Norgesmesterskapet i skogsløp med skyting

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

Norgesmesterskapet i skogsløp med skyting har blitt arrangert i regi av Det frivillige Skyttervesen siden 1993. Skogsløp med skyting kan sies å være sommerutgaven av skifeltskyting.

Vinnere[rediger | rediger kilde]

År Sted Normaldistanse Sprint
Menn Kvinner Menn Kvinner
1993 Dombås Per Johan Gjølga Berit Valås Tommy Olsen Marit Stensvold
1994 Dombås Reidar Helland Kirsten Elin Bergsvik Tommy Olsen Marit Stensvold
1995 Haltdalen Bjarne Valås Berit Valås Reidar Helland Berit Valås
1996 Haltdalen Tommy Olsen Berit Aasen Tommy Olsen Anne K. Kjustad
1997 Elverum Roger Lillestøl Marit Stensvold Tommy Olsen Marit Stensvold
1998 Voss Bjarne Valås Kirsten Elin Bergsvik Reidar Helland Inger Lund
1999 Sandnes Roger Lillestøl Renate Sundnes Per Johan Gjølga Renate Sundnes
2000 Rauma Per Johan Gjølga Marit Stensvold Svein Egil Linnerud Marit Stensvold
2001 Evje Pål Berg-Knudsen Inger Lund Reidar Helland Kirsten Elin Bergsvik
2002 Alvdal Per Johan Gjølga Marit Stensvold Berntsen Per Johan Gjølga Marit Stensvold Berntsen
2003 Fana Per Johan Gjølga Inger Lund Reidar Helland Inger Lund
2004 Øvrebø Reidar Helland Marit Stensvold Berntsen Reidar Helland Inger Lund Mauseth
2005 Trondheim Reidar Helland Anna Kirsten Hellevang Per Johan Gjølga Inger Lund Mauseth
2006 Mo i Rana Gudbrand Mo Anna Kirsten Hellevang Per Johan Gjølga Anna Kirsten Hellevang
2007 Løten Herman Erdal Kirsten Elin Bergsvik Per Johan Gjølga Inger Lund Mauseth
2008 Skjelstadmark Per Johan Gjølga Anna Kirsten Hellevang Reidar Helland Anna Kirsten Hellevang
2009 Skjelstadmark Reidar Helland Irene Skilbrei Herman Erdal Anna Kirsten Hellevang
2010 Elverum / Molde Lars Johan Skjeggedal Stine Løvåsen Herman Erdal Anna Kirsten Hellevang
2011 Bodø / Bærum Per Johan Gjølga Heidi Rognli Heimdal Per Johan Gjølga Linda Skjeflo
2012 Voss / Fana Herman Erdal Marita Gujord Olav Endre Monstad Linda Skjeflo
2013 Oppdal / Bærum Ole Martin Erdal Ingunn Hopmark Kjartan Helland Linda Skjeflo
2014 Sandnes / Fana Ole Martin Erdal Cathrine Fossdal Ole Martin Erdal Malin Solheim Høstmark
2015 Lesja / Kristiansand Ole Martin Erdal Karoline Erdal Stian Skåland Gilberg Janne Kornbrekke
2016 Målselv / Førde Ole Martin Erdal Karoline Erdal Arild Berntsen Karoline Erdal
2017 Førde / Meråker Ole Martin Erdal Karoline Erdal Olav Endre Monstad Heidi Skaug
2018 Stjørdal / Bardu Ole Martin Erdal Karoline Erdal Olav Endre Monstad Heidi Rognli Heimdal
2019 Evje / Kristiansand Ole Martin Erdal Karoline Erdal Stian Skåland Gilberg Julie Wold Østrøm

Se også[rediger | rediger kilde]

Kilder[rediger | rediger kilde]