Sommeruniversiaden 2019

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Sommeruniversiaden 2019
Universiadi1.jpg
Generell informasjon
VertsbyNapoli
VertslandItalia Italia
Arena(er)Napoli
Dato3.–14. juli 2019
Nettsted Offisielt nettsted (it)Redigere på wikidata

Sommeruniversiaden 2019 ble arrangert i Napoli i Italia fra 3. til 14. juli 2019.[1]

Øvelser[rediger | rediger kilde]

Medaljetabell[rediger | rediger kilde]

      Vertsnasjon (Italia)

Nr.LandGullSølvBronseTotalt
1Flag of Japan.svg Japan33212882
2Flag of Russia.svg Russland22243682
3Flag of the People's Republic of China.svg Kina2213843
4Flag of the United States.svg USA21171553
5Flag of South Korea.svg Sør-Korea17171650
6Flag of Italy.svg Italia15131644
7Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei9131032
8Flag of Mexico.svg Mexico87621
9Flag of Iran.svg Iran73717
10Flag of South Africa.svg Sør-Afrika68418
11Flag of Ukraine.svg Ukraina67720
12Flag of Australia.svg Australia65617
13Flag of Brazil.svg Brasil53917
14Flag of Turkey.svg Tyrkia45514
15Flag of Poland.svg Polen42915
16Flag of France.svg Frankrike391123
17Flag of the United Kingdom.svg Storbritannia33410
18Flag of Azerbaijan.svg Aserbajdsjan2327
19Flag of Uzbekistan.svg Usbekistan2248
20Flag of the Czech Republic.svg Tsjekkia2237
21Flag of Finland.svg Finland2215
22Flag of Switzerland.svg Sveits2114
23Flag of Moldova.svg Moldova2024
24Flag of Germany.svg Tyskland19818
25Flag of Kazakhstan.svg Kasakhstan1517
26Flag of Belarus.svg Hviterussland1315
27Flag of Austria.svg Østerrike1203
28Flag of Canada.svg Canada1146
29Flag of India.svg India1124
Flag of Lithuania.svg Litauen1124
Flag of Slovakia.svg Slovakia1124
32Flag of Morocco.svg Marokko1113
33Flag of Thailand.svg Thailand1045
34Flag of Hungary.svg Ungarn1023
35Flag of Armenia.svg Armenia1012
Flag of Cyprus.svg Kypros1012
Flag of Estonia.svg Estland1012
Flag of New Zealand.svg New Zealand1012
Flag of North Korea.svg Nord-Korea1012
40Flag of Algeria.svg Algerie1001
Flag of Bulgaria.svg Bulgaria1001
Flag of the Philippines.svg Filippinene1001
Flag of Sweden.svg Sverige1001
44Flag of Portugal.svg Portugal0224
45Flag of Egypt.svg Egypt0202
46Flag of Romania.svg Romania0134
47Flag of Belgium.svg Belgia0123
Flag of the Netherlands.svg Nederland0123
49Flag of Georgia.svg Georgia0112
Flag of Mongolia.svg Mongolia0112
Flag of Norway.svg Norge0112
Flag of Uganda.svg Uganda0112
53Flag of Argentina.svg Argentina0101
Flag of Burkina Faso.svg Burkina Faso0101
Flag of Trinidad and Tobago.svg Trinidad og Tobago0101
56Flag of Hong Kong.svg Hongkong0022
57Flag of Chile.svg Chile0011
Flag of Croatia.svg Kroatia0011
Flag of Denmark.svg Danmark0011
Flag of Spain.svg Spania0011
Flag of Ethiopia.svg Etiopia0011
Flag of Indonesia.svg Indonesia0011
Flag of Ireland.svg Irland0011
Flag of Israel.svg Israel0011
Flag of Latvia.svg Latvia0011
Flag of Malaysia.svg Malaysia0011
Flag of Singapore.svg Singapore0011
Flag of Slovenia.svg Slovenia0011
Totalt 68 land223218269710

Referanser[rediger | rediger kilde]

  1. ^ «30th Summer Universiade». fisu.net. Besøkt 10 October 2018.  Sjekk datoverdier i |besøksdato= (hjelp)

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]