NM i svømming langbane 2001

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

NM i svømming langbane 2001 ble arrangert på Hamar 12.-15. juli 2001.

Menn[rediger | rediger kilde]

50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Andrè Bratgjerd Bergensvømmerne 23,93
Sølvmedalje Robin Dale Oen Vestkantsvømmerne 24,01
Bronsemedalje Erlend Vetnes Team Stavanger 24,45

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Andrè Bratgjerd Bergensvømmerne 53,03
Sølvmedalje Erlend Vetnes Team Stavanger 53,62
Bronsemedalje Jonas Noreng Ravn SK Speed 53,80

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Jonas Noreng Ravn SK Speed 1.54,84
Sølvmedalje Erlend Vetnes Team Stavanger 1.55,33
Bronsemedalje Håkon Skårud Karlsen SK Speed 1.59,56

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Gard Kvale Bergens SC 4.05,07
Sølvmedalje Christian B. Nilsen Poseidon 4.09,14
Bronsemedalje Jonas Noreng Ravn SK Speed 4.09,36

1500 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Gard Kvale Bergens SC 16.01,44
Sølvmedalje Christian B. Nilsen Poseidon 16.28,32
Bronsemedalje Christopher Hansen Bergensvømmerne 16.34,70

50 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Tom Eilert Karlsen IL Varg 27,52
Sølvmedalje Tor André E. Hestholm Vestkantsvømmerne 28,52
Bronsemedalje Kim Torry Simmenes Vestkantsvømmerne 28,60

100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Kim Torry Simmenes Vestkantsvømmerne 1.00,79
Sølvmedalje Tor André E. Hestholm Vestkantsvømmerne 1.01,54
Bronsemedalje Andreas Kalleklev Kolbotn IL 1.10,55

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Allan Jørgensen IL Varg 2.13,24
Sølvmedalje Kim Torry Simmenes Vestkantsvømmerne 2.13,52
Bronsemedalje Christian B. Nilsen Poseidon 2.13,86

50 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Morten Nystrøm IL Varg 29,17
Sølvmedalje Ole Fjørtoft Molde SLK 29,65
Bronsemedalje Bjørn Terje Bratt Team Stavanger 29,87

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Morten Nystrøm IL Varg 1.03,82
Sølvmedalje Ole Fjørtoft Molde SLK 1.04,87
Bronsemedalje Bjørn Terje Bratt Team Stavanger 1.04,97

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Anders Wold Orkanger IF 2.20,87
Sølvmedalje Ole Fjørtoft Molde SLK 2.21,71
Bronsemedalje Bjørn Terje Bratt Team Stavanger 2.22,48

50 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Erlend Ulltang Bergensvømmerne 25,86
Sølvmedalje Aleksander Hetland Asker SK 26,00
Bronsemedalje Karl Otto Bratt Team Stavanger 26,21

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Erlend Vetnes Team Stavanger 56,99
Sølvmedalje Chris Fenton Tromsø SK 58,24
Bronsemedalje Kim Henriksen Bergensvømmerne 58,25

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Erlend Vetnes Team Stavanger 2.08,51
Sølvmedalje Kim Henriksen Bergensvømmerne 2.09,36
Bronsemedalje Erlend Søreide Stavanger SC 2.11,40

200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Kim Henriksen Bergensvømmerne 2.08,14
Sølvmedalje Christopher Hansen Bergensvømmerne 2.10,35
Bronsemedalje Erlend Søreide Stavanger SC 2.13,75

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Kim Henriksen Bergensvømmerne 4.36,64
Sølvmedalje Gard Kvale Bergens SC 4.40,04
Bronsemedalje Vegard Emaus Tromsø SK 4.48,31

4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje Bergensvømmerne 3.33,84
Sølvmedalje IL Varg 3.36,21
Bronsemedalje Team Stavanger 3.36,84

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje Bergensvømmerne 7.55,37
Sølvmedalje IL Varg 8.00,97
Bronsemedalje Team Stavanger 8.06,43

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje IL Varg 3.56,68
Sølvmedalje Team Stavanger 3.58,07
Bronsemedalje Bergensvømmerne 3.58,59

Kvinner[rediger | rediger kilde]

50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Terrie Miller Tromsø SK 27,58
Sølvmedalje Lise Fadnes Stavanger SC 27,74
Bronsemedalje Maj Hillesund Mandal SK 27,87

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Maj Hillesund Mandal SK 59,83
Sølvmedalje Lise Fadnes Stavanger SC 1.00,01
Bronsemedalje Kathrine O. Olsen Mandal SK 1.00,35

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Kathrine O. Olsen Mandal SK 2.10,19
Sølvmedalje Marianne Fuglestveit Kristiansand SA 2.11,98
Bronsemedalje Heid Elin Odland Haugesund SK 2.13,13

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Christine Wilhelmsen Bergens SC 4.33,43
Sølvmedalje Marianne Fuglestveit Kristiansand SA 4.37,10
Bronsemedalje Linn Maren Omdal Poseidon 4.39,71

800 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Christine Wilhelmsen Bergens SC 9.22,99
Sølvmedalje Kathrine O. Olsen Mandal SK 9.34,35
Bronsemedalje Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 9.39,00

50 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Iwonka Vik Bergensvømmerne 31,80
Sølvmedalje Ann Kristin Aamodt Tromsø SK 31,83
Bronsemedalje Siri Thorstensen Larvik SK 32,24

100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Iwonka Vik Bergensvømmerne 1.07,74
Sølvmedalje Ann Kristin Aamodt Tromsø SK 1.08,27
Bronsemedalje Siri Thorstensen Larvik SK 1.10,02

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Iwonka Vik Bergensvømmerne 2.25,99
Sølvmedalje Kathrine O. Olsen Mandal SK 2.28,36
Bronsemedalje Betsey Marie Eskeland Bærumsvømmerne 2.29,89

50 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Siri Thorstensen Larvik SK 34,15
Sølvmedalje Terrie Miller Tromsø SK 34,16
Bronsemedalje Stine Haferkamp Team Stavanger 35,27

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Terrie Miller Tromsø SK 1.12,41
Sølvmedalje Siri Thorstensen Larvik SK 1.14,66
Bronsemedalje Hanne Christine Seyffarth Mandal SK 1.17,15

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Siri Thorstensen Larvik SK 2.41,29
Sølvmedalje Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 2.46,20
Bronsemedalje Hanne Christine Seyffarth Mandal SK 2.51,48

50 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Maj Hillesund Mandal SK 29,17
Sølvmedalje Anette Fidjeland Kristiansand SA 29,41
Bronsemedalje Tina K Farsund IL Varg 29,56

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Maj Hillesund Mandal SK 1.04,18
Sølvmedalje Anette Fidjeland Kristiansand SA 1.05,31
Bronsemedalje Marianne Fuglestveit Kristiansand SA 1.06,90

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Marianne Fuglestveit Kristiansand SA 2.24,20
Sølvmedalje Zofia Gajowniczek IL Varg 2.27,29
Bronsemedalje Anette Fidjeland Kristiansand SA 2.28,82

200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Terrie Miller Tromsø SK 2.23,98
Sølvmedalje Anette Fidjeland Kristiansand SA 2.27,41
Bronsemedalje Heid Elin Odland Haugesund SK 2.28,55

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Marianne Fuglestveit Kristiansand SA 5.11,74
Sølvmedalje Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 5.15,93
Bronsemedalje Christine Wilhelmsen Bergens SC 5.18,80

4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje Bergensvømmerne 4.06,52
Sølvmedalje Mandal SK 4.06,69
Bronsemedalje Tromsø SK 4.09,32

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje Bergensvømmerne 9.01,33
Sølvmedalje Kristiansand SA 9.05,93
Bronsemedalje IL Varg 9.07,62

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
Gullmedalje Tromsø SK 4.30,52
Sølvmedalje Bergensvømmerne 4.32,54
Bronsemedalje Kristiansand SA 4.42,75

Kilder[rediger | rediger kilde]