Hopp til innhold

EM i kunstløp 2015

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Kunstløp EM i kunstløp 2015
Generell informasjon
IdrettsgrenKunstløp
ArrangørInternational Skating Union, Swedish Figure Skating Association
VertsbyStockholm Sveriges flagg
VertslandSverige
Arena(er)Avicii Arena
Dato28. januar–1. februar 2015
Utgavenummer107
Nettsted Offisielt nettsted
Mesterskap
forrige – neste
EM i kunstløp 2014 – EM i kunstløp 2016

EM i kunstløp 2015 ble arrangert i Globen i Stockholm i perioden 28. januar til 1. februar 2015.

KlØvelse
Onsdag 28. januar
11.00Menn kortprogram
17.55Isdans kortprogram
Torsdag 29. januar
11.00Kvinner kortprogram
18.30Isdans friløp
Fredag 30. januar
14.00Par kortprogram
18.00Menn friløp
Lørdag 31. januar
12.00Kvinner friløp
Søndag 1. februar
10.30Par friløp
15.00Oppvisning

Resultater

[rediger | rediger kilde]
Pl.UtøverNasjonPlass kort pr.Plass FriløpPoeng totalt
1Javier FernándezSpanias flagg Spania11262,49
2Maksim KovtunRusslands flagg Russland42235,68
3Sergej VoronovRusslands flagg Russland23233,05
4Alexei BychenkoIsraels flagg Israel74220,22
5Michal BřezinaTsjekkias flagg Tsjekkia37220,11
6Peter LiebersTysklands flagg Tyskland58213,57
7Adjan PitkejevRusslands flagg Russland96210,87
8Ivan RighiniItalias flagg Italia115210,57
9Florent AmodioFrankrikes flagg Frankrike610210,11
10Daniel SamohinIsraels flagg Israel89209,93
11Alexander MajorovSveriges flagg Sverige1011202,57
12Petr CofualTsjekkias flagg Tsjekkia1612187,82
13Franz StreubelTysklands flagg Tyskland1313186,18
14Javier RayaSpanias flagg Spania2114173,70
15Phillip HarrisStorbritannias flagg Storbritannia1217173,67
16Yaroslav PaniotUkrainas flagg Ukraina1418171,24
17Pavel KaskaTsjekkias flagg Tsjekkia1715166,06
18Valtter VirtanenFinlands flagg Finland1519164,80
19Justus StridDanmarks flagg Danmark2216162,05
20Patrick MyzykPolens flagg Polen1820159,73
21Pavel IgnatenkoBelarus’ flagg Belarus1921156,41
22Sondre Oddvoll BøeNorges flagg Norge2022155,27
23Larry LoupoloverAserbajdsjans flagg Aserbajdsjan2323155,27
Chafik BesseghierFrankrikes flagg Frankrike24Trakk seg etter kortprogrammet
Slavik HayrapetyanArmenias flagg Armenia25Ikke til finale
Stephane WalkerSveits’ flagg Sveits26Ikke til finale
Engin Ali ArtanTyrkias flagg Tyrkia27Ikke til finale
Samuel KoppelEstlands flagg Estland28Ikke til finale
Marco KlepochSlovakias flagg Slovakia29Ikke til finale
Manuel KollØsterrikes flagg Østerrike30Ikke til finale
Pl.UtøverNasjonPlass kort pr.Plass FriløpPoeng totalt
1Jelizaveta TuktamysjevaRusslands flagg Russland21210,40
2Jelena RadionovaRusslands flagg Russland12209,54
3Anna PogorilajaRusslands flagg Russland33191,81
4Joshi HelgessonSveriges flagg Sverige64169,07
5Viktoria HelgessonSveriges flagg Sverige56166,39
6Maé-Bérénice MéitéFrankrikes flagg Frankrike79156,47
7Angelina KuchvaskaLatvias flagg Latvia175156,37
8Roberta RodeghieroItalias flagg Italia117154,52
9Nicole SchottTysklands flagg Tyskland98153,63
10Laurine LecavelierFrankrikes flagg Frankrike1310151,43
11Nicole RajičováSlovakias flagg Slovakia812149,44
12Nathalie WeinzierlTysklands flagg Tyskland1511148,78
13Anastasia GalustjanArmenias flagg Armenia1214147,18
14Eveline BrunnerSveits’ flagg Sveits1015143,97
15Eliska BrezinovaTsjekkias flagg Tsjekkia2113143,05
16Natalia PopovaUkrainas flagg Ukraina1816138,27
17Kerstin FrankØsterrikes flagg Østerrike1619133,72
18Sonia LafuenteSpanias flagg Spania2018131,60
19Aleksandra GolovkinaLitauens flagg Litauen2317131,47
20Fleur MaxwellLuxembourgs flagg Luxembourg1422128,47
21Camilla GjersemNorges flagg Norge2220128,10
22Gerli LiinamäeEstlands flagg Estland2421124,31
23Elene GedevanishviliGeorgias flagg Georgia1923122,88
Kiira KorpiFinlands flagg Finland4Trakk seg etter kortprogrammet
Birce AtabeyTyrkias flagg Tyrkia25Ikke til finale
Karly RobertsonStorbritannias flagg Storbritannia26Ikke til finale
Pernille SørensenDanmarks flagg Danmark27Ikke til finale
Giada RussoItalias flagg Italia28Ikke til finale
Daša GrmSlovenias flagg Slovenia29Ikke til finale
Helery HälvinEstlands flagg Estland30Ikke til finale
Niki WoriesNederlands flagg Nederland31Ikke til finale
Netta SchreiberIsraels flagg Israel32Ikke til finale
Ivett TóthUngarns flagg Ungarn33Ikke til finale
Micol CristiniItalias flagg Italia34Ikke til finale
Julia SauterRomanias flagg Romania35Ikke til finale
Daniela StoevaBulgarias flagg Bulgaria36Ikke til finale
Janina MakeenkaBelarus’ flagg Belarus37Ikke til finale
Agata KrygerPolens flagg Polen38Ikke til finale
Pl.UtøvereNasjonPlass kort pr.Plass FriløpPoeng totalt
1Yuko Kavaguti / Aleksandr SmirnovRusslands flagg Russland21207,67
2Ksenija Stolbova / Fjodor KlimovRusslands flagg Russland12201,11
3Jevgenija Tarasova / Vladimir MorozovRusslands flagg Russland53183,02
4Valentina Marchei / Ondřej HotárekItalias flagg Italia44175,39
5Vanessa James / Morgan CiprèsFrankrikes flagg Frankrike36167,29
6Nicole Della Monica / Matteo GuariseItalias flagg Italia85155,77
7Mari Vartmann / Aaron Van CleaveTysklands flagg Tyskland67155,27
8Miriam Ziegler / Severin KieferØsterrikes flagg Østerrike98136,80
9Caitlin Yankowskas / Hamish GamanStorbritannias flagg Storbritannia714123,42
10Alessandra Cernuschi / Filippo AmbrosiniItalias flagg Italia139123,19
11Minerva Fabienne Hase / Nolan SeegertTysklands flagg Tyskland1110121,29
12Amani Fancy / Christopher BoyadjiStorbritannias flagg Storbritannia1212118,92
13Elizaveta Makarova / Leri KenchadzeBulgarias flagg Bulgaria1411117,65
14Maria Paliakova / Nikita BochkovBelarus’ flagg Belarus1013117,52
Pl.UtøvereNasjonPlass kort pr.Plass FriløpPoeng
1Gabriella Papadakis / Guillaume CizeronFrankrikes flagg Frankrike11179,97
2Anna Cappellini / Luca LanotteItalias flagg Italia32171,52
3Alexandra Stepanova / Ivan BukinRusslands flagg Russland43160,95
4Jelena Iljinykh / Ruslan ZjigansjinRusslands flagg Russland28159,83
5Sara Hurtado / Adrià DíazSpanias flagg Spania64155,81
6Charlène Guignard / Marco FabbriItalias flagg Italia75154,61
7Nelli Zhiganshina / Alexander GazsiTysklands flagg Tyskland87152,57
8Federica Testa / Lukas CsolleySlovakias flagg Slovakia510150,57
9Laurence Fournier Beaudry / Nikolaj SørensenDanmarks flagg Danmark99150,53
10Ksenija Monko / Kirill KhaliavinRusslands flagg Russland116149,29
11Alexandra Nazarova / Maxim NikitinUkrainas flagg Ukraina1211139,02
12Alisa Agafonova / Alper UcarTyrkias flagg Tyrkia1312137,47
13Irina Shtork / Taavi RandEstlands flagg Estland1413132,18
14Natalia Kaliszek / Maksim SpodirevPolens flagg Polen1514131,13
15Carolina Moscheni / Adam LukacsUngarns flagg Ungarn1616127,43
16Allison Reed / Vasili RogovIsraels flagg Israel1717125,38
17Cortney Mansour / Michal CeskaTsjekkias flagg Tsjekkia1915124,51
18Barbora Silna / Juri KurakinØsterrikes flagg Østerrike1818124,46
19Olesia Karmi / Max LindholmFinlands flagg Finland2019121,29
Penny Coomes / Nicholas BucklandStorbritannias flagg Storbritannia10Trakk seg etter kortprogrammet
Jennifer Urban / Sevan ercheTysklands flagg Tyskland21Ikke til finale
Celia Robeledo / Luis FeneroSpanias flagg Spania22Ikke til finale
Misato Komatsubara / Andrea FabbriItalias flagg Italia23Ikke til finale
Taylor Tran / Saulius AmbruleviciusLitauens flagg Litauen24Ikke til finale
Viktoria Kavaliova / Yurii BieliaievBelarus’ flagg Belarus25Ikke til finale
Olga Jakushina / Andrey NevskiyLatvias flagg Latvia26Ikke til finale
Tatiana Kozmaya / Aleksandr ZolotarevGeorgias flagg Georgia27Ikke til finale
Cecilie Postiaux / Richard PostiauxBelgias flagg Belgia28Ikke til finale
Katarina Paice / Yuri EremenkoSveits’ flagg Sveits29Ikke til finale
Olivia Smart / Joseph BucklandStorbritannias flagg StorbritanniaTrakk seg

Medaljestatistikk

[rediger | rediger kilde]
 Nr.  Nasjon/lag    Gull       Sølv    Bronse Totalt
1Russlands flagg Russland2349
2Frankrikes flagg Frankrike1001
Spanias flagg Spania1001
4Italias flagg Italia0101
Totalt44412

Eksterne lenker

[rediger | rediger kilde]
Autoritetsdata