Hopp til innhold

Freestyle under Vinter-OL 2010 – Hopp kvinner

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
De olympiske ringer
De olympiske ringer
Freestyle
under Vinter-OL 2010
Kulekjøring   menn   kvinner
Hopp menn kvinner
Skicross menn kvinner
« 2006   2014 »

Hopp for kvinner under vinter-OL 2010 i Vancouver, Canada, finner sted på Cypress Bowl Ski Area i Cypress Provincial Park, West Vancouver. Kvalifiseringen ble holdt den 20. februar, mens finalen avholdes den 24. februar.

Resultater

[rediger | rediger kilde]

Kvalifisering

[rediger | rediger kilde]
RangeringBibNavnLandHopp 1RangeringHopp 2RangeringTotalMerknad
125Alla TsuperBelarus’ flaggBelarus105.64190.124195.76Q
21Li NinaKinas flaggKina97.11294.992192.10Q
32Guo XinxinKinas flaggKina88.088101.081189.16Q
46Cheng ShuangKinas flaggKina94.29486.626180.91Q
518Emily CookUSAs flaggUSA86.311293.943180.25Q
616Lacy SchnoorUSAs flaggUSA87.771081.7410169.51Q
78Assoli SlivetsBelarus’ flaggBelarus84.171485.227169.39Q
83Xu MengtaoKinas flaggKina92.74675.8112168.55Q
94Lydia LassilaAustralias flaggAustralia85.651381.909167.55Q
1019Elizabeth GardnerAustralias flaggAustralia89.00775.6013164.60Q
1124Jacqui CooperAustralias flaggAustralia87.88975.1114162.99Q
1222Ashley CaldwellUSAs flaggUSA79.661682.688162.34Q
1310Nadiya DidenkoUkrainas flaggUkraina87.771173.4915161.26
1417Olga VolkovaUkrainas flaggUkraina82.531578.2511160.78
1526Veronika BauerCanadas flaggCanada94.47365.9917160.46
167Evelyne LeuSveits’ flaggSveits93.75561.7519155.50
1712Jana LindseyUSAs flaggUSA64.101987.595151.69
189Bree MunroAustralias flaggAustralia74.371769.0916143.46
1911Tanja SchaererSveits’ flaggSveits60.632065.1018125.73
2021Olga PolyukUkrainas flaggKina60.372155.3620115.73
2130Martina KonopováTsjekkias flaggTsjekkia66.841848.2322115.07
2223Sarah AinsworthStorbritannias flaggStorbritannia52.442252.9221105.36
2328Zhibek ArapbayevaKasakhstans flaggKasakhstan48.892338.092386.98
Nr.Startnr.UtøverNasjonHopp 1Nr.Hopp 2Nr.TotaltØvr.
14Lydia Lassila Australia106.252108.491214.74
21Li Nina Kina99.404107.832207.23
32Guo Xinxin Kina98.825106.403205.22
48Assoli Slivets Belarus102.79395.905198.69
524Jacqui Cooper Australia90.827103.474194.29
63Xu Mengtao Kina108.74182.8711191.61
76Cheng Shuang Kina94.64693.237187.87
825Alla Tsuper Belarus86.64995.206181.84
916Lacy Schnoor USA89.88883.0110172.89
1022Ashley Caldwell USA86.531084.578171.10
1118Emily Cook USA65.031183.899148.92
1219Elizabeth Gardner Australia63.091223.611286.70

Eksterne lenker

[rediger | rediger kilde]
Autoritetsdata