Ski-VM 2013 – 30 kilometer jaktstart menn

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Gå til: navigasjon, søk
Øvelser under
Ski-VM 2013
Langrenn0 Langrenn
Kvalifisering   Menn   Kvinner
Individuelt
Sprint   Menn   Kvinner
Intervallstart   15 km   10 km
Jaktstart   30 km   15 km
Fellesstart   50 km   30 km
Lag
Stafett   Menn   Kvinner
Lagsprint   Menn   Kvinner
Skihopp0 Skihopp
Menn
Kvalifisering   Normalbakke   Stor bakke
Normalbakke   Individuelt  
Stor bakke   Individuelt   Lag
Mixed
Normalbakke   Lag
Kvinner
Normalbakke   Individuelt  
Kombinert0 Kombinert
Normalbakke   Individuelt   Lag
Stor bakke   Individuelt   Lag
Kvalifisering er ingen medaljeøvelser

Herrenes 30 kilometer jaktstart under ski-VM 2013 fant sted den 23. februar 2013 i Val di Fiemme.

Resultater[rediger | rediger kilde]

Nr. Startnummer Utøver Nasjon Tid Tidsforskjell
Gullmedalje 1 Dario Cologna Sveits Sveits 1:13:09,3
Sølvmedalje 14 Martin Johnsrud Sundby Norge Norge 1:13:11,1 +1,8
Bronsemedalje 5 Sjur Røthe Norge Norge 1:13:11,3 +2,0
4 4 Petter Northug Norge Norge 1:13:14,5 +5,2
5 6 Maksim Vylegzjanin Russland Russland 1:13:15,4 +6,1
6 2 Aleksandr Legkov Russland Russland 1:13:19,4 +10,1
7 20 Calle Halfvarsson Sverige Sverige 1:13:20,9 +11,6
8 7 Marcus Hellner Sverige Sverige 1:13:21,3 +12,0
9 8 Tobias Angerer Tyskland Tyskland 1:13:21,7 +12,4
10 22 Jean-Marc Gaillard Frankrike Frankrike 1:13:22,0 +12,7
11 9 Jevgenij Belov Russland Russland 1:13:22,3 +13,0
12 41 Tord Asle Gjerdalen Norge Norge 1:13:22,7 +13,4
13 17 Alex Harvey Canada Canada 1:13:25,4 +16,1
14 18 Curdin Perl Sveits Sveits 1:13:25,9 +16,6
15 23 Johannes Dürr Østerrike Østerrike 1:13:26,0 +16,7
16 13 Giorgio di Centa Italia Italia 1:13:27,1 +17,8
17 19 Matti Heikkinen Finland Finland 1:13:30,0 +20,7
18 26 Daniel Richardsson Sverige Sverige 1:13:31,1 +21,8
19 29 Anders Södergren Sverige Sverige 1:13:31,5 +22,2
20 11 Roland Clara Italia Italia 1:13:32,2 +22,9
21 10 Maurice Manificat Frankrike Frankrike 1:13:35,2 +25,9
22 37 Keishin Yoshida Japan Japan 1:13:36,1 +26,8
23 12 Lukáš Bauer Tsjekkia Tsjekkia 1:13:36,9 +27,6
24 21 Hannes Dotzler Tyskland Tyskland 1:13:42,5 +33,2
25 3 Ilja Tsjernousov Russland Russland 1:13:42,5 +33,2
26 46 Mikhail Semenov Hviterussland Hviterussland 1:13:43,6 +34,3
27 43 Lari Lehtonen Finland Finland 1:13:54,9 +45,6
28 31 Martin Jakš Tsjekkia Tsjekkia 1:13:55,6 +46,3
29 32 Dietmar Noeckler Italia Italia 1:13:57,2 +47,9
30 42 Aivar Rehemaa Estland Estland 1:13:59,7 +50,4
31 44 Jiří Magál Tsjekkia Tsjekkia 1:14:00,8 +51,5
32 16 Ivan Babikov Canada Canada 1:14:03,0 +53,7
33 24 Eldar Rønning Norge Norge 1:14:20,3 +1:11,0
34 15 Jens Filbrich Tyskland Tyskland 1:14:28,6 +1:19,3
35 53 Jevgenij Velitsjko Kasakhstan Kasakhstan 1:14:35,7 +1:26,4
36 30 Valerio Checchi Italia Italia 1:14:57,6 +1:48,3
37 38 Mathias Wibault Frankrike Frankrike 1:15:02,1 +1:52,8
38 33 Martin Bajčičák Slovakia Slovakia 1:15:25,7 +2:16,4
39 51 Andrew Musgrave Storbritannia Storbritannia 1:15:33,4 +2:24,1
40 47 Tero Similä Finland Finland 1:15:35,1 +2:25,8
41 28 Kris Freeman USA USA 1:15:44,3 +2:35,0
42 50 Paul Constantin Pepene Romania Romania 1:15:45,2 +2:35,9
43 27 Noah Hoffman USA USA 1:15:58,5 +2:49,2
44 45 Mark Starostin Kasakhstan Kasakhstan 1:16:21,8 +3:12,5
45 52 Akira Lenting Japan Japan 1:16:24,1 +3:14,8
46 57 Eeri Vahtra Estland Estland 1:16:40,7 +3:31,4
47 36 Andy Kühne Tyskland Tyskland 1:17:02,2 +3:52,9
48 63 Yerdos Akhmadijev Kasakhstan Kasakhstan 1:17:02,6 +3:53,3
49 56 Veselin Tsinzov Bulgaria Bulgaria 1:17:04,8 +3:55,5
50 64 Gennadij Matvijenko Kasakhstan Kasakhstan 1:17:18,2 +4:08,9
50 58 Vitalij Shtun Ukraina Ukraina 1:17:18,2 +4:08,9
52 34 Graham Nishikawa Canada Canada 1:17:18,9 +4:09,6
53 48 Tad Elliott USA USA 1:17:36,6 +4:27,3
54 39 Sami Jauhojärvi Finland Finland 1:17:54,7 +4:45,4
55 55 Myroslav Bilosjuk Ukraina Ukraina 1:18:16,1 +5:06,8
56 66 Andrew Young Storbritannia Storbritannia 1:18:19,5 +5:10,2
57 65 Philipp Hälg Liechtenstein Liechtenstein 1:18:19,6 +5:10,3
58 40 Karel Tammjärv Estland Estland 1:18:26,7 +5:17,4
59 62 Sergej Mikajeljan Armenia Armenia 1:19:04,3 +5:55,0
60 60 Nils Koons New Zealand New Zealand 1:19:17,5 +6:08,2
61 54 Alexander Lasutkin Hviterussland Hviterussland 1:19:18,4 +6:09,1
62 61 Javier Gutiérrez Spania Spania 1:19:48,7 +6:39,4
63 68 Jurij Astapenka Hviterussland Hviterussland 1:20:17,3 +7:08,0
64 67 Oleksij Shvidkij Ukraina Ukraina 1:20:20,2 +7:10,9
65 73 Xu Wenlong Folkerepublikken Kina Folkerepublikken Kina 1:20:20,9 +7:11,6
66 59 Ondřej Horyna Tsjekkia Tsjekkia 1:20:23,9 +7:14,6
67 69 Imanol Rojo Spania Spania 1:20:25,5 +7:16,2
68 75 Callum Watson Australia Australia 1:20:31,6 +7:22,3
69 78 Andrew Pohl New Zealand New Zealand 1:20:48,2 +7:38,9
70 84 Callum Smith Storbritannia Storbritannia 1:22:01,3 +8:52,0
71 74 Vytautas Strolia Litauen Litauen 1:22:22,2 +9:12,9
72 85 Artur Yeghojan Armenia Armenia 1:22:22,9 +9:13,6
73 71 Edi Dadić Kroatia Kroatia 1:23:20,7 +10:11,4
70 Petrică Hogiu Romania Romania RUNDE
77 Andrej Burić Kroatia Kroatia RUNDE
79 Viorel Andrei Palici Romania Romania RUNDE
80 Zhou Hu Folkerepublikken Kina Folkerepublikken Kina RUNDE
81 Tadevos Poghosyan Armenia Armenia RUNDE
82 Brynjar Leo Kristinsson Island Island RUNDE
83 Lukas Jakeliunas Litauen Litauen RUNDE
86 Federico Pablo Cichero Argentina Argentina RUNDE
88 Paul Kovacs Australia Australia RUNDE
89 Mark van der Ploeg Australia Australia RUNDE
90 César Baena Venezuela Venezuela RUNDE
91 Viossi-Akpedje Madja Togo Togo RUNDE
93 Boldyn Byambadorj Mongolia Mongolia RUNDE
94 Dachhiri Sherpa Nepal Nepal RUNDE
35 Sergej Dolidovitsj Hviterussland Hviterussland DNF
72 Oleksii Krasovskji Ukraina Ukraina DNF
76 Roberts Slotiņš Latvia Latvia DNF
92 Bayaraagiin Gerelt-Od Mongolia Mongolia DNF
25 Devon Kershaw Canada Canada DNS
49 Erik Bjornsen USA USA DNS
87 Alexander Standen Storbritannia Storbritannia DNS