NM i svømming kortbane 2006

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

NM i svømming kortbane 2006 ble arrangert i Kristiansand 2.-5. mars 2006.

Menn[rediger | rediger kilde]

50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Sander Smørdal Bergensvømmerne 23,31
2 Andrè Bratgjerd Bærumsvømmerne 23,67
3 Thomas Ole Fadnes Stavanger SC 23,80

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Sander Smørdal Bergensvømmerne 50,95
2 Andrè Bratgjerd Bærumsvømmerne 50,99
3 Jonas Noreng Ravn Team Oslo 51,06

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Lasse Hoel Hamar IL 1.49,50
2 Jonas Noreng Ravn Team Oslo 1.50,34
3 Jørgen Møllerop Team Stavanger 1.53,80

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Gard Kvale Bergens SC 3.53,81
2 Petter Fagelund NTG/Bærum 4.00,43
3 Sander Smørdal Bergensvømmerne 4.04,22

800 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Petter Fagelund NTG/Bærum 8.16,30
2 Mikkel Brudvik Sanderud Hamar IL 8.17,39
3 Petter Braarud Lambertseter SK 8.29,75

1500 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Gard Kvale Bergens SC 15.35,54
2 Mikkel Brudvik Sanderud Hamar IL 15.50,23
3 Ronnie Anstensen Skjetten Svømming 16.03,31

50 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Kim Torry Simmenes Vestkantsvømmerne 26,95
2 Per Osland Bergensvømmerne 27,00
3 Børje Edvardsen Team Oslo 27,10

100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Kim Torry Simmenes Vestkantsvømmerne 57,10
2 Maxim Christensen Vågsbygd SLK 58,57
3 Per Osland Bergensvømmerne 58,63

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Gard Kvale Bergens SC 2.04,41
2 Kim Torry Simmenes Vestkantsvømmerne 2.04,58
3 Maxim Christensen Vågsbygd SLK 2.07,78

50 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 27,60
2 Lars Erik Dæhli Hamar IL 29,20
3 Anders Wold Team Oslo 29,40

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 59,07
2 Anders Wold Team Oslo 1.02,66
3 Lars Erik Dæhli Hamar IL 1.03,54

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 2.11,60
2 Lars Erik Dæhli Hamar IL 2.17,23
3 Anders Wold Team Oslo 2.17,41

50 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Bjørnar Gaasvik Vestbyen IL 25,32
2 Kim Henriksen Bergensvømmerne 25,40
3 Petter Solberg Bergensvømmerne 25,82

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Kim Henriksen Bergensvømmerne 55,40
2 Gard Kvale Bergens SC 55,95
3 Jonas Noreng Ravn Team Oslo 56,14

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Kim Henriksen Bergensvømmerne 2.04,23
2 Øivind A. S. Reinertsen Kristiansand SA 2.05,46
3 Alexander Broberg Skeltved Tromsø SK 2.05,68

100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 56,37
2 Gard Kvale Bergens SC 56,45
3 Kim Henriksen Bergensvømmerne 57,91

200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Gard Kvale Bergens SC 2.01,79
2 Ronnie Anstensen Skjetten Svømming 2.07,91
3 Jørgen Møllerop Team Stavanger 2.08,28

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Gard Kvale Bergens SC 4.23,84
2 Ronnie Anstensen Skjetten Svømming 4.29,39
3 Robert Aronsen Øvre Eiker SK 4.34,61

4 x 50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Vestkantsvømmerne 1.34,25
2 Bergensvømmerne 1.34,33
3 Team Stavanger 1.38,74

4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Bergensvømmerne 3.28,44
2 Team Oslo 3.29,62
3 Vestkantsvømmerne 3.29,65

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Hamar IL 7.39,56
2 Bergensvømmerne 7.40,49
3 Bærumsvømmerne 7.42,01

4 x 50 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Bergensvømmerne 1.42,76
2 Vestkantsvømmerne 1.42,80
3 Team Oslo 1.43,16

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Bergensvømmerne 3.46,33
2 Team Oslo 3.49,41
3 Vestkantsvømmerne 3.50,61

Kvinner[rediger | rediger kilde]

50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Lise Fadnes Vestkantsvømmerne 25,79
2 Maj Hillesund Mandal SK 26,28
3 Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 26,79

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Lise Fadnes Vestkantsvømmerne 56,33
2 Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 56,99
3 Karen Stødle Karmøy SK 58,37

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Anne-Mari Gulbrandsen Bærumsvømmerne 2.04,16
2 Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 2.04,19
3 Siri Løvold Magnussen Hamar IL 2.06,72

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 4.22,43
2 Siri Løvold Magnussen Hamar IL 4.22,75
3 Kristin H. Pedersen Bergensvømmerne 4.27,18

800 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 9.04,37
2 Siri Løvold Magnussen Hamar IL 9.07,13
3 Victoria Croker Bærumsvømmerne 9.11,08

1500 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 17.08,32
2 Elin Slaatmo Hamar IL 17.35,30
3 Victoria Croker Bærumsvømmerne 17.40,24

50 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Katharina Stiberg Bjerkvik SK 29,91
2 Margrete Nyhus Ulvestad Molde SLK 30,22
3 Hanne Guthormsen Team Stavanger 30,40

100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Katharina Stiberg Bjerkvik SK 1.02,09
2 Margrete Nyhus Ulvestad Molde SLK 1.04,11
3 Hanne Guthormsen Team Stavanger 1.04,56

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Margrete Nyhus Ulvestad Molde SLK 2.16,69
2 Katharina Stiberg Bjerkvik SK 2.18,65
3 Heidi Vainio Gjøen Lambertseter SK 2.21,51

50 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Anne-Mari Gulbrandsen Bærumsvømmerne 32,05
2 Ann-Helen Pridesis Bergensvømmerne 32,90
3 Kristine Mella Bærumsvømmerne 33,14

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Anne-Mari Gulbrandsen Bærumsvømmerne 1.09,57
2 Ann-Helen Pridesis Bergensvømmerne 1.11,24
3 Celinn Daviknes Bergensvømmerne 1.11,32

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Anne-Mari Gulbrandsen Bærumsvømmerne 2.28,59
2 Celinn Daviknes Bergensvømmerne 2.32,37
3 Elise Utne Narvik SK 2.35,38

50 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Maj Hillesund Mandal SK 27,91
2 Anette Fidjeland Kristiansand SA 28,21
3 Henriette Brekke Vestkantsvømmerne 28,69

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Maj Hillesund Mandal SK 1.02,20
2 Anette Fidjeland Kristiansand SA 1.02,31
3 Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 1.04,58

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Line Løvberg Lambertseter SK 2.21,96
2 Monica Martinsen Stavanger SC 2.22,22
3 Karolina Orleanski Bærumsvømmerne 2.25,53

100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Anne-Mari Gulbrandsen Bærumsvømmerne 1.04,74
2 Karen Stødle Karmøy SK 1.05,05
3 Ann-Helen Pridesis Bergensvømmerne 1.05,51

200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 2.16,48
2 Anne-Mari Gulbrandsen Bærumsvømmerne 2.18,46
3 Elise Utne Narvik SK 2.22,64

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 4.48,60
2 Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 4.53,74
3 Alvilde Morken Stavanger SC 5.02,40

4 x 50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Team Stavanger 1.47,50
2 Bergensvømmerne 1.47,77
3 Bærumsvømmerne 1.49,02

4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Bergensvømmerne 3.55,41
2 Vestkantsvømmerne 3.55,58
3 Bærumsvømmerne 3.59,34

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Bergensvømmerne 8.32,26
2 Hamar IL 8.37,07
3 Bærumsvømmerne 8.38,68

4 x 50 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Vestkantsvømmerne 1.57,06
2 Bærumsvømmerne 1.59,09
3 Bergensvømmerne 2.01,36

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Bergensvømmerne 4.19,26
2 Bærumsvømmerne 4.23,50
3 Vestkantsvømmerne 4.26,07

Kilder[rediger | rediger kilde]