VM i padling 2001

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
VM i padling 2001
Generell informasjon
VertsbyPoznań
VertslandPolen Polen
Dato2001

VM i padling 2001 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Poznań i Polen i 2001.

Medaljevinnere[rediger | rediger kilde]

Menn[rediger | rediger kilde]

     Ikke-olympiske øvelser

Kano[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
C-1 200 m Ukraina Dmitriy Sablin (UKR) Russland Maxim Opalev (RUS) Polen Michał Śliwiński (POL)
C-1 500 m Russland Maxim Opalev (RUS) Ungarn György Kolonics (HUN) Tyskland Andreas Dittmer (GER)
C-1 1000 m Tyskland Andreas Dittmer (GER) Tsjekkia Martin Doktor (CZE) Ungarn György Kolonics (HUN)
C-2 200 m PolenPolen Polen
Paweł Baraszkiewicz
Daniel Jędraszko
RomaniaRomania Romania
Ionel Averian
Mikhail Vartolemei
CubaCuba Cuba
Ibrahim Rojas
Leobaldo Pereira
C-2 500 m CubaCuba Cuba
Ibrahim Rojas
Leobaldo Pereira
PolenPolen Polen
Daniel Jędraszko
Paweł Baraszkiewicz
RomaniaRomania Romania
Mitică Pricop
Florian Popescu
C-2 1000 m PolenPolen Polen
Marcin Kobierski
Michał Śliwiński
SpaniaSpania Spania
José Alfredo Bea
David Mascató
CubaCuba Cuba
Ibrahim Rojas
Leobaldo Pereira
C-4 200 m UngarnUngarn Ungarn
György Zala
György Kozmann
Béla Belicza
Gábor Ivan
TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia
Petr Netušil
Jan Břečka
Petr Fuksa
Karel Kožíšek
RusslandRussland Russland
Aleksandr Kovalyov
Aleksandr Kostoglod
Vladislav Polozounov
Maxim Opalev
C-4 500 m RomaniaRomania Romania
Iosif Anisim
Florin Popescu
Mikhail Vartolemei
Ionel Averian
UngarnUngarn Ungarn
György Zala
György Kozmann
Béla Belicza
Gábor Ivan
RusslandRussland Russland
Roman Krugylakov
Konstantin Fomichev
Vladimir Ladocha
Aleksey Volkonskiy
C-4 1000 m UngarnUngarn Ungarn
György Zala
György Kozmann
Béla Belicza
Gábor Ivan
HviterusslandHviterussland Hviterussland
Ivan Skovorodkin
Aleksandr Bagdanovich
Aleksandr Kurlandchik
Aleksandr Zhukovskiy
RomaniaRomania Romania
Iosif Anisim
Chirac Marcov
Ionel Averian
Mikhail Vartolemei

Kajakk[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
K-1 200 m Tyskland Ronald Rauhe (GER) Ukraina Oleskey Slivinskiy (UKR) Usbekistan Anton Ryakhov (UZB)
K-1 500 m Ungarn Ákos Verecki (HUN) Usbekistan Anton Ryakhov (UZB) Argentina Javier Correa (ARG)
K-1 1000 m Frankrike Babak Amir-Tahmasseb (FRA) Argentina Javier Correa (ARG) Tyskland Lutz Liwowski (GER)
K-2 200 m LitauenLitauen Litauen
Alvydas Duonėla
Egidijus Balčiūnas
Tyskland Tyskland
Ronald Rauhe
Tim Wieskötter
UkrainaUkraina Ukraina
Mykola Zaichenkov
Mykhaylo Luchnik
K-2 500 m Tyskland Tyskland
Ronald Rauhe
Tim Wieskötter
LitauenLitauen Litauen
Alvydas Duonėla
Egidijus Balčiūnas
SverigeSverige Sverige
Markus Oscarsson
Henrik Nilsson
K-2 1000 m NorgeNorge Norge
Eirik Verås Larsen
Nils Fjeldheim
UngarnUngarn Ungarn
Krisztián Bártfai
Krisztián Veréb
Tyskland Tyskland
Marc Westphalen
Marco Herszel
K-4 200 m UngarnUngarn Ungarn
Gyula Kajner
Vince Fehérvári
István Beé
Róbert Hegedűs
RusslandRussland Russland
Roman Zaroubin
Aleksandr Ivannik
Denys Tourtchenkov
Andrey Tissin
UkrainaUkraina Ukraina
Oleskey Slivinskiy
Mykola Zaichenkov
Mykhaylo Luchnik
Boris Markin
K-4 500 m RusslandRussland Russland
Roman Zaroubin
Aleksandr Ivannik
Denys Tourtchenkov
Andrey Tissin
RomaniaRomania Romania
Vasile Curuzan
Marian Babin
Geza Magyar
Romică Şerban
SlovakiaSlovakia Slovakia
Richard Riszdorfer
Michal Riszdorfer
Erik Vlček
Juraj Bača
K-4 1000 m Tyskland Tyskland
Andreas Ihle
Mark Zabel
Björn Bach
Stefan Ulm
UngarnUngarn Ungarn
Zoltán Kammerer
Botond Storcz
Roland Kökény
Gábor Horváth
RusslandRussland Russland
Roman Zaroubin
Aleksandr Ivannik
Denys Tourtchenkov
Oleg Gorobiy

Kvinner[rediger | rediger kilde]

     Ikke-olympiske øvelser

Kajakk[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
K-1 200 m Canada Karen Furneaux (CAN) Polen Elżbieta Urbańczyk (POL) Ungarn Szilvia Szabó (HUN)
K-1 500 m Italia Josefa Idem (ITA) Australia Katrin Borchert (AUS) Ungarn Katalin Kovács (HUN)
K-1 1000 m Italia Josefa Idem (ITA) Tyskland Katrin Wagner (GER) Australia Katrin Borchert (AUS)
K-2 200 m SpaniaSpania Spania
Izaskun Aramburu
Sonia Molanes
PolenPolen Polen
Beata Sokołowska
Aneta Pastuszka
UngarnUngarn Ungarn
Kinga Dékány
Erzsébet Viski
K-2 500 m UngarnUngarn Ungarn
Szilvia Szabó
Kinga Bóta
PolenPolen Polen
Beata Sokołowska
Aneta Pastuszka
SpaniaSpania Spania
Sonia Molanes
Beatriz Manchón
K-2 1000 m Tyskland Tyskland
Manuela Mucke
Nadine Opgen-Rhein
AustraliaAustralia Australia
Katrin Borchert
Katrin Kieseler
SpaniaSpania Spania
Beatriz Manchón
Sonia Molanes
K-4 200 m UngarnUngarn Ungarn
Kinga Dékány
Krisztina Fazekas
Erzsébet Viski
Katalin Kovács
SpaniaSpania Spania
Maria Teresa Portela
Maria Garcia
Belen Sánchez
Ana María Penas
PolenPolen Polen
Karolina Sadalska
Aneta Pastuszka
Dorota Kuczkowska
Joanna Skowroń
K-4 500 m UngarnUngarn Ungarn
Katalin Kovács
Szilvia Szabó
Kinga Bóta
Erzsébet Viski
Tyskland Tyskland
Manuela Mucke
Katrin Wagner
Anett Schuck
Nadine Opgen-Rhein
SpaniaSpania Spania
Maria Garcia
Belen Sánchez
Maria Teresa Portela
Ana María Penas
K-4 1000 m UngarnUngarn Ungarn
Kinga Dékány
Szilvia Szabó
Erzsébet Viski
Kinga Bóta
PolenPolen Polen
Karolina Sadalska
Aneta Białkowska
Dorota Kuczkowska
Joanna Skowroń
UkrainaUkraina Ukraina
Hanna Balabanova
Nataliya Feklisova
Inna Osypenko
Tetyana Semykina

Referanser[rediger | rediger kilde]