VM i padling 1998

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
VM i padling 1998
Generell informasjon
VertsbySzeged
VertslandUngarn Ungarn
Dato1998

VM i padling 1998 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Szeged i Ungarn i 1998.

Medaljevinnere[rediger | rediger kilde]

Menn[rediger | rediger kilde]

Kano[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
C-1 200 m Tsjekkia Martin Doktor (CZE) Slovakia Slavomír Kňazovický (SVK) Ukraina Michał Śliwiński (UKR)
C-1 500 m Russland Maxim Opalev (RUS) Tyskland Andreas Dittmer (GER) Ukraina Michał Śliwiński (UKR)
C-1 1000 m Canada Steve Giles (CAN) Tsjekkia Martin Doktor (CZE) Tyskland Andreas Dittmer (GER)
C-2 200 m Tyskland Tyskland
Thomas Zereske
Christian Gille
UngarnUngarn Ungarn
Miklós Buzál
Attila Végh
RusslandRussland Russland
Vladislav Polzounov
Andrey Kabanov
C-2 500 m UngarnUngarn Ungarn
György Kolonics
Csaba Horváth
PolenPolen Polen
Daniel Jędraszko
Paweł Baraszkiewicz
Tyskland Tyskland
Thomas Zereske
Christian Gille
C-2 1000 m RusslandRussland Russland
Aleksandr Kovalyov
Aleksandr Kostoglod
RomaniaRomania Romania
Gheorghe Andriev
Florin Popescu
UngarnUngarn Ungarn
György Zala
Endre Ipacs
C-4 200 m TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia
Petr Procházka
Tomáš Křivánek
Petr Fuksa
Karel Kožíšek
HviterusslandHviterussland Hviterussland
Aleksandr Masseykov
Andrey Beliayev
Anatoliy Reneiskiy
Vladimir Marinov
RusslandRussland Russland
Pavel Konovalov
Konstantin Fomichev
Vladimir Ladocha
Aleksandr Kostoglod
C-4 500 m UngarnUngarn Ungarn
György Kolonics
Csaba Horváth
Csaba Hüttner
László Szuszkó
RomaniaRomania Romania
Gheorghe Andriev
Florin Popescu
Cosmin Pasca
Ionel Averian
RusslandRussland Russland
Aleksandr Kostoglod
Pavel Konovalov
Vladislav Polzounov
Vladimir Ladocha
C-4 1000 m UngarnUngarn Ungarn
Csaba Horváth
Béla Belicza
Csaba Hüttner
László Szuszkó
RusslandRussland Russland
Konstantin Fomichev
Vasiliy Mailov
Andrey Kabanov
Ignat Kovalev
TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia
Martin Doktor
Petr Netušil
Jan Macháč
Viktor Jiráský

Kajakk[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
K-1 200 m Israel Michael Kolganov (ISR) Ukraina Oleskey Slivinskiy (UKR) Jugoslavia Ognjen Filipović (YUG)
K-1 500 m Ungarn Ákos Vereckei (HUN) Israel Michael Kolganov (ISR) Tyskland Lutz Liwowski (GER)
K-1 1000 m Tyskland Lutz Liwowski (GER) Norge Knut Holmann (NOR) Argentina Javier Correa (ARG)
K-2 200 m UngarnUngarn Ungarn
Vince Fehérvári
Róbert Hegedűs
RusslandRussland Russland
Sergey Verlin
Anatoliy Tishchenko
RomaniaRomania Romania
Geza Magyar
Romică Şerban
K-2 500 m SlovakiaSlovakia Slovakia
Michal Riszdorfer
Juraj Bača
ItaliaItalia Italia
Beniamino Bonomi
Luca Negri
UngarnUngarn Ungarn
Krisztián Bártafai
Gábor Horvárth
K-2 1000 m ItaliaItalia Italia
Antonio Rossi
Luca Negri
JugoslaviaJugoslavia Jugoslavia
Mićo Janić
Stjepan Janić
UngarnUngarn Ungarn
Attila Adám
Krisztián Veréb
K-4 200 m UngarnUngarn Ungarn
Gyula Kajner
Vince Fehérvári
István Beé
Róbert Hegedűs
ItaliaItalia Italia
Antonio Rossi
Beniamino Bonomi
Ivano Lussignoli
Luca Negri
NorgeNorge Norge
Andreas Gjersø
Nils Olav Fjeldheim
Knut Holmann
Robby Roarsen Hangli
K-4 500 m Tyskland Tyskland
Torsten Gutsche
Mark Zabel
Björn Bach
Stefan Ulm
UngarnUngarn Ungarn
Botond Storcz
Krisztián Bártafai
Zsolt Szádoszki
Márton Bauer
RusslandRussland Russland
Andrey Tissin
Andrey Shchegolikhin
Vitaliy Gankin
Roman Zaroubin
K-4 1000 m Tyskland Tyskland
Torsten Gutsche
Mark Zabel
Björn Bach
Stefan Ulm
UngarnUngarn Ungarn
Botond Storcz
Krisztián Bártafai
Zsolt Szádoszki
Márton Bauer
RusslandRussland Russland
Anatoliy Tishchenko
Sergey Verlin
Georgiy Tsyboulinikov
Aleksandr Ivannik

Kvinner[rediger | rediger kilde]

Kajakk[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
K-1 200 m Canada Caroline Brunet (CAN) Italia Josefa Idem (ITA) Ungarn Éva Dónusz (HUN)
K-1 500 m Canada Caroline Brunet (CAN) Australia Katrin Borchert (AUS) Italia Josefa Idem (ITA)
K-1 1000 m Italia Josefa Idem (ITA) Canada Caroline Brunet (CAN) Australia Katrin Borchert (AUS)
K-2 200 m CanadaCanada Canada
Marie-Josée Gibeau-Ouimet
Karen Furneaux
UngarnUngarn Ungarn
Kinga Dékány
Rita Kőbán
SpaniaSpania Spania
Beatriz Manchón
Izaskun Aramburu
K-2 500 m AustraliaAustralia Australia
Anna Wood
Katrin Borchert
Tyskland Tyskland
Birgit Fischer
Anett Schuck
UngarnUngarn Ungarn
Kinga Dékány
Rita Kőbán
K-2 1000 m AustraliaAustralia Australia
Anna Wood
Katrin Borchert
Tyskland Tyskland
Birgit Fischer
Ute Plessman
SverigeSverige Sverige
Anna Karlsson
Susanne Gunnarsson
K-4 200 m UngarnUngarn Ungarn
Kinga Dékány
Erzsébet Viski
Rita Kőbán
Katalin Kovács
SverigeSverige Sverige
Anna Karlsson
Susanne Gunnarsson
Ingela Eriksson
Maria Haglund
RusslandRussland Russland
Natalya Gouily
Yelena Tissina
Larissa Peisakhovich
Tatyana Tischenko
K-4 500 m Tyskland Tyskland
Birgit Fischer
Anett Schuck
Manuela Mucke
Marcela Bednar
UngarnUngarn Ungarn
Kinga Dékány
Szilvia Szabó
Andrea Barocsi
Katalin Kovács
SpaniaSpania Spania
Beatriz Manchón
Izaskun Aramburu
Ana María Penas
Belen Sánchez

Referanser[rediger | rediger kilde]