NM i friidrett 2020

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
NM i friidrett 2020
Generell informasjon
Idrettsgrenfriidrett
VertsbyBergen
VertslandNorge Norge
Arena(er)Bergen
Dato18. – 20. september
Nettsted Offisielt nettsted

Norgesmesterskapet i friidrett 2020 bestod av en rekke arrangementer. Hovedmesterskapet i friidrett for seniorer ble arrangert på Fana stadion i Bergen 18.–20. september, med Fana IL, IL Gneist og IL Bjarg som arrangører. Mesterskapet skulle egentlig gå av stabelen 19.-21. juni, men ble utsatt på grunn av koronaviruspandemien.

Kongepokalene ble vunnet av Jakob Ingebrigtsen og Amalie Iuel. Begge vant kongepokalen for første gang.

Mesterskapets mestvinnende utøver ble 17-åringen Henriette Jæger med to gull (200 meter og 400 meter) og en bronse (lengde). Ellers vant også Mia Guldteig Lien (lengde og høyde), Elisabeth Thon Rosvold (kule og diskos), Amalie Iuel (400 meter hekk og 1000 meter stafett), Jakob Ingebrigtsen (800 meter og 1500 meter) og Henrik Flåtnes (lengde og tresteg) to gull hver.

Følgende seniormesterskap ble, eller skulle ha blitt, arrangert utenfor hovedmesterskapet:[1]

  • NM i mangekamp innendørs 2020, Hvam 18.–19. januar
  • NM i friidrett innendørs 2020, Bærum 1.–2. februar
  • NM i terrengløp 2020 korte distanser, Trondheim 18.–19. april (avlyst)
  • NM i stafetter 2020, Stavanger 23.–24. mai (utsatt til 2021)
  • NM i maraton 2020, Jølster 4. juli (utsatt til 2021)
  • NM i mangekamp 2020, Fagernes 8.–9. august (utsatt fra 31. mai)
  • NM i motbakkeløp 2020, Førde 29. august (utsatt til 2021)
  • NM i halvmaraton 2020, Jessheim 3. oktober
  • NM i terrengultra 2020, Molde 26. september (utsatt til 2021)
  • NM i terrengløp 2020 lange distanser, Skien 11. oktober
  • NM i ultraløp 2020 (100 km), Bergen 5. desember (utsatt til våren 2021)

Det blir også arrangert egne mesterskap for juniorer og veteraner, og i flere tilfeller er det egne junior- og veteranklasser i mesterskapene nevnt over.

Resultater fra hovedmesterskapet, kvinner[rediger | rediger kilde]

100 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Helene Rønningen IL Tyrving 11,76
2 Ingvild Meinseth Sørild FIK 11,96
3 Vilde Humstad Aasmo IK Tjalve 12,18
4. Maren Bakke Amundsen Moelven IL 12,18
5. Live Haugstad Hilton Bergens TF 12,38
6. Mari Gilde Brubak Trondheim Friidrett 12,41
7. Emma Dahl Sørbo IL Gneist 12,57
8. Una Haukanes IL Gneist 12,67

200 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Henriette Jæger Aremark IF 23,60
2 Line Kloster SK Vidar 23,81
3 Linn Oppegaard Moss IL 24,36
4. Elisabeth Slettum IL Skjalg 24,41
5. Ingvild Meinseth Sørild FIK 24,51
6. Helene Rønningen IL Tyrving 24,67
7. Marte Pettersen Trondheim Friidrett 24,75
8. Josefine Tomine Eriksen Sem IF 25,23

400 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Henriette Jæger Aremark IF 52,90
2 Linn Oppegaard Moss IL 53,56
3 Ingrid Pernille Rismark SK Vidar 54,88
4. Elisabeth Slettum IL Skjalg 55,08
5. Kaitesi Auma Ertzgaard IK Tjalve 56,84
6. June Sæbøe Tveit Norna-Salhus IL 56,89
7. Ella Njaastad Skjesol Ranheim IL 57,44
- Nora Haugen Sandnes IL DSQ

800 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Hedda Hynne IK Tjalve 2,03,64
2 Ingeborg Østgård FIK Ren-Eng 2,05,00
3 Amalie Manshaus Sæten Ullensaker/Kisa IL 2,05,55
4. Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg Ranheim IL 2,06,49
5. Maren Halle Haugen IL Runar 2,10,15
6. Malin Ingeborg Nyfors IK Tjalve 2,11,02
7. Caroline Fleischer Ski IL 2,11,95
8. Amanda Marie Grefstad Frøynes Sem IF 2,14,78

1500 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Amalie Manshaus Sæten Ullensaker/Kisa IL 4,38,30
2 Sigrid Jervell Våg IK Tjalve 4,39,55
3 Ina Halle Haugen IL Runar 4,39,76
4. Maren Halle Haugen IL Runar 4,40,60
5. Grethe Tyldum Steinkjer FIK 4,40,72
6. Sara Busic IL Skjalg 4,41,07
7. Christine Næss IL Tyrving 4,41,60
8. Ingrid Emilsen Kristiansen IL Gular 4,41,66
9. Vilde Våge Henriksen Haugesund IL 4,41,93
10. Christina Maria Toogood Sandnes IL 4,43,23
11. Mathea Melberg Stavanger FIK 4,47,93

5000 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Sigrid Jervell Våg IK Tjalve 16,15,02
2 Vienna Søyland Dahle IL Skjalg 16,16,29
3 Maria Sagnes Wågan IK Tjalve 16,17,68
4. Hanne Mjøen Maridal Ullensaker/Kisa IL 16,23,40
5. Ine Bakken IL Gular 16,29,01
6. Lina Hydle Rivedal Varegg Fleridrett 16,32,98
7. Sylvia Nordskar Oslostudentenes IK 16,36,18
8. Eli Anne Dvergsdal IL Gneist 16,53,03
9. Astrid Brathaug Sørset IL Tyrving 16,56,30
10. Anita Iversen Lilleskare BFG Bergen Løpeklubb 17,15,71
11. Hilde Brennskag IL Gular 17,22,64
12. Ingrid Revheim IL Gular 17,23,54

10000 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Vienna Søyland Dahle IL Skjalg 33,28,39
2 Maria Sagnes Wågan IK Tjalve 33,31,90
3 Hanne Mjøen Maridal Ullensaker/Kisa IL 33,39,39
4. Kristine Eikrem Engeset IK Tjalve 34,20,25
5. Runa Falch SK Vidar 34,38,60
6. Lina Hydle Rivedal Varegg Fleridrett 34,46,73
7. Adele Norheim Henriksen IL Gular 34,56,10
8. Siren Amelia Seiler Kristiansand Løpeklubb 35,24,21
9. Maryna Novik IF Klypetussen 36,28,37
10. Maria Wiig Stavanger FIK 36,38,67
11. Ingrid Revheim IL Gular 36,43,01
12. Silje Torsvik Stavanger FIK 37,20,52
13. Ida Tjørsvaag IL Skjalg 37,36,02
14. Kristin Vabø Stavanger FIK 37,36,41

100 meter hekk[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Andrea Rooth Lambertseter IF 13,50
2 Ingrid Pernille Rismark SK Vidar 13,97
3 Marlén Aakre Fredrikstad IF 14,04
4. Martine Hjørnevik Norna-Salhus IL 14,06
5. Kristina Stensvoll Reppe Ranheim IL 14,19
6. Lovise Skarbøvik Andresen Ålesund FIK 14,72
7. Elise Grong Ruud Stjørdal FIK 14,81
8. Tonje Nedberg IL Skjalg 15,18

400 meter hekk[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Amalie Iuel IK Tjalve 55,63
2 Andrea Rooth Lambertseter IF 56,95
3 Nora Kollerød Wold Fredrikstad IF 57,10
4. Marlén Aakre Fredrikstad IF 1,01,07
5. Marie Skjæggestad IL Tyrving 1,01,40
6. Hanne Arstein Bergens TF 1,02,33
7. Marin Stray Gautadottir IL Skjalg 1,02,84
8. Margrete Strømmen Kjerpeset Florø TIF 1,04,59

Amalie Iuel vant kongepokalen for denne seieren.

3000 meter hinder[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Andrea Modin Engesæth IL Runar 9,57,95
2 Sara Aarsvoll Svarstad SK Vidar 10,21,30
3 Sigrid Alvik IL Tyrving 10,21,47
4. Ingeborg Løvnes IK Tjalve 10,22,00
5. Ine Bakken IL Gular 10,29,81
6. Anna Marie Nordengen Sirevåg SK Vidar 10,42,24
7. Kristine Fjellanger Varegg Fleridrett 11,52,70

3000 meter kappgang[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Siri Gamst Glittenberg Laksevåg TIL 13,37,45
2 Maren Karlsen Bekkestad Sturla IF 13,49,05
3 Fride Møller Flatin Dimna IL 14,41,42
4. Malin Opdahl Beitstad IL 15,32,89
5. Marie Teige Grov Dimna IL 15,41,07

Lengdehopp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Mia Guldteig Lien Ranheim IL 6,22
2 Thale Leirfall Bremset Stjørdal FIK 6,04
3 Henriette Jæger Aremark IF 6,04
4. Telma Eid Søndre Land IL 5,94
5. Kristina Stensvoll Reppe Ranheim IL 5,87
6. Iben Carnhed Bækkelagets SK 5,64
7. Elise Hoel Ulseth IL Norodd 5,58
8. Sigrid Kleive Ålesund FIK 5,54

Thale Leirfall Bremset vant sølvet med bedre nest lengste hopp (5,94) foran Henriette Jæger (5,93).

Høydehopp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Høyde
1 Mia Guldteig Lien Ranheim IL 1,80
2 Hedvig Kallåk IL Tyrving 1,75
3 Tonje Angelsen IK Tjalve 1,75
4. Caroline Fleischer Ski IL 1,70
5. Telma Eid Søndre Land IL 1,70
5. Madelen Haaheim Sveinungsen Sørild FIK 1,70
7. Elise Hoel Ulseth IL Norodd 1,65
7. Thea Leirfall Bremset Stjørdal FIK 1,65

Tresteg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Hedda Kronstrand Kvalvåg IK Tjalve 12,73
2 Mari Sellevåg Aarø Norna-Salhus IL 12,69
3 Rachel Ombeni Norna-Salhus IL 12,28
4. Telma Eid Søndre Land IL 12,27
5. Iben Carnhed Bækkelagets SK 12,23
6. Karoline Jæger Aremark IF 12,21
7. Julie Margrete Gaustad IL i BUL 11,84
8. Mathilde Sofie Karlsen Klokseth Moss IL 11,71
9. Julie Marie Tangerås Bressand IL Tyrving 11,68
10. Karine Jacobsen Bækkelagets SK 11,59
11. Emma Sofie Eriksen Sandnessjøen IL 11,13
12. Celine Hjorth Ingebrigtsen Fana IL 11,09
13. Kaja Kleppe Salemonsen Haugesund IL 11,02

Stavsprang[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Høyde
1 Lene Retzius IL i BUL 3,80
2 Agnes Elisabeth Morud Ranheim IL 3,50
3 Kitty Augusta Friele Faye Fana IL 3,30
4. Maren Rønnevig IL Tyrving 3,20

Kulestøt[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Elisabeth Thon Rosvold Asker Skiklubb 13,59
2 Birthe Franck-Petersen Ålesund FIK 13,26
3 Hanna Emilie Hjeltnes Ullensaker/Kisa IL 12,95
4. Lotta Flatum Fallingen Brandbu IF 12,92
5. Julie Noraberg Nilsen Seljord Idrettslag 12,14
6. Mariell Hetlesæter Morken Voss IL 12,11
7. Marit Jørgenrud Spydeberg IL 11,86
8. Helene Olsen Austnes FRI IL 11,57
9. Brita Mehl Lode Bergens TF 10,99

Diskos[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Elisabeth Thon Rosvold Asker Skiklubb 49,76
2 Lotta Flatum Fallingen Brandbu IF 48,64
3 Solveig Fredriksen Fana IL 46,94
4. Berit Stunes Isene Sturla IF 42,00
5. Hanna Emilie Hjeltnes Ullensaker/Kisa IL 38,32
6. Oda Marie Myklebust Bergens TF 38,10
7. Mariell Hetlesæter Morken Voss IL 37,74
8. Helle Margrethe Aspaas Selbu IL 36,14
9. Julie Noraberg Nilsen Seljord Idrettslag 35,11

Spydkast[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Ane Dahlen IL Tyrving 54,76
2 Stella Weinberg Kristiansands IF 54,49
3 Kaja Mørch Pettersen Larvik Turn & IF 52,03
4. Mali Ingeborg Vollan Marstad Stjørdal FIK 50,76
5. Emilie Ingerø Halden IL 49,83
6. Maria Børstad Jensen Stjørdal FIK 47,19
7. Andrine Hjellen Haugland Ørsta IL 41,30
8. Inga Rabben Reimers Sandnes IL 40,79
9. Sigrid Kleive Ålesund FIK 39,37

Sleggekast[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Beatrice Nedberge Llano Laksevåg TIL 66,78
2 Oda Marie Myklebust Bergens TF 56,78
3 Solveig Fredriksen Fana IL 56,32
4. Sarah-Christine Kouamé Mikkelsen Brevik Idrettslag 52,02
5. Ruth-Magrethe Austad Nilsen Modum FIK 50,79
6. Tiril Lappegård Nittedal IL 46,25
7. Birthe Franck-petersen Ålesund FIK 45,86
8. Henrikke Antonsen Dimna IL 43,40

Beatrice Llano vant øvelsen for femte gang.

1000 meter stafett[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Vilde Humstad Aasmo
Line Maltun Helland
Kaitesi Auma Ertzgaard
Amalie Iuel
IK Tjalve 2,10,26
2 Helene Oulie
Maria Aaberg
Ingrid Pernille Rismark
Line Kloster
SK Vidar 2,10,56
3 Emma Skibstad Bekkevik
Marlén Aakre
Ida Andrea Breigan
Nora Kollerød Wold
Fredrikstad IF 2,11,39
4. Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg
Mia Guldteig Lien
Nora Aune
Ella Njaastad Skjesol
Ranheim IL 2,14,73
5. Nathalie Ommundsen Johnsen
Tonje Nedberg
Elisabeth Slettum
Marin Stray Gautadottir
IL Skjalg 2,16,20
6. Norna-Salhus IL 2,16,38
7. Sem IF 2,17,58
8. IL Gneist 2,19,23
9. Haugesund IL 2,22,76

Resultater fra hovedmesterskapet, menn[rediger | rediger kilde]

100 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Even Meinseth IL Gular 10,69
2 Mathias Hove Johansen IL Skjalg 10,70
3 Jacob Vaula Stord IL 10,84
4. Øyvind Strømmen Kjerpeset Florø TIF 10,89
5. Pål Haugen Lillefosse Fana IL 10,90
6. Even Pettersen IL Tyrving 10,91
7. Christian Mensah Trondheim Friidrett 11,18
- Salum Ageze Kashafali Norna-Salhus IL DNS

200 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Mathias Hove Johansen IL Skjalg 21,36
2 Andreas Haara Bakketun IL Gular 21,79
3 Filip Bøe Fana IL 22,05
4. Jacob Vaula Stord IL 22,10
5. Øyvind Strømmen Kjerpeset Florø TIF 22,15
6. Fredrik Gerhardsen Øvereng Overhalla IL 22,32
7. Mike Lubsen IL Skjalg 22,34
8. Christian Mensah Trondheim Friidrett 23,17

400 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Fredrik Gerhardsen Øvereng Overhalla IL 47,21
2 Andreas Haara Bakketun IL Gular 47,89
3 Tor-Junor Kringstad Vedde IL Gular 48,21
4. Fredrik Haavardtun Gullachsen Norna-Salhus IL 48,32
5. Thomas Strønstad-Løseth IL Gneist 48,45
6. Torbjørn Lysne IL Gular 49,60
7. Kristoffer André Johannes Blücher IL Gneist 49,76
8. Jonatan Greni Bjerkaas IL Tyrving 49,93

800 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Jakob Ingebrigtsen Sandnes IL 1,48,72
2 Sigurd Tveit Kristiansand Løpeklubb 1,49,08
3 Didrik Hexeberg Warlo IL Tyrving 1,49,15
4. Markus Einan IL i BUL 1,49,56
5. Ole Jakob Høsteland Solbu Ås IL 1,51,24
6. Kjetil Brenno Gagnås Børsa IL 1,51,87
7. Tobias Grønstad IL i BUL 1,53,83
8. Leon Samuel Douglas Mjaaland IL i BUL 1,54,10

1500 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Jakob Ingebrigtsen Sandnes IL 3,33,93
2 Mats Hauge IL Gular 3,46,99
3 Moa Abounnachat Bollerød Sem IF 3,47,47
4. Even Brøndbo Dahl FIK Orion 3,47,67
5. Jacob Boutera IL Gular 3,48,27
6. Anders Bjørndal IL Gneist 3,50,42
7. Oliver Andersen Vedvik Tønsberg FIK 3,50,89
8. Sondre Arne Hoff IL Gular 3,52,43
9. Johannes Teigland IL Gular 3,53,63
10. Eldar Thomassen Fagerbakke IL Gular 3,54,89
11. Ulrik Strømmen Røstad Hovig SK Vidar 3,54,94
12. Sindre Solbakken Omvik Rosendal TL 3,55,34
13. Simen Seeberg-Rommetveit IL i BUL 3,59,28

Jakob Ingebrigtsen vant kongepokalen for denne seieren.

5000 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Narve Gilje Nordås Sandnes IL 14,02,66
2 Zerei Kbrom Mezngi Stavanger FIK 14,03,67
3 Bjørnar Sandnes Lillefosse IL Gular 14,03,98
4. Magnus Tuv Myhre Brandbu IF 14,04,46
5. Marius Vedvik IL Gular 14,04,82
6. Ferdinand Kvan Edman IK Tjalve 14,04,92
7. Per Svela Ullensaker/Kisa IL 14,05,61
8. Simen Halle IL Runar 14,12,82
9. Simon Nebijo Karlsen Steinshamn IL i BUL 14,15,41
10. Petter Mekvik Rypdal IK Tjalve 14,15,99
11. Trym Halvard Sagstuen Tønnesen Halden IL 14,16,16
12. Ørjan Kjeldsli Stadsbygd IL 14,16,77
13. Jonatan Andersen Vedvik Tønsberg FIK 14,17,21
14. Isaac Geberebrhan Tesfamichael Leksvik IL 14,17,35
15. Erik Lomås Salangen IF 14,17,63
16. Weldu Negash Gebretsadik IL i BUL 14,22,19
17. Mathias Flak Steinkjer FIK 14,23,79
18. Andreas Iden IL Gneist 14,29,63
19. Kristian Pytten IK Tjalve 14,29,74
20. Trond Einar Moen Pedersli Strindheim IL 14,30,78

10000 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Zerei Kbrom Mezngi Stavanger FIK 28,04,29
2 Narve Gilje Nordås Sandnes IL 28,20,55
3 Bjørnar Sandnes Lillefosse IL Gular 28,23,46
4. Sigurd Ruud Skjeseth IK Tjalve 29,03,04
5. Per Svela Ullensaker/Kisa IL 29,03,41
6. Petter Mekvik Rypdal IK Tjalve 29,21,23
7. Ørjan Kjeldsli Stadsbygd IL 29,21,95
8. Isaac Geberebrhan Tesfamichael Leksvik IL 29,22,00
9. Abdulaziz Mahammedsalih Ebrahim Strindheim IL 29,28,35
10. Eivind Øygard Jølster IL 29,31,07
11. Weldu Negash Gebretsadik IL i BUL 29,31,93
12. Erik Udø Pedersen Ullensaker/Kisa IL 29,34,78
13. Mathias Flak Steinkjer FIK 29,41,84
14. Petter Johansen Lillehammer IF 29,46,43
15. Erik Lomås Salangen IF 30,16,42
16. Andreas Iden IL Gneist 30,36,37
17. Eldar Thomassen Fagerbakke IL Gular 30,50,98
18. Simen Hernes Ellingsdalen Steinkjer FIK 31,08,85
19. Magnus Sirnes Hjellum IL Gular 31,09,91
20. Erlend Gjerdevik Sørtveit IL Gneist 31,09,97

110 meter hekk[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Vladimir Vukicevic SK Vidar 14,00
2 Joachim Sandberg IK Tjalve 14,67
3 Julian Skimmeland Aasheim Stord IL 15,14
4. Gjert Høie Sjursen IL Gneist 15,38
5. Carl Erik Hjellestad Landsvik Fana IL 15,71

Vladimir Vukicevic tok sitt tiende NM-gull på distansen.

400 meter hekk[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Karsten Warholm Dimna IL 48,23
2 Andreas Joseph Dixon Fana IL 53,61
3 Herman Ellingsen IL Gneist 55,36
4. Alfred Hauane Larvik Turn & IF 55,61
5. Leonard-Johan Nesheim IK Tjalve 56,58
6. Kasper Fjeldstad Norna-Salhus IL 58,34
7. Olav Kvåle Gissinger Ranheim IL 59,49

3000 meter hinder[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Harald Kårbø Stord IL 8,53,11
2 Fredrik Sandvik Ullensaker/Kisa IL 8,53,16
3 Abdalla Targan Tambaw Yousif IF Herkules 9,07,58
4. Erik Udø Pedersen Ullensaker/Kisa IL 9,09,85
5. Frew Zenebe Brkineh Sandnes IL 9,20,07
6. Ola Martin Torgrimssønn Gåsvær Ranheim IL 9,32,01
7. Esten Hansen-Møllerud Hauen FIK Ren-Eng 9,39,75

5000 meter kappgang[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Tobias Lømo IK Tjalve 23,50,79
2 Andreas Døske Haugesund IL 24,18,68
3 Magnus Græsli Leinstrand IL 24,30,67

Lengdehopp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Henrik Flåtnes Tønsberg FIK 7,62
2 Ingar Kiplesund SK Vidar 7,40
3 Marius Bull Hjeltnes IK Tjalve 6,86
4. Sander Aae Skotheim IK Tjalve 6,83
5. Gjert Høie Sjursen IL Gneist 6,80
6. Sebastian Berntsen Tønsberg FIK 6,62
7. Abraham Sandvin Vogelsang IK Tjalve 6,62
8. Sindre Olsvik IK Tjalve 6,41
9. Elias Sanden Søvik IK Tjalve 6,35

Høydehopp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Høyde
1 Sander Aae Skotheim IK Tjalve 2,08
2 Erlend Bolstad Raa Fana IL 2,05
3 Vetle Raa Ellingsen Fana IL 2,00
4. Abraham Sandvin Vogelsang IK Tjalve 2,00
5. Inge Gabriel Eide Johnsen NTNUI 1,95
6. Toralv Opsal Dimna IL 1,95

Tresteg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Henrik Flåtnes Tønsberg FIK 15,77
2 Ingar Kiplesund SK Vidar 15,65
3 Sander Aae Skotheim IK Tjalve 15,02
4. Sondre Vie Ytrearne Fana IL 14,95
5. Viljar Helgestad Gjerde Norna-Salhus IL 14,93
6. Marius Bull Hjeltnes IK Tjalve 14,75
7. Carl Erik Hjellestad Landsvik Fana IL 14,30
8. Sondre Oppedal Rinde Fana IL 13,37

Stavsprang[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Høyde
1 Sondre Guttormsen SK Vidar 5,55
2 Pål Haugen Lillefosse Fana IL 5,50
3 Simen Guttormsen SK Vidar 5,45
4. Philip Andreas Kubon Bergens TF 4,70
5. Christian Vik Pettersen Bergens TF 4,20

Kulestøt[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Marcus Thomsen IK Tjalve 18,39
2 Sven Martin Skagestad Norna-Salhus IL 17,63
3 Ola Stunes Isene Sturla IF 16,40
4. Marcin Tomasz Gasiorowski Begnadalen IL 15,87
5. Stig Ove Dahlen Selnes Namsen FIF 15,80
6. Mathias Andreas Reksten Dale Gloppen FIL 14,67

Diskos[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Ola Stunes Isene Sturla IF 60,19
2 Sven Martin Skagestad Norna-Salhus IL 59,27
3 Eivind Henriksen IK Tjalve 52,83
4. Fabian Weinberg Kristiansands IF 52,80
5. Thor Olav Rosvold IK Tjalve 50,77
6. Erik Johannes Rosvold IK Tjalve 48,01
7. Stig Ove Dahlen Selnes Namsen FIF 44,93
8. Vebjørn Sæten Skre Asker Skiklubb 43,02
9. Toralv Opsal Dimna IL 37,72

Ola Stunes Isene vant øvelsen for tredje år på rad.

Spydkast[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Kasper Sagen Bækkelagets SK 79,90
2 Myron Weinberg Kristiansands IF 67,36
3 Sondre Alexander Høyland IL Tyrving 66,47
4. Elias Hovden Nilsen Ørsta IL 63,55
5. Vebjørn Kaldahl Bottenvik Bryne FIK 63,36
6. Iver Saunes Moldskred Dimna IL 59,56
7. Daniel Thrana Kristiansands IF 59,51
8. Benjamin Gressløs Sarpsborg IL 58,99
9. Christer Richard Stenersrød Halden IL 57,76
10. Sebastian Wichstrøm Rolland IL Gular 56,26
11. Donavan Miloss IL Tyrving 55,06
12. Ruben Martinsen IL i BUL 54,98

Sleggekast[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Eivind Henriksen IK Tjalve 76,40
2 Evald Osnes Devik Gloppen FIL 65,10
3 Kjetil Røste Ringen Brandbu IF 60,86
4. Richard Rygg Villanger Gloppen FIL 59,59
5. Kristen Brosvik Ask Friidrett 56,30
6. Herman Velle Aurdal Ikornnes IL 55,44
7. Sondre Kolbjørnsen IL Gneist 51,59

Eivind Henriksen vant øvelsen for 11. år på rad.

1000 meter stafett[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Even Meinseth
Torbjørn Lysne
Andreas Haara Bakketun
Tor-Junor Kringstad Vedde
IL Gular 1,54,18
2 Sergejs Kononovs
Mike Lubsen
Mathias Hove Johansen
Oscar Alm Harestad
IL Skjalg 1,54,34
3 Gjert Høie Sjursen
Herman Ellingsen
Kristoffer André Johannes Blücher
Thomas Strønstad-Løseth
IL Gneist 1,54,85
4. IL Tyrving 1,54,96
5. Dimna IL 1,56,81
6. Moelven IL 1,57,50
7. Florø TIF 1,57,94
8. Tønsberg FIK 1,59,95
9. Moelven IL 2 2,02,28

Referanser[rediger | rediger kilde]

Kilder[rediger | rediger kilde]

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]