VM i padling 1994

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
VM i padling 1994
Generell informasjon
VertsbyMexico by
VertslandMexico Mexico
Dato1994

VM i padling 1994 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Mexico by i Mexico i 1994.

Medaljevinnere[rediger | rediger kilde]

Menn[rediger | rediger kilde]

Kano[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
C-1 200 m Bulgaria Nikolai Buhalov (BUL) 41.869 Ungarn Ervin Hoffman (HUN) 42.241 Ukraina Michał Śliwiński (UKR) 42.281
C-1 500 m Bulgaria Nikolai Buhalov (BUL) 1:55.264 Ungarn Imre Pulai (HUN) 1:56.752 Ukraina Michał Śliwiński (UKR) 1:57.056
C-1 1000 m Polen Ivan Klementiev (POL) 4:08.144 Bulgaria Nikolai Buhalov (BUL) 4:08.208 Romania Victor Partnoi (ROU) 4:10.424
C-2 200 m  Hviterussland
Aleksandr Masseykov
Dmitriy Dovgailyonok
39.792 UngarnUngarn Ungarn
György Kolonics
Csaba Horváth
40.000 FrankrikeFrankrike Frankrike
Oliver Bolivn
Sylvain Hoyer
40.400
C-2 500 m RomaniaRomania Romania
Gheorghe Andriev
Grigore Obreja
1:47.780 UngarnUngarn Ungarn
György Kolonics
Csaba Horváth
1:48.452 Bulgaria Bulgaria
Blagovest Stoyanov
Martin Marinov
1:49.812
C-2 1000 m Tyskland Tyskland
Andreas Dittmer
Gunar Kirchbach
3:50.100 UngarnUngarn Ungarn
Ferenc Novák
Gáspár Boldiszár
3:51.988 PolenPolen Polen
Dariusz Koszykowski
Tomasz Goliasz
3:52.484
C-4 200 m RusslandRussland Russland
Pavel Konovalov
Andrey Kabanov
Sergey Chemerov
Aleksandr Kostoglod
35.412 UngarnUngarn Ungarn
György Kolonics
Csaba Horváth
Attilia Szabó
Ervin Hoffman
35.524 TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia
Petr Procházka
Tomáš Křivánek
Roman Dittrich
Waldemar Fibgir
36.020
C-4 500 m UngarnUngarn Ungarn
Ervin Hoffman
Attilia Szabó
Gáspár Boldiszár
Ferenc Novák
1:30.464 RomaniaRomania Romania
Marcel Glavin
Cosmin Pasca
Antonel Borsan
Florin Popescu
1:30.480 SlovakiaSlovakia Slovakia
Slavomír Kňazovický
Peter Páleš
Csaba Orosz
Juraj Filip
1:32.592
C-4 1000 m UngarnUngarn Ungarn
Imre Pulai
György Kolonics
Tibor Takács
Csaba Horváth
3:26.708 RomaniaRomania Romania
Marcel Glavin
Cosmin Pasca
Antonel Borsan
Florin Popescu
3:29.872 MexicoMexico Mexico
Juan Martinez
Antonio Romero
Ramón Ferrer
Benjamín Castaneda
3:34.648

Kajakk[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
K-1 200 m Hviterussland Sergey Kaleshink (BLR) 36.737 Ungarn Vince Fehérvári (HUN) 37.445 Spania Miguel Garcia (ESP) 37.541
K-1 500 m Ungarn Zsombor Borhi (HUN) 1:42.236 Australia Daniel Collins (AUS) 1:42.416 Norge Knut Holmann (NOR) 1:42.876
K-1 1000 m Australia Clint Robinson (AUS) 3:38.714 Ungarn Zsolt Borhi (HUN) 3:38.962 Norge Knut Holmann (NOR) 3:40.842
K-2 200 m PolenPolen Polen
Maciej Freimut
Adam Wysocki
36.156 RomaniaRomania Romania
Romică Şerban
Daniel Stojan
36.180 Tyskland Tyskland
Kay Bluhm
Torsten Guitsche
36.324
K-2 500 m Tyskland Tyskland
Kay Bluhm
Torsten Guitsche
1:33.108 UngarnUngarn Ungarn
András Rajna
Attila Androvicz
1:33.588 AustraliaAustralia Australia
Martin Hunter
Clint Robinson
1:33.876
K-2 1000 m DanmarkDanmark Danmark
Jesper Staal
Thor Nielsen
3:21.268 ItaliaItalia Italia
Antonio Rossi
Daniele Scarpa
3:22.772 UngarnUngarn Ungarn
István Beé
István Szijarto
3:25.908
K-4 200 m RusslandRussland Russland
Anatoliy Tishchenko
Oleg Gorobiy
Sergey Verlin
Viktor Denisov
32.180 RomaniaRomania Romania
Floran Scoica
Sorin Petcu
Martin Popescu
Geza Magyar
32.308 UkrainaUkraina Ukraina
Michał Śliwiński
Andrej Petrov
Yuriy Kichayev
Andrey Borzukov
32.452
K-4 500 m RusslandRussland Russland
Viktor Denisov
Anatoliy Tishchenko
Sergey Verlin
Oleg Gorobiy
1:21.488 RomaniaRomania Romania
Floran Scoica
Sorin Petcu
Martin Popescu
Geza Magyar
1:21.900 UngarnUngarn Ungarn
Gábor Horváth
Ferenc Csipes
Zoltán Antal
Róbert Hegedűs
1:22.264
K-4 1000 m RusslandRussland Russland
Viktor Denisov
Anatoliy Tishchenko
Aleksandr Ivannik
Oleg Gorobiy
3:01.408 PolenPolen Polen
Piotr Markiewicz
Grzegorz Kotowicz
Adam Wysocki
Marek Witkowski
3:02.368 Tyskland Tyskland
Thomas Reineck
Oliver Kegel
André Wohllebe
Mario von Appen
3:02.680

Kvinner[rediger | rediger kilde]

Kajakk[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
K-1 200 m Ungarn Rita Kőbán (HUN) 42.904 Sverige Anna Olsson (SWE) 42.984 Canada Caroline Brunet (CAN) 43.244
K-1 500 m Tyskland Birgit Schmidt (GER) 1:53.552 Ungarn Rita Kőbán (HUN) 1:54.196 Italia Josefa Idem (ITA) 1:54.640
K-2 200 m UngarnUngarn Ungarn
Éva Dónusz
Eva Laky
40.252 Tyskland Tyskland
Birgit Schmidt
Daniela Gleue
40.492 PolenPolen Polen
Barbara Hacjel
Elżbieta Urbańczyk
40.828
K-2 500 m PolenPolen Polen
Elżbieta Urbańczyk
Barbara Hacjel
1:49.684 UngarnUngarn Ungarn
Kinga Czigány
Szilvia Mednyánszky
1:50.804 Tyskland Tyskland
Birgit Schmidt
Daniela Gleue
1:51.396
K-4 200 m UngarnUngarn Ungarn
Éva Dónusz
Szilvia Mednyánszky
Eva Laky
Rita Kőbán
37.120 Tyskland Tyskland
Birgit Schmidt
Anett Schuck
Ramona Portwich
Daniela Gleue
37.168 CanadaCanada Canada
Caroline Brunet
Klari MacAskill
Alison Herst
Corrina Kennedy
37.328
K-4 500 m Tyskland Tyskland
Birgit Schmidt
Ramona Portwich
Anett Schuck
Daniela Gleue
1:35.588 UngarnUngarn Ungarn
Kinga Czigány
Éva Dónusz
Rita Kőbán
Szilvia Mednyánszky
1:35.952 SverigeSverige Sverige
Anna Olsson
Susanne Rosenqvist
Maria Haglund
Ignela Ericsson
1:37.648

Referanser[rediger | rediger kilde]