Ski-VM 2007 – 15 kilometer fri teknikk menn

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til: navigasjon, søk
Øvelser under
Ski-VM 2007
Langrenn0 Langrenn
Individuelt
Sprint   Menn   Kvinner
Intervallstart   15 km   10 km
Jaktstart   30 km   15 km
Fellesstart   50 km   30 km
Lag
Stafett   Menn   Kvinner
Lagsprint   Menn   Kvinner
Skihopp0 Skihopp
Kvalifisering   Normalbakke   Stor bakke
Menn
Normalbakke   Individuelt   Lag
Stor bakke   Individuelt   Lag
Kvinner
Normalbakke   Individuelt  
Kombinert0 Kombinert
Normalbakke   Individuelt   Lag
Stor bakke   Individuelt   Lag
Kvalifisering er ingen medaljeøvelser

15 kilometer fri teknikk for herrer under Ski-VM 2007 ble avholdt den 28. februar 2007 i Sapporo.

Resultater[rediger | rediger kilde]

Nr. Startnummer Utøver Nasjon Tid
1Gullmedalje 55 Lars Berger Norge Norge 35:50.0
2Sølvmedalje 3 Leanid Karnijenka Hviterussland Hviterussland +35.8
3Bronsemedalje 121 Tobias Angerer Tyskland Tyskland +52.4
4. 118 Axel Teichmann Tyskland Tyskland +1:14.6
5. 119 Aleksandr Legkov Russland Russland +1:16.4
6. 114 Franz Göring Tyskland Tyskland +1:17.9
7. 90 Johan Olsson Sverige Sverige +1:19.3
8. 72 Marcus Hellner Sverige Sverige +1:23.0
9. 102 Pietro Piller Cottrer Italia Italia +1:24.3
10. 116 Anders Södergren Sverige Sverige +1:29.0
11. 73 Juha Lallukka Finland Finland +1:29.9
12. 87 Sergej Dolidovitsj Hviterussland Hviterussland +1:33.9
13. 109 Ole Einar Bjørndalen Norge Norge +1:36.8
14. 113 Frode Estil Norge Norge +1:46.4
15. 48 Oleksandr Putsko Ukraina Ukraina +1:47.1
16. 112 Christian Hoffmann Østerrike Østerrike +1:50.1
17. 115 Emmanuel Jonnier Frankrike Frankrike +1:51.9
18. 89 Ville Nousiainen Finland Finland +1:54.9
19. 111 René Sommerfeldt Tyskland Tyskland +1:56.2
20. 105 Jean-Marc Gaillard Frankrike Frankrike +2:07.4
21. 44 Brian McKeever Canada Canada +2:13.7
22. 117 Jevgenij Dementjev Russland Russland +2:15.7
23. 67 Sergej Tsjerepanov Kasakhstan Kasakhstan +2:21.8
24. 100 Petter Northug Norge Norge +2:23.0
25. 98 Giorgio Di Centa Italia Italia +2:23.1
26. 107 Martin Koukal Tsjekkia Tsjekkia +2:27.5
27. 68 Kaspar Kokk Estland Estland +2:36.3
28. 80 Curdin Perl Sveits Sveits +2:36.9
29. 99 Jiří Magál Tsjekkia Tsjekkia +2:37.2
30. 92 Fabio Santus Italia Italia +2:41.6
31. 71 Nikolaj Tsjebotko Kasakhstan Kasakhstan +2:43.2
32. 75 Janusz Krężelok Polen Polen +2:43.8
33. 82 Gion Andrea Bundi Sveits Sveits +2:44.9
34. 37 Songtao Wang Kina Kina +2:46.0
35. 47 Zsolt Antal Romania Romania +2:48.6
36. 101 Nikolaj Pankratov Russland Russland +2:51.4
37. 110 Toni Livers Sveits Sveits +2:52.6
38. 95 Alexandre Rousselet Frankrike Frankrike +2:52.8
39. 63 Masaaki Kozu Japan Japan +2:52.9
40. 56 Katsuhiro Oyama Japan Japan +2:53.5
41. 69 Michal Malák Slovakia Slovakia +2:54.0
42. 85 Tero Similä Finland Finland +2:59.9
43. 51 Mikhail Gumenjak Ukraina Ukraina +3:01.8
44. 91 Milan Šperl Tsjekkia Tsjekkia +3:03.3
45. 84 Remo Fischer Sveits Sveits +3:03.5
46. 79 Teemu Kattilakoski Finland Finland +3:07.3
47. 96 Maksim Odnodvortsev Kasakhstan Kasakhstan +3:09.6
48. 20 Lefteris Fafalis Hellas Hellas +3:10.0
49. 83 Alexander Lasutkin Hviterussland Hviterussland +3:13.7
50. 42 Veselin Tsinzov Bulgaria Bulgaria +3:18.1
51. 39 Martin Otcenas Slovakia Slovakia +3:18.2
52. 66 Nobu Naruse Japan Japan +3:21.6
53. 53 Lars Flora USA USA +3:23.0
54. 57 James Southam USA USA +3:25.8
55. 36 Intars Spalviņš Latvia Latvia +3:28.8
56. 81 Roman Lejbjuk Ukraina Ukraina +3:31.9
57. 50 Ben Sim Australia Australia +3:32.7
58. 77 Diego Ruiz Spania Spania +3:34.3
59. 65 Drew Goldsack Canada Canada +3:39.9
60. 93 Valerio Checchi Italia Italia +3:40.2
61. 76 Kris Freeman USA USA +3:42.5
62. 25 Hak-Jin Kim Sør-Korea Sør-Korea +3:42.7
63. 33 Eui-myung Jung Sør-Korea Sør-Korea +3:42.8
64. 104 Ivan Bátory Slovakia Slovakia +3:51.4
65. 61 Nejc Brodar Slovenia Slovenia +3:53.7
66. 86 Cristian Zorzi Italia Italia +3:53.9
67. 106 Jaak Mae Estland Estland +3:54.0
68. 88 Devon Kershaw Canada Canada +3:59.4
69. 35 Jonas Thor Olsen Danmark Danmark +4:05.3
70. 78 George Grey Canada Canada +4:06.6
71. 5 Imre Tagscherer Ungarn Ungarn +4:07.9
72. 97 Martin Bajčičák Slovakia Slovakia +4:12.6
73. 54 Aleksej Ivanov Hviterussland Hviterussland +4:16.7
74. 45 François Soulié Andorra Andorra +4:18.3
75. 103 Martin Larsson Sverige Sverige +4:19.3
76. 62 Andrew Johnson USA USA +4:26.5
77. 23 Daniel Kuzmin Israel Israel +4:29.5
78. 52 Peeter Kümmel Estland Estland +4:30.9
79. 58 Priit Narusk Estland Estland +4:39.4
80. 34 Zoltán Tagscherer Ungarn Ungarn +4:47.2
81. 28 Karapet Sahradyan Armenia Armenia +4:49.0
82. 46 Vitalij Sjtun Ukraina Ukraina +4:52.3
83. 74 Maciej Kreczmer Polen Polen +4:55.9
84. 41 Bian Wenyou Kina Kina +5:01.9
85. 70 Vicente Vilarrubla Spania Spania +5:08.5
86. 26 Oliver Kraas Sør-Afrika Sør-Afrika +5:11.0
87. 30 Aigars Kalnups Latvia Latvia +5:49.5
88. 43 Sebahattin Oğlago Tyrkia Tyrkia +5:56.5
89. 6 Csaba Cséke Ungarn Ungarn +5:58.3
90. 22 Paul Murray Australia Australia +5:59.3
91. 49 Wan Xia Kina Kina +6:46.6
92. 32 Janis Sukaruks Latvia Latvia +6:56.5
93. 27 Alen Abramovic Kroatia Kroatia +6:57.9
94. 19 Matyas Hollo Ungarn Ungarn +7:05.6
95. 15 Hovhannes Sargsyan Armenia Armenia +7:10.1
96. 21 Darko Damjanovski Republikken Makedonia Republikken Makedonia +7:10.2
97. 38 Muhammet Kızılarslan Tyrkia Tyrkia +7:19.0
98. 31 Andrew Wynd Australia Australia +7:27.5
99. 59 Geliang Li Kina Kina +7:32.5
100. 11 Nat Anglem New Zealand New Zealand +7:55.0
101. 29 Damir Jurčević Kroatia Kroatia +7:56.2
102. 17 Nikos Kalofyris Hellas Hellas +8:23.3
103. 16 Armen Meliqyan Armenia Armenia +8:47.4
104. 14 Robel Teklemariam Etiopia Etiopia +10:29.7
105. 24 Mayis Soghoyan Armenia Armenia +10:39.7
106. 18 Alan Eason Storbritannia Storbritannia +11:17.2
107. 9 Danny Silva Portugal Portugal +13:52.3
108. 12 Borce Jovanoski Republikken Makedonia Republikken Makedonia +14:14.5
109. 13 Igor Ilieski Republikken Makedonia Republikken Makedonia +16:29.7
110. 10 Rory Morrish Irland Irland +16:46.7
111. 8 Philip Boit Kenya Kenya +20:13.2
112. 1 Gjoko Dineski Republikken Makedonia Republikken Makedonia +20:56.1
113. 7 Helio Freitas Brasil Brasil +23:17.5
4. 2 Johannes Eder Østerrike Østerrike Diskvalifisert
11. 108 Sergej Sjirjajev Russland Russland Diskvalifisert
11. 40 Jevgenij Kosjevoj Kasakhstan Kasakhstan Diskvalifisert
26. 64 Jürgen Pinter Østerrike Østerrike Diskvalifisert
. 94 Mikhail Botvinov Østerrike Østerrike Startet ikke
. 60 Dušan Kožíšek Tsjekkia Tsjekkia Startet ikke
. 120 Vincent Vittoz Frankrike Frankrike Fullførte ikke
. 4 Grigoris Moschovakos Hellas Hellas Fullførte ikke

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]