Hopp til innhold

Allround-VM på skøyter 2001

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi

Allround-VM på skøyter 2001 ble arrangert på Városligeti Műjégpálya i Budapest, Ungarn den 10. og 11. februar 2001.

Rintje Ritsma fra Nederland ble verdensmester for menn, mens Anni Friesinger fra Tyskland ble mester for kvinner.

Fra Norge var det bare Anne Therese Tveter som fikk delta, da de norske herrene ikke klarte å kvalifisere seg.

Sammenlagt

[rediger | rediger kilde]
Anni Friesinger ble verdensmester.
Kvinner (24 deltagere fra 10 nasjoner)
PlassNavnLand1. dag (10. feb.)2. dag (11. feb.)Poeng
500 m[1]Pl.[1]3 000 m[2]Pl.[2]1 500 m[3]Pl.[3]5 000 m[4]Pl.[4]
Gull GullAnni FriesingerTysklands flagg Tyskland 39,9914.19,7832.03,3817.32,786169.690
Sølv SølvClaudia PechsteinTysklands flagg Tyskland 41,1274.18,3222.04,3527.21,681169.791
Bronse BronseRenate GroenewoldNederlands flagg Nederland 41,1684.16,5712.05,1347.25,022170.133
4Cindy KlassenCanadas flagg Canada40,4934.23,3862.05,0037.25,783170.630
5Barbara de LoorNederlands flagg Nederland40,8154.22,0942.05,4957.28,974171.218
6Varvara BarysjevaRusslands flagg Russland40,5344.28,73102.06,2567.32,917172.692
7Maki TabataJapans flagg Japan41,41114.24,7272.06,6177.34,549173.187
8Tonny de JongNederlands flagg Nederland41,31104.23,3552.09,68117.29,595173.386
9Jennifer RodriguezUSAs flagg USA40,2924.28,3792.06,8597.41,8112173.482
10Song LiKinas flagg Kina41,45124.29,54122.06,8187.41,5611174.799
11Kristina GrovesCanadas flagg Canada43,28214.29,35112.09,81127.33,808176.821
12Svetlana VysokovaRusslands flagg Russland42,34194.28,1182.13,26217.35,3010176.974
NC13Emese HunyadyØsterrikes flagg Østerrike40,9364.32,26152.07,7110Ikke

kvalifisert

for siste

distanse.

128.876
NC14Natalja PolozkovaRusslands flagg Russland41,2594.32,51162.10,2414130.081
NC15Nami NemotoJapans flagg Japan41,95144.30,44132.10,6715130.579
NC16Emese Dörfler-AntalØsterrikes flagg Østerrike41,89134.32,17142.11,5820131.111
NC17Eriko SeoJapans flagg Japan42,0015=4.32,92172.10,8818131.112
NC18Yuri ObaraJapans flagg Japan42,0015=4.37,04212.10,7816131.766
NC19Krisztina EgyedUngarns flagg Ungarn42,13184.36,80202.10,8417131.876
NC20Nicole SlotCanadas flagg Canada43,35224.34,36192.11,0719132.766
NC21Tara RislingCanadas flagg Canada42,44204.34,29182.13,8522132.771
NC22Annie DriscollUSAs flagg USA44,03234.40,77232.10,1513134.208
NC23Anne Therese TveterNorges flagg Norge44,79244.39,67222.18,9023137.701
DSQ2Gunda Niemann-StirnemannTysklands flagg Tyskland42,0117dsq
(4.17,79)
–dns–42.010
Rintje Ritsma ble verdensmester.
Menn (24 deltagere fra 10 nasjoner)
PlassNavnLand1. dag (10. feb.)2. dag (11. feb.)Poeng
500 m[5]Pl.[5]5 000 m[6]Pl.[6]1 500 m[7]Pl.[7]10 000 m[8]Pl.[8]
Gull GullRintje RitsmaNederlands flagg Nederland37,7656.51,0871.54,18213.56,072158.731
Sølv SølvIds PostmaNederlands flagg Nederland37,6136.49,5121.54,12114.17,518159.476
Bronse BronseBart VeldkampBelgias flagg Belgia39,19206.43,6911.56,891213.44,191159.731
4Keiji ShirahataJapans flagg Japan38,3096.49,9341.57,611614.05,164160.754
5Dustin MolickiCanadas flagg Canada38,56146.50,4251.55,96514.12,466160.878
6Aleksandr KibalkoRusslands flagg Russland37,6446.57,80111.54,98314.25,8910161.040
7Dmitrij SjepelRusslands flagg Russland38,66156.53,1081.55,80414.15,977161.368
8Vadim SajutinRusslands flagg Russland39,40216.50,8661.56,271014.05,405161.512
9Christian BreuerTysklands flagg Tyskland37,5516.59,00131.56,09614.29,5411161.623
10Jochem UytdehaageNederlands flagg Nederland38,99186.56,7391.56,23814.22,879162.549
11Sergej TsybenkoKasakhstans flagg Kasakhstan37,8267.00,10151.56,771114.53,4112163.423
12Frank DittrichTysklands flagg Tyskland40,63236.49,6932.00,292213.58,413163.615
NC13Derek ParraUSAs flagg USA37,9877.01,77181.56,107Ikke

kvalifisert

for siste

distanse.

118.857
NC14Takahiro UshiyamaJapans flagg Japan37,5927.04,71191.57,2714119.150
NC15KC BoutietteUSAs flagg USA38,79176.59,79141.56,269119.522
NC16Cédric KuentzFrankrikes flagg Frankrike38,40117.05,61201.56,9213119.934
NC17Kevin MarshallCanadas flagg Canada38,34107.01,07161.58,8818120.073
NC18Mark KnollCanadas flagg Canada39,02196.58,77121.58,1017120.263
NC19Roberto SighelItalias flagg Italia38,51127.01,73171.59,5820120.543
NC20Jan FriesingerTysklands flagg Tyskland38,78167.07,16211.57,5215120.669
NC21Christopher CallisUSAs flagg USA38,52137.09,09221.59,3419121.209
NC22Toshihiko ItokawaJapans flagg Japan40,03226.57,29102.00,3423121.872
NC23Eiji KoharaJapans flagg Japan38,2187.13,57232.04,0224122.907
NC24John Paul ShillingUSAs flagg USA51,01 f247.15,53241.59,6121134.483

Funksjonærer

[rediger | rediger kilde]

Blant funksjonærene stilte norske Ove Trøen som assisterende overdommer (herrer), og Marcel Lesche Vanberg (herrer) og Kai Rundgren (damer) som startere.

Leder og trener for Anne Therese Tveter var Jan Hansen.

Referanser

[rediger | rediger kilde]
  1. 1 2 «Ladies, Allround - Single distance result: 500m» (på engelsk). speedskatingnews.info. Besøkt 23. august 2016.
  2. 1 2 «Ladies, Allround - Single distance result: 3000m» (på engelsk). speedskatingnews.info. Besøkt 23. august 2016.
  3. 1 2 «Ladies, Allround - Single distance result: 1500m» (på engelsk). speedskatingnews.info. Besøkt 23. august 2016.
  4. 1 2 «Ladies, Allround - Single distance result: 5000m» (på engelsk). speedskatingnews.info. Besøkt 23. august 2016.
  5. 1 2 «Men, Allround - Single distance result: 500m» (på engelsk). speedskatingnews.info. Besøkt 23. august 2016.
  6. 1 2 «Men, Allround - Single distance result: 5000m» (på engelsk). speedskatingnews.info. Besøkt 23. august 2016.
  7. 1 2 «Men, Allround - Single distance result: 1500m» (på engelsk). speedskatingnews.info. Besøkt 23. august 2016.
  8. 1 2 «Men, Allround - Single distance result: 10000m» (på engelsk). speedskatingnews.info. Besøkt 23. august 2016.

Eksterne lenker

[rediger | rediger kilde]


Autoritetsdata