EM i padling 2017

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
EM i padling 2017
Generell informasjon
VertsbyPlovdiv
VertslandBulgaria Bulgaria
Dato14. - 16. juli 2017
Utgavenummer29  19
Nettsted Offisielt nettsted Redigere på wikidata

EM i padling 2017 ble arrangert i Plovdiv i Bulgaria fra 14. til 16. juli 2017.[1]

Medaljevinnere[rediger | rediger kilde]

Menn[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
C-1 200 m Litauen Henrikas Zustautas (LTU) 00:38.112 Russland Alexey Korovashkov (RUS) 00:38.157 Georgia Zaza Nadiradze (GEO) 00:38.342
C-1 500 m Tsjekkia Martin Fuksa (CZE) 01:44.884 Moldova Oleg Tarnovskyi (MDA) 01:46.792 Polen Tomasz Kaczor (POL) 01:47.148
C-1 1000 m Tyskland Sebastian Brendel (GER) 03:51.671 Tsjekkia Martin Fuksa (CZE) 03:53.667 Russland Kiril Shamshurin (RUS) 03:55.171
C-1 5000 m Tyskland Sebastian Brendel (GER) 21:45.710 Ungarn David Varga (HUN) 21:49.320 Polen Mateusz Kamiński (POL) 22:16.99
C-2 200 m RusslandRussland Russland
Alexander Kovalenko
Ivan Shtyl
00:35.627 HviterusslandHviterussland Hviterussland
Andrei Bahdanovich
Dzianis Makhlat
00:36.137 UngarnUngarn Ungarn
Jonatan Hajdu
Ádám Fekete
00:36.330
C-2 500 m RusslandRussland Russland
Viktor Melantyev
Ivan Shtyl
01:36.264 RomaniaRomania Romania
Leonid Carp
Victor Mihalachi
01:37.368 UkrainaUkraina Ukraina
Dmytro Ianchuk
Taras Mishchuk
01:38.956
C-2 1000 m Tyskland Tyskland
Yul Oeltze
Peter Kretschmer
03:36.232 RusslandRussland Russland
Viktor Melantyev
Vladislav Chebotar
03:37.300 ItaliaItalia Italia
Nicolae Craciun
Sergiu Craciun
03:38.312
C-4 1000 m PolenPolen Polen
Wiktor Glazunov
Piotr Kuleta
Tomasz Baraniak
Marcin Grzybowski
03:20.536 Tyskland Tyskland
Conrad Scheibner
Sebastian Brendel
Stefan Kiraj
Jan Vandrey
03:21.848 RusslandRussland Russland
Kirill Shamshurin
Ilia Shtokalov
Rasul Ishmukhamedov
Ilya Pervukhin
03:21.904
K-1 200 m Storbritannia Liam Heath (GBR) 00:33.380 Ungarn Bence Horvath (HUN) 00:33.455 Serbia Marko Dragosavljevic (SRB) 00:33.947
K-1 500 m Tsjekkia Jakub Zavrel (CZE) 01:35.156 Hviterussland Mikita Borykau (BLR) 01:35.252 Ungarn Bálint Kopasz (HUN) 01:35.432
K-1 1000 m Portugal Fernando Pimenta (POR) 03:29.032 Danmark René Poulsen (DEN) 03:30.112 Ungarn Bálint Kopasz (HUN) 03:30.336
K-1 5000 m Tyskland Max Hoff (GER) 19:21.220 Portugal Fernando Pimenta (POR) 19:22.640 Norge Eivind Vold (NOR) 19:29.540
K-2 200 m UngarnUngarn Ungarn
Mark Balaska
Balazs Birkas
00:30.740 RusslandRussland Russland
Kirill Lyapunov
Alexander Dyachenko
00:31.200 Tyskland Tyskland
Ronald Rauhe
Max Lemke
00:31.365
K-2 500 m UngarnUngarn Ungarn
Bence Nádas
Sándor Tótka
01:26.500 SerbiaSerbia Serbia
Dejan Pajic
Ervin Holpert
01:27.616 UkrainaUkraina Ukraina
Ivan Semykin
Igor Trunov
01:28.004
K-2 1000 m Tyskland Tyskland
Max Hoff
Marcus Gross
03:12.724 SerbiaSerbia Serbia
Marko Tomićević
Milenko Zorić
03:13.780 SpaniaSpania Spania
Francisco Cubelos
Iñigo Pena
03:14.056
K-4 500 m UngarnUngarn Ungarn
Bence Nádas
Péter Molnár
Sándor Tótka
Milán Mozgi
01:18.556 SlovakiaSlovakia Slovakia
Denis Mysak
Juraj Tarr
Tibor Linka
Erik Vlček
01:18.640 HviterusslandHviterussland Hviterussland
Raman Piatrushenka
Mikita Borykau
Dzmitry Tratsiakou
Vitaliy Bialko
01:19.112
K-4 1000 m SpaniaSpania Spania
Francisco Cubelos
Javier Cabanin
Marcus Walz
Iñigo Pena
02:54.374 PolenPolen Polen
Martin Brzeziński
Rafał Rosolski
Bartosz Stabno
Norbert Kuczyński
02:54.658 SlovakiaSlovakia Slovakia
Denis Mysak
Juraj Tarr
Tibor Linka
Erik Vlček
02:54.666

Kvinner[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
C-1 200 m Russland Olesia Romasenko (RUS) 00:45.804 Ungarn Kincső Takács (HUN) 00:46.416 Hviterussland Alena Nazdrova (BLR) 00:47.080
C-2 500 m UngarnUngarn Ungarn
Virág Balla
Kincső Takács
02:00.224 HviterusslandHviterussland Hviterussland
Alena Nazdrova
Kamila Bobr
02:01.364 RusslandRussland Russland
Irina Andreeva
Olesia Romasenko
02:03.928
K-1 200 m Ungarn Dóra Lucz (HUN) 00:39.317 Danmark Emma Jorgensen (DEN) 00:39.357 Slovenia Spela Ponomarenko (SLO) 00:39.697
K-1 500 m Ungarn Tamara Takacs (HUN) 01:47.264 Hviterussland Volha Khudzenka (BLR) 01:47.844 Russland Elena Anyshina (RUS) 01:47.908
K-1 1000 m Ungarn Dóra Bodonyi (HUN) 03:57.984 Polen Beata Mikołajczyk (POL) 03:59.744 Storbritannia Rachel Cawthorn (GBR) 04:00.264
K-1 5000 m Ungarn Dóra Bodonyi (HUN) 21:40.570 Spania Eva Barrios (ESP) 21:41.110 Tyskland Tabea Medert (GER) 21:41.230
K-2 200 m UkrainaUkraina Ukraina
Mariia Kichasova
Anastasiya Horlova
00:36.527 PortugalPortugal Portugal
Joana Vasconcelos
Francisca Laia
00:36.777 PolenPolen Polen
Dominika Włodarczyk
Katarzyna Kołodziejczyk
00:37.117
K-2 500 m Tyskland Tyskland
Franziska Weber
Tina Dietze
01:38.604 Slovenia Slovenia
Spela Ponomarenko
Anja Osterman
01:38.996 PolenPolen Polen
Beata Mikołajczyk
Anna Puławska
01:40.632
K-2 1000 m UngarnUngarn Ungarn
Réka Hagymási
Ramóna Farkasdi
03:43.048 PolenPolen Polen
Karolina Markiewicz
Julia Lis
03:44.888 Tyskland Tyskland
Tabea Medert
Melanie Gebhardt
03:45.652
K-4 500 m UngarnUngarn Ungarn
Dóra Lucz
Tamara Takács
Erika Medveczky
Ninetta Vad
01:30.724 PolenPolen Polen
Dominika Włodarczyk
Beata Mikołajczyk
Anna Puławska
Katarzyna Kołodziejczyk
01:31.596 UkrainaUkraina Ukraina
Mariia Kichasova
Anastasiia Todorova
Mariya Povkh
Inna Hryshchun
01:31.624

Referanser[rediger | rediger kilde]

  1. ^ «2017 in sports». Besøkt 11. januar 2017. 

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]