NM i friidrett 2003

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

Norgesmesterskapet i friidrett 2003 er en felles betegnelse på flere arrangementer som i løpet av kalenderåret 2003 kåret norgesmestere i friidrettsøvelsene.

Hovedmesterskapet ble arrangert i Fredrikstad 8.10. august. Arrangører var Fredrikstad IF og Østfold Friidrettskrets. Kongepokalene ble vunnet av Aham Okeke og Anne Gerd Eieland.

Følgende øvelser ble arrangert utenfor hovedmesterskapet:

Bente Landøy tok tre NM-gull på distansene 5000 meter, 10000 meter og 6 km terrengløp. På herresiden tok Marius Bakken, Karl Johan Rasmussen og Gjøran Sørli alle to NM-titler hver.

Kvinner[rediger | rediger kilde]

100 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Ann Helen Rinden Åmdal IL 12.00
2 Inger Elisabeth Tørre IL i BUL 12.08
3 Elisabeth Slettum Skjalg IL 12.25

200 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Sigvor Melve SK Vidar 24.13
2 Elisabeth Slettum Skjalg IL 24.29
3 Inger Elisabeth Tørre IL i BUL 24.92

400 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Margit Katrine Strand IK Tjalve 55.37
2 Nina Katrine Brandt Steinkjer FIK 55.75
3 Sigvor Melve SK Vidar 55.83

800 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Ingvill Måkestad IL Korlevoll 2:13.09
2 Trine Pilskog IK Tjalve 2:13.46
3 Kristin Roset Gloppen FIL 2:14.14

1500 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Hanne Lyngstad IK Tjalve 4:21.68
2 Ingvill Måkestad IL Korlevoll 4:21.89
3 Ragnhild Kvarberg FIK Ren-Eng 4:27.75

5000 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Bente Landøy Haugesund IL 16:02.54
2 Siri Merete Alfheim IL Norna-Salhus 16:06.51
3 Susanne Wigene SK Vidar 16:47.75

10000 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Bente Landøy Haugesund IL 33:08.27
2 Stine Larsen BFG Fana 34:07.44
3 Brit-Helen Simmenes Osterøy IL 35:31.41

Halvmaraton[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Susanne Wigene SK Vidar 1:15:01
2 Brit-Helen Simmenes Osterøy IL 1:18:23
3 Anita Håkenstad Evertsen IL Tyrving 1:20.42

Maraton[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Britt Helgesen Kvæfjord IL 3:03:44
2 Turid Malme Fræna FIK 3:10:10
3 Audhild Hestad Gaular IL 3:13:38

2 km terrengløp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Susanne Wigene SK Vidar 06:22
2 Ingvill Måkestad IL Korlevoll 06:25
3 Hanne Lyngstad IK Tjalve 06:25

6 km terrengløp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Bente Landøy Haugesund IL 22.37
2 Anita Håkenstad Evertsen IL Tyrving 22.50
3 Runa Bostad SK Vidar 22.50

Terrengstafett[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Hilde Gjessing
Susanne Wigene
Marianne Eide
Jessica Gunnarsson
SK Vidar 1:03:03
2 Brit Rønneberg
Kristin Mauland Larsen
Angunn Øvrebø
Valdis Hallgrimsdottir
GTI 1:15:38
3 Veronica Pedersen
Charlotte Sæland
Katja Palm Løvslett
Cecilie Voster
IL Skjalg 1:20:44

100 meter hekk[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Kamilla Brandt IL Tyrving 13.87
2 Rannveig Kvalvik Moss IL 14.25
3 Thale Glomsrød Fredrikstad IF 14.27

400 meter hekk[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Margit Katrine Strand IK Tjalve 59.18
2 Heidi Trollsås IL Runar 59.92
3 Lise Margareth Jensen IL Norna-Salhus 61.17

3000 meter hinder[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Hanne Lyngstad IK Tjalve 9:54.91
2 Susanne Wigene SK Vidar 10:02.39

Kun to utøvere deltok i øvelsen.

4 x 100 meter stafett[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Hedvig Glomsrød
Thale Glomsrød
Marie Hagle
Marlene Hjort
Fredrikstad IF 48.57
2 Marthe Gunnerød
Vibecke Brun
Ingrid Magnus
Inger Elisabeth Tørre
IL i BUL 48.62
3 Ida Camilla Hals
Tine Borge
Jessie Granlund
Christine Lia
IF Hellas 48.94

4 x 400 meter stafett[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Cecilie Eiken
Tai Stilson
Claire Aspdal
Stine Meland Tomb
Trondheim Friidrett 4:04.04
2 Nina Johannessen
Kathrine Madsen
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Margit Katrine Strand
IK Tjalve 4:06.29

Kun to lag deltok i øvelsen.

4 x 800 meter stafett[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Jessica Gunnarsson
Marianne Garmann Eide
Fride Vullum
Susanne Wigene
SK Vidar 9:13.14
2 Hilde Gjessing Vlist
Sofie van der Spiten
Annica Gunnarsson
Catharina Bartnes
SK Vidar 2. lag 9:41.16
3 Marianne Teigen
Tonje Vråle
Linda Engstrøm
Cecilie Gjersum
IF Sturla 9:51.84

1000 meter stafett[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Sara Kibuuka
Siri Eritsland
Alvilde Ossum
Sigvor Melve
SK Vidar 2:15.86
2 Trine Sjaastad
Tai Stilson
Ellen Strøm
Stine Meland Tomb
Trondheim Friidrett 2:15.94
3 Anne Kathrine Bones
Kjersti Oslandsbotten
Mari Bones
Linda Røstad
Ranheim IL 2:16.07

Høydehopp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Høyde
1 Anne Gerd Eieland Iveland IL 1.90
2 Thale Glomsrød Fredrikstad IF 1.76
3 Stine Kufaas Trondheim Friidrett 1.76

Lengdehopp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Margrethe Renstrøm Søgne IL 6.26
2 Cecilie Rise Gloppen FIL 6.03
3 Maria Høgheim Lysekloster IL 5.85

Stavsprang[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Høyde
1 Elin Dølør IL i BUL 3.25
2 Margit Katrine Strand IK Tjalve 3.20
3 Trude Martinsen Minerva 2.90

Tresteg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Cecilie Rise Gloppen FIL 13.26
2 Line Fiskerstrand Blekeli IL Norna-Salhus 12.58
3 Nina Johannessen IK Tjalve 12.48

Spydkast[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Grethe Kleggetveit Iveland IL 48.03
2 Bodil Hjelmeset Gloppen FIL 46.03
3 Merete Knudsen BFG Fana 46.00

Diskos[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Grete Etholm IK Tjalve 56.96
2 Elin Isane Gloppen FIL 51.76
3 Britt Helen Thon Skrautvål IL 45.39

Kulestøt[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Tania Longe Fredrikstad IF 13.79
2 Grethe Kleggetveit Iveland IL 13.27
3 Elin Isane Gloppen FIL 12.99

Sleggekast[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Eva Danielsen IK Tjalve 56.70
2 Mona Holm IL Norna-Salhus 55.75
3 Hanne Johannessen IL Norna-Salhus 50.38

Sjukamp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Poeng
1 Rannveig Kvalvik Moss IL 5094
2 Turid Teigen IK Tjalve 4547
3 Kristine Marvik Sandnes IL 4232

Menn[rediger | rediger kilde]

100 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Aham Okeke IK Tjalve 10.35
2 Martin Rypdal IL i BUL Tromsø 10.61
3 Anders Kristiansen IL Gular 10.75

200 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 John Ertzgaard Raufoss IL 21.27
2 Morten Sand Lillehammer IF 21.33
3 Martin Rypdal IL i BUL Tromsø 21.91

400 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Morten Sand Lillehammer IF 46.89
2 Einar Inge Aasen IF Hellas 48.03
3 Karl Henrik Felde IL Gular 49.04

800 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Stig Vervik Ellingsen IL Tyrving 1:51.38
2 Kjetil Hodnekvam FIL AKS-77 1:51.47
3 Tor Øivind Ødegård Fredrikstad IF 1:51.68

1500 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Marius Bakken IL Runar 3:49.40
2 Bård Kvalheim IK Tjalve 3:49.62
3 Odd Morten Brekke Gjesdal IL 3:50.21

5000 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Marius Bakken IL Runar 13:46.74
2 Endre Evensen IK Tjalve 14:07.43
3 Karl Johan Rasmussen Haugesund IL 14:08.91

10000 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Karl Johan Rasmussen Haugesund IL 30:03.63
2 Henrik Sandstad SK Vidar 30:44.57
3 Svein Inge Buhaug Gjesdal IL 31:00.29

Halvmaraton[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Henrik Sandstad SK Vidar 1:06:41
2 Carlos Silva de Brito SK Vidar 1:07:18
3 Henrik Grøseth Gjesdal IL 1:08:06

Maraton[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Kristen Aaby SK Vidar 2:29:55
2 Egil Skarpsno FIK Ren-Eng 2:31:11
3 Gudmund Høst IL Heming 2:33:03

3 km terrengløp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Trond Idland Gjesdal IL 09:03
2 Knut Erik Rame Gjesdal IL 09:04
3 Kjetil Ramstad Haugesund IL 09:07

10 km terrengløp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Karl Johan Rasmussen Haugesund IL 33:42
2 Anders Aukland Tønsberg FIK 34:04
3 Henrik Grøseth Gjesdal IL 34:13

Terrengstafett[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Henrik Grøseth
Knut Erik Rame
Terje Aggvin
Trond Idland
Gjesdal IL 51:42
2 Kjetil Magne Hals
Kjetil Ramstad
Ingemund Askeland
Karl Johan Rasmussen
Haugesund IL 51:50
3 Svein Færestad
Øystein Engum Andersen
Merethu Dessalegn
Kristian Jarnung
IL Norna-Salhus 54:44

110 meter hekk[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Tom Erik Olsen IL Norna-Salhus 14.35
2 Magnus Husby Rostad Steinkjer FIK 14.51
3 Kjetil Myrmel IL Gular 15.10

400 meter hekk[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Ragnar Bergheim IL Norna-Salhus 51.09
2 Atle McAdam IK Tjalve 52.18
3 Michael Tomala Minerva 52.31

3000 meter hinder[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Jim Svenøy SK Vidar 8:43.95
2 Øyvind Sylta SK Vidar 9:11.72
3 Terje Aggvin Gjesdal IL 9:15.55

4 x 100 meter stafett[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Thomas Lunell
Chisom Okeke
Lars Ytterhaug
Jon Erik Sagli
IK Tjalve 42.88
2 Trygve Angeltveit
Rune Selstad
Einar Aasen
Kristian Moum
IF Hellas 43.20
3 Magnus Husby Rostad
Lars Eric Sæther
Thomas Strand Waage
Vegar Hollås
Steinkjer FIK 66.69

4 x 400 meter stafett[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Kjetil Myrmel
Raymond Mandal
Karl Henrik Felde
Quincy Douglas
IL Gular 3:16.03
2 Ragnar Bergheim
Roald Bergheim
Yngve Sundsfjord
Steinar Bergheim
IL Norna-Salhus 3:16.07
3 Kristoffer Nyhuus
Heini Hatun
Thomas Schibbye
Anders Nyhuus
SK Vidar 3:17.59

4 x 1500 meter stafett[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Tord Indredavik
Geir Skaten
Bjarte Bogstad
Lars Røttingen
IL Gular 16:22.62
2 Ingar Nystrøm
Geir Berg
Jon Preststulen
Tom Erik Lukkedal
IL i BUL 16:22.70
3 Tom Albertsen
Jan Chr. Kaltenborn
Vegar Imsland
Pål Solbu
IK Tjalve 16:43.90

1000 meter stafett[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Lars Jacob Woie
Tom Erik Olsen
Yngve Sundsfjord
Ragnar Bergheim
IL Norna-Salhus 1:53.97
2 Andreas Kristiansen
Thomas Mellin-Olsen
Karl Henrik Felde
Ådne Svahn Dæhlin
IL Gular 1:54.07
3 Trygve Angeltveit
Bjørn Sommerfeldt
Rune Selstad
Einar Aasen
IF Hellas 1:54.68

Høydehopp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Høyde
1 Jon Sigurd Utgårdsløkken Aurskog-Høland 2.13
2 Andreas Aune Viken Fredrikstad IF 2.10
3 Kenneth Hoffmann Nesbyen IL 2.00

Lengdehopp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Thomas Mellin-Olsen IL Gular 7.68
2 Bjarte Holmelid IL Gular 7.43
3 Hans Olav Uldal IK Grane 7.33

Stavsprang[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Høyde
1 Ketil Rønneberg IL i BUL 5.10
2 Tom Erik Olsen IL Norna-Salhus 5.00
3 Geir O. Rasmussen Fredrikstad IF 4.80

Tresteg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Trond Erik Nilsen Ask IL 15.48
2 Lars Ytterhaug IK Tjalve 15.32
3 Arjan Bos IK Tjalve 15.20

Spydkast[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Andreas Thorkildsen SK Vidar 76.04
2 Ronny Nilsen IL Norna-Salhus 74.71
3 Paul Solberg IL Norna-Salhus 68.81

Diskos[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Gjøran Sørli IK Tjalve 60.75
2 Gaute Myklebust IL Norna-Salhus 58.03
3 Svein Inge Valvik IK Tjalve 56.12

Kulestøt[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Gjøran Sørli IK Tjalve 19.11
2 Gaute Myklebust IL Norna-Salhus 18.24
3 Jan Sagedal IK Tjalve 17.16

Sleggekast[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Bjørn Henning Bøe Vestre Slidre IL 60.27
2 Bjørnar Halvorsen Fri IL 59.47
3 Anders Halvorsen IL Norna-Salhus 58.81

Tikamp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Ove Lindekleiv Sandnes IL 6479
2 Lukas Udelhoven Søgne IL 6082
3 Jon Olav Bjorhusdal Sandnes IL 5264

Medaljeoversikt[rediger | rediger kilde]

Hovedmesterskap     Stafetter       Mangekamp   Maratonøvelser     Terrengløp       Sammenlagt  
Klubb Gull Sølv Bronse Gull Sølv Bronse Gull Sølv Bronse Gull Sølv Bronse Gull Sølv Bronse Gull Sølv Bronse
IK Tjalve 9 6 4 1 1 1 0 1 0 0 0 0 0 0 1 10 8 6
SK Vidar 3 3 2 1 0 1 0 0 0 3 1 0 2 0 0 9 4 3
IL Norna-Salhus 2 7 4 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 8 5
Haugesund IL 3 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1 1 5 1 2
IL Gular 1 1 3 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 2 3
IL i BUL 2 1 1 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 3 1
Fredrikstad IF 1 2 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2 3
Gjesdal IL 0 0 3 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 1 1 2 1 5
Gloppen FIL 1 3 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 2
IL Runar 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1 0
Iveland IL 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1 0
IL Tyrving 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 2 0 1
IL Korlevoll 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 2 0
IF Hellas 0 1 0 0 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2
Trondheim Friidrett 0 0 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 1
Lillehammer IF 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0
Søgne IL 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0
Steinkjer FIK 0 2 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1
Moss IL 0 1 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0
Sandnes IL 0 0 0 0 0 0 1 0 2 0 0 0 0 0 0 1 0 2
Skjalg IL 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 2
Ask IL 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0
Raufoss IL 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0
Vestre Slidre IL 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0
Aurskog-Høland 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0
BFG Fana 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1
IL i BUL Tromsø 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1
Osterøy IL 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1 1
FIK Ren-Eng 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1 1
Kvæfjord IL 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1 0 0
Fri IL 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
FIL AKS-77 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Minerva 0 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2
Fræna FIK 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1 0
GTI Stavanger 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0
Tønsberg FIK 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0
Lysekloster IL 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Skrautvål IL 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
IK Grane 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Nesbyen IL 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
IF Sturla 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Gaular IL 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1
IL Heming 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1
Ranheim IL 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1

Kilder[rediger | rediger kilde]