NM i svømming langbane 2001

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

NM i svømming langbane 2001 ble arrangert på Hamar 12.-15. juli 2001.

Menn[rediger | rediger kilde]

50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Andrè Bratgjerd Bergensvømmerne 23,93
2 Robin Dale Oen Vestkantsvømmerne 24,01
3 Erlend Vetnes Team Stavanger 24,45

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Andrè Bratgjerd Bergensvømmerne 53,03
2 Erlend Vetnes Team Stavanger 53,62
3 Jonas Noreng Ravn SK Speed 53,80

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Jonas Noreng Ravn SK Speed 1.54,84
2 Erlend Vetnes Team Stavanger 1.55,33
3 Håkon Skårud Karlsen SK Speed 1.59,56

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Gard Kvale Bergens SC 4.05,07
2 Christian B. Nilsen Poseidon 4.09,14
3 Jonas Noreng Ravn SK Speed 4.09,36

1500 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Gard Kvale Bergens SC 16.01,44
2 Christian B. Nilsen Poseidon 16.28,32
3 Christopher Hansen Bergensvømmerne 16.34,70

50 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Tom Eilert Karlsen IL Varg 27,52
2 Tor André E. Hestholm Vestkantsvømmerne 28,52
3 Kim Torry Simmenes Vestkantsvømmerne 28,60

100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Kim Torry Simmenes Vestkantsvømmerne 1.00,79
2 Tor André E. Hestholm Vestkantsvømmerne 1.01,54
3 Andreas Kalleklev Kolbotn IL 1.10,55

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Allan Jørgensen IL Varg 2.13,24
2 Kim Torry Simmenes Vestkantsvømmerne 2.13,52
3 Christian B. Nilsen Poseidon 2.13,86

50 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Morten Nystrøm IL Varg 29,17
2 Ole Fjørtoft Molde SLK 29,65
3 Bjørn Terje Bratt Team Stavanger 29,87

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Morten Nystrøm IL Varg 1.03,82
2 Ole Fjørtoft Molde SLK 1.04,87
3 Bjørn Terje Bratt Team Stavanger 1.04,97

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Anders Wold Orkanger IF 2.20,87
2 Ole Fjørtoft Molde SLK 2.21,71
3 Bjørn Terje Bratt Team Stavanger 2.22,48

50 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Erlend Ulltang Bergensvømmerne 25,86
2 Aleksander Hetland Asker SK 26,00
3 Karl Otto Bratt Team Stavanger 26,21

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Erlend Vetnes Team Stavanger 56,99
2 Chris Fenton Tromsø SK 58,24
3 Kim Henriksen Bergensvømmerne 58,25

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Erlend Vetnes Team Stavanger 2.08,51
2 Kim Henriksen Bergensvømmerne 2.09,36
3 Erlend Søreide Stavanger SC 2.11,40

200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Kim Henriksen Bergensvømmerne 2.08,14
2 Christopher Hansen Bergensvømmerne 2.10,35
3 Erlend Søreide Stavanger SC 2.13,75

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Kim Henriksen Bergensvømmerne 4.36,64
2 Gard Kvale Bergens SC 4.40,04
3 Vegard Emaus Tromsø SK 4.48,31

4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Bergensvømmerne 3.33,84
2 IL Varg 3.36,21
3 Team Stavanger 3.36,84

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Bergensvømmerne 7.55,37
2 IL Varg 8.00,97
3 Team Stavanger 8.06,43

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 IL Varg 3.56,68
2 Team Stavanger 3.58,07
3 Bergensvømmerne 3.58,59

Kvinner[rediger | rediger kilde]

50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Terrie Miller Tromsø SK 27,58
2 Lise Fadnes Stavanger SC 27,74
3 Maj Hillesund Mandal SK 27,87

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Maj Hillesund Mandal SK 59,83
2 Lise Fadnes Stavanger SC 1.00,01
3 Kathrine O. Olsen Mandal SK 1.00,35

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Kathrine O. Olsen Mandal SK 2.10,19
2 Marianne Fuglestveit Kristiansand SA 2.11,98
3 Heid Elin Odland Haugesund SK 2.13,13

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Christine Wilhelmsen Bergens SC 4.33,43
2 Marianne Fuglestveit Kristiansand SA 4.37,10
3 Linn Maren Omdal Poseidon 4.39,71

800 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Christine Wilhelmsen Bergens SC 9.22,99
2 Kathrine O. Olsen Mandal SK 9.34,35
3 Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 9.39,00

50 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Iwonka Vik Bergensvømmerne 31,80
2 Ann Kristin Aamodt Tromsø SK 31,83
3 Siri Thorstensen Larvik SK 32,24

100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Iwonka Vik Bergensvømmerne 1.07,74
2 Ann Kristin Aamodt Tromsø SK 1.08,27
3 Siri Thorstensen Larvik SK 1.10,02

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Iwonka Vik Bergensvømmerne 2.25,99
2 Kathrine O. Olsen Mandal SK 2.28,36
3 Betsey Marie Eskeland Bærumsvømmerne 2.29,89

50 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Siri Thorstensen Larvik SK 34,15
2 Terrie Miller Tromsø SK 34,16
3 Stine Haferkamp Team Stavanger 35,27

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Terrie Miller Tromsø SK 1.12,41
2 Siri Thorstensen Larvik SK 1.14,66
3 Hanne Christine Seyffarth Mandal SK 1.17,15

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Siri Thorstensen Larvik SK 2.41,29
2 Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 2.46,20
3 Hanne Christine Seyffarth Mandal SK 2.51,48

50 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Maj Hillesund Mandal SK 29,17
2 Anette Fidjeland Kristiansand SA 29,41
3 Tina K Farsund IL Varg 29,56

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Maj Hillesund Mandal SK 1.04,18
2 Anette Fidjeland Kristiansand SA 1.05,31
3 Marianne Fuglestveit Kristiansand SA 1.06,90

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Marianne Fuglestveit Kristiansand SA 2.24,20
2 Zofia Gajowniczek IL Varg 2.27,29
3 Anette Fidjeland Kristiansand SA 2.28,82

200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Terrie Miller Tromsø SK 2.23,98
2 Anette Fidjeland Kristiansand SA 2.27,41
3 Heid Elin Odland Haugesund SK 2.28,55

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Marianne Fuglestveit Kristiansand SA 5.11,74
2 Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 5.15,93
3 Christine Wilhelmsen Bergens SC 5.18,80

4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Bergensvømmerne 4.06,52
2 Mandal SK 4.06,69
3 Tromsø SK 4.09,32

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Bergensvømmerne 9.01,33
2 Kristiansand SA 9.05,93
3 IL Varg 9.07,62

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Tromsø SK 4.30,52
2 Bergensvømmerne 4.32,54
3 Kristiansand SA 4.42,75

Kilder[rediger | rediger kilde]