NM i svømming langbane 2009

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

NM i svømming langbane 2009 ble arrangert i Tøyenbadet i Oslo 11.-14. juli 2009. Arrangører var IL Varg og Skjetten Svømming.

Menn[rediger | rediger kilde]

50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Sander Smørdal Bergensvømmerne 23,27
Sølvmedalje Thomas Ole Fadnes Stavanger SC 23,28
Bronsemedalje Øystein R. Hetland Bærumsvømmerne 23,73

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Gard Kvale Bergens SC 51,45
Sølvmedalje Sander Smørdal Bergensvømmerne 51,53
Bronsemedalje Øystein R. Hetland Bærumsvømmerne 52,00

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Gard Kvale Bergens SC 1.49,74
Sølvmedalje Ole Martin Ree Team Stavanger 1.54,03
Bronsemedalje Jørgen Møllerop Team Stavanger 1.55,06

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Gard Kvale Bergens SC 3.55,29
Sølvmedalje Jørgen Møllerop Team Stavanger 4.05,56
Bronsemedalje Mikkel Brudvik Sanderud Lambertseter SK 4.05,72

800 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Mikkel Brudvik Sanderud Lambertseter SK 8.31,06
Sølvmedalje Jørgen Møllerop Team Stavanger 8.32,37
Bronsemedalje Jørn Nygård Stavanger SC 8.34,71

1500 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Sindri T. Jakobsson Bergensvømmerne 16.26,87
Sølvmedalje Eivind Johannesen Bergensvømmerne 16.41,63
Bronsemedalje Elias Damman Bærumsvømmerne 16.46,99

50 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Sverre Næss Sarpsborg IL 27,18
Sølvmedalje Mikael Bergene Lambertseter SK 27,87
Bronsemedalje Lavrans Solli Bergens SC 28,07

100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Lavrans Solli Bergens SC 59,23
Sølvmedalje Vegard Nyenget Løvberg Bærumsvømmerne 1.00,38
Bronsemedalje Lars Andre Tolås Bærumsvømmerne 1.00,66

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Eirik Ravnan Hamar IL 2.09,63
Sølvmedalje Vegard Nyenget Løvberg Bærumsvømmerne 2.09,69
Bronsemedalje Lars Andre Tolås Bærumsvømmerne 2.12,62

50 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 28,31
Sølvmedalje Mattis Saghaug IL Varg 29,53
Bronsemedalje Marcus Tesdal Bergensvømmerne 29,83

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 1.00,45
Sølvmedalje Sverre Næss Sarpsborg IL 1.04,11
Bronsemedalje Mattis Saghaug IL Varg 1.06,09

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 2.17,24
Sølvmedalje Sebastian Wigstrøm Bærumsvømmerne 2.22,36
Bronsemedalje Mattis Saghaug IL Varg 2.23,99

50 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Erik Dorch Bergensvømmerne 24,55
Sølvmedalje Øystein R. Hetland Bærumsvømmerne 25,06
Bronsemedalje Christer Koch Kvam Bærumsvømmerne 25,24

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Øystein R. Hetland Bærumsvømmerne 55,48
Sølvmedalje Gard Kvale Bergens SC 55,52
Bronsemedalje Alexander Broberg Skeltved Vestkantsvømmerne 55,84

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Sindri T. Jakobsson Bergensvømmerne 2.03,27
Sølvmedalje Gard Kvale Bergens SC 2.03,64
Bronsemedalje Alexander Broberg Skeltved Vestkantsvømmerne 2.08,01

200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Eirik Ravnan Hamar IL 2.07,83
Sølvmedalje Alexander Broberg Skeltved Vestkantsvømmerne 2.08,55
Bronsemedalje Kristoffer Meisler Fauske SK 2.13,40

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Eirik Ravnan Hamar IL 4.31,91
Sølvmedalje Sindri T. Jakobsson Bergensvømmerne 4.34,92
Bronsemedalje Alexander Broberg Skeltved Vestkantsvømmerne 4.37,72

4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
Gullmedalje Øystein R. Hetland
Christer Koch Kvam
Lars Andre Tolås
Stian Werner Erichsen
Bærumsvømmerne 3.28,76
Sølvmedalje Sander Smørdal
Sindri T. Jakobsson
Even Vike Holm
Marcus Tesdal
Bergensvømmerne 3.30,69
Bronsemedalje Karsten W. Johannessen
Gard Kvale
Stian S. Langeland
Lavrans Solli
Bergens SC 3.31,37

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
Gullmedalje Lars Andre Tolås
Christer Koch Kvam
Øystein R. Hetland
Tor Hafnor
Bærumsvømmerne 7.47,28
Sølvmedalje Christian Thorsen
Petter Braarud
Mikael Bergene
Mikkel Brudvik Sanderud
Lambertseter SK 7.52,66
Bronsemedalje Eirik Ravnan
Martin Skramstad
Jonas Kirkeberg Jostad
Oscar Slaatmo
Hamar IL 7.53,58

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
Gullmedalje Kim Torry Simmenes
Alexander Dale Oen
Alexander Broberg Skeltved
Joachim André Jakobsen
Vestkantsvømmerne 3.48,12
Sølvmedalje Lavrans Solli
Gard Kvale
Stian S. Langeland
Karsten W. Johannessen
Bergens SC 3.52,65
Bronsemedalje Lars Andre Tolås
Sebastian Wigstrøm
Christer Koch Kvam
Øystein R. Hetland
Bærumsvømmerne 3.53,96

Kvinner[rediger | rediger kilde]

50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Henriette Brekke Vestkantsvømmerne 26,02
Sølvmedalje Siri Løvold Magnussen Bergensvømmerne 27,08
Bronsemedalje Sofie Gjemmestad Asker SK 27,42

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 56,77
Sølvmedalje Henriette Brekke Vestkantsvømmerne 57,19
Bronsemedalje Monica W. Johannessen Karmøy SK 58,08

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 2.01,83
Sølvmedalje Ingvild Snildal Asker SK 2.02,08
Bronsemedalje Elin Slaatmo Hamar IL 2.05,80

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 4.20,44
Sølvmedalje Elin Slaatmo Hamar IL 4.23,04
Bronsemedalje Lise Sand Syversen Bergensvømmerne 4.24,31

800 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Elin Slaatmo Hamar IL 8.56,50
Sølvmedalje Lise Sand Syversen Bergensvømmerne 9.00,77
Bronsemedalje Eva Marie Østerhus Team Stavanger 9.07,57

1500 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Elin Slaatmo Hamar IL 17.06,93
Sølvmedalje Lise Sand Syversen Bergensvømmerne 17.31,84
Bronsemedalje Eva Marie Østerhus Team Stavanger 17.41,71

50 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Ingvild Snildal Asker SK 28,67
Sølvmedalje Katharina Stiberg Bjerkvik SK 29,35
Bronsemedalje Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 30,27

100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Ingvild Snildal Asker SK 1.01,65
Sølvmedalje Katharina Stiberg Bjerkvik SK 1.04,91
Bronsemedalje Heidi Vainio Gjøen Lambertseter SK 1.06,10

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Heidi Vainio Gjøen Lambertseter SK 2.20,71
Sølvmedalje Elisabeth Jarland Bærumsvømmerne 2.22,09
Bronsemedalje Oda Marie Siljan Poseidon 2.22,63

50 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Katharina Stiberg Bjerkvik SK 31,46
Sølvmedalje Henriette Martinsen Trondhjems SLK 32,79
Bronsemedalje Sara Nordenstam Lambertseter SK 32,99

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Katharina Stiberg Bjerkvik SK 1.09,06
Sølvmedalje Sara Nordenstam Lambertseter SK 1.10,47
Bronsemedalje Henriette Martinsen Trondhjems SLK 1.11,51

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Sara Nordenstam Lambertseter SK 2.28,32
Sølvmedalje Trine Austrøne Olsen Fauske SK 2.37,78
Bronsemedalje Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 2.38,37

50 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Ingvild Snildal Asker SK 26,24
Sølvmedalje Katharina Stiberg Bjerkvik SK 26,69
Bronsemedalje Siri Eva Kristiansen Asker SK 28,61

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Ingvild Snildal Asker SK 58,67
Sølvmedalje Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 1.02,70
Bronsemedalje Line Løvberg Lambertseter SK 1.04,29

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Sara Nordenstam Lambertseter SK 2.14,27
Sølvmedalje Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 2.14,64
Bronsemedalje Line Løvberg Lambertseter SK 2.20,35

200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Sara Nordenstam Lambertseter SK 2.17,11
Sølvmedalje Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 2.19,26
Bronsemedalje Elisabeth Jarland Bærumsvømmerne 2.22,17

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Sara Nordenstam Lambertseter SK 4.46,12
Sølvmedalje Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 4.55,55
Bronsemedalje Trine Austrøne Olsen Fauske SK 5.04,03

4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
Gullmedalje Pia Cornelia Braarud
Emilie Hellerud
Elisabeth H. Svensson
Ingrid Nygaard Knutzen
Lambertseter SK 1 3.58,41
Sølvmedalje Heidi Vainio Gjøen
Emma Isdahl
Christine M. Pedersen
Sara Nordenstam
Lambertseter SK 2 4.01,50
Bronsemedalje Henriette Brekke
Stine Vindenes
Andrea Haugstad
Marthe Helene Haganes
Vestkantsvømmerne 4.02,62

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
Gullmedalje Pia Cornelia Braarud
Elisabeth H. Svensson
Ingrid Nygaard Knutzen
Sara Nordenstam
Lambertseter SK 1 8.37,89
Sølvmedalje Heidi Vainio Gjøen
Emilie Hellerud
Christine M. Pedersen
Line Løvberg
Lambertseter SK 2 8.42,57
Bronsemedalje Monica Finnøy
Siri Løvold Magnussen
Andrea Hestdal
Lise Sand Syversen
Bergensvømmerne 8.46,29

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
Gullmedalje Heidi Vainio Gjøen
Sara Nordenstam
Line Løvberg
Ingrid Nygaard Knutzen
Lambertseter SK 1 4.19,32
Sølvmedalje Elisabeth H. Svensson
Stina Kajsa Colleou
Christine M. Pedersen
Pia Cornelia Braarud
Lambertseter SK 2 4.26,44
Bronsemedalje Seline Vike Holm
Celinn Daviknes
Lise Sand Syversen
Siri Løvold Magnussen
Bergensvømmerne 4.28,50

Kilder[rediger | rediger kilde]