Middelhavslekene 2018

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Middelhavslekene 2018
Triatló Jocs del Mediterrani 01.jpg
Generell informasjon
VertsbyTarragona
VertslandSpania Spania
Dato22. juni - 1. juli 2018
Utgavenummer18
Nettsted Offisielt nettsted Redigere på wikidata

Middelhavslekene 2018 ble arrangert i Tarragona i Spania fra 22. juni til 1. juli 2018.[1]

Medaljetabell[rediger | rediger kilde]

Nr.LandGullSølvBronseTotalt
1Italia Italia (ITA)565545156
2Spania Spania (ESP)384044122
3Tyrkia Tyrkia (TUR)31253995
4Frankrike Frankrike (FRA)28314099
5Egypt Egypt (EGY)18111645
6Hellas Hellas (GRE)12142147
7Serbia Serbia (SRB)1211932
8Marokko Marokko (MAR)107724
9Kroatia Kroatia (CRO)95317
10Tunisia Tunisia (TUN)6131332
11Slovenia Slovenia (SLO)492336
12Kypros Kypros (CYP)4228
13Portugal Portugal (POR)381324
14Kosovo Kosovo (KOS)3104
15Algerie Algerie (ALG)24713
16Syria Syria (SYR)2237
17Nord-Makedonia Nord-Makedonia (MKD)2136
18San Marino San Marino (SMR)2002
19Bosnia-Hercegovina Bosnia-Hercegovina (BIH)1135
20Albania Albania (ALB)1102
21Montenegro Montenegro (MNE)0224
22Monaco Monaco (MON)0202
23Libanon Libanon (LIB)0101
24Malta Malta (MLT)0011
25Andorra Andorra (AND)0000
Libya Libya (LBA)0000
Totalt 26 land244246294784

Referanser[rediger | rediger kilde]

  1. ^ «Web oficial de la candidatura de Tarragona als XVIII Jocs Mediterranis». Tarragona 2017. Arkivert fra originalen 22. juni 2013. Besøkt 21. juni 2013. 

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]