Tirreno–Adriatico 2010

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Gå til: navigasjon, søk
Olivier Bonnaire, Fabian Cancellara (vinneren fra 2008) og Martin Reimer på 6. etappe

Tirreno–Adriatico 2010 var den 45. utgaven av sykkelrittet Tirreno–Adriatico. Det ble arrangert fra 10. til 16. mars 2010. Stefano Garzelli vant sammenlagt på samme tid som fjorårsvinner Michele Scarponi, men med bedre plasseringer.

Deltakende lag[rediger | rediger kilde]

22 lag var invitert til å delta:

Etapper[rediger | rediger kilde]

Onsdag 10. mars - 1. etappe: Livorno - Rosignano Solvay 148 km[rediger | rediger kilde]

Resultater
Rytter Lag Tid
1 Tyskland Linus Gerdemann Team Milram 3.36:15
2 Spania Pablo Lastras Caisse d'Epargne + 0:00
3 Danmark Matti Breschel Team Saxo Bank + 0:00
4 Italia Luca Paolini Acqua & Sapone + 0:00
5 Hviterussland Jawheni Hutarovitsj Française des Jeux + 0:00
Sammenlagt
Rytter Lag Tid
1 Tyskland Linus Gerdemann Team Milram 3.36:05
2 Spania Pablo Lastras Caisse d'Epargne + 0:04
3 Danmark Matti Breschel Team Saxo Bank + 0:06
4 Tyskland Fabian Wegmann Team Milram + 0:08
5 Australia Cadel Evans BMC Racing Team + 0:09

Torsdag 11. mars - 2. etappe: Pernes-les-Fontaines > Aix-en-Provence, 153,5 km[rediger | rediger kilde]

Resultater
Rytter Lag Tid
1 Belgia Tom Boonen Quick Step 4.14:13
2 Tyskland Paul Martens Rabobank + 0:00
3 Italia Daniele Bennati Liquigas-Doimo + 0:00
4 Australia Robbie McEwen Katjusja + 0:00
5 Spania José Joaquín Rojas Caisse d'Epargne + 0:00
Sammenlagt
Rytter Lag Tid
1 Tyskland Linus Gerdemann Team Milram 7.50:18
2 Belgia Tom Boonen Quick Step + 0:00
3 Spania Pablo Lastras Caisse d'Epargne + 0:04
4 Tyskland Paul Martens Rabobank + 0:04
5 Spania Alan Pérez Euskaltel-Euskadi + 0:04

Fredag 12. mars - 3. etappe: San Miniato > Monsummano Terme, 159 km[rediger | rediger kilde]

Resultater
Rytter Lag Tid
1 Italia Daniele Bennati Liquigas-Doimo 4.14:13
2 Italia Alessandro Petacchi Lampre-Farnese Vini + 0:00
3 Østerrike Bernhard Eisel Team HTC-Columbia + 0:00
4 USA Tyler Farrar Garmin-Transitions + 0:00
5 Spania Juan Antonio Flecha Team Sky + 0:00
Sammenlagt
Rytter Lag Tid
1 Italia Daniele Bennati Liquigas-Doimo 11.44:23
2 Tyskland Linus Gerdemann Team Milram + 0:04
3 Belgia Tom Boonen Quick Step + 0:04
4 Spania Pablo Lastras Caisse d'Epargne + 0:08
5 Tyskland Paul Martens Rabobank + 0:08

Lørdag 13. mars - 4. etappe: San Gemini - Chieti, 243 km[rediger | rediger kilde]

Resultater
Rytter Lag Tid
1 Italia Michele Scarponi Androni Giocattoli 6.23:47
2 Frankrike Benoît Vaugrenard Française des Jeux + 0:14
3 Italia Leonardo Bertagnolli Androni Giocattoli + 0:14
4 Italia Stefano Garzelli Acqua & Sapone + 0:14
5 Colombia Rigoberto Urán Caisse d'Epargne + 0:14
Sammenlagt
Rytter Lag Tid
1 Italia Michele Scarponi Androni Giocattoli 18.08:14
2 Frankrike Benoît Vaugrenard Française des Jeux + 0:18
3 Italia Leonardo Bertagnolli Androni Giocattoli + 0:20
4 Italia Stefano Garzelli Acqua & Sapone + 0:24
5 Colombia Rigoberto Urán Caisse d'Epargne + 0:24

Søndag 14. mars - 5. etappe: Chieti - Colmurano, 216 km[rediger | rediger kilde]

Resultater
Rytter Lag Tid
1 Italia Enrico Gasparotto Astana 5.32:22
2 Italia Stefano Garzelli Acqua & Sapone + 0:00
3 Kasakhstan Maksim Iglinskij Astana + 0:00
4 Australia Cadel Evans BMC Racing Team + 0:00
5 Italia Vincenzo Nibali Liquigas-Doimo + 0:08
Sammenlagt
Rytter Lag Tid
1 Italia Michele Scarponi Androni Giocattoli 23.40:44
2 Italia Stefano Garzelli Acqua & Sapone + 0:10
3 Kasakhstan Maksim Iglinskij Astana + 0:15
4 Australia Cadel Evans BMC Racing Team + 0:18
5 Nederland Robert Gesink Rabobank + 0:27

Mandag 15. mars - 6. etappe: Montecosaro - Macerata ,134 km[rediger | rediger kilde]

Resultater
Rytter Lag Tid
1 Russland Mikhail Ignatjev Katjusja 3.18:09
2 Italia Stefano Garzelli Acqua & Sapone + 0:05
3 Australia Cadel Evans BMC Racing Team + 0:05
4 Nederland Robert Gesink Rabobank + 0:07
5 Frankrike Benoît Vaugrenard Française des Jeux + 0:07
Sammenlagt
Rytter Lag Tid
1 Italia Michele Scarponi Androni Giocattoli 26.59:00
2 Italia Stefano Garzelli Acqua & Sapone + 0:02
3 Australia Cadel Evans BMC Racing Team + 0:12
4 Kasakhstan Maksim Iglinskij Astana + 0:22
5 Nederland Robert Gesink Rabobank + 0:27

Tirsdag 16. mars - 7.etappe: Civitanova Marche - San Benedetto del Tronto, 164 km[rediger | rediger kilde]

Resultater
Rytter Lag Tid
1 Norge Edvald Boasson Hagen Team Sky 3.52:36
2 Italia Alessandro Petacchi Lampre-Farnese Vini + 0:00
3 Italia Sacha Modolo Colnago - CSF Inox + 0:00
4 Østerrike Bernhard Eisel Team HTC-Columbia + 0:00
5 Italia Mattia Gavazzi Colnago - CSF Inox + 0:00
Sammenlagt
Rytter Lag Tid
1 Italia Stefano Garzelli Acqua & Sapone 30.51:36
2 Italia Michele Scarponi Androni Giocattoli + 0:00
3 Australia Cadel Evans BMC Racing Team + 0:12
4 Kasakhstan Maksim Iglinskij Astana + 0:22
5 Nederland Robert Gesink Rabobank + 0:27

Sluttresultater[rediger | rediger kilde]

Sammenlagt[rediger | rediger kilde]

Blå trøye
Rytter Lag Tid
1 Italia Stefano Garzelli Acqua & Sapone 30.51:36
2 Italia Michele Scarponi Androni Giocattoli + 0:00
3 Australia Cadel Evans BMC Racing Team + 0:12
4 Kasakhstan Maksim Iglinskij Astana + 0:22
5 Nederland Robert Gesink Rabobank + 0:27
6 Australia Michael Rogers Team HTC-Columbia + 0:29
7 Italia Domenico Pozzovivo Colnago - CSF Inox + 0:33
8 Italia Vincenzo Nibali Liquigas-Doimo + 0:42
9 Italia Manuele Mori Lampre-Farnese Vini + 1:04
10 Italia Francesco Gavazzi Lampre-Farnese Vini + 1:07
50 Norge Edvald Boasson Hagen Team Sky + 20:27
93 Norge Gabriel Rasch Cervélo TestTeam + 54:55
106 Norge Thor Hushovd Cervélo TestTeam + 1.03:24
151 Norge Kurt Asle Arvesen Team Sky + 1.43:14

Poengtrøya[rediger | rediger kilde]

Grønn trøye
Rytter Lag Poeng
1 Italia Stefano Garzelli Acqua & Sapone 32
2 Italia Daniele Bennati Liquigas-Doimo 20
3 Australia Cadel Evans BMC Racing Team 20

Klatretrøya[rediger | rediger kilde]

Rytter Lag Poeng
1 Ukraina Dmitro Hrabovskyj ISD-Neri 20
2 Italia Diego Caccia ISD-Neri 14
3 Italia Filippo Pozzato Katjusja 11

Ungdomskonkurransen[rediger | rediger kilde]

Rytter Lag Tid
1 Nederland Robert Gesink Rabobank 30.52:03
2 Belgia Greg Van Avermaet Omega Pharma-Lotto + 1:07
3 Spania José Joaquín Rojas Caisse d'Epargne + 1:17