VM i svømming 2000 (kortbane)

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Gå til: navigasjon, søk

VM i svømming 2000 (kortbane) ble arrangert i Athen i Hellas 16. til 19. mars 2000.

Menn[rediger | rediger kilde]

50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Storbritannia GBR Mark Foster 00:21,58
2. Sør-Afrika RSA Brendon Dedekind 00:21,62
3. Sverige SWE Stefan Nystrand 00:21,80

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Sverige SWE Lars Frölander 00:46,80
2. Sverige SWE Stefan Nystrand 00:47,73
3. USA USA Scott Tucke 00:47,82

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Ungarn HUN Béla Szabados 01:45,27
2. Italia ITA Massimiliano Rosolino 01:45,63
3. USA USA Chad Carvin 01:45,79

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. USA USA Chad Carvin 03:41,13
2. Storbritannia GBR Paul Palmer 03:42,70
3. Italia ITA Massimiliano Rosolino 03:43,68

1500 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Tyskland GER Jörg Hoffmann 14:47,57
2. Ukraina UKR Igor Scherwynskiy 14:48,20
3. USA USA Chad Carvin 14:51,23


50 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Storbritannia GBR Mark Foster 00:23,30
2. USA USA Neil Walker 00:23,46
3. USA USA Sabir Muhammad 00:23,56

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Sverige SWE Lars Frölander 00:50,44 (WR)
2. Storbritannia GBR James Hickman 00:51,53
3. Ukraina UKR Denys Sylantjew 00:51,84

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Storbritannia GBR James Hickman 01:53,57
2. Canada CAN Shamek Pietucha 01:54,27
3. Russland RUS Anatoli Poljakow 01:54,47


50 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. USA USA Neil Walker 00:23,99
2. USA USA Lenny Krayzelburg 00:24,24
3. Cuba CUB Rodolfo Falcón 00:24,32


100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. USA USA Neil Walker 00:50,75 (WR)
2. Cuba CUB Rodolfo Falcón 00:52,87
3. Tyrkia Derya Büyükuncu 00:52,88

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Kroatia CRO Gordan Kožulj 01:53,31
2. USA USA Brad Bridgewater 01:53,87
3. Ukraina UKR Volodymiyr Nikolaychuk 01:55,33


50 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Tyskland GER Mark Warnecke 00:27,22
2. Sør-Afrika RSA Brendon Dedekind 00:27,27
3. Ukraina UKR Oleh Lissohor 00:27,30

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Russland RUS Roman Sludnow 00:58,57
2. Folkerepublikken Kina CHN Yi Zhu 00:59,99
3. Russland RUS Roman Iwanowski 01:00,05

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Russland RUS Roman Sludnov 02:07,59 (VR)
2. Sør-Afrika RSA Terence Parkin 02:07,91
3. Russland RUS Andrej Ivanov 02:09,90

100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. USA USA Neil Walker 00:52,79 (WR)
2. Finland FIN Jani Sievinen 00:54,08
3. Storbritannia GBR James Hickman 00:54,38

200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Finland FIN Jani Sievinen 01:56,27
2. Storbritannia GBR James Hickman 01:56,86
3. Italia ITA Massimiliano Rosolino 01:58,05

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Finland FIN Jani Sievinen 04:09,54
2. Sør-Afrika RSA Terence Parkin 04:10,56
3. Israel Michael Halika 04:10,90


4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere Tid
1. Sverige SWE 03:09,57 (WR)
2. USA USA 03:10,98
3. Tyskland GER 03:13,69

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere Tid
1. USA USA 07:01,33 (WR)
2. Storbritannia GBR 07:03,06
3. Russland RUS 07:05,24

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere Tid
1. USA USA 03:30,03
2. Tyskland GER 03:31,77
3. Storbritannia GBR 03:32,08

Kvinner[rediger | rediger kilde]

50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Sverige SWE Therese Alshammar 00:23,59 (WR)
2. Tyskland GER Sandra Völker 00:24,77
3. Storbritannia GBR Alison Sheppard 00:24,80

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Sverige SWE Therese Alshammar 00:52,17 (WR)
2. USA USA Jenny Thompson 00:53,14
3. Slovakia SVK Martina Moravcová 00:53,88

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Folkerepublikken Kina CHN Yang Yu 01:56,06
2. Slovakia SVK Martina Moravcová 01:56,46
3. Hviterussland Natallja Baranouskaja 01:57,46

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. USA USA Lindsay Benko 04:02,44
2. Ukraina UKR Jana Klotsjkova 04:04,39
3. Folkerepublikken Kina CHN Hua Chen 04:06,63


800 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Folkerepublikken Kina CHN Hua Chen 08:17,03
2. USA USA Brooke Bennett 08:19,66
3. Sveits SUI Flavia Rigamonti 08:21,57


50 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. USA USA Jenny Thompson 00:26,13
2. Sverige SWE Anna-Karin Kammerling 00:26,16
3. USA USA Nicola Jackson 00:26,85

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. USA USA Jenny Thompson 00:57,67
2. Sverige SWE Johanna Sjöberg 00:57,96
3. USA USA Karen Campbell 00:58,86

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Danmark DEN Mette Jacobsen 02:08,10
2. Tyskland GER Katrin Jäke 02:09,42
3. Polen POL Otylia Jędrzejczak 02:09,61


50 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Tyskland GER Antje Buschschulte 00:27,90
2. Canada CAN Marylyn Chiang 00:28,03
3. Australia AUS Kellie McMillan 00:28,06

100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Tyskland GER Sandra Völker 00:58,66
2. Canada CAN Marylyn Chiang 00:59,33
3. Tyskland GER Antje Buschschulte 00:59,37

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Tyskland GER Antje Buschschulte 02:07,29
2. Australia AUS Clementine Stoney 02:08,64
3. USA USA Lindsay Benko 02:08,85


50 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Sør-Afrika RSA Sarah Poewe 00:30,66
2. Folkerepublikken Kina CHN Ping Pao 00:31,22
3. USA USA Tara Kirk 00:31,47

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Sør-Afrika RSA Sarah Poewe 01:06,21
2. Polen POL Alicja Pęczak 01:06,69
3. Russland RUS Elena Bogomazowa 01:08,27

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Australia AUS Rebecca Brown 02:23,41
2. Polen POL Alicja Pęczak 02:24,24
3. Australia AUS Brooke Hanson 02:25,30


100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Slovakia SVK Martina Moravcová 00:59,71
2. Canada CAN Marianne Limpert 01:02,00
3. Slovenia SLO Alenka Kejžar 01:02,24


200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Ukraina UKR Jana Klotsjkova 02:08,97
2. Slovakia SVK Martina Moravcová 02:08,98
3. Canada CAN Marianne Limpert 02:12,68

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Tid
1. Ukraina UKR Jana Klotsjkova 04:32,45
2. Tyskland GER Nicole Hetzer 04:37,92
3. USA USA Katie Yevak 04:38,80


4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere Tid
1. Sverige SWE 03:35,54
2. Tyskland GER 03:37,31
3. Storbritannia GBR 03:37,93

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere Tid
1. Storbritannia GBR 07:49,11 (WR)
2. USA USA 07:50,59
3. Folkerepublikken Kina CHN 07:52,70

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere Tid
1. Sverige SWE 03:59,53
2. Tyskland GER 04:01,47
3. USA USA 04:02,51