NM i svømming langbane 2014

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

NM i svømming langbane 2014 ble arrangert i Drammensbadet i Drammen 17.-20. juli 2014. Arrangør var Drammen SK.

Menn[rediger | rediger kilde]

50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Niksja Stojkovski Lambertseter SK 22,78
Sølvmedalje Christian Tronvoll Trondhjems SLK 23,24
Bronsemedalje Armin Porobic Lambertseter SK 23,57
4. Bernt M. Seyffarth Mandal SK 23,69
5. Runar Borgen Tromsø SK 23,70
6. Håkon Wulf Haugen Bergens SC 23,8
7. Robin Dale Oen Bergensvømmerne 23,93
8. Torbjørn Udjus Lambertseter SK 24,18

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Niksja Stojkovski Lambertseter SK 50,65
Sølvmedalje Marius Solaat Rødland Vestkantsvømmerne 50,86
Bronsemedalje Markus Lie BS/Åstveit 51,65
4. Runar Borgen Tromsø SK 52,11
5. Christian Tronvoll Trondhjems SLK 52,33
6. Marco Aldabe Bomstad Bergens SC 53,08
7. Håkon Wulf Haugen Bergens SC 53,16
8. Sigurd Holten Bøen Aalesund SLK 53,20

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Henrik Christiansen Lørenskog/Rælingen 1.51,79
Sølvmedalje Markus Lie BS/Åstveit 1.52,83
Bronsemedalje Sondre Kallhovd Lambertseter SK 1.54,64
4. Morten Bordevich Madla SK 1.54,82
5. Erik Årsland Gidskehaug Madla SK 1.55,47
6. Henrik Flood Kvien SK Speed 1.55,93
7. Runar Borgen Tromsø SK 1.56,64
8. Per Morten Halvorsen IL Varg 1.59,28

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Henrik Christiansen Lørenskog/Rælingen 3.52,60
Sølvmedalje Erik Årsland Gidskehaug Madla SK 3.59,30
Bronsemedalje Ole Martin Bjørlykke Aalesund SLK 4.02,48
4. Morten Bordevich Madla SK 4.03,38
5. Eivind Bjelland Haugesund SK 4.07,72
6. Nils Lervik Asker SK 4.08,20
7. Jonas Ødegård Aanby BS/Delfana 4.08,81
8. Per Morten Halvorsen IL Varg 4.16,49

800 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Henrik Christiansen Lørenskog/Rælingen 8.04,73
Sølvmedalje Ole Martin Bjørlykke Aalesund SLK 8.18,35
Bronsemedalje Erik Årsland Gidskehaug Madla SK 8.19,92
4. Christian Olaussen Sortland SLK 8.35,17
5. Tim Samuelsen Madla SK 8.36,11
6. Truls Wigdel Madla SK 8.36,47
7. Jonas Ødegård Aanby BS/Delfana 8.41,64
8. Christoffer Solberg Jørgensen Trondhjems SLK 8.42,33

1500 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Henrik Christiansen Lørenskog/Rælingen 15.25,85
Sølvmedalje Ole Martin Bjørlykke Aalesund SLK 15.50,99
Bronsemedalje Erik Årsland Gidskehaug Madla SK 15.58,27
4. Truls Wigdel Madla SK 16.14,59
5. Christian Olaussen Sortland SLK 16.26,82
6. Christoffer Solberg Jørgensen Trondhjems SLK 16.43,15
7. Tim Arnesen Bergens SC 16.43,17
8. Halvor Arne Borgstrøm Randaberg IL 16.48,73

50 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Lavrans Solli Bærumsvømmerne 25,43
Sølvmedalje Armin Porobic Lambertseter SK 26,47
Bronsemedalje Henrik Søfteland BS/Delfana 27,91
4. Eirik Frestad Kristiansand SA 28,13
5. Thomas Brustveit Stavanger SC 28,14
6. Christian Tang Christiansen Aalesund SLK 28,27
7. Bragi Snær Hallsson Hammerfest SLK 28,45
8. Norbert Prokopiak Stavanger SC 28,61

100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Lavrans Solli Bærumsvømmerne 54,77
Sølvmedalje Markus Lie BS/Åstveit 57,58
Bronsemedalje Armin Porobic Lambertseter SK 57,64
4. Henrik Søfteland BS/Delfana 59,06
5. Per Morten Halvorsen IL Varg 1.00,83
6. Christian Tang Christiansen Aalesund SLK 1.00,98
7. Eirik Frestad Kristiansand SA 1.02,28
8. Bragi Snær Hallsson Hammerfest SLK 1.02,28

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Lavrans Solli Bærumsvømmerne 2.01,77
Sølvmedalje Armin Porobic Lambertseter SK 2.03,51
Bronsemedalje Henrik Søfteland BS/Delfana 2.06,77
4. Bragi Snær Hallsson Hammerfest SLK 2.08,26
5. Marco Aldabe Bomstad Bergens SC 2.08,92
6. Henrik Christiansen Lørenskog/Rælingen 2.12,12
7. Henrik Wathne Bærumsvømmerne 2.12,18
8. Sander Rødje Haugesund SK 2.12,69

50 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Sverre Næss BS/Åstveit 29,12
Sølvmedalje Aleksander Sire Drammen SK 29,19
Bronsemedalje Christoffer Tofte Haarsaker Trondhjems SLK 29,32
4. Bernt M. Seyffarth Mandal SK 29,69
5. Mads Henry Steinland Bærumsvømmerne 29,86
6. Trond Vasslag Stavanger SC 30,03
7. Jørgen Scheie Bråthen Lørenskog/Rælingen 30,18
8. Johannes Aagaard-Nilsen Wiik Larvik SK 30,23

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Sverre Næss BS/Åstveit 1.03,08
Sølvmedalje Mads Henry Steinland Bærumsvømmerne 1.04,36
Bronsemedalje Aleksander Sire Drammen SK 1.04,76
4. Christoffer Tofte Haarsaker Trondhjems SLK 1.05,26
5. Johannes Aagaard-Nilsen Wiik Larvik SK 1.06,42
6. Marcus Heggtveit Løvø Asker SK 1.06,45
7. Thomas A Fardal Egersund SK 1.06,89
Simen Dale BS/Delfana DISK

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Mads Henry Steinland Bærumsvømmerne 2.19,96
Sølvmedalje Marcus Heggtveit Løvø Asker SK 2.22,19
Bronsemedalje Simen Dale BS/Delfana 2.23,22
4. Tomoe Zenimoto Hvas Bærumsvømmerne 2.26,43
5. Håkon Brennhagen Lørenskog/Rælingen 2.26,92
6. Gustav Mathingsdal Pedersen Farsund SK 2.28,55
7. Even Stubhaug Førde IL 2.30,47
Christoffer Tofte Haarsaker Trondhjems SLK DISK

50 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Armin Porobic Lambertseter SK 24,58
Sølvmedalje Niksja Stojkovski Lambertseter SK 24,60
Bronsemedalje Runar Borgen Tromsø SK 25,16
4. Sander Sivertsen Bergens SC 25,61
5. Eirik Nielsen Vestkantsvømmerne 25,67
6. Jakob Bernstein Bærumsvømmerne 25,81
7. Erlend Ulveseter BS/Åstveit 25,90
8. Christian Tronvoll Trondhjems SLK 25,92

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Niksja Stojkovski Lambertseter SK 54,90
Sølvmedalje Sindri T. Jakobsson BS/Delfana 55,16
Bronsemedalje Marius Solaat Rødland Vestkantsvømmerne 55,62
4. Sander Sivertsen Bergens SC 56,12
5. Eirik Nielsen Vestkantsvømmerne 56,80
6. Jakob Bernstein Bærumsvømmerne 56,98
7. Runar Borgen Tromsø SK 57,42
8. Erlend Ulveseter BS/Åstveit 57,52

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Henrik Christiansen Lørenskog/Rælingen 2.06,26
Sølvmedalje Morten Bordevich Madla SK 2.09,61
Bronsemedalje Øystein Fjeldberg Randaberg IL 2.09,84
4. Bragi Snær Hallsson Hammerfest SLK 2.12,02
5. Jakob Bernstein Bærumsvømmerne 2.13,32
6. Simen Halse Larsen Kristiansand SA 2.13,92
7. Per Morten Halvorsen IL Varg 2.16,07
8. Sondre Saltnes Urdal BS/Delfana 2.18,45

200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Markus Lie BS/Åstveit 2.05,67
Sølvmedalje Henrik Christiansen Lørenskog/Rælingen 2.06,88
Bronsemedalje Marco Aldabe Bomstad Bergens SC 2.08,57
4. Øystein Fjeldberg Randaberg IL 2.09,93
5. Morten Bordevich Madla SK 2.12,07
6. Henrik Wathne Bærumsvømmerne 2.12,53
7. Halvor Arne Borgstrøm Randaberg IL 2.13,90
8. Ole-Mikal Fløgstad Ullensakersv 2.14,33

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Henrik Christiansen Lørenskog/Rælingen 4.23,18
Sølvmedalje Morten Bordevich Madla SK 4.35,98
Bronsemedalje Ole Martin Bjørlykke Aalesund SLK 4.39,16
4. Øystein Fjeldberg Randaberg IL 4.40,34
5. Erik Årsland Gidskehaug Madla SK 4.42,34
6. Per Morten Halvorsen IL Varg 4.43,10
7. Henrik Wathne Bærumsvømmerne 4.43,29
8. Alec Karlsen Madla SK 4.49,14

4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje Lambertseter SK 3.27,98
Sølvmedalje Bergensvømmerne 3.28,51
Bronsemedalje Bergens SC 3.31,34
4. Bærumsvømmerne 3.34,18
5. Vestkantsvømmerne 3.35,15
6. Aalesund SLK 3.37,24
7. Lørenskog/Rælingen 3.37,25
8. Madla SK 3.38,36

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje Bergensvømmerne 1 7.43,44
Sølvmedalje Lambertseter SK 7.44,48
Bronsemedalje Madla SK 7.45,53
4. Asker SK 8.00,51
5. Bergensvømmerne 2 8.06,86
6. Randaberg IL 8.10,77
7. Stavanger SC 8.14,47
8. SK Speed 8.14,74

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje Bergensvømmerne 1 3.45,37
Sølvmedalje Bærumsvømmerne 1 3.49,15
Bronsemedalje Lambertseter SK 3.53,96
4. Bergens SC 1 3.57,32
5. Bergensvømmerne 2 4.03,21
6. Asker SK 4.08,50
7. Bærumsvømmerne 2 4.08,62
8. Bergens SC 2 4.12,69

Kvinner[rediger | rediger kilde]

50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Cecilie W. Johannessen Bergens SC 25,49
Sølvmedalje Susann Bjørnsen Setermoen SK 25,80
Bronsemedalje Monica W. Johannessen Bergens SC 26,09
4. Maria Thompson Clausen Bærumsvømmerne 26,58
5. Marte Løvberg Lambertseter SK 26,84
6. Stine Lise Stenseth Øvre Eiker SK 26,95
7. Amalie Kristiansen Bergens SC 26,99
8. Elise Næss Olsen Asker SK 27,16

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Cecilie W. Johannessen Bergens SC 55,62
Sølvmedalje Susann Bjørnsen Setermoen SK 56,62
Bronsemedalje Maria Thompson Clausen Bærumsvømmerne 57,75
4. Annika Winsnes Bærumsvømmerne 57,84
5. Marte Løvberg Lambertseter SK 57,96
6. Victoria Rung Bergensvømmerne 58,24
7. Stine Lise Stenseth Øvre Eiker SK 58,42
8. Amalie Kristiansen Bergens SC 59,46

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Cecilie W. Johannessen Bergens SC 2.00,85
Sølvmedalje Susann Bjørnsen Setermoen SK 2.04,43
Bronsemedalje Victoria Rung Bergensvømmerne 2.05,08
4. Stine Lise Stenseth Øvre Eiker SK 2.06,02
5. Marte Løvberg Lambertseter SK 2.06,12
6. Veronica Orheim Bjørlykke Aalesund SLK 2.06,28
7. Klara Farkas Bærumsvømmerne 2.06,77
8. Maria Thompson Clausen Bærumsvømmerne 2.07,53

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Cecilie W. Johannessen Bergens SC 4.23,26
Sølvmedalje Stine Lise Stenseth Øvre Eiker SK 4.26,39
Bronsemedalje Marte Løvberg Lambertseter SK 4.27,31
4. Victoria Rung Bergensvømmerne 4.29,72
5. Majken Smith Bærumsvømmerne 4.30,26
6. Nina-Therese Storstein Karmøy SK 4.31,51
7. Malene M. Pedersen Lambertseter SK 4.33,11
8. Oda Gjerde Bryne SK 4.37,63

800 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Cecilie W. Johannessen Bergens SC 9.07,53
Sølvmedalje Majken Smith Bærumsvømmerne 9.11,43
Bronsemedalje Oda Gjerde Bryne SK 9.18,68
4. Nina-Therese Storstein Karmøy SK 9.18,70
5. Silje Mari Bjørlykke Aalesund SLK 9.23,14
6. Karianne Reinertsen BS/Delfana 9.24,32
7. Eva Marie W. Østerhus Stavanger SC 9.25,75
8. Mariell Rivedal Bergens SC 9.33,01

1500 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Stine Lise Stenseth Øvre Eiker SK 17.44,43
Sølvmedalje Karianne Reinertsen BS/Delfana 17.48,92
Bronsemedalje Silje Mari Bjørlykke Aalesund SLK 17.53,06
4. Eline Mathilde Swensen Ski SK 17.59,64
5. Celia Lie Storstad Lambertseter SK 18.12,47
6. Mariell Rivedal Bergens SC 18.18,98
7. Helene Andersen Karasjok SK 18.32,36
8. Sunniva Volden Sandnes SLK 18.51,57

50 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Christine M. Pedersen Lambertseter SK 30,43
Sølvmedalje Grethe Tenden Bærumsvømmerne 30,87
Bronsemedalje Inger-Ane Sætra Schefte Kolbotn IL 30,99
4. Ingrid Svan Kjær Larvik SK 31,19
5. Veronica Orheim Bjørlykke Aalesund SLK 31,25
6. Ina Kvenshagen Gimse Tromsø SK 31,36
7. Helle-Kathrin Gusjås Fauske SK 31,43
Elise Næss Olsen Asker SK DISK

100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Christine M. Pedersen Lambertseter SK 1.04,28
Sølvmedalje Veronica Orheim Bjørlykke Aalesund SLK 1.04,83
Bronsemedalje Inger-Ane Sætra Schefte Kolbotn IL 1.05,22
4. Grethe Tenden Bærumsvømmerne 1.05,97
5. Maria Voldsund BS/Delfana 1.06,67
6. Ina Kvenshagen Gimse Tromsø SK 1.07,18
7. Elise Raaen Bø Bærumsvømmerne 1.08,44
8. Sofie Reisænen Vågsbygd SLK 1.10,68

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Christine M. Pedersen Lambertseter SK 2.17,25
Sølvmedalje Veronica Orheim Bjørlykke Aalesund SLK 2.18,84
Bronsemedalje Inger-Ane Sætra Schefte Kolbotn IL 2.22,38
4. Astrid Julie Halvorsen Skjetten Svømming 2.22,53
5. Maria Voldsund BS/Delfana 2.23,07
6. Line Løvberg Lambertseter SK 2.25,91
7. Elise Raaen Bø Bærumsvømmerne 2.26,14
8. Malene Fjeldstad Tromsø SK 2.27,98

50 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Ariel Braathen Bergens SC 33,10
Sølvmedalje Ingalill Urrang Naustvik Karmøy SK 33,18
Bronsemedalje Elida Hole Vestkantsvømmerne 33,23
4. Stina Kajsa Colleou Lambertseter SK 33,27
5. Siri Eva Kristiansen Bærumsvømmerne 33,36
6. Silje Mikkelborg Skjetten Svømming 33,58
7. Stina Heimnes BS/Åstveit 33,97
8. Sofie Reisænen Vågsbygd SLK 33,99

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Sofie Reisænen Vågsbygd SLK 1.11,51
Sølvmedalje Stina Kajsa Colleou Lambertseter SK 1.11,99
Bronsemedalje Ariel Braathen Bergens SC 1.12,53
4. Silje Mikkelborg Skjetten Svømming 1.12,57
5. Siri Eva Kristiansen Bærumsvømmerne 1.12,59
6. Stina Heimnes BS/Åstveit 1.12,71
7. Ingalill Urrang Naustvik Karmøy SK 1.13,80
8. Elida Hole Vestkantsvømmerne 1.14,19

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Stina Kajsa Colleou Lambertseter SK 2.31,43
Sølvmedalje Silje Mikkelborg Skjetten Svømming 2.34,95
Bronsemedalje Celine Hilton Lambertseter SK 2.35,78
4. Ariel Braathen Bergens SC 2.35,93
5. Siri Eva Kristiansen Bærumsvømmerne 2.37,39
6. Stina Heimnes BS/Åstveit 2.37,55
7. Sofie Reisænen Vågsbygd SLK 2.40,68
8. Mari Louise Nerdrum Asker SK 2.44,13

50 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Monica W. Johannessen Bergens SC 26,85
Sølvmedalje Inger-Ane Sætra Schefte Kolbotn IL 27,46
Bronsemedalje Ingrid Svan Kjær Larvik SK 28,36
4. Klara Farkas Bærumsvømmerne 28,47
4. Patricia Baay Kristoffersen Larvik SK 28,47
6. Rikke Nagell-Kleven Asker SK 28,60
7. Mette Mellbye Larsen Asker SK 28,82
8. Amalie Kristiansen Bergens SC 28,92

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Monica W. Johannessen Bergens SC 1.01,70
Sølvmedalje Klara Farkas Bærumsvømmerne 1.01,87
Bronsemedalje Ingrid Svan Kjær Larvik SK 1.03,44
4. Elise Næss Olsen Asker SK 1.03,57
5. Emilie Olsen Bakke Asker SK 1.03,74
6. Inger-Ane Sætra Schefte Kolbotn IL 1.03,76
7. Emilie Nyenget Løvberg Bærumsvømmerne 1.03,79
8. Emilie Lie Mathisen Vestkantsvømmerne 1.04,16

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Klara Farkas Bærumsvømmerne 2.18,71
Sølvmedalje Line Løvberg Lambertseter SK 2.18,75
Bronsemedalje Andrea Hestdal BS/Åstveit 2.22,05
4. Eva Marie W. Østerhus Stavanger SC 2.25,25
5. Emilie Olsen Bakke Asker SK 2.25,69
6. Hege Stærli Kolbotn IL 2.25,98
7. Elin Haugland BS/Delfana 2.26,21
8. Amalie Thorstensen Vågsbygd SLK 2.26,75

200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Susann Bjørnsen Setermoen SK 2.19,93
Sølvmedalje Sofie Reisænen Vågsbygd SLK 2.21,88
Bronsemedalje Amalie Thorstensen Vågsbygd SLK 2.23,86
4. Hanna Louise Berge Lambertseter SK 2.25,17
5. Elin Haugland BS/Delfana 2.25,98
5. Andrea Hestdal BS/Åstveit 2.25,98
7. Eva Marie W. Østerhus Stavanger SC 2.27,26
8. Thea Kristine Nord Kolbotn IL 2.28,86

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Sofie Reisænen Vågsbygd SLK 5.00,27
Sølvmedalje Elin Haugland BS/Delfana 5.05,61
Bronsemedalje Amalie Thorstensen Vågsbygd SLK 5.06,25
4. Maria Voldsund BS/Delfana 5.09,90
5. Eva Marie W. Østerhus Stavanger SC 5.10,68
6. Oda Gjerde Bryne SK 5.12,34
7. Astrid Julie Halvorsen Skjetten Svømming 5.16,37
8. Ina Andersen Steinsland Vågsbygd SLK 5.19,91

4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje Bergens SC 3.50,49
Sølvmedalje Bærumsvømmerne 1 3.52,69
Bronsemedalje Lambertseter SK 1 3.56,32
4. Asker SK 4.00,05
5. Bærumsvømmerne 2 4.00,18
6. Bergensvømmerne 4.00,62
7. Lambertseter SK 2 4.03,66
8. Vestkantsvømmerne 4.04,32

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje Bergens SC 8.24,56
Sølvmedalje Bærumsvømmerne 8.26,61
Bronsemedalje Lambertseter SK 1 8.32,61
4. Bergensvømmerne 1 8.41,80
5. Asker SK 8.50,11
6. Lambertseter SK 2 8.55,38
7. Bergensvømmerne 2 9.02,10
8. Bryne SK 9.05,83

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje Lambertseter SK 4.14,83
Sølvmedalje Bergens SC 4.15,50
Bronsemedalje Bærumsvømmerne 1 4.17,52
4. Bergensvømmerne 4.21,07
5. Lambertseter SK 4.27,06
6. Vågsbygd SLK 4.28,23
7. Bærumsvømmerne 2 4.30,57
8. Vestkantsvømmerne 4.31,43

Kilder[rediger | rediger kilde]