Hopp til innhold

Allround-VM på skøyter 1987, menn

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hurtigløp på skøyter Allround-VM på skøyter 1987 menn International Skating Union
Thialf stadion under Sprint-VM i 2006
Generell informasjon
IdrettsgrenHurtigløp på skøyter
ArrangørInternational Skating Union
VertsbyHeerenveen
VertslandNederlands flagg Nederland
Arena(er)Thialf
Dato14.–15. februar 1987
Utgavenummer81
Deltakere35 deltakere
fra 18 nasjoner
ØvelserAll round: Stor firkamp
Medaljeoversikt
1Sovjetunionens flagg Nikolaj Guljajev
2Sovjetunionens flagg Oleg Bozjev
3Østerrikes flagg Michael Hadschieff
Statistikk
Rekorder4 verdensrekorder
5 mesterskapsrekorder
5 banerekorder
Mesterskap
forrige – neste
Inzell LSS 1986 – Alma-Ata M 1988

Allround-VM på skøyter 1987, menn ble arrangert på Thialf stadion i Heerenveen, Nederland den 14. og 15. februar 1987. Nikolaj Guljajev fra Sovjetunionen ble verdensmester.

Medaljevinnere

[rediger | rediger kilde]
Sammenlagtmedaljer
Verdensmester
og 1.-plass:
Poeng 2.-plass: Poeng 3.-plass: Poeng
Allround Herrer Nikolaj Guljajev
Sovjetunionens flagg Sovjetunionen
159.356 (VR, MR) Oleg Bozjev
Sovjetunionens flagg Sovjetunionen
160.558 Michael Hadschieff
Østerrikes flagg Østerrike
160.567
Distansemedaljer
Distanse
og dag:
Distansevinner
og 1.-plass:
Tid 2.-plass: Tid 3.-plass: Tid
500 meter
lørdag
Bae Ki-tae
Sør-Koreas flagg Sør-Korea
37,04 (MR) Nikolaj Guljajev
Sovjetunionens flagg Sovjetunionen
37,24 Toru Aoyanagi
Japans flagg Japan
37,55
5 000 meter
lørdag
Leo Visser
Nederlands flagg Nederland
6.47,01 (VR, MR) Nikolaj Guljajev
Sovjetunionens flagg Sovjetunionen
6.51,28 Geir Karlstad
Norges flagg Norge
6.52,18
1 500 meter
søndag
Nikolaj Guljajev
Sovjetunionens flagg Sovjetunionen
1.52,70 (VR, MR) Viktor Sjasjerin
Sovjetunionens flagg Sovjetunionen
1.53,10 Oleg Bozjev
Sovjetunionens flagg Sovjetunionen
1.53,52
10 000 meter
søndag
Geir Karlstad
Norges flagg Norge
14.03,92 (VR, MR) Leo Visser
Nederlands flagg Nederland
14.11,63 Michael Hadschieff
Østerrikes flagg Østerrike
14.12,66

Sammenlagt

[rediger | rediger kilde]
Herrer (35 deltagere fra 18 nasjoner)
PlassNavnLand1. dag (14. feb.)2. dag (15. feb.)Poeng
500 mPl.5 000 mPl.1 500 mPl.10 000 mPl.
Gull GullNikolaj GuljajevSovjetunionens flagg Sovjetunionen37,2426.51,2821.52,70114.28,457159.356
Sølv SølvOleg BozjevSovjetunionens flagg Sovjetunionen37,7446.56,7381.53,52314.26,116160.558
Bronse BronseMichael HadschieffØsterrikes flagg Østerrike38,34106.53,7861.54,65514.12,663160.567
4Leo VisserNederlands flagg Nederland38,66166.47,0111.56,601614.11,632160.808
5Gerard KemkersNederlands flagg Nederland38,57146.52,7541.56,831714.15,144161.545
6Viktor SjasjerinSovjetunionens flagg Sovjetunionen38,1876.57,7891.53,10214.40,9813161.707
7Rolf Falk-LarssenNorges flagg Norge38,2486.53,2051.55,711014.39,9911162.129
8Christian EmingerØsterrikes flagg Østerrike39,26216.53,8571.56,071314.21,425162.406
9Benoît LamarcheCanadas flagg Canada38,63156.59,28111.55,60914.32,798162.730
10Hein VergeerNederlands flagg Nederland37,7967.02,27181.55,46614.45,5214162.779
11Geir KarlstadNorges flagg Norge40,05296.52,1831.58,262614.03,921162.884
12Pertti NiittyläFinlands flagg Finland39,21206.59,86131.56,961814.35,989163.981
13Roland FreierØst-Tysklands flagg Øst-Tyskland39,35237.01,65151.58,142414.40,6212164.926
14Henri KraayenbosNederlands flagg Nederland40,07306.58,17101.57,962314.36,3010165.022
15Hansjörg BaltesVest-Tysklands flagg Vest-Tyskland40,24316.59,50121.57,852214.48,0115165.873
DSQToru AoyanagiJapans flagg Japan37,5537.01,44141.54,454dsq
(14.32,76)
–117.844
NC17Eric FlaimUSAs flagg USA37,7557.02,96201.55,517Ikke
kvalifisert
for siste
distanse.
118.549 (9)
NC18Peter AdebergØst-Tysklands flagg Øst-Tyskland38,2697.04,22211.55,9512119.332 (12)
NC19Dave SilkUSAs flagg USA38,48117.01,96171.56,3815119.469 (14)
NC20Bae Ki-taeSør-Koreas flagg Sør-Korea37,0417.19,42341.55,548119.495 (15)
NC21Bjørn NylandNorges flagg Norge38,53127.04,39231.56,1714119.892 (16)
NC22Masahiko OmuraJapans flagg Japan39,09197.01,75161.55,9011119.898 (17)
NC23Mark MitchellUSAs flagg USA38,68177.04,31221.58,1625120.497 (19)
NC24Andrej JermolinSovjetunionens flagg Sovjetunionen39,65267.02,35191.57,0819120.910 (22)
NC25Joakim KarlbergSveriges flagg Sverige39,56247.05,45261.57,2220121.078 (23)
NC26Ik-Hwan HwangSør-Koreas flagg Sør-Korea38,55137.12,92331.58,4527121.325 (25)
NC27Danny KahAustralias flagg Australia39,27227.04,88251.58,9428121.404 (26)
NC28Roberto SighelItalias flagg Italia39,02187.08,25281.58,9929121.508 (28)
NC29Werner JägerØsterrikes flagg Østerrike39,61257.09,46301.57,4721121.712 (29)
NC30Ari LeppänenFinlands flagg Finland39,69277.09,44292.00,2433122.714 (30)
NC31Hans van HeldenFrankrikes flagg Frankrike39,85287.11,46321.59,8831122.956 (31)
NC32Jirí KynclTsjekkoslovakias flagg Tsjekkoslovakia40,28327.09,72312.00,2132123.322 (32)
NC33Roman DerksPolens flagg Polen40,46337.04,77242.01,7634123.523 (33)
NC34Behudin MerdovicJugoslavias flagg Jugoslavia42,10347.49,70352.08,3335131.846 (34)
NC35Nils Einar AasNorges flagg Norge58,60 f357.08,05271.59,3530141.188 (35)

Den norske troppen

[rediger | rediger kilde]

De norske løperne var: Geir Karlstad, Ask SK, Bjørn Nyland, Ask SK, Rolf Falk-Larssen, Trondhjems SK og Nils Einar Aas, Ask SK.

  • Norges Skøyteforbund Årbok 1986–1987 (1. april 1986 – 31. mars 1987) sidene 32 (ledere og trener samt løperrepresentasjon) og 91–92 (resultater).

Eksterne lenker

[rediger | rediger kilde]


Autoritetsdata