NM i svømming langbane 2009

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

NM i svømming langbane 2009 ble arrangert i Tøyenbadet i Oslo 11.-14. juli 2009. Arrangører var IL Varg og Skjetten Svømming.

Menn[rediger | rediger kilde]

50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Sander Smørdal Bergensvømmerne 23,27
2 Thomas Ole Fadnes Stavanger SC 23,28
3 Øystein R. Hetland Bærumsvømmerne 23,73

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Gard Kvale Bergens SC 51,45
2 Sander Smørdal Bergensvømmerne 51,53
3 Øystein R. Hetland Bærumsvømmerne 52,00

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Gard Kvale Bergens SC 1.49,74
2 Ole Martin Ree Team Stavanger 1.54,03
3 Jørgen Møllerop Team Stavanger 1.55,06

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Gard Kvale Bergens SC 3.55,29
2 Jørgen Møllerop Team Stavanger 4.05,56
3 Mikkel Brudvik Sanderud Lambertseter SK 4.05,72

800 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Mikkel Brudvik Sanderud Lambertseter SK 8.31,06
2 Jørgen Møllerop Team Stavanger 8.32,37
3 Jørn Nygård Stavanger SC 8.34,71

1500 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Sindri T. Jakobsson Bergensvømmerne 16.26,87
2 Eivind Johannesen Bergensvømmerne 16.41,63
3 Elias Damman Bærumsvømmerne 16.46,99

50 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Sverre Næss Sarpsborg IL 27,18
2 Mikael Bergene Lambertseter SK 27,87
3 Lavrans Solli Bergens SC 28,07

100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Lavrans Solli Bergens SC 59,23
2 Vegard Nyenget Løvberg Bærumsvømmerne 1.00,38
3 Lars Andre Tolås Bærumsvømmerne 1.00,66

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Eirik Ravnan Hamar IL 2.09,63
2 Vegard Nyenget Løvberg Bærumsvømmerne 2.09,69
3 Lars Andre Tolås Bærumsvømmerne 2.12,62

50 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 28,31
2 Mattis Saghaug IL Varg 29,53
3 Marcus Tesdal Bergensvømmerne 29,83

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 1.00,45
2 Sverre Næss Sarpsborg IL 1.04,11
3 Mattis Saghaug IL Varg 1.06,09

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 2.17,24
2 Sebastian Wigstrøm Bærumsvømmerne 2.22,36
3 Mattis Saghaug IL Varg 2.23,99

50 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Erik Dorch Bergensvømmerne 24,55
2 Øystein R. Hetland Bærumsvømmerne 25,06
3 Christer Koch Kvam Bærumsvømmerne 25,24

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Øystein R. Hetland Bærumsvømmerne 55,48
2 Gard Kvale Bergens SC 55,52
3 Alexander Broberg Skeltved Vestkantsvømmerne 55,84

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Sindri T. Jakobsson Bergensvømmerne 2.03,27
2 Gard Kvale Bergens SC 2.03,64
3 Alexander Broberg Skeltved Vestkantsvømmerne 2.08,01

200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Eirik Ravnan Hamar IL 2.07,83
2 Alexander Broberg Skeltved Vestkantsvømmerne 2.08,55
3 Kristoffer Meisler Fauske SK 2.13,40

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Eirik Ravnan Hamar IL 4.31,91
2 Sindri T. Jakobsson Bergensvømmerne 4.34,92
3 Alexander Broberg Skeltved Vestkantsvømmerne 4.37,72

4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Øystein R. Hetland
Christer Koch Kvam
Lars Andre Tolås
Stian Werner Erichsen
Bærumsvømmerne 3.28,76
2 Sander Smørdal
Sindri T. Jakobsson
Even Vike Holm
Marcus Tesdal
Bergensvømmerne 3.30,69
3 Karsten W. Johannessen
Gard Kvale
Stian S. Langeland
Lavrans Solli
Bergens SC 3.31,37

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Lars Andre Tolås
Christer Koch Kvam
Øystein R. Hetland
Tor Hafnor
Bærumsvømmerne 7.47,28
2 Christian Thorsen
Petter Braarud
Mikael Bergene
Mikkel Brudvik Sanderud
Lambertseter SK 7.52,66
3 Eirik Ravnan
Martin Skramstad
Jonas Kirkeberg Jostad
Oscar Slaatmo
Hamar IL 7.53,58

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Kim Torry Simmenes
Alexander Dale Oen
Alexander Broberg Skeltved
Joachim André Jakobsen
Vestkantsvømmerne 3.48,12
2 Lavrans Solli
Gard Kvale
Stian S. Langeland
Karsten W. Johannessen
Bergens SC 3.52,65
3 Lars Andre Tolås
Sebastian Wigstrøm
Christer Koch Kvam
Øystein R. Hetland
Bærumsvømmerne 3.53,96

Kvinner[rediger | rediger kilde]

50 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Henriette Brekke Vestkantsvømmerne 26,02
2 Siri Løvold Magnussen Bergensvømmerne 27,08
3 Sofie Gjemmestad Asker SK 27,42

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 56,77
2 Henriette Brekke Vestkantsvømmerne 57,19
3 Monica W. Johannessen Karmøy SK 58,08

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 2.01,83
2 Ingvild Snildal Asker SK 2.02,08
3 Elin Slaatmo Hamar IL 2.05,80

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 4.20,44
2 Elin Slaatmo Hamar IL 4.23,04
3 Lise Sand Syversen Bergensvømmerne 4.24,31

800 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Elin Slaatmo Hamar IL 8.56,50
2 Lise Sand Syversen Bergensvømmerne 9.00,77
3 Eva Marie Østerhus Team Stavanger 9.07,57

1500 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Elin Slaatmo Hamar IL 17.06,93
2 Lise Sand Syversen Bergensvømmerne 17.31,84
3 Eva Marie Østerhus Team Stavanger 17.41,71

50 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Ingvild Snildal Asker SK 28,67
2 Katharina Stiberg Bjerkvik SK 29,35
3 Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 30,27

100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Ingvild Snildal Asker SK 1.01,65
2 Katharina Stiberg Bjerkvik SK 1.04,91
3 Heidi Vainio Gjøen Lambertseter SK 1.06,10

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Heidi Vainio Gjøen Lambertseter SK 2.20,71
2 Elisabeth Jarland Bærumsvømmerne 2.22,09
3 Oda Marie Siljan Poseidon 2.22,63

50 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Katharina Stiberg Bjerkvik SK 31,46
2 Henriette Martinsen Trondhjems SLK 32,79
3 Sara Nordenstam Lambertseter SK 32,99

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Katharina Stiberg Bjerkvik SK 1.09,06
2 Sara Nordenstam Lambertseter SK 1.10,47
3 Henriette Martinsen Trondhjems SLK 1.11,51

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Sara Nordenstam Lambertseter SK 2.28,32
2 Trine Austrøne Olsen Fauske SK 2.37,78
3 Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 2.38,37

50 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Ingvild Snildal Asker SK 26,24
2 Katharina Stiberg Bjerkvik SK 26,69
3 Siri Eva Kristiansen Asker SK 28,61

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Ingvild Snildal Asker SK 58,67
2 Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 1.02,70
3 Line Løvberg Lambertseter SK 1.04,29

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Sara Nordenstam Lambertseter SK 2.14,27
2 Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 2.14,64
3 Line Løvberg Lambertseter SK 2.20,35

200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Sara Nordenstam Lambertseter SK 2.17,11
2 Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 2.19,26
3 Elisabeth Jarland Bærumsvømmerne 2.22,17

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Sara Nordenstam Lambertseter SK 4.46,12
2 Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 4.55,55
3 Trine Austrøne Olsen Fauske SK 5.04,03

4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Pia Cornelia Braarud
Emilie Hellerud
Elisabeth H. Svensson
Ingrid Nygaard Knutzen
Lambertseter SK 1 3.58,41
2 Heidi Vainio Gjøen
Emma Isdahl
Christine M. Pedersen
Sara Nordenstam
Lambertseter SK 2 4.01,50
3 Henriette Brekke
Stine Vindenes
Andrea Haugstad
Marthe Helene Haganes
Vestkantsvømmerne 4.02,62

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Pia Cornelia Braarud
Elisabeth H. Svensson
Ingrid Nygaard Knutzen
Sara Nordenstam
Lambertseter SK 1 8.37,89
2 Heidi Vainio Gjøen
Emilie Hellerud
Christine M. Pedersen
Line Løvberg
Lambertseter SK 2 8.42,57
3 Monica Finnøy
Siri Løvold Magnussen
Andrea Hestdal
Lise Sand Syversen
Bergensvømmerne 8.46,29

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Klubb Tid
1 Heidi Vainio Gjøen
Sara Nordenstam
Line Løvberg
Ingrid Nygaard Knutzen
Lambertseter SK 1 4.19,32
2 Elisabeth H. Svensson
Stina Kajsa Colleou
Christine M. Pedersen
Pia Cornelia Braarud
Lambertseter SK 2 4.26,44
3 Seline Vike Holm
Celinn Daviknes
Lise Sand Syversen
Siri Løvold Magnussen
Bergensvømmerne 4.28,50

Kilder[rediger | rediger kilde]