NM i svømming langbane 2016

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

NM i svømming langbane 2016 ble arrangert i Aquarama i Kristiansand 14.-17. juli 2016. Arrangører var Kristiansand SA og Lillesand IL.

Menn[rediger | rediger kilde]

50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Martin Hammer Kongstensvømmerne 22,78
Sølvmedalje Christian Tronvoll Bergensvømmerne 23,11
Bronsemedalje Håkon Wulf Haugen Bergens SC 23,12
4. Runar Borgen Bodø SK 23,26
5. Torbjørn Udjus Lambertseter SK 23,44
6. Bernt M. Seyffarth SK Team Sør/MSK 23,93
7. Zoltan Horvath Hamar IL 24,00
8. Marius Nygaard Oslo IL 24,05

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Runar Borgen Bodø SK 50,54
Sølvmedalje Markus Lie BS/Åstveit 50,63
Bronsemedalje Martin Hammer Kongstensvømmerne 51,16
4. Marius Solaat Rødland Bergens SC 51,33
5. Bendik Søfteland Bergens SC 52,00
6. Christian Tronvoll Bergensvømmerne 52,06
7. Ole-Mikal Fløgstad Skjetten Svømming 52,16
8. Sigurd Holten Bøen Aalesund SLK 53,14

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Henrik Christiansen Skjetten Svømming 1.50,10
Sølvmedalje Markus Lie BS/Åstveit 1.50,11
Bronsemedalje Truls Wigdel Madla SK 1.52,94
4. Bendik Søfteland Bergens SC 1.53,20
5. Eivind Bjelland Madla SK 1.53,98
6. Ole-Mikal Fløgstad Skjetten Svømming 1.54,80
7. William Mikal Ruud Aalesund SLK 1.57,86
8. Christian Olaussen Sortland SLK 1.59,39

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Henrik Christiansen Skjetten Svømming 3.49,86
Sølvmedalje Erik Årsland Gidskehaug Madla SK 3.57,46
Bronsemedalje Truls Wigdel Madla SK 3.58,90
4. Eivind Bjelland Madla SK 3.59,52
5. William Mikal Ruud Aalesund SLK 4.06,58
6. Sindre Pleym Olsen BS/Delfana 4.09,34
7. Oscar Wiik Aalesund SLK 4.10,15
8. Viktor Aanesen Skjetten Svømming 4.15,07

800 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Henrik Christiansen Skjetten Svømming 7.55,34
Sølvmedalje Truls Wigdel Madla SK 8.20,16
Bronsemedalje Eivind Bjelland Madla SK 8.22,44
4. Halvor Arne Borgstrøm Randaberg IL 8.25,22
5. Christian Olaussen Sortland SLK 8.34,48
6. Sigurd Anfinset Bergens SC 8.42,32
7. Patrick Toth Lambertseter SK 8.43,74
8. Erik Årsland Gidskehaug Madla SK 8.46,86

1500 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Henrik Christiansen Skjetten Svømming 15.02,76
Sølvmedalje Erik Årsland Gidskehaug Madla SK 15.40,41
Bronsemedalje Truls Wigdel Madla SK 15.47,48
4. Sigurd Anfinset Bergens SC 16.17,55
5. Patrick Toth Lambertseter SK 16.22,43
6. Christian Olaussen Sortland SLK 16.37,59
7. Simen Vik Sandnes SLK 16.47,35
8. Viktor Aanesen Skjetten Svømming 16.49,89

50 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Markus Lie BS/Åstveit 25,77
Sølvmedalje Tomoe Zenimoto Hvas Bærumsvømmerne 26,69
Bronsemedalje Martin Ross Hemminghyth Oslo IL 27,32
4. Marius Solaat Rødland Bergens SC 27,32
5. Sondre Saltnes Urdal BS/Delfana 28,14
6. Zoltan Horvath Hamar IL 28,20
7. Kristian Nygård Solvik Bryne SK 28,22
8. Johan Markus Mowinckel Bergens SC 28,38

100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Markus Lie BS/Åstveit 55,81
Sølvmedalje Martin Ross Hemminghyth Oslo IL 1.00,19
Bronsemedalje Bendik Søfteland Bergens SC 1.00,21
4. Dennis Aateigen SK Team Sør/KSA 1.00,37
5. Sondre Saltnes Urdal BS/Delfana 1.00,41
6. Eirik Midtun Bergkameratene 1.00,43
7. André Gregussen Oslo IL 1.01,32
8. Magnus Ouren Lambertseter SK 1.01,41

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Tomoe Zenimoto Hvas Bærumsvømmerne 2.06,54
Sølvmedalje Sindri T. Jakobsson Lambertseter SK 2.07,81
Bronsemedalje Sondre Saltnes Urdal BS/Delfana 2.08,76
4. Dennis Aateigen SK Team Sør/KSA 2.09,03
5. Sander Rødje Bergens SC 2.12,32
6. Johan Markus Mowinckel Bergens SC 2.12,81
7. André Gregussen Oslo IL 2.13,24
8. Magnus Ouren Lambertseter SK 2.13,26

50 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Jørgen Scheie Bråthen Lambertseter SK 28,08
Sølvmedalje Sverre Næss BS/Åstveit 28,92
Bronsemedalje Zoltan Horvath Hamar IL 28,98
4. Christoffer Tofte Haarsaker Bergensvømmerne 29,15
5. Bernt M. Seyffarth SK Team Sør/MSK 29,17
6. Andre Klippenberg Grindheim Lambertseter SK 29,29
7. Thomas A Fardal Egersund SK 29,30
8. Mads Henry Steinland Bærumsvømmerne 29,67

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Jørgen Scheie Bråthen Lambertseter SK 1.02,51
Sølvmedalje Sverre Næss BS/Åstveit 1.02,53
Bronsemedalje Christoffer Tofte Haarsaker Bergensvømmerne 1.03,65
4. Andre Klippenberg Grindheim Lambertseter SK 1.03,88
5. Zoltan Horvath Hamar IL 1.03,91
6. Thomas A Fardal Egersund SK 1.04,03
7. Mads Henry Steinland Bærumsvømmerne 1.05,62
8. Sigurd Holten Bøen Aalesund SLK 1.05,93

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Sverre Næss BS/Åstveit 2.15,14
Sølvmedalje Sindri T. Jakobsson Lambertseter SK 2.18,15
Bronsemedalje Andre Klippenberg Grindheim Lambertseter SK 2.20,18
4. Christoffer Tofte Haarsaker Bergensvømmerne 2.20,66
5. Jørgen Scheie Bråthen Lambertseter SK 2.21,29
6. Halvor Arne Borgstrøm Randaberg IL 2.22,26
7. Marcus Heggtveit Løvø Bærumsvømmerne 2.25,66
Frederik Gjøg Lambertseter SK DISK

50 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Runar Borgen Bodø SK 24,06
Sølvmedalje Tomoe Zenimoto Hvas Bærumsvømmerne 24,35
Bronsemedalje Sindri T. Jakobsson Lambertseter SK 24,58
4. Martin Hammer Kongstensvømmerne 24,64
5. Markus Lie BS/Åstveit 24,79
6. Ole-Mikal Fløgstad Skjetten Svømming 24,98
7. Marius Solaat Rødland Bergens SC 25,09
8. Sigurd Holten Bøen Aalesund SLK 25,31

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Sindri T. Jakobsson Lambertseter SK 54,49
Sølvmedalje Runar Borgen Bodø SK 55,06
Bronsemedalje Sander Sivertsen Bergens SC 55,29
4. Sigurd Holten Bøen Aalesund SLK 55,66
5. Jakob Bernstein Bærumsvømmerne 56,20
6. Ole-Mikal Fløgstad Skjetten Svømming 56,24
7. Eirik Nielsen Poseidon 56,73
8. Filip Olaussen Bærumsvømmerne 57,86

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Sindri T. Jakobsson Lambertseter SK 1.59,71
Sølvmedalje Tomoe Zenimoto Hvas Bærumsvømmerne 2.05,04
Bronsemedalje Truls Wigdel Madla SK 2.06,15
4. Ole-Mikal Fløgstad Skjetten Svømming 2.06,70
5. Vegard Straume Bergens SC 2.07,88
6. Filip Olaussen Bærumsvømmerne 2.09,57
7. Daniel Farahani SK Speed 2.12,46
8. Teo Sauthon Bærumsvømmerne 2.14,33

200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Markus Lie BS/Åstveit 2.02,77
Sølvmedalje Sindri T. Jakobsson Lambertseter SK 2.03,65
Bronsemedalje Halvor Arne Borgstrøm Randaberg IL 2.08,42
4. Vegard Straume Bergens SC 2.11,85
5. Patrick Toth Lambertseter SK 2.12,14
6. Sondre Saltnes Urdal BS/Delfana 2.12,31
7. Teo Sauthon Bærumsvømmerne 2.13,63
8. Oscar Wiik Aalesund SLK 2.16,04

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Henrik Christiansen Skjetten Svømming 4.25,07
Sølvmedalje Sindri T. Jakobsson Lambertseter SK 4.26,22
Bronsemedalje Halvor Arne Borgstrøm Randaberg IL 4.32,11
4. Erik Årsland Gidskehaug Madla SK 4.33,49
5. Patrick Toth Lambertseter SK 4.34,45
6. Vegard Straume Bergens SC 4.35,49
7. Sondre Saltnes Urdal BS/Delfana 4.42,24
8. Øystein Fjeldberg Randaberg IL 4.42,60

4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje Bergensvømmerne 3.26,61
Sølvmedalje Bergens SC 1 3.26,79
Bronsemedalje Bærumsvømmerne 3.33,08
4. Lambertseter SK 3.33,14
5. SK Team Sør 3.35,55
6. Bergens SC 2 3.36,48
7. Madla SK 3.36,60
8. Kongstensvømmerne 3.38,18

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje Madla SK 7.38,55
Sølvmedalje Bergens SC 7.41,06
Bronsemedalje Bergensvømmerne 7.43,49
4. Bærumsvømmerne 7.52,23
5. Skjetten Svømming 7.56,15
6. Aalesund SLK 8.02,54
7. SK Team Sør 8.04,17
8. Sandnes SLK 8.15,70

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje Lambertseter SK 3.49,38
Sølvmedalje Bergens SC 3.53,48
Bronsemedalje Bærumsvømmerne 3.55,01
4. Skjetten Svømming 3.59,34
5. Bergensvømmerne 4.01,37
6. SK Team Sør 1 4.02,38
7. Bergens SC 4.06,37
8. SK Team Sør 2 4.07,85

Kvinner[rediger | rediger kilde]

50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Susann Bjørnsen Setermoen SK 25,28
Sølvmedalje Cecilie W. Johannessen Bergens SC 25,58
Bronsemedalje Monica W. Johannessen Bergens SC 25,82
Bronsemedalje Elise Næss Olsen Bærumsvømmerne 25,82
5. Marte Løvberg Lambertseter SK 26,08
6. Annika Winsnes Bærumsvømmerne 26,23
7. Renate Knutsen SK Team Sør/VSLK 26,54
8. Hedda Øritsland Bærumsvømmerne 26,75

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Cecilie W. Johannessen Bergens SC 55,77
Sølvmedalje Susann Bjørnsen Setermoen SK 55,90
Bronsemedalje Marte Løvberg Lambertseter SK 56,12
4. Annika Winsnes Bærumsvømmerne 56,31
5. Stine Lise Stenseth Bærumsvømmerne 57,88
6. Renate Knutsen SK Team Sør/VSLK 58,02
7. Hedda Øritsland Bærumsvømmerne 58,13
8. Maria Thompson Clausen Bærumsvømmerne 58,20

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Cecilie W. Johannessen Bergens SC 2.00,79
Sølvmedalje Annika Winsnes Bærumsvømmerne 2.00,86
Bronsemedalje Marte Løvberg Lambertseter SK 2.02,80
4. Stine Lise Stenseth Bærumsvømmerne 2.03,37
5. Veronica Orheim Bjørlykke Lambertseter SK 2.05,85
6. Emilie Nyenget Løvberg Bærumsvømmerne 2.05,99
7. Majken Smith Bærumsvømmerne 2.06,16
8. Maria Thompson Clausen Bærumsvømmerne 2.06,78

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Marte Løvberg Lambertseter SK 4.20,91
Sølvmedalje Stine Lise Stenseth Bærumsvømmerne 4.21,74
Bronsemedalje Maria Storstein Karmøy SK 4.25,03
4. Camilla Rimmereide Ullensakersv 4.31,78
5. Aleksandra Røys Stranden Asker SK 4.32,10
6. Oda Gjerde Bryne SK 4.32,12
7. Benedikte Småvik Madla SK 4.32,93
8. Silje Mari Bjørlykke Aalesund SLK 4.35,13

800 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Majken Smith Bærumsvømmerne 9.02,42
Sølvmedalje Maria Storstein Karmøy SK 9.04,63
Bronsemedalje Astrid Julie Halvorsen Skjetten Svømming 9.12,65
4. Oda Gjerde Bryne SK 9.20,64
5. Benedikte Småvik Madla SK 9.21,44
6. Martine Hallberg Sandnes SLK 9.24,98
7. Oda Kristine Borgstrøm Randaberg IL 9.27,51
8. Silje Mari Bjørlykke Aalesund SLK 9.28,01

1500 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Maria Storstein Karmøy SK 17.18,65
Sølvmedalje Astrid Julie Halvorsen Skjetten Svømming 17.38,94
Bronsemedalje Oda Gjerde Bryne SK 17.42,20
4. Benedikte Småvik Madla SK 17.45,47
5. Martine Hallberg Sandnes SLK 17.51,99
6. Silje Mari Bjørlykke Aalesund SLK 17.55,59
7. Eline Vik Sandnes SLK 18.22,85
8. Mari Sandvold Madla SK 18.36,26

50 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Cecilie W. Johannessen Bergens SC 30,03
Sølvmedalje Sofie Reisænen SK Team Sør/VSLK 30,30
Bronsemedalje Maria Otilie Aasland Øvre Eiker SK 30,40
4. Susann Bjørnsen Setermoen SK 30,49
5. Hedda Øritsland Bærumsvømmerne 30,58
6. Christine M. Pedersen Lambertseter SK 30,62
7. Inger-Ane Sætra Schefte Lambertseter SK 30,83
8. Malene Rypestøl Varodd SK 36,60

100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Christine M. Pedersen Lambertseter SK 1.04,77
Sølvmedalje Sofie Reisænen SK Team Sør/VSLK 1.05,11
Bronsemedalje Inger-Ane Sætra Schefte Lambertseter SK 1.05,16
4. Veronica Orheim Bjørlykke Lambertseter SK 1.05,51
5. Ingeborg Vassbakk Løyning Bjerkvik SK 1.05,82
6. Sara Stoebner SK Team Sør/KSA 1.07,07
7. Melina Holtan Lambertseter SK 1.07,81
8. Hedda Øritsland Bærumsvømmerne 1.09,97

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Christine M. Pedersen Lambertseter SK 2.18,40
Sølvmedalje Astrid Julie Halvorsen Skjetten Svømming 2.19,09
Bronsemedalje Veronica Orheim Bjørlykke Lambertseter SK 2.20,49
4. Melina Holtan Lambertseter SK 2.22,56
5. Inger-Ane Sætra Schefte Lambertseter SK 2.23,46
6. Ingeborg Vassbakk Løyning Bjerkvik SK 2.24,25
7. Line Løvberg Lambertseter SK 2.26,07
8. Malene Fjeldstad Tromsø SK 2.27,14

50 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Susann Bjørnsen Setermoen SK 32,31
Sølvmedalje Maria D Altmann Harstad SK 32,71
Bronsemedalje Silje Mikkelborg Skjetten Svømming 33,00
4. Elida Hole Bergens SC 33,06
5. Siri Eva Kristiansen Modum SK 33,39
6. Henriette Kronstad Helland Bergens SC 33,42
7. Tone Hartmark Nilsen SK Team Sør/MSK 33,72
Ariel Braathen Bergens SC DISK

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Ariel Braathen Bergens SC 1.11,20
Sølvmedalje Elida Hole Bergens SC 1.11,86
Bronsemedalje Stina Kajsa Colleou Lambertseter SK 1.12,05
4. Silje Mikkelborg Skjetten Svømming 1.12,23
5. Eva Kummen Lambertseter SK 1.12,58
6. Maria D Altmann Harstad SK 1.12,79
7. Stine Omdahl Petersen Bærumsvømmerne 1.13,81
8. Stina Karlsen Heimnes BS/Åstveit 1.14,07

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Stina Kajsa Colleou Lambertseter SK 2.31,99
Sølvmedalje Silje Mikkelborg Skjetten Svømming 2.32,80
Bronsemedalje Eva Kummen Lambertseter SK 2.34,72
4. Stina Karlsen Heimnes BS/Åstveit 2.39,11
5. Sofie Reisænen SK Team Sør/VSLK 2.40,66
6. Siri Eva Kristiansen Modum SK 2.41,82
7. Stine Omdahl Petersen Bærumsvømmerne 2.41,94
8. Synne Kristine Lauritzen Haldens SK 2.46,73

50 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Elise Næss Olsen Bærumsvømmerne 26,94
Sølvmedalje Monica W. Johannessen Bergens SC 26,95
Bronsemedalje Susann Bjørnsen Setermoen SK 27,41
4. Emilie Nyenget Løvberg Bærumsvømmerne 27,95
5. Ingelin Elisabeth Lima Poseidon 28,09
6. Marte Løvberg Lambertseter SK 28,22
7. Malene Rypestøl Varodd SK 28,32
8. Tuva Tronstad SK Team Sør/VSLK 28,63

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Emilie Nyenget Løvberg Bærumsvømmerne 1.00,75
Sølvmedalje Elise Næss Olsen Bærumsvømmerne 1.00,81
Bronsemedalje Monica W. Johannessen Bergens SC 1.01,63
4. Klara Farkas Bærumsvømmerne 1.02,49
5. Tuva Tronstad SK Team Sør/VSLK 1.03,63
6. Katinka Rossebø Lambertseter SK 1.03,75
7. Jenny Halden Bergkameratene 1.03,89
7. Hedda Øritsland Bærumsvømmerne 1.03,89

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Emilie Nyenget Løvberg Bærumsvømmerne 2.15,04
Sølvmedalje Klara Farkas Bærumsvømmerne 2.17,70
Bronsemedalje Oline Koolen Bjerketvedt Sarpsborg IL 2.20,71
4. Amalie Thorstensen SK Team Sør/VSLK 2.22,26
5. Camilla Rimmereide Ullensakersv 2.22,89
6. Astrid Julie Halvorsen Skjetten Svømming 2.23,87
7. Augusta Lenéa Remøy Lambertseter SK 2.24,90
8. Emily Lane Stavanger SC 2.26,63

200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Susann Bjørnsen Setermoen SK 2.19,19
Sølvmedalje Sofie Reisænen SK Team Sør/VSLK 2.20,89
Bronsemedalje Stine Omdahl Petersen Bærumsvømmerne 2.22,82
4. Malene M. Pedersen Lambertseter SK 2.23,59
5. Susann Pleym Olsen BS/Delfana 2.25,76
6. Stina Kajsa Colleou Lambertseter SK 2.26,32
7. Ingeborg Vassbakk Løyning Bjerkvik SK 2.26,94
8. Tone Hartmark Nilsen SK Team Sør/MSK 2.27,01

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Amalie Thorstensen SK Team Sør/VSLK 4.59,69
Sølvmedalje Sofie Reisænen SK Team Sør/VSLK 5.05,26
Bronsemedalje Astrid Julie Halvorsen Skjetten Svømming 5.05,74
4. Emily Lane Stavanger SC 5.07,34
5. Silje Mikkelborg Skjetten Svømming 5.08,76
6. Eline Vik Sandnes SLK 5.09,00
7. Oda Gjerde Bryne SK 5.11,47
8. Melina Holtan Lambertseter SK 5.12,47

4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje Bærumsvømmerne 1 3.46,20
Sølvmedalje Bergens SC 3.50,45
Bronsemedalje Lambertseter SK 3.52,58
4. Bærumsvømmerne 2 3.54,02
5. SK Team Sør 3.57,00
6. Lambertseter SK 3.59,79
7. Bergensvømmerne 4.01,89
8. Karmøy SK 4.03,57

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje Bærumsvømmerne 1 8.16,16
Sølvmedalje Lambertseter SK 1 8.25,24
Bronsemedalje Bærumsvømmerne 2 8.32,08
4. Lambertseter SK 2 8.41,59
5. SK Team Sør 8.48,00
6. Karmøy SK 8.48,15
7. Bergensvømmerne 8.49,61
8. Ullensakersv 9.03,33

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje Bærumsvømmerne 1 4.14,45
Sølvmedalje Lambertseter SK 1 4.14,90
Bronsemedalje Bergens SC 4.15,06
4. Lambertseter SK 2 4.19,34
5. SK Team Sør 4.21,67
6. Bærumsvømmerne 2 4.23,77
7. Lambertseter SK 3 4.29,23
8. Bergensvømmerne 4.30,06

Kilder[rediger | rediger kilde]