Marcelo Melo
Utseende
| Marcelo Melo | |||
|---|---|---|---|
| Født | 23. sep. 1983[1] Belo Horizonte[1] | ||
| Beskjeftigelse | Tennisspiller (1998–) | ||
| Søsken | Daniel Melo | ||
| Nasjonalitet | Brasil[1] | ||
| Sport | Tennis[2] | ||
| Aktiv | 1998– | ||
| Høyde | 203 centimeter | ||
Marcelo Melo (født 23. september 1983) er en brasiliansk tennisspiller. Han representerte landet sitt under Sommer-OL 2012 i London, der han ble utslått i kvartfinalen i double.[3]
Grand Slam-titler
[rediger | rediger kilde]
French Open:
- Double menn 2015 (sammen med Ivan Dodig)
Referanser
[rediger | rediger kilde]- 1 2 3 ATP website[Hentet fra Wikidata]
- ↑ ATP website, ATP tennisspiller-ID M919, besøkt 27. april 2022[Hentet fra Wikidata]
- ↑ «Tennis at the 2012 London Summer Games: Men's Doubles». sports-reference.com. Arkivert fra originalen . Besøkt 1. januar 2014. «Arkivert kopi». Arkivert fra originalen 20. oktober 2013. Besøkt 2. januar 2014.
Eksterne lenker
[rediger | rediger kilde]- (en) Marcelo Melo – Olympics.com
- (en) Marcelo Melo – Olympedia
- (pt) Marcelo Melo – Brasils olympiske komité
- (en) Marcelo Melo – ATP-touren
- (en) Marcelo Melo – ITF Tennis
- (en) Marcelo Melo – Davis-cupen
Denne artikkelen er en spire. Du kan hjelpe Wikipedia ved å utvide den.
Kategorier:
- Fødsler i 1983
- Brasilianske tennisspillere
- Deltakere for Brasil under Sommer-OL 2020
- Tennisspillere under Sommer-OL 2020
- Deltakere for Brasil under Sommer-OL 2016
- Tennisspillere under Sommer-OL 2016
- Deltakere for Brasil under Sommer-OL 2012
- Tennisspillere under Sommer-OL 2012
- Deltakere for Brasil under Sommer-OL 2008
- Tennisspillere under Sommer-OL 2008
