Sommeruniversiaden 2011

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Sommeruniversiaden 2011
Generell informasjon
ArrangørInternational University Sports Federation
VertsbyShenzhen
VertslandKina Kina
Arena(er)Shenzhen
Dato2011
Utgavenummer26
Nettsted Offisielt nettsted Redigere på wikidata

Sommeruniversiaden 2011 ble arrangert i Shenzhen i Kina i 2011.[1]

Medaljetabell[rediger | rediger kilde]

      Vertsnasjon (Kina)

Nr.LandGullSølvBronseTotalt
1Flag of the People's Republic of China.svg Kina744032146
2Flag of Russia.svg Russland414442127
3Flag of South Korea.svg Sør-Korea28213079
4Flag of Japan.svg Japan23253886
5Flag of the United States.svg USA17221150
6Flag of Ukraine.svg Ukraina12181444
7Flag of Italy.svg Italia1251330
8Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei791632
9Flag of Thailand.svg Thailand72918
10Flag of Turkey.svg Tyrkia67821
11Flag of Jamaica.svg Jamaica6219
12Flag of Hungary.svg Ungarn61411
13Flag of Poland.svg Polen57820
14Flag of Lithuania.svg Litauen55313
15Flag of Australia.svg Australia53816
16Flag of New Zealand.svg New Zealand53412
17Flag of France.svg Frankrike4121733
18Flag of Romania.svg Romania34916
19Flag of Belarus.svg Hviterussland34613
20Flag of Indonesia.svg Indonesia3126
21Flag of Germany.svg Tyskland27615
22Flag of Spain.svg Spania25512
23Flag of Brazil.svg Brasil241319
24Flag of South Africa.svg Sør-Afrika2237
25Flag of North Korea.svg Nord-Korea2215
26Flag of Portugal.svg Portugal2204
Flag of Serbia.svg Serbia2204
28Flag of the Czech Republic.svg Tsjekkia2147
29Flag of the United Kingdom.svg Storbritannia2125
30Flag of India.svg India2013
31Flag of the Netherlands.svg Nederland2002
32Flag of Mexico.svg Mexico141217
33Flag of Iran.svg Iran1438
34Flag of Switzerland.svg Sveits1315
35Flag of Slovakia.svg Slovakia1203
36Flag of Morocco.svg Marokko1124
37Flag of Algeria.svg Algerie1113
Flag of Estonia.svg Estland1113
39Flag of Armenia.svg Armenia1012
Flag of Moldova.svg Moldova1012
41Flag of Croatia.svg Kroatia1001
42Flag of Canada.svg Canada0538
43Flag of Mongolia.svg Mongolia0404
44Flag of Kazakhstan.svg Kasakhstan0336
45Flag of Azerbaijan.svg Aserbajdsjan0202
46Flag of Vietnam.svg Vietnam0134
47Flag of Malaysia.svg Malaysia0123
48Flag of Austria.svg Østerrike0112
Flag of Belgium.svg Belgia0112
50Flag of Ecuador.svg Ecuador0101
Flag of Israel.svg Israel0101
Flag of the Philippines.svg Filippinene0101
Flag of Singapore.svg Singapore0101
Flag of Slovenia.svg Slovenia0101
Flag of Uzbekistan.svg Usbekistan0101
56Flag of Hong Kong.svg Hongkong0033
57Flag of Cyprus.svg Kypros0022
Flag of Egypt.svg Egypt0022
59Flag of Cuba.svg Cuba0011
Flag of Georgia.svg Georgia0011
Flag of Greece.svg Hellas0011
Flag of Kenya.svg Kenya0011
Flag of North Macedonia.svg Nord-Makedonia0011
Flag of Mozambique.svg Mosambik0011
Flag of Sweden.svg Sverige0011
Totalt 65 land304301359964

Referanser[rediger | rediger kilde]