Sommeruniversiaden 2013

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Sommeruniversiaden 2013
Generell informasjon
ArrangørInternational University Sports Federation
VertsbyKazan
VertslandRussland Russland
Arena(er)Kazan
Dato2013
Nettsted Offisielt nettsted Redigere på wikidata

Sommeruniversiaden 2013 ble arrangert i Kazan i Russland i 2013.[1]

Medaljetabell[rediger | rediger kilde]

      Vertsnasjon (Russland)

Nr.LandGullSølvBronseTotalt
1Flag of Russia.svg Russland1557562292
2Flag of the People's Republic of China.svg Kina26292277
3Flag of Japan.svg Japan24283284
4Flag of South Korea.svg Sør-Korea17121241
5Flag of Belarus.svg Hviterussland13131440
6Flag of Ukraine.svg Ukraina12293677
7Flag of the United States.svg USA11141540
8Flag of South Africa.svg Sør-Afrika73414
9Flag of Italy.svg Italia6172245
10Flag of Australia.svg Australia64616
11Flag of Lithuania.svg Litauen61310
12Flag of Poland.svg Polen591630
13Flag of France.svg Frankrike591226
14Flag of Germany.svg Tyskland46919
15Flag of Azerbaijan.svg Aserbajdsjan45716
16Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei44715
17Flag of Hungary.svg Ungarn43815
18Flag of Brazil.svg Brasil43411
19Flag of Kazakhstan.svg Kasakhstan3111630
20Flag of Mongolia.svg Mongolia361625
21Flag of the Czech Republic.svg Tsjekkia36817
22Flag of Uzbekistan.svg Usbekistan271019
23Flag of Thailand.svg Thailand27615
24Flag of Canada.svg Canada25916
25Flag of Turkmenistan.svg Turkmenistan231015
26Flag of Kyrgyzstan.svg Kirgisistan22812
27Flag of North Korea.svg Nord-Korea2226
28Flag of Israel.svg Israel2114
29Flag of Turkey.svg Tyrkia2057
30Flag of Portugal.svg Portugal2024
31Flag of Armenia.svg Armenia15410
32Flag of Iran.svg Iran1539
33Flag of Mexico.svg Mexico14611
34Flag of Slovakia.svg Slovakia1326
35Flag of Cuba.svg Cuba1225
36Flag of the United Kingdom.svg Storbritannia1146
37Flag of Romania.svg Romania1045
38Flag of Austria.svg Østerrike1034
39Flag of Latvia.svg Latvia1023
40Flag of Belgium.svg Belgia1012
41Flag of Botswana.svg Botswana1001
Flag of the United States Virgin Islands.svg De amerikanske Jomfruøyer1001
Flag of the Philippines.svg Filippinene1001
44Flag of Moldova.svg Moldova021113
45Flag of Tajikistan.svg Tadsjikistan0235
46Flag of Serbia.svg Serbia0189
47Flag of Bulgaria.svg Bulgaria0134
Flag of Jamaica.svg Jamaica0134
49Flag of Georgia.svg Georgia0123
50Flag of Argentina.svg Argentina0112
Flag of Spain.svg Spania0112
52Flag of Albania.svg Albania0101
Flag of Finland.svg Finland0101
Flag of Indonesia.svg Indonesia0101
Flag of India.svg India0101
Flag of Ireland.svg Irland0101
Flag of Kenya.svg Kenya0101
Flag of Madagascar.svg Madagaskar0101
Flag of Senegal.svg Senegal0101
60Flag of Malaysia.svg Malaysia0033
61Flag of the Netherlands.svg Nederland0022
Flag of Switzerland.svg Sveits0022
63Flag of Chile.svg Chile0011
Flag of Côte d'Ivoire.svg Elfenbenskysten0011
Flag of Croatia.svg Kroatia0011
Flag of Estonia.svg Estland0011
Flag of Greece.svg Hellas0011
Flag of New Zealand.svg New Zealand0011
Flag of Slovenia.svg Slovenia0011
Flag of Venezuela.svg Venezuela0011
Totalt 70 land3533524621167

Referanser[rediger | rediger kilde]