Wimbledon-vinnere (double herrer)

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
År Vinnere Finaliser Resultat
1884 Storbritannia William Renshaw / Ernest Renshaw Ernest Lewis / Edward Williams 6-3 6-1 1-6 6-4
1885 Storbritannia William Renshaw / Ernest Renshaw Claude Farrer / Arthur Stanley 6-3 6-3 10-8
1886 Storbritannia William Renshaw / Ernest Renshaw Claude Farrer / Arthur Stanley 6-3 6-3 4-6 7-5
1887 Storbritannia Herbert Wilberforce / Patrick Bowes-Lyon James Herbert Crispe / E. Barratt-Smith 6-3 6-3 6-2
1888 Storbritannia William Renshaw / Ernest Renshaw Herbert Wilberforce / Patrick Bowes-Lyon 2-6 1-6 6-3 6-4 6-3
1889 Storbritannia William Renshaw / Ernest Renshaw Ernest Lewis / George Hillyard 6-4 6-4 3-6 0-6 6-1
1890 Irland Joshua Pim / Frank Stoker Ernest Lewis / George Hillyard 6-0 7-5 6-4
1891 Storbritannia Wilfred Baddeley / Herbert Baddeley Joshua Pim / Frank Stoker 6-1 6-3 1-6 6-2
1892 Storbritannia Ernest Lewis / Harold Barlow Wilfred Baddeley / Herbert Baddeley 4-6 6-2 8-6 6-4
1893 Irland Joshua Pim / Frank Stoker Ernest Lewis / Harold Barlow 4-6 6-3 6-1 2-6 6-0
1894 Storbritannia Wilfred Baddeley / Herbert Baddeley Harold Barlow / Charles Martin 5-7 7-5 4-6 6-3 8-6
1895 Storbritannia Wilfred Baddeley / Herbert Baddeley Ernest Lewis / Herbert Wilberforce 8-6 5-7 6-4 6-3
1896 Storbritannia Wilfred Baddeley / Herbert Baddeley Reginald Doherty / Harold Nisbet 1-6 3-6 6-4 6-2 6-1
1897 Storbritannia Reginald Doherty / Laurie Doherty Wilfred Baddeley / Herbert Baddeley 6-4 4-6 8-6 6-4
1898 Storbritannia Reginald Doherty / Laurie Doherty Harold Nisbet / Clarence Hobart 6-4 6-4 6-2
1899 Storbritannia Reginald Doherty / Laurie Doherty Harold Nisbet / Clarence Hobart 7-5 6-0 6-2
1900 Storbritannia Reginald Doherty / Laurie Doherty Herber Roper-Barrett / Harold Nisbet 9-7 7-5 4-6 3-6 6-3
1901 Storbritannia Reginald Doherty / Laurie Doherty Dwight Davis / Holcombe Ward 4-6 6-2 6-3 9-7
1902 Storbritannia Sidney Smith / Frank Riseley Reginald Doherty / Laurie Doherty 4-6 8-6 6-3 4-6 11-9
1903 Storbritannia Reginald Doherty / Laurie Doherty Sidney Smith / Frank Riseley 6-4 6-4 6-4
1904 Storbritannia Reginald Doherty / Laurie Doherty Sidney Smith / Frank Riseley 6-1 6-2 6-4
1905 Storbritannia Reginald Doherty / Laurie Doherty Sidney Smith / Frank Riseley 6-2 6-4 6-8 6-3
1906 Storbritannia Sidney Smith / Frank Riseley Reginald Doherty / Laurie Doherty 6-8 6-4 5-7 6-3 6-3
1907 Australia Norman Brookes / New Zealand Anthony Wilding Karl Behr / Beals Wright 6-4 6-4 6-2
1908 New Zealand Anthony Wilding / Storbritannia Josiah Ritchie Arthur Gore / Herber Roper-Barrett 6-1 6-2 1-6 9-7
1909 Storbritannia Arthur Gore / Herbert Roper-Barrett Stanley Doust / Harry Parker 6-2 6-1 6-4
1910 New Zealand Anthony Wilding / Storbritannia Josiah George Ritchie Herbert Roper-Barrett / Arthur Gore 6-1 6-1 6-2
1911 Frankrike Andre Gobert / Max Decugis Josiah George Ritchie / Anthony Wilding 9-7 5-7 6-3 2-6 6-2
1912 Storbritannia Herbert Roper-Barrett / Charles Dixon Max Decugis / Andre Gobert 3-6 6-3 6-4 7-5
1913 Storbritannia Herbert Roper-Barrett / Charles Dixon Friedrich Rahe / Heinrich Kleinschroth 6-2 6-4 4-6 6-2
1914 Australia Norman Brookes / New Zealand Anthony Wilding Herbert Roper-Barrett / Charles Dixon 6-1 6-1 5-7 8-6
1915 Ingen turnering pga første verdenskrig
1916 Ingen turnering pga første verdenskrig
1917 Ingen turnering pga første verdenskrig
1918 Ingen turnering pga første verdenskrig
1919 Australia Ron Thomas / Pat O'Hara Wood Rodney Heath / Randolph Lycett 6-4 6-2 4-6 6-2
1920 USA Richard Norris Williams / Chuck Garland Algemon Kingscote / James Parke 4-6 6-4 7-5 6-2
1921 Storbritannia Randolph Lycett / Max Woosnam Arthur Lowe / Gordon Lowe 6-3 6-0 7-5
1922 Australia James Anderson / Storbritannia Randolph Lycett Gerald Patterson / Pat O'Hara-Wood 3-6 7-9 6-4 6-3 11-9
1923 Storbritannia Leslie Godfree / Randolph Lycett Marqués de Gomar / Eduardo Flaquar 6-3 6-4 3-6 6-3
1924 USA Frank Hunter / Vincent Richards Richard Norris Williams / Watson Washburn 6-3 3-6 8-10 8-6 6-3
1925 Frankrike René Lacoste / Jean Borotra John Hennessey / Ray Casey 6-4 11-9 4-6 1-6 6-3
1926 Frankrike Henri Cochet / Jacques Brugnon Howard Kinsey / Vincent Richards 7-5 4-6 6-3 6-2
1927 USA Frank Hunter / Bill Tilden Jacques Brugnon / Henri Cochet 1-6 4-6 8-6 6-3 6-4
1928 Frankrike Jacques Brugnon / Henri Cochet Gerald Patterson / John Hawkes 13-11 6-4 6-4
1929 USA Wilmer Allison / John Van Ryn Ian Collins / Colin Gregory 6-4 5-7 6-3 10-12 6-4
1930 USA Wilmer Allison / USA John Van Ryn John Doeg / George Lott 6-3 6-3 6-2
1931 USA George Lott / John Van Ryn Henri Cochet / Jacques Brugnon 6-2 10-8 9-11 3-6 6-3
1932 Frankrike Jean Borotra / Jacques Brugnon Pat Hughes / Fred Perry 6-0 4-6 3-6 7-5 7-5
1933 Frankrike Jean Borotra / Jacques Brugnon Ryosuki Nunoi / Jiro Satoh 4-6 6-3 6-3 7-5
1934 USA George Lott / Lester Stoefen Jean Borotra / Jacques Brugnon 6-2 6-3 6-4
1935 Australia Jack Crawford / Adrian Quist Wilmer Allison / John Van Ryn 6-3 5-7 6-2 5-7 7-5
1936 Storbritannia Pat Hughes / Raymond Tuckey Charles Hare / Frank Wilde 6-4 3-6 7-9 6-1 6-4
1937 USA Donald Budge / Gene Mako Pat Hughes / Raymond Tuckey 6-0 6-4 6-8 6-1
1938 USA Donald Budge / Gene Mako Henner Henkel / Georg von Metaxa 6-4 3-6 6-3 8-6
1939 USA Elwood Cooke / Bobby Riggs Charles Hare / Frank Wilde 6-3 3-6 6-3 9-7
1940 Ingen turnering pga annen verdenskrig
1941 Ingen turnering pga annen verdenskrig
1942 Ingen turnering pga annen verdenskrig
1943 Ingen turnering pga annen verdenskrig
1944 Ingen turnering pga annen verdenskrig
1945 Ingen turnering pga annen verdenskrig
1946 USA Tom Brown / Jack Kramer Geoff Brown / Dinny Pails 6-4 6-4 6-2
1947 USA Bob Falkenburg / Jack Kramer Tony Mottram / Bill Sidwell 8-6 6-3 6-3
1948 Australia John Bromwich / Frank Sedgman Tom Brown / Gardnar Mulloy 5-7 7-5 7-5 9-7
1949 USA Pancho Gonzales / Frank Parker Gardnar Mulloy / Ted Schroeder 6-4 6-4 6-2
1950 Australia John Bromwich / Adrian Quist Geoff Brown / Orlando Sidwell 7-5 3-6 6-3 3-6 6-2
1951 Australia Ken McGregor / Frank Sedgman Jaroslav Drobny / Eric Sturgess 3-6 6-2 6-3 3-6 6-3
1952 Australia Ken McGregor / Frank Sedgman Vic Seixas / Eric Sturgess 6-3 7-5 6-4
1953 Australia Lew Hoad / Ken Rosewall Rex Hartwig / Mervyn Rose 6-4 7-5 4-6 7-5
1954 Australia Rex Hartwig / Mervyn Rose Vic Seixas / Tony Trabert 6-4 6-4 3-6 6-4
1955 Australia Rex Hartwig / Mervyn Rose Neale Fraser / Ken Rosewall 7-5 6-4 6-3
1956 Australia Lew Hoad / Ken Rosewall Nicola Pietrangeli / Orlando Sirola 7-5 6-2 6-1
1957 USA Budge Patty / Gardnar Mulloy Neale Fraser / Lew Hoad 8-10 6-4 6-4 6-4
1958 Sverige Sven Davidson / Ulf Schmidt Ashley Cooper / Neale Fraser 6-4 6-4 8-6
1959 Australia Roy Emerson / Neale Fraser Rod Laver / Bob Mark 8-6 6-3 14-16 9-7
1960 Mexicos flagg Rafael Osuna / USA Dennis Ralston Mike Davies / Bobby Wilson 7-5 6-3 10-8
1961 Australia Roy Emerson / Neale Fraser Bob Hewitt / Fred Stolle 6-4 6-8 6-4 6-8 8-6
1962 Sør-Afrikas flagg Bob Hewitt / Australia Fred Stolle Boro Jovanovic / Nikki Pilic 6-2 5-7 6-2 6-4
1963 Mexicos flagg Rafael Osuna / Antonio Palafox Jean-Claude Barclay i Pierre Darmon 4-6 6-2 6-2 6-2
1964 Sør-Afrikas flagg Bob Hewitt / Australia Fred Stolle Roy Emerson / Ken Fletcher 7-5 11-9 6-4
1965 Australia John Newcombe / Tony Roche Ken Fletcher / Bob Hewitt 7-5 6-3 6-4
1966 Australia Ken Fletcher / John Newcombe William Bowrey / Owen Davidson 6-3 6-4 3-6 6-3
1967 Sør-Afrikas flagg Bob Hewitt / Frew McMillan Roy Emerson / Ken Fletcher 6-2 6-3 6-4
1968 Australia John Newcombe / Tony Roche Ken Rosewall / Fred Stolle 3-6 8-6 5-7 14-12 6-3
1969 Australia John Newcombe / Tony Roche Tom Okker / Martin Riessen 7-5 11-9 6-3
1970 Australia John Newcombe / Tony Roche Ken Rosewall / Fred Stolle 10-8 6-3 6-1
1971 Australia Roy Emerson / Rod Laver Arthur Ashe / Dennis Ralston 4-6 9-7 6-8 6-4 6-4
1972 Sør-Afrikas flagg Bob Hewitt / Frew McMillan Stan Smith / Erik van Dillen 6-2 6-2 9-7
1973 USA Jimmy Connors / Romanias flagg Ilie Nastase John Cooper / Neale Fraser 3-6 6-3 6-4 8-9(3) 6-1
1974 Australia John Newcombe / Tony Roche Bob Lutz / Stan Smith 8-6 6-4 6-4
1975 USA Vitas Gerulaitis / Sandy Mayer Colin Dowdeswell / Allan Stone 7-5 8-6 6-4
1976 USA Brian Gottfried / Mexicos flaggRaúl Ramírez Ross Case / Geoff Masters 3-6 6-3 8-6 2-6 7-5
1977 Australia Geoff Masters / Ross Case John Alexander / Phil Dent 6-3 6-4 3-6 8-9 6-4
1978 Sør-Afrikas flagg Bob Hewitt / Frew McMillan John McEnroe / Peter Fleming 6-1 6-4 6-2
1979 USA John McEnroe / Peter Fleming Brian Gottfried / Raúl Ramírez 4-6 6-4 6-2 6-2
1980 Australia Peter McNamara / Paul McNamee Bob Lutz / Stan Smith 7-6 6-3 6-7 6-4
1981 USA John McEnroe / Peter Fleming Bob Lutz / Stan Smith 6-4 6-4 6-4
1982 Australia Peter McNamara / Paul McNamee John McEnroe / Peter Fleming 6-3 6-2
1983 USA John McEnroe / Peter Fleming Tim Gullikson / Tom Gullikson 6-4 6-3 6-4
1984 USA John McEnroe / Peter Fleming Pat Cash / Paul McNamee 6-2 5-7 6-2 3-6 6-3
1985 Sveits Heinz Gunthardt / Ungarns flaggBalazs Taroczy Pat Cash / John Fitzgerald 6-4 6-3 4-6 6-3
1986 Sverige Mats Wilander / Joakim Nyström Gary Donnelly / Peter Fleming 7-6(4) 6-3 6-3
1987 USA Ken Flach / Robert Seguso Sergio Casal / Emilio Sánchez Vicario 3-6 6-7 7-6 6-1 6-4
1988 USA Ken Flach / Robert Seguso Anders Järryd / John Fitzgerald 6-4 2-6 6-4 7-6
1989 Sverige Anders Järryd / Australia John Fitzgerald Rick Leach / Jim Pugh 3-6 7-6 6-4 7-6
1990 USA Rick Leach / Jim Pugh Pieter Aldrich / Danie Visser 7-6 7-6 7-6
1991 Sverige Anders Järryd / Australia John Fitzgerald Javier Frana / Leonardo Lavalle 6-3 6-4 6-7 6-1
1992 USA John McEnroe / Tyskland Michael Stich Jaymon Grabb / Richey Reneberg 5-7 7-6 3-6 7-6 19-17
1993 Australia Todd Woodbridge / Mark Woodforde Grant Connell / Patrick Galbraith 7-5 6-3 7-6
1994 Australia Todd Woodbridge / Mark Woodforde Grant Connell / Patrick Galbraith 7-6 6-3 6-1
1995 Australia Todd Woodbridge / Mark Woodforde Rick Leach / Scott Melville 7-5 7-6 7-6
1996 Australia Todd Woodbridge / Mark Woodforde Byron Black / Grant Connell 4-6 6-1 6-3 6-2
1997 Australia Todd Woodbridge / Mark Woodforde Jacco Eltingh / Paul Haarhuis 7-6 7-6 5-7 6-3
1998 Nederland Jacco Eltingh / Paul Haarhuis Todd Woodbridge / Mark Woodforde 2-6 6-4 7-6 5-7 10-8
1999 India Mahesh Bhupathi / Leander Paes Paul Haarhuis / Jared Palmer 6-7 6-3 6-4 7-6
2000 Australia Todd Woodbridge / Mark Woodforde Paul Haarhuis / Sandon Stolle 6-3 6-4 6-1
2001 USA Don Johnson / Jared Palmer Jiri Novak / David Rikl 6-4 4-6 6-3 7-6
2002 Australia Todd Woodbridge / Sverige Jonas Björkman Mark Knowles / Daniel Nestor 6-1 6-2 6-7 7-5
2003 Australia Todd Woodbridge / Sverige Jonas Björkman Mahesh Bhupathi / Max Mirnyi 3-6 6-3 7-6 6-3
2004 Australia Todd Woodbridge / Sverige Jonas Björkman Julian Knowle / Nenad Zimonjic 6-1 6-4 4-6 6-4
2005 Australia Stephen Huss / Sør-Afrikas flagg Wesley Moodie Bob Bryan / Mike Bryan 7-6 6-3 6-7 6-3
2006 USA Bob Bryan / Mike Bryan Fabrice Santoro / Nenad Zimonjic 6-3 4-6 6-4 6-2
2007 Frankrike Michaël Llodra / Arnaud Clément Bob Bryan / Mike Bryan 6-7, 6-3, 6-4, 6-4
2008 Canada Daniel Nestor / Serbia Nenad Zimonjić Jonas Björkman / Kevin Ullyett 7-6 6-7 6-3 6-3
2009 Canada Daniel Nestor / Serbia Nenad Zimonjić USA Bob Bryan / Mike Bryan 7-6 6-7 6-7 7-6 6-3
2010 Østerrike Jürgen Melzer / Tyskland Philipp Petzschner Sverige Robert Lindstedt / Romania Horia Tecău 6-1 7-5 7-5
2011 USA Bob Bryan / USA Mike Bryan Sverige Robert Lindstedt / Romania Horia Tecău 6–3 6–4 7–6
2012 Storbritannia Jonathan Marray / Danmark Frederik Løchte Nielsen Sverige Robert Lindstedt / Romania Horia Tecău 4–6 6–4 7–6 6–7 6–3
2013 USA Bob Bryan / USA Mike Bryan Kroatia Ivan Dodig / Brasil Marcelo MeloHoria Tecău 3–6, 6–3, 6–4, 6–4
2014 Canada Vasek Pospisil / USA Jack Sock USA Bob Bryan / USA Mike Bryan 7–6, 6–7, 6–4, 3–6, 7–5
2015 Nederland Jean-Julien Rojer / Romania Horia Tecău Storbritannia Jamie Murray / Australia John Peers 7-6, 6-4, 6-4