Hopp til innhold

Allround-VM på skøyter 1993, menn

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hurtigløp på skøyter Allround-VM på skøyter 1993 for menn International Skating Union
Vikingskipet.
Generell informasjon
IdrettsgrenHurtigløp på skøyter
ArrangørInternational Skating Union
VertsbyHamar
VertslandNorges flagg Norge
Arena(er)Vikingskipet
Dato13.–14. februar 1993
Deltakere36 herrer
fra 21 nasjoner
ØvelserAll round : Stor firkamp
Medaljeoversikt
1Nederlands flagg Falko Zandstra
2Norges flagg Johann Olav Koss
3Nederlands flagg Rintje Ritsma
Mesterskap
forrige – neste
Calgary 1992 – Göteborg R. 1994

Allround-VM på skøyter 1993, menn ble arrangert i Vikingskipet på Hamar, Norge den 13. og 14. februar 1993 med 36 deltakere fra 21 nasjoner.

Falko Zandstra fra Nederland ble allroundverdensmester i senior for første gang.

Medaljevinnere

[rediger | rediger kilde]
Sammenlagtmedaljer
Verdensmester
og 1.-plass:
Poeng 2.-plass: Poeng 3.-plass: Poeng
Allround Herrer Falko Zandstra
Nederlands flagg Nederland
157.626 Johann Olav Koss
Norges flagg Norge
157.961 Rintje Ritsma
Nederlands flagg Nederland
159.042
Distansemedaljer
Distanse: 1.-plass: Tid 2.-plass: Tid 3.-plass: Tid
500 m
(lørdag)
Song Chen
Kinas flagg Kina
37,68 Ådne Søndrål
Norges flagg Norge
37,92 Rintje Ritsma
Nederlands flagg Nederland
37,99
5 000 m
(lørdag)
Falko Zandstra
Nederlands flagg Nederland
6.43,86 Johann Olav Koss
Norges flagg Norge
6.47,44 Bart Veldkamp
Nederlands flagg Nederland
6.47,91
1 500 m
(søndag)
Johann Olav Koss
Norges flagg Norge
1.52,53 Falko Zandstra
Nederlands flagg Nederland
1.53,06 Rintje Ritsma
Nederlands flagg Nederland
1.53,51
10 000 m
(søndag)
Bart Veldkamp
Nederlands flagg Nederland
13.46,34 Johann Olav Koss
Norges flagg Norge
13.50,75 Falko Zandstra
Nederlands flagg Nederland
13.51,09

Sammenlagt

[rediger | rediger kilde]
Menn Senior (36 deltagere fra 21 nasjoner)
PlassNavnNasjon1. dag (13. feb.)2. dag (14. feb.)Poengsum
500 mPl.5 000 mPl.1 500 mPl.10 000 mPl.
Gull GullFalko ZandstraNederlands flagg Nederland38,0046.43,8611.53,06213.51,093157.626
Sølv SølvJohann Olav KossNorges flagg Norge38,1766.47,4421.52,53113.50,752157.961
Bronse BronseRintje RitsmaNederlands flagg Nederland37,9936.50,0141.53,51314.04,314159.042
4Bart VeldkampNederlands flagg Nederland39,39186.47,9131.57,64913.46,341160.711
5Steinar JohansenNorges flagg Norge38,86106.58,7781.55,81414.23,119162.495
6Roberto SighelItalias flagg Italia38,1357.00,21111.56,76614.28,8812162.515
7Jurij SjulgaUkrainas flagg Ukraina39,05117.00,32121.57,38714.28,0911163.612
8Jevgenij SanarovKasakhstans flagg Kasakhstan39,86236.57,0551.57,46814.18,335163.634
9Desző HorváthRomanias flagg Romania39,52206.58,2271.57,911414.22,237163.756
10Kazuhiro SatoJapans flagg Japan39,94246.57,6761.57,671014.20,086163.934
11Toshihiko ItokawaJapans flagg Japan40,12287.01,51132.01,643014.26,2910166.131
12Per BengtssonSveriges flagg Sverige41,03357.00,07102.00,062714.22,298166.171
NC13Mamoru IshiokaJapans flagg Japan38,2277.08,00231.56,185Ikke
kvalifisert
for siste
distanse.
119.746
NC14Brian SmithUSAs flagg USA38,8397.03,12171.57,9416120.455
NC15Neal MarshallCanadas flagg Canada39,25167.02,49151.57,7912120.762
NC16Brian WanekUSAs flagg USA39,26177.03,15181.58,6819121.135
NC17Oleg PavlovRusslands flagg Russland39,07127.07,74221.58,2717121.267
NC18Danny KahAustralias flagg Australia39,85227.02,55161.57,9315121.415
NC19Davide CartaItalias flagg Italia38,2687.20,21341.58,5918121.811
NC20Uwe TonatTysklands flagg Tyskland39,11157.13,06281.59,0321122.092
NC21Jonas SchönSveriges flagg Sverige39,95227.04,39191.59,1323122.099
NC22Rickard GarbellSveriges flagg Sverige39,09147.14,98301.59,4526122.404
NC23Christian EmingerØsterrikes flagg Østerrike40,56307.05,58201.58,8520122.734
NC24Zsolt ZakariasØsterrikes flagg Østerrike40,59327.10,82241.57,7011122.905
NC25Lee Jae-shikSør-Koreas flagg Sør-Korea39,07127.18,41312.00,2528122.994
NC26Frank DittrichTysklands flagg Tyskland39,46197.18,86331.59,0922123.042
NC27Timo JärvinenFinlands flagg Finland40,50297.11,55251.59,1323123.365
NC28Cédric KuentzFrankrikes flagg Frankrike40,56307.14,13291.59,3225123.746
NC29Cam MackayCanadas flagg Canada40,06277.12,48262.01,6229123.848
NC30Andrej MuratovRusslands flagg Russland40,88347.12,79272.02,1331124.869
NC31Martin FeigenwinterSveits’ flagg Sveits41,38367.07,29212.02,8333125.052
NC32Jiří KynclTsjekkias flagg Tsjekkia40,87337.18,76322.02,7532125.662
NC33Markus TrögerTysklands flagg Tyskland40,00267.02,41142.26,81 f34131.177
DSQ3Ådne SøndrålNorges flagg Norge37,9226.58,869dsq
(1.54,41)
–79.806
DNS3Song ChenKinas flagg Kina37,6818.01,0535dns–85.785
DSQ2Artur SzafrańskiPolens flagg Polen39,7421dsq
(7.08,10)
–1.57,8913(79.036)
f = med fall
NCxx = ikke kvalifisert for siste distanse, 10 000 m.
DNS = ikke startet
DSQ = diskvalifisert

Funksjonærer

[rediger | rediger kilde]

Blant funksjonærene stilte norske Svein Inge Strugstad som starter.

Ledere og trener for den norske troppen
  • Norges Skøyteforbund Årbok 1992–1994 (1. april 1992 – 31. mars 1994) sidene 42 (funksjonær), 46 (løperrepresentasjon og ledere) og 112 (resultater).

Eksterne lenker

[rediger | rediger kilde]


Autoritetsdata