Nasjonale mesterskap i landeveissykling 2010

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Gå til: navigasjon, søk

Nasjonale mesterskap i landeveissykling 2010 startet i Australia og New Zealand i januar. De fleste andre mesterskapene arrangeres i siste uke før Tour de France starter i slutten av juni.

Resultater[rediger | rediger kilde]

Menn Kvinner Menn, U23
Nasjon Landevei Tempo Landevei Tempo Landevei Tempo
Australia Australia Australsk mester Travis Meyer Cameron Meyer Ruth Corset Amber Halliday Michael Hepburn Luke Durbridge
Belgia Belgia Belgisk mester Stijn Devolder Stijn Devolder Liesbet De Vocht Grace Verbeke
Canada Canada Canadisk mester Will Routley Svein Tuft Julie Beveridge Hugo Houle
Chile Chile Chilensk mester Luis Sepulveda Marco Arriagada Paola Muñoz Grandon Olga Cisternas Gonzalo Gonzalez Pedro Palma Dos Santos
Cuba Cuba Raul Granjel Arnold Alcolea Yudelmis Dominguez Masague Dalila Rodriguez Hernandez
Danmark Danmark Dansk mester Nicki Sørensen Jakob Fuglsang Annika Langvad Annika Langvad Ricky Eno Jørgensen Rasmus Christian Quaade
Estland Estland Estisk mester Kalle Kriit Tanel Kangert Grete Treier Grete Treier Martin Puusepp
Finland Finland Finsk mester Jussi Veikkanen
Frankrike Frankrike Fransk mester Thomas Voeckler Nicolas Vogondy Mélodie Lesueur Jeannie Longo
Hviterussland Hviterussland Hviterussisk mester Aljaksandr Kutsjynski Branislaw Samojlaw
Irland Irland Irsk mester Matthew Brammeier David McCann
Italia Italia Italiensk mester Giovanni Visconti Marco Pinotti Monia Baccaille Tatiana Guderzo Stefano Agostini
Japan Japan Japansk mester Takashi Miyazawa Shinichi Fukushima
Kasakhstan Kasakhstan Kasakhstansk mester Maksim Gurov Andrej Mizurov
Latvia Latvia Latvisk mester Aleksejs Saramotins Raivis Belohvošciks
Litauen Litauen Litauisk mester Vytautas Kaupas Ignatas Konovalovas
Luxembourg Luxembourg Luxemburgsk mester Fränk Schleck Andy Schleck
Moldova Moldova Moldavisk mester Aleksandr Pljusjkin
Nederland Nederland Nederlandsk mester Niki Terpstra Jos van Emden Loes Gunnewijk Marianne Vos Tom-Jelte Slagter
New Zealand New Zealand New Zealandsk mester Jack Bauer Gordon McCauley Rushlee Buchanan Melissa Holt Tom Findlay Michael Vink
Norge Norge Norsk mester Thor Hushovd Edvald Boasson Hagen Lise Hafsø Nøstvold Gunn Hilleren Magnus Børresen
Polen Polen Polsk mester Jacek Morajko Jaroslaw Marycz
Portugal Portugal Portugisisk mester Rui Sousa Rui Costa Vanessa Fernandes Nélson Oliveira
Russland Russland Russisk mester Aleksandr Kolobnev Vladimir Gusev Tatyana Antoshina
Slovakia Slovakia Jakub Novák Martin Velits Katarína Uhlariková Alzbeta Pavlendova
Slovenia Slovenia Slovensk mester Gorazd Štangelj Gregor Gazvoda
Spania Spania Spansk mester Iván Gutiérrez Luis León Sánchez Leire Olaberria Dorronsoro Leire Olaberria Dorronsoro Albert Torres Jesús Herrada
Storbritannia Storbritannia Britisk mester Geraint Thomas Bradley Wiggins Emma Pooley Emma Pooley
Sveits Sveits Sveitsisk mester Martin Elmiger Rubens Bertogliati Emilie Aubry Pascale Schnider Michael Baer Silvan Dillier
Sverige Sverige Svensk mester Michael Stevenson Gustav Larsson Emma Johansson Emilia Fahlin
Tsjekkia Tsjekkia Tsjekkisk mester Petr Bencik Frantisek Rabon Martina Sáblíková Martina Sáblíková
Tyskland Tyskland Tysk mester Christian Knees Tony Martin Charlotte Becker Judith Arndt John Degenkolb
Ukraina Ukraina Ukrainsk mester Vitaliy Popkov Vitaliy Popkov
Ungarn Ungarn Ungarsk mester Peter Kusztor Peter Kusztor Anikó Révész Gabor Fejes
USA USA Amerikansk mester Ben King Taylor Phinney Evelyn Stevens Ben King Andrew Talansky
Østerrike Østerrike Østerriksk mester Harald Starzengruber