova (CZE)
2005 Finland Pia Sundstedt (FIN) Tyskland Birgit Juengst (GER) Slovenia Blaža Klemenčič (SLO)
2006 Norge Gunn-Rita Dahle Flesjå (NOR) Finland Pia Sundstedt (FIN) Sveits Dolores Maechler-Rupp (SUI)
2007 Tyskland Sabine Spitz (GER) Nederland Ariëlle van Meurs (NED) Sveits Esther Süss (SUI)
2008 Sveits Esther Süss (SUI) Finland Pia Sundstedt (FIN) Sveits Antonia Wipfli (SUI)
2009 Norge Gunn-Rita Dahle Flesjå (NOR) Polen Maja Włoszczowska (POL) Latvia Ivanda Eiduka (LAT)
2010 Sveits Esther Süss (SUI) Norge Gunn-Rita Dahle Flesjå (NOR) Finland Pia Sundstedt (FIN)
2011 Finland Pia Sundstedt (FIN) Storbritannia Sally Bigham (GBR) Italia Elena Giacomuzzi (ITA)
2012 Finland Pia Sundstedt (FIN) Storbritannia Sally Bigham (GBR) Tyskland Silke Schmidt (GER)
2013 Sveits Esther Süss (SUI) Storbritannia Sally Bigham (GBR) Tyskland Sabine Spitz (GER)
2014 Tsjekkia Tereza Huříková (CZE) Storbritannia Sally Bigham (GBR) Norge Borghild Løvset (NOR)

Parallellslalåm[rediger | rediger kilde]

Menn[rediger | rediger kilde]

År Gull Sølv Bronse
1998 Tsjekkia Michael Marosi (CZE)
1999 Frankrike Mickael Deldycke (FRA)
2000 Frankrike Mickael Deldycke (FRA) Storbritannia Steve Peat (GBR) Frankrike Karim Amour (FRA)
2001 Frankrike Cédric Gracia (FRA) Frankrike Karim Amour (FRA) Storbritannia Scott Beaumont (GBR)

Kvinner[rediger | rediger kilde]

År Gull Sølv Bronse
1998 Frankrike Anne-Caroline Chausson (FRA)
1999 Storbritannia Tracy Moseley (GBR)
2000 Frankrike Céline Gros (FRA) Frankrike Nolvenn Lecaer (FRA) Sveits Sarah Stieger (SUI)
2001 Frankrike Sabrina Jonnier (FRA) Storbritannia Fionn Griffiths (GBR) Storbritannia Tracy Moseley (GBR)

Blandet stafett[rediger | rediger kilde]

År Gull Sølv Bronse
2002 Frankrike Frankrike
Julien Absalon
Jean-Eudes Demaret
Laurence Leboucher
Cédric Ravanel
Sveits Sveits
Florian Vogel
Barbara Blatter
Lukas Flückiger
Thomas Kalberer
Tsjekkia Tsjekkia
Milan Spesny
Jaroslav Kulhavý
Ilona Bublova
Tomas Vokroulik
2003 Sveits Sveits
Ralph Näf
Balz Weber
Nino Schurter
Barbara Blatter
Polen Polen
Marcin Karczynski
Piotr Formicki
Anna Szafraniec
Kryspin Pyrgies
Spania Spania
Carlos Coloma
Angel Espigares
Marga Fullana
José Antonio Hermida
2004 Sveits Sveits
Ralph Näf
Nino Schurter
Petra Henzi
Florian Vogel
Tyskland Tyskland
Yvonne Kraft
Moritz Milatz
Stefan Sahm
Andi Weinhold
Spania Spania
Inaki Lejarreta
Marga Fullana
José Antonio Hermida
2005 Italia Italia
Marco Bui
Toni Longo
Eva Lechner
Johannes Schweiggl
Sveits Sveits
Nino Schurter
Martin Fanger
Petra Henzi
Florian Vogel
Sverige Sverige
Emil Lindgren
Mattias Wengelin
Maria Östergren
Fredik Kessiakoff
2006 Sveits Sveits
Ralph Näf
Petra Henzi
Martin Fanger
Nino Schurter
Frankrike Frankrike
Cédric Ravanel
Severine Hansen
Alexis Vuillermoz
Stéphane Tempier
Sverige Sverige
Fredrik Kessiakoff
Emil Lindgren
Maria Ostergren
Matthias Wengelin
2007 Sveits Sveits
Florian Vogel
Thomas Litscher
Petra Henzi
Nino Schurter
Frankrike Frankrike
Alexis Vuillermoz
Fabien Canal
Cécile Ravanel
Cédric Ravanel
Italia Italia
Yader Zoli
Andrea Tiberi
Francesco Aulino
Eva Lechner
2008 Frankrike Frankrike
Jean-Christophe Péraud
Arnaud Jouffroy
Laurence Leboucher
Alexis Vuillermoz
Italia Italia
Marco Aurelio Fontana
Gerhard Kerschbaumer
Eva Lechner
Cristian Cominelli
Sverige Sverige
Emil Lindgren
Alexandra Engen
Olof Jonsson
Alexander Wetterhall
2009 Sverige Sverige
Emil Lindgren
Tobias Ludvigsson
Matthias Wengelin
Alexandra Engen
Sveits Sveits
Thomas Litscher
Ralph Näf
Roger Walder
Nathalie Schneitter
Nederland Nederland
Michiel van der Heijden
Rudi van Houts
Irjan Luttenberg
Sanne Paasen
2010 Sveits Sveits
Thomas Litscher
Ralph Näf
Roger Walder
Katrin Leumann
Italia Italia
Marco Aurelio Fontana
Maximilian Vieider
Eva Lechner
Gerhard Kerschbaumer
Tsjekkia Tsjekkia
Ondrej Cink
Tomáš Paprstka
Tereza Huríková
Jan Skarnitzl
2011 Frankrike Frankrike
Fabien Canal
Victor Koretzky
Julie Bresset
Maxime Marotte
Sveits Sveits
Thomas Litscher
Lars Forster
Nathalie Schneitter
Martin Gujan
Italia Italia
Marco Aurelio Fontana
Gerhard Kerschbaumer
Lorenzo Samparisi
Eva Lechner
2012 Italia Italia
Michele Casagrande
Gioele Bertolini
Eva Lechner
Luca Braidot
Sveits Sveits
Martin Gujan
Katrin Leumann
Matthias Stirnemann
Dominic Zumstein
Nederland Nederland
Michiel van der Heijden
Jesper Slik
Anne Terpstra
Henk-Jaap Moorlag
2013 Italia Italia
Gioele Bertolini
Eva Lechner
Marco Aurelio Fontana
Gerhard Kerschbaumer
Sveits Sveits
Reto Indergand
Dominic Grab
Jolanda Neff
Nino Schurter
Tsjekkia Tsjekkia
Jan Nesvadba
Jan Vastl
Katerina Nash
Ondrej Cink
2014 Frankrike Frankrike
Jordan Sarrou
Hugo Pigeon
Margot Moschetti
Maxime Marotte
Tyskland Tyskland
Ben Zwiehoff
Tobias Eise
Helen Grobert
Moritz Milatz
Italia Italia
Maximilian Vieider
Moreno Pellizzon
Lisa Rabensteiner
Marco Aurelio Fontana

Referanser[rediger | rediger kilde]

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]