EM i friidrett 1994 – Stavsprang herrer

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Friidrett
Løpsøvelser
100 m herrer damer
200 m herrer damer
400 m herrer damer
800 m herrer damer
1500 m herrer damer
3000 m damer
5000 m herrer
10 000 m herrer damer
100 m hekk damer
110 m hekk herrer
400 m hekk herrer damer
3000 m
hinder
herrer
4×100 m stafett herrer damer
4×400 m stafett herrer damer
Landeveisøvelser
Maraton herrer damer
10 km kappgang damer
20 km kappgang herrer
50 km kappgang herrer
Tekniske øvelser
Lengdehopp herrer damer
Tresteg herrer damer
Høydehopp herrer damer
Stavsprang herrer
Kulestøt herrer damer
Diskoskast herrer damer
Spydkast herrer damer
Sleggekast herrer
Sammensatte øvelser
Sjukamp damer
Tikamp herrer

De offisielle resultatene ved øvelsen Stavsprang herrer ved EM i friidrett 1994 i Helsingfors, Finland med 27 deltagere. Finalen ble avholdt 11. august.

Trond Barthel som representerte Norge, var nær ved å kvalifisere seg til finalen.

Medaljevinnere[rediger | rediger kilde]

Gull. Sølv. Bronse.
Russland Rodion Gataullin, Russland Russland Igor Trandenkov, Russland Frankrike Jean Galfione, Frankrike

Rekorder[rediger | rediger kilde]

Rekorder før mesterskapet[rediger | rediger kilde]

Rekorder før mesterskapet
Mesterskapsrekord Frankrike Philippe Collet 5,85 Stuttgart, Vest-Tyskland 29. august 1986
Sovjetunionen Sergej Bubka
Frankrike Rodion Gataulin Split, Jugoslavia 30. august 1990

Rekorder satt under mesterskapet[rediger | rediger kilde]

Rekorderforbedringer
Mesterskapsrekord Russland Rodion Gataulin 5,85 Tangering Helsingfors, Finland 11. august 1994
Frankrike Jean Galfione
Russland Rodion Gataulin 5,90 Ny rekord
Russland Rodion Gataulin 6,00 Ny rekord

Resultater[rediger | rediger kilde]

Kvalifisering[rediger | rediger kilde]

Gruppe A[rediger | rediger kilde]

Plassering Navn Nasjonalitet Resultat Kommentarer
1. Petri Peltoniemi Finland Finland 5,60 m Kvalifisert til finalen
Denis Petushinskij Russland Russland
Danny Krasnov Israel Israel
Gerald Baudouin Frankrike Frankrike
5. Rodion Gataullin Russland Russland
6. Gianni Iapichino Italia Italia
7. Valeri Bukrejev Estland Estland
8. Peter Widén Sverige Sverige 5,50 m
9. Trond Barthel Norge Norge 5,50 m
10. Daniel Martí Spania Spania 5,40 m
Heikki Vaaraniemi Finland Finland
12. Tim Lobinger Tyskland Tyskland
Martin Amann Tyskland Tyskland Ikke gyldig resultat

Gruppe B[rediger | rediger kilde]

Plassering Navn Nasjonalitet Resultat Kommentarer
1. Igor Trandenkov Russland Russland 5,60 m Kvalifisert til finalen
2. István Bagyula Ungarn Ungarn 5,60 m
Jean Galfione Frankrike Frankrike
4. Philippe Collet Frankrike Frankrike 5,60 m
5. Andrei Tivontchik Tyskland Tyskland 5,50 m
6. Jani Lehtinen Finland Finland 5,50 m
7. Gennadiy Sidorov Hviterussland Hviterussland Hviterussland 5,40 m
Nuno Fernandes Portugal Portugal
Martin Voss Danmark Danmark
10. Javier García Spania Spania
11. Patrik Stenlund Sverige Sverige 5,30 m
12. Mike Edwards Storbritannia Storbritannia 5,20 m
Aleksandr Matusevitsj Latvia Latvia
Fotis Stephani Kypros Kypros Fikk ikke noe gyldig resultat

Finalen[rediger | rediger kilde]

Plassering Navn Nasjonalitet Resultat
Gull 1. Rodion Gataullin Russland Russland 6,00 m
Sølv 2. Igor Trandenkov Russland Russland 5,90 m
Bronse 3. Jean Galfione Frankrike Frankrike 5,85 m
4. Philippe Collet Frankrike Frankrike 5,80 m
5. Denis Petushinskij Russland Russland 5,80 m
6. Andrei Tivontchik Tyskland Tyskland 5,70 m
7. Danny Krasnov Israel Israel 5,70 m
8. Valeri Bukrejev Estland Estland 5,70 m
9. Gianni Iapichino Italia Italia 5,70 m
10. István Bagyula Ungarn Ungarn 5,60 m
11. Gerald Baudouin Frankrike Frankrike 5,60 m
12. Petri Peltoniemi Finland Finland 5,60 m
13. Peter Widén Sverige Sverige 5,40 m

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]