Liste over medaljevinnere under Vinter-OL 2010

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Gå til: navigasjon, søk
Liste over medaljevinnere under Vinter-OL 2010
Liste over medaljevinnere under Vinter-OL 2010
Mesterskap Vinter-OL 2010 i Vancouver
Antall øvelser 86
Beste nasjon Canada Canada
Flest medaljer Canada Canada (26)

Liste over medaljevinnere under Vinter-OL 2010 inneholder 258 utøvere som tok medalje under Vinter-OL 2010 som ble holdt i Vancouver i Canada fra 12–28. februar 2010.

Innhold
  1. Aking
  2. Alpint
  3. Bobsleigh
  4. Curling
  5. Freestyle
  1. Hurtigløp på skøyter
  2. Ishockey
  3. Kombinert
  4. Kortbaneløp på skøyter
  5. Kunstløp
  1. Langrenn
  2. Skeleton
  3. Skihopp
  4. Skiskyting
  5. Snøbrett
Se også       Referanser       Eksterne lenker


Aking[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
ener menn
(detaljer)
Tyskland Felix Loch
Tyskland (GER)
Tyskland David Möller
Tyskland (GER)
Italia Armin Zöggeler
Italia (ITA)
dobbel menn
(detaljer)
Østerrike Østerrike (AUT)
Wolfgang Linger
Andreas Linger
Latvia Latvia (LAT)
Andris Šics
Juris Šics
Tyskland Tyskland (GER)
Patric Leitner
Alexander Resch
singel kvinner
(detaljer)
Tyskland Tatjana Hüfner
Tyskland (GER)
Østerrike Nina Reithmayer
Østerrike (AUT)
Tyskland Natalie Geisenberger
Tyskland (GER)

Alpint[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
utfor menn
(detaljer)
Sveits Didier Défago
Sveits (SUI)
Norge Aksel Lund Svindal
Norge (NOR)
USA Bode Miller
USA (USA)
super-G menn
(detaljer)
Norge Aksel Lund Svindal
Norge (NOR)
USA Bode Miller
USA (USA)
USA Andrew Weibrecht
USA (USA)
kombinasjonen menn
(detaljer)
USA Bode Miller
USA (USA)
Kroatia Ivica Kostelić
Kroatia (CRO)
Sveits Silvan Zurbriggen
Sveits (SUI)
storslalåm menn
(detaljer)
Sveits Carlo Janka
Sveits (SUI)
Norge Kjetil Jansrud
Norge (NOR)
Norge Aksel Lund Svindal
Norge (NOR)
slalåm menn
(detaljer)
Italia Giuliano Razzoli
Italia (ITA)
Kroatia Ivica Kostelić
Kroatia (CRO)
Sverige André Myhrer
Sverige (SWE)
utfor kvinner
(detaljer)
USA Lindsey Vonn
USA (USA)
USA Julia Mancuso
USA (USA)
Østerrike Elisabeth Görgl
Østerrike (AUT)
super-G kvinner
(detaljer)
Østerrike Andrea Fischbacher
Østerrike (AUT)
USA Julia Mancuso
USA (USA)
USA Lindsey Vonn
USA (USA)
kombinasjonen kvinner
(detaljer)
Tyskland Maria Höfl-Riesch
Tyskland (GER)
USA Julia Mancuso
USA (USA)
Sverige Anja Pärson
Sverige (SWE)
storslalåm kvinner
(detaljer)
Tyskland Viktoria Rebensburg
Tyskland (GER)
Slovenia Tina Maze
Slovenia (SLO)
Østerrike Elisabeth Görgl
Østerrike (AUT)
slalåm kvinner
(detaljer)
Tyskland Maria Höfl-Riesch
Tyskland (GER)
Østerrike Marlies Schild
Østerrike (AUT)
Tsjekkia Šárka Záhrobská
Tsjekkia (CZE)

Bobsleigh[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
toerbob menn
(detaljer)
Tyskland Tyskland (GER)
André Lange
Kevin Kuske
Tyskland Tyskland (GER)
Thomas Florschütz
Richard Adjei
Russland Russland (RUS)
Aleksandr Zubkov
Aleksej Vojevoda
firerbob menn
(detaljer)
USA USA (USA)
Steven Holcomb
Steve Mesler
Curtis Tomasevicz
Justin Olsen
Tyskland Tyskland (GER)
André Lange
Kevin Kuske
Alexander Rödiger
Martin Putze
Canada Canada (CAN)
Lyndon Rush
David Bissett
Lascelles Brown
Chris Le Bihan
toerbob kvinner
(detaljer)
Canada Canada (CAN)
Kaillie Humphries
Heather Moyse
Canada Canada (CAN)
Helen Upperton
Shelley-Ann Brown
USA USA (USA)
Erin Pac
Elana Meyers

Curling[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
menn
(detaljer)
Canada Canada (CAN)
Kevin Martin
John Morris
Marc Kennedy
Ben Hebert
Adam Enright
Norge Norge (NOR)
Thomas Ulsrud
Torger Nergård
Christoffer Svae
Håvard Vad Petterson
Thomas Løvold
Sveits Sveits (SUI)
Ralph Stöckli
Jan Hauser
Markus Eggler
Simon Stübin
Toni Müller
kvinner
(detaljer
Sverige Sverige (SWE)
Anette Norberg
Eva Lund
Cathrine Lindahl
Anna Le Moine
Kajsa Bergstöm
Canada Canada (CAN)
Cheryl Bernard
Susan O’Connor
Carolyn Darbyshire
Cori Bartel
Kristie Moore
Chile Chile (CHI)
Wang Bingyu
Liu Yin
Yue Qingshuang
Zhou Yan
Liu Jinli

Freestyle[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
kulekjøring menn
(detaljer)
Canada Alexandre Bilodeau
Canada (CAN)
Australia Dale Begg-Smith
Australia (AUS)
USA Bryon Wilson
USA (USA)
hopp menn
(detaljer)
Hviterussland Alexei Grishin
Hviterussland (BLR)
USA Jeret Peterson
USA (USA)
Kina Liu Zhongqing
Kina (CHN)
skicross menn
(detaljer)
Sveits Michael Schmid
Sveits (SUI)
Østerrike Andreas Matt
Østerrike (AUT)
Norge Audun Grønvold
Norge (NOR)
kulekjøring kvinner
(detaljer)
USA Hannah Kearney
USA (USA)
Canada Jennifer Heil
Canada (CAN)
USA Shannon Bahrke
USA (USA)
hopp kvinner
(detaljer)
Australia Lydia Lassila
Australia (AUS)
Kina Li Nina
Kina (CHN)
Kina Guo Xinxin
Kina (CHN)
skicross kvinner
(detaljer)
Canada Ashleigh McIvor
Canada (CAN)
Norge Hedda Berntsen
Norge (NOR)
Frankrike Marion Josserand
Frankrike (FRA)

Hurtigløp på skøyter[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
500 m herrer
(detaljer)
Sør-Korea Mo Tae-bum
Sør-Korea (KOR)
Japan Keiichiro Nagashima
Japan (JPN)
Japan Joji Kato
Japan (JPN)
1000 m herrer
(detaljer)
USA Shani Davis
USA (USA)
Sør-Korea Mo Tae-bum
Sør-Korea (KOR)
USA Chad Hedrick
USA (USA)
1500 m herrer
(detaljer)
Nederland Mark Tuitert
Nederland (NED)
USA Shani Davis
USA (USA)
Norge Håvard Bøkko
Norge (NOR)
5000 m herrer
(detaljer)
Nederland Sven Kramer
Nederland (NED)
Sør-Korea Lee Seung-hoon
Sør-Korea (KOR)
Russland Ivan Skobrev
Russland (RUS)
10000 m herrer
(detaljer)
Sør-Korea Lee Seung-hoon
Sør-Korea (KOR)
Russland Ivan Skobrev
Russland (RUS)
Nederland Bob de Jong
Nederland (NED)
lagtempo herrer
(detaljer)
Canada Canada (CAN)
Mathieu Giroux
Lucas Makowsky
Denny Morrison
USA USA (USA)
Brian Hansen
Chad Hedrick
Jonathan Kuck
Trevor Marsicano
Nederland Nederland (NED)
Jan Blokhuijsen
Sven Kramer
Simon Kuipers
Mark Tuitert
500 m damer
(detaljer)
Sør-Korea Lee Sang-hwa
Sør-Korea (KOR)
Tyskland Jenny Wolf
Tyskland (GER)
Kina Wang Beixing
Kina (CHN)
1000 m damer
(detaljer)
Canada Christine Nesbitt
Canada (CAN)
Nederland Annette Gerritsen
Nederland (NED)
Nederland Laurine van Riessen
Nederland (NED)
1500 m damer
(detaljer)
Nederland Ireen Wüst
Nederland (NED)
Canada Kristina Groves
Canada (CAN)
Tsjekkia Martina Sáblíková
Tsjekkia (CZE)
3000 m damer
(detaljer)
Tsjekkia Martina Sáblíková
Tsjekkia (CZE)
Tyskland Stephanie Beckert
Tyskland (GER)
Canada Kristina Groves
Canada (CAN)
5000 m damer
(detaljer)
Tsjekkia Martina Sáblíková
Tsjekkia (CZE)
Tyskland Stephanie Beckert
Tyskland (GER)
Canada Clara Hughes
Canada (CAN)
lagtempo damer
(detaljer)
Tyskland Tyskland (GER)
Daniela Anschütz-Thoms
Stephanie Beckert
Anni Friesinger-Postma
Katrin Mattscherodt
Japan Japan (JPN)
Masako Hozumi
Nao Kodaira
Maki Tabata
Polen Polen (POL)
Katarzyna Bachleda-Curuś
Katarzyna Woźniak
Luiza Złotkowska

Ishockey[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
Menn
(detaljer)
Canada Canada (CAN)
Patrice Bergeron
Dan Boyle
Martin Brodeur
Sidney Crosby
Drew Doughty
Marc-André Fleury
Ryan Getzlaf
Dany Heatley
Jarome Iginla
Duncan Keith
Roberto Luongo
Patrick Marleau
Brenden Morrow
Rick Nash
Scott Niedermayer
Corey Perry
Chris Pronger
Mike Richards
Brent Seabrook
Eric Staal
Joe Thornton
Jonathan Toews
Shea Weber
USA USA (USA)
David Backes
Dustin Brown
Ryan Callahan
Chris Drury
Tim Gleason
Erik Johnson
Jack Johnson
Patrick Kane
Ryan Kesler
Phil Kessel
Jamie Langenbrunner
Ryan Malone
Ryan Miller
Brooks Orpik
Zach Parise
Joe Pavelski
Jonathan Quick
Brian Rafalski
Bobby Ryan
Paul Stastny
Ryan Suter
Tim Thomas
Ryan Whitney
Finland Finland (FIN)
Niklas Bäckström
Valtteri Filppula
Niklas Hagman
Jarkko Immonen
Olli Jokinen
Niko Kapanen
Miikka Kiprusoff
Mikko Koivu
Saku Koivu
Lasse Kukkonen
Jere Lehtinen
Sami Lepistö
Toni Lydman
Antti Miettinen
Antero Niittymäki
Janne Niskala
Ville Peltonen
Joni Pitkänen
Jarkko Ruutu
Tuomo Ruutu
Sami Salo
Teemu Selänne
Kimmo Timonen
Kvinner
(detaljer)
Canada Canada (CAN)
Meghan Agosta
Gillian Apps
Tessa Bonhomme
Jennifer Botterill
Jayna Hefford
Haley Irwin
Rebecca Johnston
Becky Kellar
Gina Kingsbury
Charline Labonté
Carla MacLeod
Meaghan Mikkelson
Caroline Ouellette
Cherie Piper
Marie-Philip Poulin
Kim St-Pierre
Colleen Sostorics
Shannon Szabados
Sarah Vaillancourt
Catherine Ward
Hayley Wickenheiser
USA USA (USA)
Kacey Bellamy
Caitlin Cahow
Lisa Chesson
Julie Chu
Natalie Darwitz
Meghan Duggan
Molly Engstrom
Hilary Knight
Jocelyne Lamoureux
Monique Lamoureux
Erika Lawler
Gisele Marvin
Brianne McLaughlin
Jenny Schmidgall-Potter
Angela Ruggiero
Molly Schaus
Kelli Stack
Karen Thatcher
Jessie Vetter
Kerry Weiland
Jinelle Zaugg-Siergiej
Finland Finland (FIN)
Anne Helin
Jenni Hiirikoski
Venla Hovi
Michelle Karvinen
Mira Kuisma
Emma Laaksonen
Rosa Lindstedt
Terhi Mertanen
Heidi Pelttari
Mariia Posa
Annina Rajahuhta
Karoliina Rantamäki
Noora Räty
Mari Saarinen
Saija Sirviö
Nina Tikkinen
Minnamari Tuominen
Saara Tuominen
Linda Välimäki
Anna Vanhatalo
Marjo Voutilainen

Kombinert[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
Stor bakke
(detaljer)
USA Bill Demong
USA (USA)
USA Johnny Spillane
USA (USA)
Østerrike Bernhard Gruber
Østerrike (AUT)
Normalbakke
(detaljer)
Frankrike Jason Lamy-Chappuis
Frankrike (FRA)
USA Johnny Spillane
USA (USA)
Italia Alessandro Pittin
Italia (ITA)
Lag
(detaljer)
Østerrike Østerrike (AUT)
Bernhard Gruber
David Kreiner
Felix Gottwald
Mario Stecher
USA USA (USA)
Brett Camerota
Todd Lodwick
Johnny Spillane
Bill Demong
Tyskland Tyskland (GER)
Johannes Rydzek
Tino Edelmann
Eric Frenzel
Björn Kircheisen

Kortbaneløp på skøyter[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
500 m menn
(detaljer)
Canada Charles Hamelin
Canada (CAN)
Sør-Korea Sung Si-bak
Sør-Korea (KOR)
Canada François-Louis Tremblay
Canada (CAN)
1000 m menn
(detaljer)
Sør-Korea Lee Jung-su
Sør-Korea (KOR)
Sør-Korea Lee Ho-suk
Sør-Korea (KOR)
USA Apolo Anton Ohno
USA (USA)
1500 m menn
(detaljer)
Sør-Korea Lee Jung-su
Sør-Korea (KOR)
USA Apolo Anton Ohno
USA (USA)
USA J.R. Celski
USA (USA)
5000 m menn stafett
(detaljer)
Canada Canada (CAN)
Charles Hamelin
François Hamelin
Olivier Jean
François-Louis Tremblay
Guillaume Bastille
Sør-Korea Sør-Korea (KOR)
Kwak Yoon-gy
Lee Ho-suk
Lee Jung-su
Sung Si-bak
Kim Seoung-il
USA USA (USA)
J.R. Celski
Travis Jayner
Jordan Malone
Apolo Anton Ohno
Simon Cho
500 m kvinner
(detaljer)
Kina Wang Meng
Kina (CHN)
Canada Marianne St-Gelais
Canada (CAN)
Italia Arianna Fontana
Italia (ITA)
1000 m kvinner
(detaljer)
Kina Wang Meng
Kina (CHN)
USA Katherine Reutter
USA (USA)
Sør-Korea Park Seung-hi
Sør-Korea (KOR)
1500 m kvinner
(detaljer)
Kina Zhou Yang
Kina (CHN)
Sør-Korea Lee Eun-byul
Sør-Korea (KOR)
Sør-Korea Park Seung-hi
Sør-Korea (KOR)
3000 m kvinner stafett
(detaljer)
Kina Kina (CHN)
Sun Linlin
Wang Meng
Zhang Hui
Zhou Yang
Canada Canada (CAN)
Jessica Gregg
Kalyna Roberge
Marianne St-Gelais
Tania Vicent
USA USA (USA)
Allison Baver
Alyson Dudek
Lana Gehring
Katherine Reutter
Kimberly Derrick

Kunstløp[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
singel menn
(detaljer)
USA Evan Lysacek
USA (USA)
Russland Jevgenij Pljusjtsjenko
Russland (RUS)
Japan Daisuke Takahashi
Japan (JPN)
singel kvinner
(detaljer)
Sør-Korea Kim Yu-na
Sør-Korea (KOR)
Japan Mao Asada
Japan (JPN)
Canada Joannie Rochette
Canada (CAN)
Parløp
(detaljer)
Kina Kina (CHN)
Shen Xue
Zhao Hongbo
Kina Kina (CHN)
Pang Qing
Tong Jian
Tyskland Tyskland (GER)
Aliona Savchenko
Robin Szolkowy
Isdans
(detaljer)
Canada Canada (CAN)
Tessa Virtue
Scott Moir
USA USA (USA)
Meryl Davis
Charlie White
Russland Russland (RUS)
Oksana Domnina
Maksim Sjabalin

Langrenn[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
Sprint menn
(detaljer)
Russland Nikita Krjukov
Russland (RUS)
Russland Aleksandr Panzjinskij
Russland (RUS)
Norge Petter Northug
Norge (NOR)
Men's 15 km
(detaljer)
Sveits Dario Cologna
Sveits (SUI)
Italia Pietro Piller Cottrer
Italia (ITA)
Tsjekkia Lukáš Bauer
Tsjekkia (CZE)
30 km jaktstart menn
(detaljer)
Sverige Marcus Hellner
Sverige (SWE)
Tyskland Tobias Angerer
Tyskland (GER)
Sverige Johan Olsson
Sverige (SWE)
50 km menn
(detaljer)
Norge Petter Northug
Norge (NOR)
Tyskland Axel Teichmann
Tyskland (GER)
Sverige Johan Olsson
Sverige (SWE)
Lagsprint menn
(detaljer)
Norge Norge (NOR)
Øystein Pettersen
Petter Northug
Tyskland Tyskland (GER)
Tim Tscharnke
Axel Teichmann
Russland Russland (RUS)
Nikolaj Morilov
Aleksej Petukhov
4 x 10 km stafett menn
(detaljer)
Sverige Sverige (SWE)
Daniel Rickardsson
Johan Olsson
Anders Södergren
Marcus Hellner
Norge Norge (NOR)
Martin Johnsrud Sundby
Odd-Bjørn Hjelmeset
Lars Berger
Petter Northug
Tsjekkia Tsjekkia (CZE)
Martin Jakš
Lukáš Bauer
Jiří Magál
Martin Koukal
Sprint kvinner
(detaljer)
Norge Marit Bjørgen
Norge (NOR)
Polen Justyna Kowalczyk
Polen (POL)
Slovenia Petra Majdič
Slovenia (SLO)
10 km kvinner
(detaljer)
Sverige Charlotte Kalla
Sverige (SWE)
Estland Kristina Šmigun-Vähi
Estland (EST)
Norge Marit Bjørgen
Norge (NOR)
15 km jaktstart kvinner
(detaljer)
Norge Marit Bjørgen
Norge (NOR)
Sverige Anna Haag
Sverige (SWE)
Polen Justyna Kowalczyk
Polen (POL)
30 km kvinner
(detaljer)
Polen Justyna Kowalczyk
Polen (POL)
Norge Marit Bjørgen
Norge (NOR)
Finland Aino-Kaisa Saarinen
Finland (FIN)
Lagsprint kvinner
(detaljer)
Tyskland Tyskland (GER)
Evi Sachenbacher-Stehle
Claudia Nystad
Sverige Sverige (SWE)
Charlotte Kalla
Anna Haag
Russland Russland (RUS)
Irina Khazova
Natalja Korosteljova
4 x 5 km stafett kvinner
(detaljer)
Norge Norge (NOR)
Vibeke Skofterud
Therese Johaug
Kristin Størmer Steira
Marit Bjørgen
Tyskland Tyskland (GER)
Katrin Zeller
Evi Sachenbacher-Stehle
Miriam Gössner
Claudia Nystad
Finland Finland (FIN)
Pirjo Muranen
Virpi Kuitunen
Riitta-Liisa Roponen
Aino-Kaisa Saarinen

Skeleton[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
Menn
(detaljer)
Canada Jon Montgomery
Canada (CAN)
Latvia Martins Dukurs
Latvia (LAT)
Russland Aleksandr Tretjakov
Russland (RUS)
Kvinner
(detaljer)
Storbritannia Amy Williams
Storbritannia (GBR)
Tyskland Kerstin Szymkowiak
Tyskland (GER)
Tyskland Anja Huber
Tyskland (GER)

Skihopp[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
Normalbakke
(detaljer)
Sveits Simon Ammann
Sveits (SUI)
Polen Adam Małysz
Polen (POL)
Østerrike Gregor Schlierenzauer
Østerrike (AUT)
Stor bakke
(detaljer)
Sveits Simon Ammann
Sveits (SUI)
Polen Adam Małysz
Polen (POL)
Østerrike Gregor Schlierenzauer
Østerrike (AUT)
Lag
(detaljer)
Østerrike Østerrike (AUT)
Wolfgang Loitzl
Andreas Kofler
Thomas Morgenstern
Gregor Schlierenzauer
Tyskland Tyskland (GER)
Michael Neumayer
Andreas Wank
Martin Schmitt
Michael Uhrmann
Norge Norge (NOR)
Anders Bardal
Tom Hilde
Johan Remen Evensen
Anders Jacobsen

Skiskyting[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
10 km sprint menn
detaljer)
Frankrike Vincent Jay
Frankrike (FRA)
Norge Emil Hegle Svendsen
Norge (NOR)
Kroatia Jakov Fak
Kroatia (CRO)
12m5 km jaktstart menn
detaljer)
Sverige Björn Ferry
Sverige (SWE)
Østerrike Christoph Sumann
Østerrike (AUT)
Frankrike Vincent Jay
Frankrike (FRA)
15 km fellesstart menn
(detaljer)
Russland Jevgenij Ustjugov
Russland (RUS)
Frankrike Martin Fourcade
Frankrike (FRA)
Slovakia Pavol Hurajt
Slovakia (SVK)
20 km normaldistanse menn
detaljer)
Norge Emil Hegle Svendsen
Norge (NOR)
Norge Ole Einar Bjørndalen
Norge (NOR)
delt sølv
Hviterussland Sergej Novikov
Hviterussland (BLR)
4 × 7,5 km stafett
(detaljer)
Norge Norge (NOR)
Halvard Hanevold
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Ole Einar Bjørndalen
Østerrike Østerrike (AUT)
Simon Eder
Daniel Mesotitsch
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
Russland Russland (RUS)
Ivan Tsjerezov
Anton Sjipulin
Maksim Tsjudov
Jevgenij Ustjugov
7,5 km sprint kvinner
(detaljer)
Slovakia Anastasija Kuzmina
Slovakia (SVK)
Tyskland Magdalena Neuner
Tyskland (GER)
Frankrike Marie Dorin Habert
Frankrike (FRA)
10 km jaktstart kvinner
(detaljer)
Tyskland Magdalena Neuner
Tyskland (GER)
Slovakia Anastasija Kuzmina
Slovakia (SVK)
Frankrike Marie-Laure Brunet
Frankrike (FRA)
12,5 km fellesstart
(detaljer)
Tyskland Magdalena Neuner
Tyskland (GER)
Russland Olga Zajtseva
Russland (RUS)
Tyskland Simone Hauswald
Tyskland (GER)
15 km normaldistanse kvinner
(detaljer)
Norge Tora Berger
Norge (NOR)
Kasakhstan Jelena Khrustaljova
Kasakhstan (KAZ)
Hviterussland Darja Domratsjeva
Hviterussland (BLR)
4 × 6 km stafett kvinner
(detaljer)
Russland Russland (RUS)
Svetlana Sleptsova
Anna Bogalij-Titovets
Olga Medvedtseva
Olga Zajtseva
Frankrike Frankrike (FRA)
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Marie Dorin Habert
Sandrine Bailly
Tyskland Tyskland (GER)
Kati Wilhelm
Simone Hauswald
Martina Beck
Andrea Henkel

Snøbrett[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
Halfpipe menn
(detaljer)
USA Shaun White
USA (USA)
Finland Peetu Piiroinen
Finland (FIN)
USA Scott Lago
USA (USA)
Parallellstorslalåm menn
(detaljer)
Canada Jasey-Jay Anderson
Canada (CAN)
Østerrike Benjamin Karl
Østerrike (AUT)
Frankrike Mathieu Bozzetto
Frankrike (FRA)
Snowboardcross menn
(detaljer)
USA Seth Wescott
USA (USA)
Canada Mike Robertson
Canada (CAN)
Frankrike Tony Ramoin
Frankrike (FRA)
Halfpipe kvinner
(detaljer)
Australia Torah Bright
Australia (AUS)
USA Hannah Teter
USA (USA)
USA Kelly Clark
USA (USA)
Parallellstorslalåm kvinner
(detaljer)
Nederland Nicolien Sauerbreij
Nederland (NED)
Russland Jekaterina Iljukhina
Russland (RUS)
Østerrike Marion Kreiner
Østerrike (AUT)
Snowboardcross kvinner
(detaljer)
Canada Maëlle Ricker
Canada (CAN)
Frankrike Déborah Anthonioz
Frankrike (FRA)
Sveits Olivia Nobs
Sveits (SUI)

Se også[rediger | rediger kilde]

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]

Commons-logo.svg Commons: Kategori:2010 Winter Olympics medal winners – bilder, video eller lyd