Hopp til innhold

Allround-NM på skøyter 1980 for herrer

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hurtigløp på skøyter Allround-NM på skøyter 1980 Norges flagg
for herrer
Generell informasjon
ArrangørNorges Skøyteforbund
Tekn. arr.: Drammens Skøiteklub
VertsbyDrammen
VertslandNorge
Arena(er)Marienlyst stadion
Dato2.–3. februar 1980
Deltakere27 Herrer
ØvelserAllround Stor firkamp

Allround-NM på skøyter 1980 for herrer ble avholdt 2. og 3. februar 1980 på Marienlyst stadion i Drammen.
Teknisk arrangør var Drammens Skøiteklub.

Norgesmester ble Tom Erik Oxholm, IF Fram. Tom Erik Oxholm ble mester ved den daværende regel om at man hadde vunnet mer enn halvparten av distansene, han hadde forøvrig også lavest poengsum som var neste kriterium for å kåre en mester.

Jan Egil Storholt deltok ikke under dette norgesmesterskapet på grunn av bitende kulde, noe som også gjorde at Kay Arne Stenshjemmet trakk seg fra løp den andre dagen av stevnet. Dette i lys av nært forestående olympiske leker i Lake Placid, USA.

Sammenlagt herrer

[rediger | rediger kilde]
Tom Erik Oxholm ble norgesmester.
Herrer Senior
PlasseringNavnKlubb1. dag2. dagPoengsum
500 mPl.5 000 mPl.1 500 mPl.10 000 mPl.
Gull GullTom Erik OxholmIF Fram40,2527.18,0712.02,49115.16,521170.713
Sølv SølvØyvind TveterIF Fram41,3757.27,0032.03,72315.26,962173.658
Bronse BronseAmund SjøbrendHamar IL41,1747.27,9342.02,76215.50,486174.407
4Rolf GregersenHolmestrand
og Botne SK
41,4067.26,0422.04,61415.39,80 f4174.530
5Alf RekstadAsk SK41,95117.29,1752.06,40615.37,663175.883
6Henning KaarudTønsbergs TF41,4877.31,9872.05,37515.50,375175.986
7Erik VeaAsk SK41,6787.42,7092.06,89816.22,3110179.351
8Sondre KvaalenOslo SK42,27137.42,6782.06,68716.16,597179.592
9Asle T. JohansenOslo SK41,81107.49,10122.07,901016.27,7511180.740
10Dag SandbergSpk Ceres43,20267.47,12102.07,39916.17,488181.249
11Kåre Olaf EldevikTønsbergs TF42,75227.47,35112.08,671117.03,2512183.537
12Ragnvald NæssOslo SK42,21127.49,71132.20,36 f2616.21,989185.066
NC13Sturla HaugsbøTromsø SK42,35167.55,32192.09,6812Ikke
kvalifisert
for siste
distanse.
(133.108) 12
NC14Jon MedbøOslo SK41,7798.00,01222.11,5316(133.614) 13
NC15Jan Arne TangstadSpk Falken42,60187.51,91172.11,9521(133.774) 14
NC16Asbjørn PalmOslo SK42,66207.51,83162.11,8518(133.793) 15
NC17Ingemar BredeliLeinstrand IL40,9538.12,57272.10,8914(133.837) 16
NC18Geir NylandAsk SK43,05247.50,05142.11,3715(133.845) 17
NC19Trond MathisenTønsbergs TF42,81237.51,91172.11,8620(133.954) 18
NC20Roald TvedtOslo IL43,28277.51,29152.11,8518(134.359) 19
NC21Jan HansenIF Fram43,06257.58,07212.10,6713(134.423) 20
NC22Olav TrønnesLom IL42,67218.00,12232.11,9722(134.672) 21
NC23Torgrim TønneSpk Falken42,64197.56,85202.13,3524(134.775) 22
NC24Finn ErichsenOslo IL42,33158.09,74252.12,1023(135.337) 23
NC25Guttorm NielsenAsk SK42,31148.12,34262.11,6517(135.427) 24
NC26Egil HagenAsk SK42,39178.07,08242.14,8425(136.044) 26
NC27Kay Arne StenshjemmetRælingen SK39,8917.31,406dns–

Eksterne lenker

[rediger | rediger kilde]