Hopp til innhold

Alpint under Vinter-OL 2010 – Utfor menn

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Alpint under
Vinter-OL 2010 – Utfor menn
Generell informasjon
IdrettsgrenAlpint
ArrangørDen internasjonale olympiske komité
VertsbyVancouver
Vertsland Canada
Arena(er)Whistler Creekside, Whistler, Britisk Columbia
Dato15. februar 2010
Deltakernasjoner28 nasjoner
Deltakere64 alpinister
ØvelserUtfor menn
Medaljeoversikt
1 Didier Défago (SUI)
2 Aksel Lund Svindal (NOR)
3 Bode Miller (USA)
Mesterskap
forrige – neste
Torino 2006 – Sotsji 2014
Alpint under
Vinter-OL 2010
Kombinasjon   menn   kvinner
Slalåm menn kvinner
Storslalåm menn kvinner
Super-G menn kvinner
Utfor menn kvinner
« 2006   2014 »

Utforkonkurransen for menn under Vinter-OL 2010 ble avholdt i Whistler Creekside i Whistler, Britisk Columbia 15. februar 2010. Øvelsen skulle egentlig blitt avholdt den 13. februar, men måtte utsettes på grunn av værforholdene.[1] Didier Défago vant gullet, mens Aksel Lund Svindal vant sølv og Bode Miller vant bronse.

Regjerende olympisk mester i øvelsen var Antoine Dénériaz, Frankrike.

Medaljevinnere
Didier Défago Aksel Lund Svindal Bode Miller
 Sveits  USA  USA

Resultater

[rediger | rediger kilde]
PlassStartnr.UtøverNasjonTidDifferanse
118Didier DéfagoSveits’ flagg Sveits1.54,310,00
216Aksel Lund SvindalNorges flagg Norge1.54,38+0,07
38Bode MillerUSAs flagg USA1.54,40+0,09
415Mario ScheiberØsterrikes flagg Østerrike1.54,52+0,21
59Erik GuayCanadas flagg Canada1.54,64+0,33
622Didier CucheSveits’ flagg Sveits1.54,67+0,36
73David PoissonFrankrikes flagg Frankrike1.54,82+0,51
810Marco BüchelLiechtensteins flagg Liechtenstein1.54,84+0,53
913Klaus KröllØsterrikes flagg Østerrike1.54,87+0,56
1017Michael WalchhoferØsterrikes flagg Østerrike1.54,88+0,57
1120Carlo JankaSveits’ flagg Sveits1.55,02+0,71
1211Hans OlssonSveriges flagg Sverige1.55,19+0,88
1221Werner HeelItalias flagg Italia1.55,19+0,88
1433Rok PerkoSlovenias flagg Slovenia1.55,26+0,95
1525Peter FillItalias flagg Italia1.55,29+0,98
1626Adrien TheauxFrankrikes flagg Frankrike1.55,40+1,09
1719Manuel Osborne-ParadisCanadas flagg Canada1.55,44+1,13
1830Ivica KostelićKroatias flagg Kroatia1.55,49+1,18
1924Christof InnerhoferItalias flagg Italia1.55,58+1,27
206Steven NymanUSAs flagg USA1.55,71+1,40
214Andrew WeibrechtUSAs flagg USA1.55,74+1,43
222Hans GruggerØsterrikes flagg Østerrike1.55,81+1,50
2314Ambrosi HoffmannSveits’ flagg Sveits1.56,04+1,73
2432Stephan KepplerTysklands flagg Tyskland1.56,11+1,80
2531Jan HudecCanadas flagg Canada1:56.19+1,88
2634Guillermo FayedFrankrikes flagg Frankrike1.56,20+1,89
2728Johan ClareyFrankrikes flagg Frankrike1.56,29+1,98
2812Andrej JermanSlovenias flagg Slovenia1.56,35+2,04
291Patrik JärbynSveriges flagg Sverige1.56,58+2,27
3038Ondřej BankTsjekkias flagg Tsjekkia1.56,66+2,35
3136Kjetil JansrudNorges flagg Norge1.56,69+2,38
3142Lars Elton MyhreNorges flagg Norge1.56,69+2,38
335Natko Zrnčić-DimKroatias flagg Kroatia1.57,02+2,71
3439Craig BranchAustralias flagg Australia1.57,19+2,88
3529Patrick StaudacherItalias flagg Italia1.57,21+2,90
3635Petr ZáhrobskýTsjekkias flagg Tsjekkia1.57,44+3,13
3740Andrej KrižajSlovenias flagg Slovenia1.57,72+3,41
3843Edward DrakeStorbritannias flagg Storbritannia1.57,91+3,60
3845Jono BrauerAustralias flagg Australia1.58,08+3,77
4048Kryštof KrýzlTsjekkias flagg Tsjekkia1.58,43+4,12
4152Ivan RatkićKroatias flagg Kroatia1.58,58+4,27
4237Andreas RomarFinlands flagg Finland1.58,71+4,40
4350Markus LarssonSveriges flagg Sverige1.58,82+4,51
4441Ferran TerraSpanias flagg Spania1.58,85+4,54
4551Aleksandr KhorosjilovRusslands flagg Russland1.59,21+4,90
4655Truls Ove KarlsenNorges flagg Norge1.59,52+5,21
4754Kevin Esteve RigailAndorras flagg Andorra1.59,61+5,30
4858Roger VidosaAndorras flagg Andorra1.59,65+5,34
4944Maui GaymeChiles flagg Chile1.59,76+5,45
5046Igor ZakurdaevKasakhstans flagg Kasakhstan1.59,80+5,49
5149Paul de la CuestaSpanias flagg Spania1.59,84+5,53
5259Jaroslav BabušiakSlovakias flagg Slovakia1.59,99+5,68
5356Johnny AlbertsenDanmarks flagg Danmark2.00,12+5,81
5463Stepan ZuevRusslands flagg Russland2.00,58+6,27
5547Cristian Javier Simari BirknerArgentinas flagg Argentina2.01,67+7,36
5661Jorge MandrúChiles flagg Chile2.01,72+7,41
5753Filip TrejbalTsjekkias flagg Tsjekkia2.02,57+8,26
5857Roberts RodeLatvias flagg Latvia2.03,36+9,05
5964Andrei DryginTadsjikistans flagg Tadsjikistan2.04,44+10,13
DQ27Marco SullivanUSAs flagg USA2.07,76+13,45
7Andrej ŠpornSlovenias flagg SloveniaDNF
23Robbie DixonCanadas flagg CanadaDNF
60Dragoş StaicuRomanias flagg RomaniaDNF
62Stefan GeorgievBulgarias flagg BulgariaDNF

Referanser

[rediger | rediger kilde]

Eksterne lenker

[rediger | rediger kilde]
Autoritetsdata