CARIFTA Games 2013

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
XLII CARIFTA Games
Generell informasjon
VertsbyNassau
VertslandBahamas Bahamas
Arena(er)Thomas Robinson Stadium
Dato29. mars til 1. april 2013
Deltakernasjoner25
Deltakere423
Øvelser68
Statistikk
Rekorder7 mesterskapsrekorder
Mesterskap
Forrige – neste
Hamilton 2012Fort-de-France 2014

CARIFTA Games 2013 ble arrangert fra 30. mars til 1. april 2013, på Thomas Robinson Stadium i NassauBahamas.[1] Dette var syvende gang dette mesterskapet ble arrangert på Bahamas.

Austin Sealy Award[rediger | rediger kilde]

Austin Sealy Award deles ut i hvert mesterskap, til en utøver som utmerker seg resultatmessig. Shaunae Miller fra Bahamas vant denne prisen etter å ha vunnet tre gullmedaljer, på 200 meter, 400 meter og 4 x 100 meter stafett i U20-klassen. Hun satte mesterskapsrekord på 200 meter med 22,77 sekunder.

Rekorder[rediger | rediger kilde]

Totalt 7 nye mesterskapsrekorder ble satt.

Øvelse Resultat Utøver Land Type rekord
Gutter under 20 (junior)
4x400 meter stafett 3:05,68 Lennox Williams
Omar McLeod
Jevaughn Minzie
Jovan Francis
Jamaica Jamaica CR
Jenter under 20 (junior)
200 m 22,77s
(vind: +1,7 m/s)
Shaunae Miller Bahamas Bahamas CR
Høydehopp 1,87m Jeanelle Scheper Saint Lucia Saint Lucia CR
Gutter under 17 (ungdom)
Tresteg 15,19 m
(vind: -0,6 m/s)
Miguel Van Assen Surinam Surinam CR
Spydkast (700g) 64,01 m Anderson Peters Grenada Grenada CR
Jenter under 17 (ungdom)
Kulestøt (3 kg) 14,48 m Chelsea James Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago CR
Spydkast (500g) 43,89 m Shanee Angol Dominica Dominica CR
Note
AR — Områderekord  • CR — Mesterskapsrekord  • NR — Nasjonal rekord

Medaljeoversikt[rediger | rediger kilde]

Medaljevinnere:

Gutter under 20 (junior)[rediger | rediger kilde]

Event Gull Sølv Bronse
100 meter
(vind: -0,4 m/s)
Zharnel Hughes
Anguilla Anguilla
10,44 Jazeel Murphy
Jamaica Jamaica
10,48 Tahir Walsh
Antigua og Barbuda Antigua og Barbuda
10,49
200 meter
(vind: +3,4 m/s)
Teray Smith
Bahamas Bahamas
20,58 w Jevaughn Minzie
Jamaica Jamaica
20,64 w Jereem Richards
Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
20,69 w
400 meter Machel Cedenio
Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
45,93 Jovan Francis
Jamaica Jamaica
46,00 Stephen Newbold
Bahamas Bahamas
46,01
800 meter Mark London
Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
1:51,34 Andre Colebrooke
Bahamas Bahamas
1:51,43 Marbeq Edgar
Saint Lucia Saint Lucia
1:51,74
1500 meter Mark London
Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
4:01,07 Marbeq Edgar
Saint Lucia Saint Lucia
4:01,75 Chadoye Dawson
Jamaica Jamaica
4:04,14
5000 meter Akeem Marshall
Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
16:49,96 Clifton Betje
Surinam Surinam
16:55,00 Juma Mouchette
Bermuda Bermuda
16:59,09
110 meter hekk
(vind: NWI)
Wilhem Belocian
Guadeloupe/ Guadeloupe
13,49 Omar McLeod
Jamaica Jamaica
13,57 Rueben Walters
Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
13,66
400 meter hekk Omar McLeod
Jamaica Jamaica
51,46 Kion Joseph
 Barbados
51,94 Rueben Walters
Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
52,31
4x100 meter stafett Jamaica Jamaica
Jevaughn Minzie
Jazeel Murphy
Tyler Mason
Odail Todd
39,92 Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
Breon Munnings
Ayodelle Taffe
Jereem Richards
John Mark Constantine
40,36 Turks- og Caicosøyene Turks- og Caicosøyene
Ifeanyi Otuonye
Angelo Garland
Junior Fils-Aime
Frzleyant Benjamin
44,11
4x400 meter stafett Jamaica Jamaica
Lennox Williams
Omar McLeod
Jevaughn Minzie
Jovan Francis
3:05,68 CR Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
Asa Guevara
Jereem Richards
Theon Lewis
Machel Cedenio
3:06,23 Bahamas Bahamas
James Williams
Janeko Cartwright
Stephen Newbold
Andre Colebrooke
3:07,44
Høydehopp Christoffe Bryan
Jamaica Jamaica
2,14m Laquan Nairn
Bahamas Bahamas
2,11m Demar Robinson
Jamaica Jamaica
2,11m
Stavsprang Xavier Boland
Jamaica Jamaica
4,40m Adrian Riley
Jamaica Jamaica
3,00m
Lengdehopp Laquan Nairn
Bahamas Bahamas
7,40m
(vind: +0,8 m/s)
Clive Pullen
Jamaica Jamaica
7,38m w
(vind: +2,3 m/s)
Kevin Philbert
Curaçao Curaçao
7,36m
(vind: +0,5 m/s)
Tresteg Clive Pullen
Jamaica Jamaica
15,44m
(vind: +1,5 m/s)
Charles Greaves
Barbados Barbados
15,26m
(vind: -1,7 m/s)
Akeel Edwards
Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
14,99m
(vind: -1,4 m/s)
Kulestøt Hezekiel Romeo
Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
18,66m Chadrick Dacosta
Jamaica Jamaica
18,42m Eldred Henry
De britiske Jomfruøyer De britiske Jomfruøyer
18,01m
Diskos Fredrick Dacres
Jamaica Jamaica
61,27m Chadrick Dacosta
Jamaica Jamaica
55,61m Eldred Henry
De britiske Jomfruøyer De britiske Jomfruøyer
52,06m
Spydkast Alexander Pascal
Caymanøyene Caymanøyene
67,50m Janeil Craig
Barbados Barbados
63,36m Adrian Williams
Saint Kitts og Nevis Saint Kitts og Nevis
63,22m
Sjukamp Desmond Major
Bahamas Bahamas
4707 Adrian Riley
Jamaica Jamaica
4665 Charles Sealy
Bahamas Bahamas
4611

: Åpen for både junior og ungdom.
: Oppvisningsøvelse (ingen medaljer).

Jenter under 20 (junior)[rediger | rediger kilde]

Event Gull Sølv Bronse
100 meter
(vind: -0,8 m/s)
Devynne Charlton
Bahamas Bahamas
11,60 Carmiesha Cox
Bahamas Bahamas
11,61 Monique Spencer
Jamaica Jamaica
11,64
200 meter
(vind: +1,7 m/s)
Shaunae Miller
Bahamas Bahamas
22,77 CR Shericka Jackson
Jamaica Jamaica
22,84 Carmiesha Cox
Bahamas Bahamas
23,66
400 meter Shaunae Miller
Bahamas Bahamas
51,63 Chris-Ann Gordon
 Jamaica
53,22 Kadecia Baird
Guyana Guyana
54,28
800 meter Simoya Campbell
Jamaica Jamaica
2:06,22 Sonia Gaskin
 Barbados
2:06,84 Titania Markland
Jamaica Jamaica
2:09,74
1500 meter Jevina Straker
Guyana Guyana
4:43,27 Vanessa Philbert
Curaçao Curaçao
4:47,97 Lisa Buchanan
Jamaica Jamaica
4:52,21
3000 meter Shanieke Watson
Jamaica Jamaica
10:56,07 Derica Pitters
Jamaica Jamaica
11:05,58 Zakiyyah Showers
Bermuda Bermuda
11:30,06
100 meter hekk
(vind: -3,2 m/s)
Megan Simmonds
Jamaica Jamaica
13,89 Akela Jones
Barbados Barbados
14,10 Devynne Charlton
Bahamas Bahamas
14,25
400 meter hekk Kimone Green
Jamaica Jamaica
59,31 Tatiana Wolfe
 Jamaica
1:00,65 Tia-Adana Belle
Barbados Barbados
1:01,36
4x100 meter stafett Bahamas Bahamas
Devynne Charlton
Carmiesha Cox
Shaunae Miller
Kieanna Albury
44,77 Barbados Barbados
Shakera Hall
Akela Jones
Ariel Jackson
Shavonne Husbands
45,67 Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
Aaliyah Telesford
Lisa Wickham
Alzola Peli
Kayelle Clarke
45,71
4x400 meter stafett Jamaica Jamaica
Yanique McNeil
Simoya Campbell
Shericka Jackson
Chris-Ann Gordon
3:34,36 Barbados Barbados
Tia-Adana Belle
Sonia Gaskin
Shavonne Husbands
Ariel Jackson
3:41,89 Bahamas Bahamas
Juanae Lewis
Kadeisha Hield
Pedrya Seymour
Racheal Brown
3:45,95
Høydehopp Jeanelle Scheper
Saint Lucia Saint Lucia
1,87m CR Akela Jones
Barbados Barbados
1,80m Thea Lafond
Dominica Dominica
1,80m
Lengdehopp Akela Jones
Barbados Barbados
6,19m
(vind: +0,9 m/s)
Tamara Moncrieffe
Jamaica Jamaica
6,01m
(vind: +1,2 m/s)
Claudette Allen
Jamaica Jamaica
5,97m
(vind: -0,7 m/s)
Tresteg Shardia Lawrence
Jamaica Jamaica
12,99m
(vind: +0,6 m/s)
Tamara Moncrieffe
Jamaica Jamaica
12,95m
(vind: +1,8 m/s)
Thea Lafond
Dominica Dominica
12,68m
(vind: +1,5 m/s)
Kulestøt Christine Gavarin
Guadeloupe Guadeloupe
13,04m Gleneve Grange
Jamaica Jamaica
13,02m Trevia Gumbs
De britiske Jomfruøyer De britiske Jomfruøyer
12,59m
Diskos Gleneve Grange
Jamaica Jamaica
47,95m Rochelle Frazer
 Jamaica
42,33m Shaunna Downey
Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
41,95m
Spydkast Sandrine Mezin
Martinique Martinique
43,97m Tynelle Gumbs
De britiske Jomfruøyer De britiske Jomfruøyer
35,74m Charissa Douglas
Surinam Surinam
35,67m
Pentathlon Gleneve Grange
Jamaica Jamaica
3628 Miquel Roach
Bahamas Bahamas
3318 Chelsey Linton
Dominica Dominica
3151

: Åpen for både junior og ungdom.
: Oppvisningsøvelse (ingen medaljer).

Gutter under 17 (ungdom)[rediger | rediger kilde]

Event Gull Sølv Bronse
100 meter
(vind: +0,5 m/s)
Mario Burke
Barbados Barbados
10,61 Keanu Pennerman
Bahamas Bahamas
10,85 Jelani kappganger
Jamaica Jamaica
10,93
200 meter
(vind: +2,2 m/s)
Martin Manely
Jamaica Jamaica
21,35 w Mario Burke
Barbados Barbados
21,42 w Jaheel Hyde
Jamaica Jamaica
21,45 w
400 meter Martin Manely
Jamaica Jamaica
47,72 Kinard Rolle
Bahamas Bahamas
48,05 Jason Yaw
Guyana Guyana
48,53
800 meter Shevon Parks
Jamaica Jamaica
1:58,62 Akeem Marshall
 Barbados
1:58,77 Rayon Butler
Jamaica Jamaica
1:59,61
1500 meter Jauavney James
Jamaica Jamaica
4:06,63 Shevon Parks
 Jamaica
4:07,50 Benjamin Najman
Bahamas Bahamas
4:17,52
3000 meter Jauavney James
Jamaica Jamaica
9:26,45 Alvin Nardin
Guadeloupe/ Guadeloupe
9:27,32 Alexander Haleem
Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
9:49,59
110 meter hekk
(vind: -2,3 m/s)
Jaheel Hyde
Jamaica Jamaica
13,86 Roje Jackson-Chin
Jamaica Jamaica
14,14 Michael Nicholls
Barbados Barbados
15,04
400 meter hekk Rivaldo Leacock
Barbados Barbados
53,11 Orlando Smith
Jamaica Jamaica
56,89 Mikhail Bethel
Bahamas Bahamas
58,06
4x100 meter stafett Jamaica Jamaica
Roje Jackson-Chin
Jelani kappganger
Jaheel Hyde
Raheem Chambers
41,38 Barbados Barbados
Rivaldo Leacock
Mario Burke
Michael Nicholls
Ramarco Thompson
41,87 Bahamas Bahamas
Shalom Cash
Keanu Pennerman
Javan Martin
Scharann Cash
41,89
4x400 meter stafett Bahamas Bahamas
Henri Delauze
Tyler Bowe
Kinard Rolle
Mikhail Bethel
3:16,12 Barbados Barbados
Rivaldo Leacock
Ramarco Thompson
Akeem Marshall
Mario Burke
3:16,38 Jamaica Jamaica
Martin Manely
Jaheel Hyde
Caniggia Harriott
Jauavney James
3:16,47
Høydehopp Miguel Van Assen
Surinam Surinam
2,03m Ken Mullings
 Bahamas
2,03m Obrien Wasome
Jamaica Jamaica
1,95m
Lengdehopp Andwuelle Wright
Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
7,29m
(vind: NWI)
Ajani James
Jamaica Jamaica
7,20m w
(vind: +3,2 m/s)
Che Richards
Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
7,01m w
(vind: +4,2 m/s)
Tresteg Miguel Van Assen
Surinam Surinam
15,19m
(vind: -0,6 m/s) CR
Dean Pika
Surinam Surinam
14,59m
(vind: -0,5 m/s)
Obrien Wasome
Jamaica Jamaica
14,38m w
(vind: +2,7 m/s)
Kulestøt Warren Barrett
Jamaica Jamaica
16,88m Vashon McCarthy
Jamaica Jamaica
16,47m Anderson Peters
Grenada Grenada
15,53m
Diskos Vashon McCarthy
Jamaica Jamaica
48,37m Sanjae Lawrence
 Jamaica
48,26m Mathieu Badof
Guadeloupe Guadeloupe
41,51m
Spydkast Anderson Peters
Grenada Grenada
64,01m CR Travis Ferguson
Bahamas Bahamas
58,76m Mickel Joseph
Grenada Grenada
57,24m

: Oppvisningsøvelse (ingen medaljer).

Jenter under 17 (ungdom)[rediger | rediger kilde]

Event Gull Sølv Bronse
100 meter
(vind: +0,6 m/s)
Natalliah Whyte
Jamaica Jamaica
11,88 Nelda Huggins
De britiske Jomfruøyer De britiske Jomfruøyer
11,94 Shellece Clarke
Jamaica Jamaica
12,00
200 meter
(vind: +2,1 m/s)
Natalliah Whyte
Jamaica Jamaica
23,65 w Jenae Ambrose
Bahamas Bahamas
24,04 w Tirana Mitchell
Guyana Guyana
24,05 w
400 meter Tiffany James
Jamaica Jamaica
55,13 Tarika Moses
De britiske Jomfruøyer De britiske Jomfruøyer
55,83 Doneisha Anderson
Bahamas Bahamas
56,36
800 meter Faheemah Kyrah Scraders
Bermuda Bermuda
2:11,62 Cassey George
Guyana Guyana
2:12,64 Lakeisha Warner
De britiske Jomfruøyer De britiske Jomfruøyer
2:12,71
1500 meter Cassey George
Guyana Guyana
4:36,67 Faheemah Kyrah Scraders
Bermuda Bermuda
4:39,43 Britnie Dixon
Jamaica Jamaica
4:47,45
100 meter hekk
(vind: -3,3 m/s)
Rushelle Burton
Jamaica Jamaica
13,96 Janeek Brown
Jamaica Jamaica
14,30 Jemenise Parris
Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
14,64
300 meter hekk Jemenise Parris
Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
43,24 Patrice Moody
Jamaica Jamaica
43,73 Tristan Evelyn
Barbados Barbados
44,84
4x100 meter stafett Jamaica Jamaica
Janeek Brown
Natalliah Whyte
Safiyah Thompson
Rushelle Burton
45,62 Barbados Barbados
Jalisa Burrowes
Timeka Jordan
Tiana Bowen
Tristan Evelyn
46,56 Bahamas Bahamas
Blayre Catalyn
Jenae Ambrose
Brianne Bethel
Doneisha Anderson
46,58
4x400 meter stafett Jamaica Jamaica
Shannon Kalawan
Tiffany James
Patrice Moody
Asshanni Robb
3:44,13 De britiske Jomfruøyer De britiske Jomfruøyer
Lakeisha Warner
Tarika Moses
Nelda Huggins
Judine Lacey
3:48,76 Bahamas Bahamas
Shaquana Dorsette
Dreshanne Rolle
Doneisha Anderson
Brianne Bethel
3:49,38
Høydehopp Britny Kerr
Jamaica Jamaica
1,68m Sakari Famous
Bermuda Bermuda
1,65m Shiann Salmon
Jamaica Jamaica
1,60m
Lengdehopp Jalisa Burrowes
Barbados Barbados
5,77m
(vind: NWI)
Andira Ferguson
Bahamas Bahamas
5,75m
(vind: +1,7 m/s)
Kristal Liburd
Saint Kitts og Nevis Saint Kitts og Nevis
5,74m w
(vind: +2,5 m/s)
Tresteg Yanis David
Guadeloupe Guadeloupe
12,52m w
(vind: +3,6 m/s)
Britny Kerr
Jamaica Jamaica
12,43m w
(vind: +2,9 m/s)
Fidella Boorie
Surinam Surinam
11,98m w
(vind: +6,1 m/s)
Kulestøt Chelsea James
Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
14,48m CR Janell Fullerton
Jamaica Jamaica
13,75m Brashae Wood
Bahamas Bahamas
12,60m
Diskos Shanice Love
Jamaica Jamaica
40,16m Janell Fullerton
Jamaica Jamaica
39,91m Shaiann Charles
Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago
39,19m
Spydkast Shanee Angol
Dominica Dominica
43,89m CR Hayley Matthews
Barbados Barbados
40,30m Daneliz Thomas
Caymanøyene Caymanøyene
37,99m

Special Olympics - gutter[rediger | rediger kilde]

Event Gull Sølv Bronse
100 meter
vind: 0,8 m/s
D'Edwin Major 12,16 Deron Forbes 12,24 Shaquille Bonaby 12,32

: Oppvisningsøvelse (ingen medaljer).

Special Olympics - jenter[rediger | rediger kilde]

Event Gull Sølv Bronse
100 meter
vind: +1,1 m/s
Jade Smith 15,50 Raquel Major 16,09 Charlicia Bain 16,19

: Oppvisningsøvelse (ingen medaljer).

Medaljestatistikk[rediger | rediger kilde]

Medaljestatistikk publisert av CARIFTA Games 2013s organisasjonskomité:[2]

      Vertnasjon

 Nr.  Land    Gull       Sølv    Bronse Totalt
1 Jamaica Jamaica 29 25 15 69
2 Bahamas Bahamas 8 10 13 31
3 Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago 8 2 10 20
4 Barbados Barbados 4 14 2 20
5 Guadeloupe Guadeloupe 3 1 1 5
6 Surinam Surinam 2 2 2 6
7 Guyana Guyana 2 1 3 6
8 Bermuda Bermuda 1 2 1 4
9 Saint Lucia Saint Lucia 1 1 1 3
10 Dominica Dominica 1 0 3 4
11 Grenada Grenada 1 0 2 3
12 Caymanøyene Caymanøyene 1 0 1 2
13 Anguilla Anguilla 1 0 0 1
Martinique/Martinique Martinique 1 0 0 1
13 De britiske Jomfruøyer De britiske Jomfruøyer 0 4 4 8
15 Curaçao Curaçao 0 1 1 2
17 Saint Kitts og Nevis Saint Kitts og Nevis 0 0 2 2
18 Turks- og Caicosøyene Turks- og Caicosøyene 0 0 1 1
Antigua og Barbuda Antigua og Barbuda 0 0 1 1

Deltakere[rediger | rediger kilde]

Ifølge en uoffisiell telling (unntatt stafetter og special olympics) deltok 423 utøvere fra 25 land.

Referanser[rediger | rediger kilde]

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]

Generelt
Resultater