NM i svømming kortbane 1985

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

NM i svømming kortbane 1985 ble arrangert i Bergen 22.-24. mars 1985.

Menn[rediger | rediger kilde]

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Haakon Schram Stokke Asker SK 52,33
2 John Yngvar Syvertsen Varodd SK 52,95
3 Torgeir Ekkje Odda IL 53,23

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Bjørn Warland Bergens SLK 1.53,33
2 Per Ove Staveland Haugesund SK 1.54,52
3 Øyvind Miller Asker SK 1.54,84

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Knut Arne Landbø Asker SK 4.00,49
2 Stig Ove Forodden Torungen SK 4.01,43
3 John Yngvar Syvertsen Varodd SK 4.01,97

1500 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Bjørn Warland Bergens SLK 15.51,05
2 Knut Arne Landbø Asker SK 15.55,39
3 Per Ove Staveland Haugesund SK 15.57,32

100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Ole Vold Arna SLK 58,36
2 John Heddeland Varodd SK 59,96
3 Sturla Vestly Fauske SK 1.00,09

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Ole Vold Arna SLK 2.05,67
2 Sturla Vestly Fauske SK 2.08,82
3 John Heddeland Varodd SK 2.09,70

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Andreas Vold Arna SLK 1.02,70
2 John Bjørnestad Varodd SK 1.07,21
3 Magne Klemetsen Haugesund SK 1.07,34

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Andreas Vold Arna SLK 2.13,48
2 Alexander Sæther Hamar IL 2.23,95
3 Erik Mathiesen Lier SK 2.26,64

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Haakon Schram Stokke Asker SK 55,99
2 Per Christian Solberg Larvik SK 57,42
3 Lars Farestvedt Askøy 57,55

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Haakon Schram Stokke Asker SK 2.04,64
2 Lars Farestvedt Askøy 2.05,15
3 Per Christian Solberg Larvik SK 2.05,89

200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Lars Farestvedt Askøy 2.09,77
2 Sturla Vetsly Fauske SK 2.09,84
3 Ole Vold Arna SLK 2.10,08

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Lars Farestvedt Askøy 4.34,56
2 Darek Paczuski Fauske SK 4.34,59
3 Bengt Staveland Haugesund SK 4.36,56

4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Haugesund SK 3.33,10
2 Odda IL 3.33,38
3 Varodd SK 3.33,60

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Odda IL 7.46,63
2 Haugesund SK 7.48,63
3 Bergens SLK 7.51,87

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Varodd SK 3.58,29
2 Asker SK 3.59,61
3 Arna SLK 4.00,69

Kvinner[rediger | rediger kilde]

100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Bente Rist Kristiansand SK 58,68
2 Merete Fuglem Trondhjems SLK 59,62
3 Jeanett Aasland Vikse Frisinn SK 59,85

200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Bente Rist Kristiansand SK 2.04,62
2 Sissel Anderssen Torungen SK 2.04,71
3 Bodil Bertelsen Bergens SLK 2.08,21

400 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Sissel Andersen Torungen SK 4.22,52
2 Irene Dalby Hamar IL 4.26,80
3 Carina Fauli Fauske SK 4.31,71

800 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Sissel Andersen Torungen SK 9.06,96
2 Merete Fuglem Trondhjems SLK 9.09,29
3 Torborg Duesten Trondhjems SLK 9.12,02

100 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Lise Lotte Nylund Fauske SK 1.06,24
2 Sissel Anderssen Torungen SK 1.08,27
3 Pia Naustdal Nielsen Torungen SK 1.08,46

200 meter rygg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Lise Lotte Nylund Fauske SK 2.20,08
2 Bente Rist Kristiansand SK 2.24,04
3 Pia Naustdal Nielsen Torungen SK 2.24,21

100 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Helene Bjørnstad Kolbotn IL 1.14,29
2 Anne Eriksen Torungen SK 1.15,33
3 Anniken Bergesen Delfana 1.15,44

200 meter bryst[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Helene Bjørnstad Kolbotn IL 2.35,65
2 Lise Akselberg Arna SLK 2.42,02
3 Anne Eldegard Trondhjems SLK 2.43,55

100 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Bente Rist Kristiansand SK 1.04,80
2 Elsa Gundersen Drammen SK 1.05,31
3 Torborg Duesten Trondhjems SLK 1.05,63

200 meter butterfly[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Torborg Duesten Trondhjems SLK 2.22,01
2 Anne Bostad Trondhjems SLK 2.24,61
3 Elsa Gundersen Drammen SK 2.25,99

200 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Bente Rist Kristiansand SK 2.22,01
2 Sissel Andersen Torungen SK 2.23,09
3 Carina Fauli Fauske SK 2.28,38

400 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Torborg Duesten Trondhjems SLK 5.03,63
2 Anne Pernille Johnsen Haldens SK 5.08,10
3 Anne Eriksen Torungen SK 5.08,19

4 x 100 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Torungen SK 4.00,61
2 Trondheim SLK 4.06,54
3 Fauske SK 4.07,42

4 x 200 meter fri[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Torungen SK 8.39,19
2 Trondheim SLK 8.43,08
3 Fauske SK 8.49,92

4 x 100 meter medley[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Tid
1 Fauske SK 4.30,70
2 Trondheim SLK 4.41,35
3 Kolbotn IL 4.42,74

Kilder[rediger | rediger kilde]