Hopp til innhold

Junior-VM på skøyter 1997

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hurtigløp på skøyter Junior-VM på skøyter 1997 International Skating Unions logo
Generell informasjon
IdrettsgrenHurtigløp på skøyter
ArrangørInternational Skating Union
VertsbyButte i Montana
VertslandUSAs flagg USA
Arena(er)U.S. High Altitude Speed Skating Center
Dato28. februar–2. mars 1997
Deltakere70 løpere fra 16 nasjoner
(32 kvinner fra 13 nasjoner og
38 menn fra 16 nasjoner)
ØvelserAllround : Mini firkamp (kvinner)
Allround : Liten firkamp (menn)
Mesterskap
forrige – neste
Calgary 1996 – Roseville 1998

Junior-VM på skøyter 1997, det 24. offisielle juniorverdensmesterskapet i ISU-regi, ble arrangert på U.S. High Altitude Speed Skating Center i Butte i Montana, USA den 28. februar, 1. og 2. mars 1997.

Medaljevinnere – sammenlagt

[rediger | rediger kilde]
Juniorverdensmester
og 1.-plass:
Poeng 2.-plass: Poeng 3.-plass: Poeng
Kvinner
Mini firkamp
USAs flagg Kirstin Holum
USA
171,016 Sør-Koreas flagg Bak Eun-bi
Sør-Korea
173,113 Japans flagg Kanae Kobayashi
Japan
173,599
Menn
Liten firkamp
Nederlands flagg Jelmer Beulenkamp
Nederland
159,709 Nederlands flagg André Vreugdenhil
Nederland
161,776 Nederlands flagg Gijs Buitelaar
Nederland
162,392

Resultater

[rediger | rediger kilde]

Sammenlagt kvinner

[rediger | rediger kilde]
Kvinner (32 deltagere fra 13 nasjoner)
PlassNavnNasjon1. dag (28. feb.)2. dag (1. mar.)Poeng
500 mPl.1 500 mPl.1 000 mPl.3 000 mPl.
Gull GullKirstin HolumUSAs flagg USA43,41162.06,1511.22,9934.24,371171,016
Sølv SølvBak Eun-biSør-Koreas flagg Sør-Korea42,848=2.10,2321.23,3174.31,252173,113
Bronse BronseKanae KobayashiJapans flagg Japan42,5952.11,2051.23,0444.34,543173,599
4Anna SaveljevaRusslands flagg Russland42,4542.10,9831.22,6524.40,658174,210
5Eriko SeoJapans flagg Japan42,94112.11,9061.24,38114.35,374174,991
6Kang Mi-youngSør-Koreas flagg Sør-Korea41,1522.12,6881.22,2914.54,9214175,674
7Judith StraathofNederlands flagg Nederland43,07132.11,0841.23,1564.45,8712175,983
8Nicola MayrItalias flagg Italia43,08142.13,41121.25,50164.35,945176,290
9Yuki YasudaJapans flagg Japan42,848=2.13,77141.24,05104.41,1810176,318
10Kim Joo-hyeonSør-Koreas flagg Sør-Korea41,9932.14,49161.23,3584.47,3313176,383
11Anja SchneiderheinzeTysklands flagg Tyskland42,6062.12,7791.23,8594.45,8211176,417
12Li XuesongKinas flagg Kina41,1012.14,7517=1.23,0654.55,3815176,776
13Floor van SlochterenNederlands flagg Nederland43,62182.13,47131.24,83124.37,746176,815
14Agnieszka MagieraPolens flagg Polen43,00122.14,7517=1.24,97134.40,819177,202
15Galina LikhatsjovaRusslands flagg Russland44,26282.12,4871.26,35204.39,067178,105
16Marija SjvydkovaRusslands flagg Russland42,6672.16,14201.25,59174.56,3616180,228
NC17Jitske CnossenNederlands flagg Nederland44,13252.13,16101.25,3815Ikke


kvalifisert


for siste


distanse.



131,206 (16)
NC18Katrin KalexTysklands flagg Tyskland44,0723=2.13,24111.25,6618131,313 (17)
NC19Whitney McGillUSAs flagg USA42,87102.17,96221.25,1814131,446 (18)
NC20Catherine RaneyUSAs flagg USA44,66292.13,88151.26,1919132,381 (20)
NC21Lucille OpitzTysklands flagg Tyskland44,15262.16,10191.27,2523133,141 (21)
NC22Francesca UezItalias flagg Italia44,24272.16,99211.26,6221133,213 (22)
NC23Annette BjelkevikNorges flagg Norge43,50172.19,23241.28,2825134,050 (23)
NC24Serena SchenchItalias flagg Italia44,03212.19,56251.27,2122134,155 (24)
NC25Anna BjöremarkSveriges flagg Sverige44,0723=2.18,20231.28,6126134,441 (25)
NC26Valerie LemieuxCanadas flagg Canada43,91192.23,66291.28,2124135,901 (26)
NC27Julie PepinCanadas flagg Canada45,29302.19,99281.28,8927136,398 (27)
NC28Krisy MyersCanadas flagg Canada43,94202.24,24301.30,1829137,110 (28)
NC29Sylwia JuszczakPolens flagg Polen46,65322.26,90311.34,6430142,936 (29)
NC30Anna ØvergaardNorges flagg Norge45,66313.07,17 f321.29,0228152,560 (30)
DNF3Wang XiaoguangKinas flagg Kina43,15152.19,7826dnf–(89,743)
DNF3Johanna LaineFinlands flagg Finland44,05222.19,9827dnf–(90,710)

Sammenlagt menn

[rediger | rediger kilde]
Menn (38 deltagere fra 16 nasjoner)
PlassNavnNasjon2. dag (1. mar.)3. dag (2. mar.)Poeng
500 mPl.3 000 mPl.1 500 mPl.5 000 mPl.
Gull GullJelmer BeulenkampNederlands flagg Nederland38,83113.59,4011.56,8737.00,231159,709
Sølv SølvAndré VreugdenhilNederlands flagg Nederland38,1844.08,1931.58,2257.08,253161,776
Bronse BronseGijs BuitelaarNederlands flagg Nederland38,76104.08,4841.58,7787.06,292162,392
4Choi Jae-bongSør-Koreas flagg Sør-Korea37,9024.10,9881.57,8247.14,666162,469
5Yusuke ImaiJapans flagg Japan37,6814.21,51241.53,7417.23,0912163,487
6Norihide NakajimaJapans flagg Japan38,5574.11,66101.58,7477.17,2410163,797
7Koichi HirataJapans flagg Japan39,51174.10,2161.58,3767.14,045164,071
8Nick PearsonUSAs flagg USA38,2964.15,62131.59,31107.15,747164,237
9Jeong Jin-eukSør-Koreas flagg Sør-Korea38,0434.15,70151.59,42117.26,9814165,160
10Ivan DjakovRusslands flagg Russland39,2715=4.11,2891.59,58127.22,6311165,273
11Artjom DetysjevRusslands flagg Russland41,41324.10,9172.00,43167.11,514166,522
12Lee Hyun-sooSør-Koreas flagg Sør-Korea39,14144.16,60162.00,26147.25,6813166,560
13Joey CheekUSAs flagg USA38,6884.18,52182.00,13137.27,6315166,572
14Adam SadowskiPolens flagg Polen39,07134.15,68142.00,33157.34,8916167,282
15Dmitrij SjepelRusslands flagg Russland45,47 f354.06,7321.56,8527.15,818169,122
16Lucas MillsUSAs flagg USA61,04 f374.09,9251.58,8397.16,509185,953
NC17Michal TrzebuniaPolens flagg Polen38,89124.17,46172.02,1621Ikke


kvalifisert


for siste


distanse.



122,520 (14)
NC18Miao BichaoKinas flagg Kina38,2254.22,90272.03,8030123,302 (15)
NC19Yang ZhipengKinas flagg Kina38,7294.24,98282.02,2523123,633 (17)
NC20Arild Nebb ErvikNorges flagg Norge39,99204.19,03192.01,4420123,641 (18)
NC21Niklas LarssonSveriges flagg Sverige40,03214.22,21262.00,5217123,904 (19)
NC22Jamie SpenceCanadas flagg Canada40,66284.20,27232.01,0219124,378 (20)
NC23Øyvind GravemNorges flagg Norge40,56264.19,57212.02,2624124,574 (21)
NC24Karol KrejaPolens flagg Polen39,53184.25,81302.02,8727124,787 (22)
NC25Ninho EckhardtTysklands flagg Tyskland40,64274.19,30202.02,8226124,796 (23)
NC26Cristian LorenziItalias flagg Italia39,2715=4.29,25332.02,1922124,875 (24)
NC27Dominique GravelCanadas flagg Canada40,69294.20,16222.03,6629125,270 (25)
NC28Risto RosendahlFinlands flagg Finland40,06224.25,65292.04,7431125,915 (27)
NC29Oleh GrisjtsjenkoUkrainas flagg Ukraina40,07234.33,95362.02,4525126,544 (28)
NC30Andrij FominUkrainas flagg Ukraina40,84304.27,71312.06,6433127,671 (29)
NC31Giuliano BernardiItalias flagg Italia41,79334.29,18322.05,4732128,476 (30)
NC32Michele FabrisItalias flagg Italia40,11244.31,54352.10,2634128,786 (31)
NC33Arne DankersCanadas flagg Canada41,10314.21,55252.26,17 f36133,414 (32)
NC34Leandro De O MarreirosPortugals flagg Portugal42,94345.06,87382.14,3035138,851 (33)
NC35Jiao YunlongKinas flagg Kina52,33 f364.39,38372.03,1328139,936 (34)
NC36Steffen GühlertTysklands flagg Tyskland40,12254.15,52122.54,05 f37140,722 (35)
NC37André UnterdörfelTysklands flagg Tyskland70,04 f384.11,68112.01,0018152,319 (37)
DNS3Stefan LechnerØsterrikes flagg Østerrike39,55194.29,7734dns–(84,511)

Litteratur

[rediger | rediger kilde]
  • Trond Eng, red. (november 2002). «World championships junior 1973–2002, ladies – 1997 ( 24 ) Butte / High Mountain Altitude Rink». All time international championships – Complete results 1889–2002 (på engelsk). Askim: World speed skating statisticians association (WSSSA) – Skøytenytt. s. 28–29. 
  • Trond Eng, red. (november 2002). «World championships junior 1972–2002, men – 1997 ( 24 ) Butte / High Mountain Altitude Rink». All time international championships – Complete results 1889–2002 (på engelsk). Askim: World speed skating statisticians association (WSSSA) – Skøytenytt. s. 144. 

Eksterne lenker

[rediger | rediger kilde]


Autoritetsdata