Judo under Sommer-OL 2012 – +100 kg menn

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Gå til: navigasjon, søk
Judo under
Sommer-OL 2012
Judo
Menn Kvinner
  60 kg     48 kg  
66 kg 52 kg
73 kg 57 kg
81 kg 63 kg
90 kg 70 kg
100 kg 78 kg
+100 kg +78 kg
Forrige: Beijing 2008
Neste: Rio De Janeiro 2016
De olympiske ringer

Herrenes judo – over 100 kg under Sommer-OL 2012 i London vil finne sted den 3. august på ExCeL London.

Resultater[rediger | rediger kilde]

Finaler[rediger | rediger kilde]

  Semifinaler Finale
 Frankrike Teddy Riner (FRA) 010  
 Sør-Korea Kim Sung-Min (KOR) 0003  
 
     Frankrike Teddy Riner (FRA) 0101
   Russland Aleksandr Mikhailine (RUS) 0003
 Tyskland Andreas Tölzer (GER) 0002
 Russland Aleksandr Mikhailine (RUS) 0011  

Omkamper[rediger | rediger kilde]

  Omkamper Bronzsefinale
 Cuba Óscar Brayson (CUB) 000  
 Hviterussland Ihar Makarau (BLR) 1001      Hviterussland Ihar Makarau (BLR) 0001
          Tyskland Andreas Tölzer (GER) 100
      
  Omkamper Bronsefinaler
 Ungarn Barna Bor (HUN) 0001  
 Brasil Rafael Silva (BRA) 0001      Brasil Rafael Silva (BRA) 0011
          Sør-Korea Kim Sung-Min (KOR) 0002
      

Seksjon 1[rediger | rediger kilde]

  Første runde Andre runde Kvartfinale
 Frankrike T Riner (FRA) 010  
 Polen J Wojnarowicz (POL) 0003      Frankrike T Riner (FRA) 101  
 Tunisia F Jaballah (TUN) 001      Tunisia F Jaballah (TUN) 0002  
 Kasakhstan Y Shynkeyev (KAZ) 0001        Frankrike T Riner (FRA) 100
 Cuba O Brayson (CUB) 100        Cuba O Brayson (CUB) 0001
 Estland M Padar (EST) 0001      Cuba O Brayson (CUB) 100
 Guam R Blas, Jr. (GUM) 101      Guam R Blas, Jr. (GUM) 0001    
 Guinea F Keita (GUI) 0002  
    
    

Seksjon 2[rediger | rediger kilde]

  Første runde Andre runde Kvartfinale
 Egypt I El Shehaby (EGY) 0002  
 Hviterussland I Makarau (BLR) 0021      Hviterussland I Makarau (BLR) 0011  
 Japan D Kamikawa (JPN) 100      Japan D Kamikawa (JPN) 0001  
 Guatemala D Castillo (GUA) 000        Hviterussland I Makarau (BLR) 0002
 Sør-Korea S-M Kim (KOR) 100        Sør-Korea S-M Kim (KOR) 0011
 Filippinene T Hoshina (PHI) 000      Sør-Korea S-M Kim (KOR) 0020
 Slovenia M Ceraj (SLO) 0021      Slovenia M Ceraj (SLO) 0001    
 Ukraina S Bondarenko (UKR) 0002  
    
    

Seksjon 3[rediger | rediger kilde]

  Første runde Andre runde Kvartfinale
 Tyskland A Tölzer (GER) 0201  
 Georgia A Okruashvili (GEO) 0003      Tyskland A Tölzer (GER) 1000  
 Romania V Simionescu (ROU) 1001      Romania V Simionescu (ROU) 0000  
 Kirgisistan I Krakovetskii (KGZ) 0001        Tyskland A Tölzer (GER) 0011
 Ungarn B Bor (HUN) 001        Ungarn B Bor (HUN) 0002
 Nederland L Verbij (NED) 0002      Ungarn B Bor (HUN) 100
 Iran M Roudaki (IRI) 000      Marokko EM Malki (MAR) 000    
 Marokko EM Malki (MAR) 100  
    
    

Seksjon 4[rediger | rediger kilde]

  Første runde Andre runde Kvartfinale
 Brasil R Silva (BRA) 100  
 Island T Jonsson (ISL) 000      Brasil R Silva (BRA) 1001  
 Vanuatu N Fiakaifonu (VAN) 000      Litauen M Paškevičius (LTU) 0001  
 Litauen M Paškevičius (LTU) 100        Brasil R Silva (BRA) 0001
 Russland A Mikhailine (RUS) 100        Russland A Mikhailine (RUS) 0001
 Den demokratiske republikken Kongo C Mandembo (COD) 000      Russland A Mikhailine (RUS) 0011
 Storbritannia C Sherrington (GBR) 100      Storbritannia C Sherrington (GBR) 0001    
 Australia J Andrewartha (AUS) 000