Kasakhstan under Vinter-OL 2010

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Kasakhstan under De olympiske leker
Flag of Kazakhstan.svg
Kasakhstans flagg – Flaggbærere
IOK–kode  KAZ
NOK Republikken Kasakhstans nasjonale olympiske komité
Nettstedwww.olympic.kz (kk)
Kasakhstan under Vinter-OL 2010 i Vancouver
Deltakere: 38 utøvere i 8 idretter
Flaggbærer Dias Kenesjev
Medaljer:
Rang: 25
Gull
0
Sølv
1
Bronse
0
Totalt
1
Olympisk historie (oversikt)
Sommerleker
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Vinterleker
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Andre relaterte deltakelser
Flag of Russia.svg Det russiske keiserdømmet (1900–1912)
Flag of the Soviet Union.svg Sovjetunionen (1952–1988)
Olympic flag.svg Samveldet av uavhengige stater (1992)
Dias Kenesjev var flaggbærer for Kasakhstan under åpningsseremonien

Kasakhstan under Vinter-OL 2010. 38 sportsutøvere fra Kasakhstan deltok under Vinter-OL 2010 i Vancouver i Britisk Columbia i Canada 12. til 28. februar 2010.

Medaljer[rediger | rediger kilde]

De olympiske ringer 2010 Vancouver   Gull     Sølv   Bronse   Total  
Kasakhstans flagg Kasakhstan 0 1 0 1

Medaljevinnerne[rediger | rediger kilde]

Kasakhstan Kasakhstan under Vinter-OL 2010 Vancouver De olympiske ringer
Medaljer Utøvere Sport Øvelse Resultat
Sølv Jelena Khrustaljeva Skiskyting Skiskyting 15 km, damer 41.13,5

Alpint Alpine grener[rediger | rediger kilde]

Utøver Gren 1. omgang 2. omgang Totalt Plassering
Lyudmila Fedotova Utfor kvinner 2:01.58 36
Super-G kvinner 1:31.43 38
Storslalåm kvinner Fullførte ikke
Slalåm kvinner Startet ikke
Igor Zakurdaev Utfor menn 1:59.80 50
Super-G menn 1:36.97 43
Kombinasjon menn Utfor
1:58.95
Slalåm
57.25
2:56.20 33
Storslalåm menn 1:24.50 1:26.86 2:51.36 51
Slalåm menn 54.41 58.40 1:52.81 38

Freestyle Freestyle[rediger | rediger kilde]

Utdypende artikkel: Freestyle under Vinter-OL 2010

Utøver Gren Kvalifisering Finale
Poeng Plass Poeng Plass
Zhibek Arapbayeva Hopp kvinner 86.98 23 Gikk ikke videre
Dmitriy Barmashov Kulekjøring menn 11.56 29 Gikk ikke videre
Yulia Galysheva Kulekjøring kvinner 21.51 16 Q 22.17 11
Dmitry Reiherd Kulekjøring menn 24.26 9 Q 19.23 18
Yuliya Rodionova Kulekjøring kvinner 20.73 22 Gikk ikke videre
Darya Rybalova Kulekjøring kvinner 21.31 17 Q 20.85 14

Kunstløp Kunstløp[rediger | rediger kilde]

Utdypende artikkel: Kunstløp under Vinter-OL 2010

Utøver Gren O KP/OD FL/FD Totalt
Poeng Plass Poeng Plass Poeng Plass Poeng Plass
Denis Ten Singel herrer
76.54
10
135.01
14
211.25
11
Abzal Rakimgaliyev Singel herrer
55.88
26
Gikk ikke videre til friløp

Langrenn Langrenn[rediger | rediger kilde]

Utdypende artikkel: Langrenn under Vinter-OL 2010

Menn[rediger | rediger kilde]

Utøver 15 km fristil 30 km jaktstart 50 km klassisk 4 × 10 km stafett Sprint Lagsprint
Nikolaj Tsjebotko 38.-plass - - 11.-plass 13.-plass 5.-plass
Sergej Tsjerepanov 47.-plass 49.-plass DNS 11.-plass 48.-plass -
Jevgenij Kosjevoj - - - - 52.-plass -
Jevgenij Velitsjko 56.-plass 28.-plass 39.-plass 11.-plass - -

Kvinner[rediger | rediger kilde]

Utøver 10 km fristil 15 km jaktstart 30 km klassisk 4 × 5 km stafett Sprint Lagsprint
Elena Antonova - - - - 45.-plass -
Oksana Jatskaja 39.-plass 33.-plass 18.-plass 9.-plass 32.-plass 11.-plass
Jelena Kolomina 27.-plass 28.-plass 33.-plass 9.-plass 36.-plass 11.-plass
Svetlana Malahova-Shishkina 10.-plass 25.-plass 42.-plass 9.-plass - -
Marina Matrosova - 47.-plass 34.-plass - 48.-plass -
Tatjana Roshina 36.-plass - - 9.-plass - -

Skihopp Skihopp[rediger | rediger kilde]

Utdypende artikkel: Skihopp under Vinter-OL 2010

Utøver Gren Kvalifisering 1. omgang 2. omgang
Poeng Plass Poeng Plass Poeng Totalt Plass
Nikolay Karpenko Normalbakke 114.5 31 113.0 30 116.0 229.0 29
Stor bakke 100.2 41 Gikk ikke videre
Alex Korolev Normalbakke 116.0 29 105.0 44 Gikk ikke videre 44
Stor bakke 109.3 32 79.8 39 Gikk ikke videre 39

Skiskyting Skiskyting[rediger | rediger kilde]

Utdypende artikkel: Skiskyting under Vinter-OL 2010

Menn[rediger | rediger kilde]

Utøver Sprint Jaktstart Normaldistanse Fellesstart Stafett
Nikolaj Braisjenko 84.-plass - - - -
Aleksandr Tsjervihkov 51.-plass 49.-plass 50.-plass - 18.-plass
Dias Kenesjev 72.-plass - 72.-plass - 18.-plass
Yan Savitskij 39.-plass 27.-plass 64.-plass - 18.-plass
Aleksandr Trifonov - - 69.-plass - 18.-plass

Kvinner[rediger | rediger kilde]

Utøver Sprint Jaktstart Normaldistanse Fellesstart Stafett
Ljubov Filimonova 67.-plass - 57.-plass - 14.-plass
Elena Khrustaleva 5.-plass 11.-plass Sølv Sølv 27.-plass 14.-plass
Anna Lebedeva 52.-plass 44.-plass 38.-plass - 14.-plass
Marina Lebedeva 58.-plass - 71.-plass - 14.-plass

Hurtigløp Skøyter, hurtigløp[rediger | rediger kilde]

Utøver Distanse 1. løp Finale
Tid Plass Tid Plass
Dmitrij Babenko 5000 m herrer 6:31.19 15
Roman Kretsj 500 m herrer 36.26 35 36.27 34
1000 m herrer 1:11.26 28
Denis Kuzin 1000 m herrer 1:10.88 23
1500 m herrer 1:49.05 23
Jekaterina Ajdova 500 m kvinner 39.02 19 39.116 18
1000 m kvinner 1:17.85 16
1500 m kvinner 2:02.81 29

Kortbaneløp Skøyter, kortbaneløp[rediger | rediger kilde]

Utøver Distanse Heat Kvartfinale Semifinale Finale
Tid Plass Tid Plass Tid Plass Tid Plass
Aidar Bekzhanov 500m menn Diskvalifisert
1000m menn 1:26.536 4 Gikk ikke videre

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]