VM i padling 1963

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
VM i padling 1963
Generell informasjon
VertsbyJajce
VertslandJugoslavia Jugoslavia
Dato1963

VM i padling 1963 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Jajce i Jugoslavia i 1963.

Medaljevinnere[rediger | rediger kilde]

Menn[rediger | rediger kilde]

Kano[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
C-1 1000 m Romania Simion Ismailciuc (ROU) Tyskland Detlef Lewe (GER) Øst-Tyskland Albrecht Müller (GDR)
C-1 10000 m Sovjetunionen Mikhail Zamothin (URS) Romania Andrei Igorov (ROU) Øst-Tyskland Albrecht Müller (GDR)
C-2 1000 m Romania Romania
Achim Sidorov
Alexe Iacovici
Sovjetunionen Sovjetunionen
Vitaliy Galkov
Mikhail Samotin
Ungarn Ungarn
Endre Gyürü
Árpád Soltész
C-2 10000 m Sovjetunionen Sovjetunionen
Leonid Geishtor
Sergey Makarenko
Øst-TysklandØst-Tyskland Øst-Tyskland
Willi Mehlberg
Werner Ulrich
Romania Romania
Lavrneti Kalinov
Igor Lapilit

Kajakk[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
K-1 500 m Romania Aurel Vernescu (ROU) Danmark Erik Hansen (DEN) Ungarn Kálmán Kovács (HUN)
K-1 1000 m Danmark Erik Hansen (DEN) Romania Aurel Vernescu (ROU) Øst-Tyskland Siegfried Rossberg (GDR)
K-1 10000 m Tyskland Fritz Briel (GER) Sverige Sven-Olaf Sjödelius (SWE) Ungarn Mihály Hesz (HUN)
K-1 4 x 500 m relay Romania Romania
Aurel Vernescu
Vasilie Nicoarǎ
Haralambie Ivanov
Anton Ivanescu
Sovjetunionen Sovjetunionen
Volodymyr Morozov
Vladimir Natalukha
Vyacheslav Vinnik
Ivan Gasonov
Øst-TysklandØst-Tyskland Øst-Tyskland
Wolfgang Lange
Dieter Krause
Siegfried Rossberg
Günter Perleberg
K-2 500 m Romania Romania
Vasilie Nicoarǎ
Haralambie Ivanov
Romania Romania
Aurel Vernescu
Mircea Anastasescy
Vest-TysklandVest-Tyskland Vest-Tyskland
Heinz Büker
Holger Zander
K-2 1000 m Romania Romania
Vasilie Nicoarǎ
Haralambie Ivanov
Øst-TysklandØst-Tyskland Øst-Tyskland
Wolfgang Lange
Dieter Krause
Sovjetunionen Sovjetunionen
Nikolay Zhushikov
Anatoli Grishin
K-2 10000 m Ungarn Ungarn
László Fábián
István Timár
SverigeSverige Sverige
Tord Sahlén
Tyrone Ferm
Vest-TysklandVest-Tyskland Vest-Tyskland
Erich Suhriber
Sigfred Brzoska
K-4 1000 m Øst-TysklandØst-Tyskland Øst-Tyskland
Günter Perleberg
Dieter Krause
Siegfried Rossberg
Wolfgang Lange
Romania Romania
Nicolae Artimov
Andrei Contolenco
Haralambie Ivanov
Vasilie Nicoarǎ
Sovjetunionen Sovjetunionen
Mikhail Kaleeste
Igor Pisaryev
Anatoliy Trozhenkov
Anatoliy Demitkov
K-4 10000 m Ungarn Ungarn
István Timár
László Fábián
Otto Koltai
László Ürögi
Øst-TysklandØst-Tyskland Øst-Tyskland
Günter Holzvoigt
Wolfgang Finger
Wolfgang Niedrig
Siegwart Karbe
Ungarn Ungarn
György Czink
János Petroczy
Gábor Almasi
Sámuel Egri

Kvinner[rediger | rediger kilde]

Kajakk[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
K-1 500 m Sovjetunionen Mariya Shubina (URS) Sovjetunionen Lyudmila Chvedosyuk (URS) Østerrike Hanneliese Spitz (AUT)
K-2 500 m Vest-TysklandVest-Tyskland Vest-Tyskland
Roswitha Esser
Annemarie Zimmermann
Sovjetunionen Sovjetunionen
Mariya Shubina
Lyudmila Chvedosyuk
Sovjetunionen Sovjetunionen
Valentina Bizak
Lyubov Sinchina
K-4 500 m Sovjetunionen Sovjetunionen
Valentina Bizak
Lyudmila Pinayeva
Mariya Shubina
Antonina Seredina
Vest-TysklandVest-Tyskland Vest-Tyskland
Roswitha Esser
Erika Feltman
Ingrid Hertmann
Annemarie Zimmermann
Øst-TysklandØst-Tyskland Øst-Tyskland
Marion Knobba
Anita Nüssner-Kobuss
Charlotte Siedelmann
Helga Mühlberg-Ulze

Referanser[rediger | rediger kilde]