Ski-VM 2019 – 15 kilometer klassisk menn

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Aleksandr Bessmertnykh, Martin Johnsrud Sundby og Iivo Niskanen
Øvelser under
Ski-VM 2019
Langrenn0 Langrenn
Kvalifisering   Menn   Kvinner
Individuelt
Sprint   Menn   Kvinner
Intervallstart   15 km   10 km
Skiathlon   30 km   15 km
Fellesstart   50 km   30 km
Lag
Stafett   Menn   Kvinner
Lagsprint   Menn   Kvinner
Skihopp0 Skihopp
Normalbakke
Kvalifisering   Menn   Kvinner
Individuelt   Menn   Kvinner
Lag   0000Mikslag   Kvinner  
Stor bakke
Kvalifisering   Menn    
Individuelt   Menn    
Lag   Menn    
Kombinert0 Kombinert
Normalbakke   Individuelt   Lag
Stor bakke   Individuelt   Lagsprint
Kvalifiseringer er ikke medaljeøvelser

15 kilometer klassisk menn under Ski-VM 2019 ble arrangert 27. februar 2019.[1][2] Det ble avholdt kvalifiseringsrenn 20. februar 2019.[3]

Martin Johnsrud Sundby fra Norge vant gull, Aleksandr Bessmertnykh fra Russland tok sølv, og Iivo Niskanen fra Finland tok bronsemedaljen.

Resultater[rediger | rediger kilde]

Rennet ble arrangert kl. 14:00.[4]

Plass Startnr. Navn Land Tid Diff.
Gullmedalje 68 Martin Johnsrud Sundby NorgeNorge Norge 38:22.6
Sølvmedalje 62 Aleksandr Bessmertnykh RusslandRussland Russland 38:25.5 +2.9
Bronsemedalje 46 Iivo Niskanen FinlandFinland Finland 38:43.0 +20.4
4 64 Andrej Larkov RusslandRussland Russland 38:45.4 +22.8
5 44 Didrik Tønseth NorgeNorge Norge 38:46.9 +24.3
6 56 Dario Cologna SveitsSveits Sveits 38:55.0 +32.4
7 70 Sjur Røthe NorgeNorge Norge 38:56.5 +33.9
8 42 Aleksandr Bolsjunov RusslandRussland Russland 39:21.1 +58.5
54 Andrew Musgrave StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
10 52 Emil Iversen NorgeNorge Norge 39:23.1 +1:00.5
11 36 Jens Burman SverigeSverige Sverige 39:45.8 +1:23.2
12 58 Viktor Thorn SverigeSverige Sverige 39:51.6 +1:29.0
13 15 Andreas Katz Tyskland Tyskland 39:59.6 +1:37.0
14 21 Jonas Baumann SveitsSveits Sveits 40:04.7 +1:42.1
15 16 Sebastian Eisenlauer Tyskland Tyskland 40:07.4 +1:44.8
16 50 Calle Halfvarsson SverigeSverige Sverige 40:12.4 +1:49.8
17 31 Erik Bjornsen USAUSA USA 40:12.9 +1:50.3
18 37 Janosch Brugger Tyskland Tyskland 40:14.2 +1:51.6
19 24 Perttu Hyvärinen FinlandFinland Finland 40:16.8 +1:54.2
20 66 Francesco de Fabiani ItaliaItalia Italia 40:20.3 +1:57.7
21 39 Daniel Rickardsson SverigeSverige Sverige 40:21.8 +1:59.2
22 29 Irineu Esteve Altimiras AndorraAndorra Andorra 40:30.2 +2:07.6
23 22 Ueli Schnider SveitsSveits Sveits 40:31.6 +2:09.0
24 35 Jules Lapierre FrankrikeFrankrike Frankrike 40:39.8 +2:17.2
25 48 Maurice Manificat FrankrikeFrankrike Frankrike 40:43.3 +2:20.7
26 20 Hiroyuki Miyazawa JapanJapan Japan 40:44.8 +2:22.2
34 Lucas Bögl Tyskland Tyskland
28 26 Naoto Baba JapanJapan Japan 40:44.9 +2:22.3
29 38 Ristomatti Hakola FinlandFinland Finland 40:50.8 +2:28.2
30 33 Scott Patterson USAUSA USA 40:57.3 +2:34.7
31 28 Kyle Bratrud USAUSA USA 41:06.4 +2:43.8
32 8 Anssi Pentsinen FinlandFinland Finland 41:11.1 +2:48.5
33 60 Maksim Vylegzjanin RusslandRussland Russland 41:12.6 +2:50.0
34 69 Scott James Hill CanadaCanada Canada 41:23.9 +3:01.3
35 76 Thomas Hjalmar Westgård IrlandIrland Irland 41:39.5 +3:16.9
36 6 Andrew Young StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 41:42.6 +3:20.0
37 18 Valentin Chauvin FrankrikeFrankrike Frankrike 41:46.2 +3:23.6
32 Beda Klee SveitsSveits Sveits
39 14 Michal Novák TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia 41:46.3 +3:23.7
40 57 Veselin Tzinzov Bulgaria Bulgaria 41:46.8 +3:24.2
41 11 Paul Constantin Pepene RomaniaRomania Romania 41:51.3 +3:28.7
42 63 Miroslav Rypl TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia 41:58.8 +3:36.2
43 1 Snorri Einarsson IslandIsland Island 42:01.6 +3:39.0
44 10 Kaichi Naruse JapanJapan Japan 42:06.3 +3:43.7
45 25 Benjamin Lustgarten USAUSA USA 42:12.2 +3:49.6
46 9 Evan Palmer-Charrette CanadaCanada Canada 42:15.3 +3:52.7
47 45 Len Väljas CanadaCanada Canada 42:15.5 +3:52.9
48 59 Imanol Rojo SpaniaSpania Spania 42:20.0 +3:57.4
49 55 Adam Fellner TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia 42:22.0 +3:59.4
50 17 Vitaliy Pukhkalo KasakhstanKasakhstan Kasakhstan 42:27.8 +4:05.2
51 13 Denis Volotka KasakhstanKasakhstan Kasakhstan 42:30.5 +4:07.9
52 65 Joni Mäki FinlandFinland Finland 42:34.4 +4:11.8
53 27 Maicol Rastelli ItaliaItalia Italia 42:34.5 +4:11.9
54 80 Shang Jincai KinaKina Kina 42:38.4 +4:15.8
55 61 Oleksii Krasovskyi UkrainaUkraina Ukraina 42:44.8 +4:22.2
56 43 Luis Stadlober ØsterrikeØsterrike Østerrike 42:49.6 +4:27.0
57 67 Stefan Zelger ItaliaItalia Italia 42:56.9 +4:34.3
58 41 Benjamin Črv Slovenia Slovenia 42:57.2 +4:34.6
59 72 Maciej Staręga PolenPolen Polen 43:14.5 +4:51.9
60 12 Olzhas Klimin KasakhstanKasakhstan Kasakhstan 43:17.2 +4:54.6
61 4 Jan Kořístek SlovakiaSlovakia Slovakia 43:20.4 +4:57.8
62 19 Dominik Bury PolenPolen Polen 43:21.3 +4:58.7
63 74 Martin Vögeli LiechtensteinLiechtenstein Liechtenstein 43:24.9 +5:02.3
64 53 Aliaksandr Voranau HviterusslandHviterussland Hviterussland 43:29.8 +5:07.2
65 77 Bao Lin KinaKina Kina 43:32.3 +5:09.7
66 7 Petr Knop TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia 43:35.7 +5:13.1
67 2 Raido Ränkel EstlandEstland Estland 43:39.7 +5:17.1
68 5 Russell Kennedy CanadaCanada Canada 44:13.4 +5:50.8
69 49 Kamil Bury PolenPolen Polen 44:27.1 +6:04.5
70 51 Petrică Hogiu RomaniaRomania Romania 44:33.5 +6:10.9
71 89 Ádám Kónya UngarnUngarn Ungarn 44:39.9 +6:17.3
72 78 Wang Qiang KinaKina Kina 44:51.0 +6:28.4
73 79 Martin Penchev Bulgaria Bulgaria 45:02.8 +6:40.2
74 75 Mikayel Mikayelyan ArmeniaArmenia Armenia 45:09.6 +6:47.0
75 86 Thibaut de Marre BelgiaBelgia Belgia 45:10.8 +6:48.2
76 91 Seve de Campo AustraliaAustralia Australia 45:11.6 +6:49.0
77 83 Zhu Mingliang KinaKina Kina 45:18.0 +6:55.4
78 71 Raul Mihai Popa RomaniaRomania Romania 45:19.3 +6:56.7
79 47 Martin Himma EstlandEstland Estland 45:28.9 +7:06.3
80 73 Yan Kostruba UkrainaUkraina Ukraina 45:42.8 +7:20.2
81 81 Tadevos Poghosyan ArmeniaArmenia Armenia 46:44.1 +8:21.5
82 93 Alex Vanias HellasHellas Hellas 47:28.3 +9:05.7
83 85 Mark Pollock AustraliaAustralia Australia 47:55.9 +9:33.3
84 88 Albert Jónsson IslandIsland Island 48:21.5 +9:58.9
85 90 Todor Malchov Bulgaria Bulgaria 48:27.1 +10:04.5
86 84 Sattar Seid Iran Iran 49:04.5 +10:41.9
87 92 Dagur Benediktsson IslandIsland Island 49:11.9 +10:49.3
82 Andrej Segeč SlovakiaSlovakia Slovakia Fullførte ikke
87 Mark Chanloung ThailandThailand Thailand
3 Andreas Veerpalu EstlandEstland Estland Startet ikke
23 Max Hauke ØsterrikeØsterrike Østerrike
30 Karel Tammjärv EstlandEstland Estland
40 Aleksej Poltoranin KasakhstanKasakhstan Kasakhstan

Referanser[rediger | rediger kilde]

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]