Håndball-VM 2019 for menn

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Current sport.svg Denne artikkelen inneholder informasjon om et pågående eller nylig avsluttet sportsarrangement.
Informasjonen kan være utdatert eller komme til å endres etter hvert som arrangementet skrider fram.
Håndball-VM 2019 for menn
Arrangement
Lag i sluttspillet24
VertslandDanmark Danmark
Tyskland Tyskland
Arenaer6 (i 6 vertsbyer)
Dato10.–27. januar 2019
Navigasjon
2017 Frankrike   2021

Håndball-VM 2019 for menn er det 26. mesterskapet i håndball for menn og arrangeres i Danmark og Tyskland. Arrangementet går av stabelen i januar 2019. Dette blir andre gangen Danmark er vertsnasjon og åttende gangen Tyskland er vertsnasjon.

Kvalifiserte nasjoner[rediger | rediger kilde]

Dato Sted Plasser Kvalifisert
Vertsnasjon 28. oktober 2013 N/A 2 Danmark Danmark
Tyskland Tyskland
Håndball-VM 2017 11.–29. januar 2017 Frankrike Frankrike 1 Frankrike Frankrike
Afrikamesterskapet 17.–27. januar 2018 Gabon Gabon 3 Angola Angola
Egypt Egypt
Tunisia Tunisia
Asiamesterskapet 18.–28. januar 2018 Sør-Korea Sør-Korea 4 Bahrain Bahrain
Qatar Qatar
Saudi-Arabia Saudi-Arabia
Korea Korea[1]
Europamesterskapet 12.–28. januar 2018 Kroatia Kroatia 1 Spania Spania
Europeisk kvalifiseringsturnering 25. oktober 2017 – 14. juni 2018 flere 9 Island Island
Kroatia Kroatia
Republikken Makedonia Makedonia
Norge Norge
Russland Russland
Serbia Serbia
Sverige Sverige
Ungarn Ungarn
Østerrike Østerrike
Panamerikamesterskapet 16.–24. juni 2018 Grønland Grønland 3 Argentina Argentina
Brasil Brasil
Chile Chile
«Sistesjansen» (Wildcard) 10. mai 2018 N/A 1 Japan Japan

Arenaer[rediger | rediger kilde]

København Herning Berlin
Royal Arena Jyske Bank Boxen Mercedes-Benz Arena
Kapasitet: 14 500 Kapasitet: 15 000 Kapasitet: 14 800
RoyalArena 20170811 N8B0024 (36517811566).jpg Jyske Bank Boxen.jpg Mercedes-Benz Arena Berlin August 2015.JPG
München Köln Hamburg
Olympiahalle München Lanxess Arena Barclaycard Arena
Kapasitet: 12 000 Kapasitet: 20 000 Kapasitet: 13 800
Olympic hall and Olympiaturm.JPG Köln deutz kölnarena.jpg Barclaycard-Arena-Hamburg-Aussendarstellung.JPG

Gruppespillet[rediger | rediger kilde]

Gruppe A[rediger | rediger kilde]

Lag K V U T + - MF P
Frankrike Frankrike 5 4 1 0 138 113 +25 9
Tyskland Tyskland 5 3 2 0 142 110 +32 8
Brasil Brasil 5 3 0 2 127 129 −2 6
Russland Russland 5 1 2 2 131 127 +4 4
Serbia Serbia 5 1 1 3 127 146 −19 3
Korea Korea 5 0 0 5 124 164 −40 0
10. januar 2019
18:15
Korea Korea 19–30 Tyskland Tyskland Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 13 500
Dommer(e): Gjeding, Hansen (DEN)
Jang, Kang T. 4 (10–17) Gensheimer 7
2 minutters utvisning 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

11. januar 2019
18:00
Serbia Serbia 30–30 Russland Russland Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 10 468
Dommer(e): Kleven, Jørum (NOR)
N. Ilić 6 (16–16) Dibirov 12
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
11. januar 2019
20:30
Brasil Brasil 22–24 Frankrike Frankrike Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 10 529
Dommer(e): Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Toledo 8 (13–16) Guigou, Mem 6
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort

12. januar 2019
15:30
Russland Russland 34–27 Korea Korea Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 10 039
Dommer(e): Pavićević, Ražnatović (MNE)
Sjisjkarjov 7 (20–13) Kang J., Park K. 4
2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
12. januar 2019
18:15
Tyskland Tyskland 34–21 Brasil Brasil Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 13 500
Dommer(e): Kleven, Jørum (NOR)
Gensheimer 10 (15–8) Toledo 5
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort
12. januar 2019
20:30
Frankrike Frankrike 32–21 Serbia Serbia Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 13 500
Dommer(e): Gjeding, Hansen (DEN)
Fabregas, Remili 5 (15–12) Radivojević 6
2 minutters utvisning Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

14. januar 2019
15:30
Serbia Serbia 22–24 Brasil Brasil Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 10 211
Dommer(e): Gjeding, Hansen (DEN)
Marsenić, Radivojević 5 (11–14) Toledo 5
2 minutters utvisning 3×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
14. januar 2019
18:00
Russland Russland 22–22 Tyskland Tyskland Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 13 500
Dommer(e): Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Dibirov 8 (10–12) Gensheimer 8
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
14. januar 2019
20:30
Frankrike Frankrike 34–23 Korea Korea Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 10 331
Dommer(e): Pavićević, Ražnatović (MNE)
Remili 7 (17–16) Kang T. 7
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

15. januar 2019
15:30
Russland Russland 23–25 Brasil Brasil Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 9 011
Dommer(e): Pavićević, Ražnatović (MNE)
Dibirov, Zjitnikov 6 (17–16) Borges 7
2 minutters utvisning 1×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
15. januar 2019
18:00
Korea Korea 29–31 Serbia Serbia Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 11 953
Dommer(e): Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Kang J. 12 (16–14) Vorkapić 7
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort
15. januar 2019
20:30
Tyskland Tyskland 25–25 Frankrike Frankrike Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 13 500
Dommer(e): Gjeding, Hansen (DEN)
Tre spillere 4 (12–10) Mahé 9
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning

17. januar 2019
15:30
Brasil Brasil 35–26 Korea Korea Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 8 933
Dommer(e): Kleven, Jørum (NOR)
Borges 6 (18–10) Kang J. 5
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
17. januar 2019
18:00
Tyskland Tyskland 31–23 Serbia Serbia Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 13 500
Dommer(e): Pavićević, Ražnatović (MNE)
Musche 5 (16–12) Ilić 6
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
17. januar 2019
20:30
Frankrike Frankrike 23–22 Russland Russland Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 11 287
Dommer(e): Lah, Sok (SLO)
Richardson 4 (12–12) Sjkurinskij 4
 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

Gruppe B[rediger | rediger kilde]

Lag K V U T + - MF P
Kroatia Kroatia 5 5 0 0 152 115 +37 10
Spania Spania 5 4 0 1 142 114 +28 8
Island Island 5 3 0 2 137 124 +13 6
Republikken Makedonia Makedonia 5 2 0 3 131 139 −8 4
Bahrain Bahrain 5 1 0 4 107 151 −44 2
Japan Japan 5 0 0 5 120 147 −27 0
11. januar 2019
15:30
Japan Japan 29–38 Republikken Makedonia Makedonia Olympiahalle, München
Tilskuere: 7 500
Dommer(e): Horáček, Novotný (CZE)
Watanabe 5 (13–18) K. Lazarov 8
2 minutters utvisning Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
11. januar 2019
18:00
Island Island 27–31 Kroatia Kroatia Olympiahalle, München
Tilskuere: 12 000
Dommer(e): Boualloucha, Khenissi (TUN)
Pálmarsson 7 (14–16) Stepančić 8
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
11. januar 2019
20:30
Bahrain Bahrain 23–33 Spania Spania Olympiahalle, München
Tilskuere: 9 800
Dommer(e): Grillo, Lenci (ARG)
Al-Sayyad, Habib 7 (11–16) Solé 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

13. januar 2019
14:00
Makedonia Republikken Makedonia 28–23 Bahrain Bahrain Olympiahalle, München
Tilskuere: 8 500
Dommer(e): Boualloucha, Khenissi (TUN)
K. Lazarov 8 (12–8) Al-Sayyad 6
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
13. januar 2019
16:30
Kroatia Kroatia 35–27 Japan Japan Olympiahalle, München
Tilskuere: 12 000
Dommer(e): Brunner, Salah (SUI)
Horvat 8 (18–13) Tokuda 6
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
13. januar 2019
19:00
Spania Spania 32–25 Island Island Olympiahalle, München
Tilskuere: 12 000
Dommer(e): Horáček, Novotný (CZE)
Solé 5 (19–14) Guðmundsson 6
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

14. januar 2019
15:30
Island Island 36–18 Bahrain Bahrain Olympiahalle, München
Tilskuere: 6 000
Dommer(e): Brunner, Salah (SUI)
Gunnarsson 8 (16–10) Merza 5
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 2×Rødt kort
14. januar 2019
18:00
Kroatia Kroatia 31–22 Republikken Makedonia Makedonia Olympiahalle, München
Tilskuere: 9 800
Dommer(e): Horáček, Novotný (CZE)
Duvnjak 6 (16–11) Manaskov 6
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
14. januar 2019
20:30
Spania Spania 26–22 Japan Japan Olympiahalle, München
Tilskuere: 7 300
Dommer(e): Grillo, Lenci (ARG)
Solé 8 (10–11) Tokuda 7
2 minutters utvisning Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

16. januar 2019
15:30
Japan Japan 21–25 Island Island Olympiahalle, München
Tilskuere: 6 000
Dommer(e): Boualloucha, Khenissi (TUN)
Agarie 4 (12–13) Sigurmannsson 5
2 minutters utvisning 1×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
16. januar 2019
18:00
Kroatia Kroatia 32–20 Bahrain Bahrain Olympiahalle, München
Tilskuere: 8 600
Dommer(e): Grillo, Lenci (ARG)
Štrlek 11 (19–9) Jalal 5
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
16. januar 2019
20:30
Makedonia Republikken Makedonia 21–32 Spania Spania Olympiahalle, München
Tilskuere: 9 600
Dommer(e): Brunner, Salah (SUI)
Peševski 6 (12–13) Gómez 6
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

17. januar 2019
15:30
Bahrain Bahrain 23–22 Japan Japan Olympiahalle, München
Tilskuere: 5 200
Dommer(e): Brunner, Salah (SUI)
Basham 6 (10–9) Motoki 9
2 minutters utvisning Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
17. januar 2019
18:00
Makedonia Republikken Makedonia 22–24 Island Island Olympiahalle, München
Tilskuere: 10 100
Dommer(e): Kurtagic, Wetterwik (SWE)
K. Lazarov, Manaskov 5 (13–11) Gunnarsson 10
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
17. januar 2019
20:30
Spania Spania 19–23 Kroatia Kroatia Olympiahalle, München
Tilskuere: 12 000
Dommer(e): Gjeding, Hansen (DEN)
Solé 5 (10–13) Horvat 8
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort

Gruppe C[rediger | rediger kilde]

Lag K V U T + - MF P
Danmark Danmark 5 5 0 0 167 103 +64 10
Norge Norge 5 4 0 1 175 119 +56 8
Tunisia Tunisia 5 3 0 2 138 147 −9 6
Chile Chile 5 2 0 3 130 167 −37 4
Østerrike Østerrike 5 1 0 4 121 148 −27 2
Saudi-Arabia Saudi-Arabia 5 0 0 5 112 159 −47 0
10. januar 2019
20:15
Chile Chile 16–39 Danmark Danmark Royal Arena, København
Tilskuere: 12 500
Dommer(e): Santos, Fonseca (POR)
R. Salinas 4 (4–22) Mortensen 8
2 minutters utvisning Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

11. januar 2019
18:00
Saudi-Arabia Saudi-Arabia 22–29 Østerrike Østerrike Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 6 500
Dommer(e): Schulze, Tönnies (GER)
Ma. Al-Salem 7 (9–15) Bilyk 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
11. januar 2019
20:30
Tunisia Tunisia 24–34 Norge Norge Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 6 500
Dommer(e): Gubica, Milošević (CRO)
Jaballah 5 (13–18) Jøndal 9
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

12. januar 2019
15:00
Østerrike Østerrike 24–32 Chile Chile Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 5 900
Dommer(e): Gasmi, Gasmi (FRA)
Weber 6 (15–14) Er. Feuchtmann 9
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
12. januar 2019
17:30
Norge Norge 40–21 Saudi-Arabia Saudi-Arabia Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 12 002
Dommer(e): Schulze, Tönnies (GER)
Rød 9 (20–10) Ma. Al-Salem 7
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
12. januar 2019
20:15
Danmark Danmark 36–22 Tunisia Tunisia Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 15 000
Dommer(e): Lah, Sok (SLO)
M. Hansen, Schmidt 7 (19–10) Chouiref 5
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

14. januar 2019
15:00
Tunisia Tunisia 36–30 Chile Chile Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 3 247
Dommer(e): Gubica, Milošević (CRO)
Chouiref, Soussi 7 (18–15) Er. Feuchtmann, R. Salinas 8
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
14. januar 2019
17:30
Norge Norge 34–24 Østerrike Østerrike Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 8 716
Dommer(e): Lah, Sok (SLO)
Sagosen 8 (16–13) Božović 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
14. januar 2019
20:15
Danmark Danmark 34–22 Saudi-Arabia Saudi-Arabia Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 12 157
Dommer(e): Gasmi, Gasmi (FRA)
M. Jacobsen 7 (17–11) Mo. Al-Salem 4
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort 1×Rødt kort

15. januar 2019
16:15
Saudi-Arabia Saudi-Arabia 20–24 Tunisia Tunisia Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 4 571
Dommer(e): Lah, Sok (SLO)
Al-Abdulali 5 (8–12) Boughanmi, Sanaï 7
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort 1×Rødt kort
15. januar 2019
18:30
Norge Norge 41–20 Chile Chile Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 11 247
Dommer(e): Gasmi, Gasmi (FRA)
Blonz 8 (21–12) E. Salinas 9
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
15. januar 2019
20:45
Østerrike Østerrike 17–28 Danmark Danmark Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 14 607
Dommer(e): Schulze, Tönnies (GER)
Tre spillere 3 (8–11) M. Jacobsen, Schmidt 6
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport  2×Gult kort

17. januar 2019
15:00
Chile Chile 32–27 Saudi-Arabia Saudi-Arabia Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 3 526
Dommer(e): Gubica, Milošević (CRO)
Er. Feuchtmann 11 (21–13) Mo. Al-Salem 8
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort
17. januar 2019
17:30
Østerrike Østerrike 27–32 Tunisia Tunisia Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 11 834
Dommer(e): Santos, Fonseca (POR)
Weber 9 (14–18) Boughanmi 9
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
17. januar 2019
20:15
Danmark Danmark 30–26 Norge Norge Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 15 001
Dommer(e): Nachevski, Nikolov (MKD)
M. Hansen 14 (17–14) Johannessen 5
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort

Gruppe D[rediger | rediger kilde]

Lag K V U T + - MF P
Sverige Sverige 5 5 0 0 151 111 +40 10
Ungarn Ungarn 5 2 2 1 151 138 +13 6
Egypt Egypt 5 2 1 2 132 133 −1 5
Qatar Qatar 5 2 0 3 125 127 −2 4
Argentina Argentina 5 1 1 3 119 130 −11 3
Angola Angola 5 1 0 4 121 160 −39 2
11. januar 2019
15:30
Angola Angola 24–23 Qatar Qatar Royal Arena, København
Tilskuere: 1 870
Dommer(e): Santos, Fonseca (POR)
Hebo 7 (12–8) Berrached 6
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
11. januar 2019
18:00
Argentina Argentina 25–25 Ungarn Ungarn Royal Arena, København
Tilskuere: 4 272
Dommer(e): López, Ramírez (ESP)
P. Simonet 6 (10–13) Balogh 11
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
11. januar 2019
20:30
Egypt Egypt 24–27 Sverige Sverige Royal Arena, København
Tilskuere: 6 448
Dommer(e): Nachevski, Nikolov (MKD)
El-Ahmar, Shebib 5 (11–13) Gottfridsson, Nilsson 5
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

13. januar 2019
15:30
Qatar Qatar 28–23 Egypt Egypt Royal Arena, København
Tilskuere: 3 077
Dommer(e): López, Ramírez (ESP)
Ali 9 (15–12) El-Ahmar 6
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
13. januar 2019
18:00
Ungarn Ungarn 34–24 Angola Angola Royal Arena, København
Tilskuere: 4 891
Dommer(e): Kolahdouzan, Mousaviannazhad (IRN)
Bóka 5 (18–8) Ferreira 5
2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning
13. januar 2019
20:30
Sverige Sverige 31–16 Argentina Argentina Royal Arena, København
Tilskuere: 6 492
Dommer(e): Santos, Fonseca (POR)
Zachrisson 6 (15–10) Fernández 6
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

14. januar 2019
15:30
Ungarn Ungarn 32–26 Qatar Qatar Royal Arena, København
Tilskuere: 1 694
Dommer(e): Nachevski, Nikolov (MKD)
Lékai 5 (16–11) Marzo, Sinen 5
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort 1×Rødt kort
14. januar 2019
18:00
Argentina Argentina 20–22 Egypt Egypt Royal Arena, København
Tilskuere: 2 607
Dommer(e): Kolahdouzan, Mousaviannazhad (IRN)
Fernández 5 (9–8) Sanad 7
2 minutters utvisning 4×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort
14. januar 2019
20:30
Sverige Sverige 37–19 Angola Angola Royal Arena, København
Tilskuere: 3 731
Dommer(e): López, Ramírez (ESP)
Ekberg, Zachrisson 5 (19–14) Hebo 5
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort

16. januar 2019
15:30
Angola Angola 26–33 Argentina Argentina Royal Arena, København
Tilskuere: 1 709
Dommer(e): Nachevski, Nikolov (MKD)
Ferreira 7 (12–17) P. Simonet 7
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
16. januar 2019
18:00
Ungarn Ungarn 30–30 Egypt Egypt Royal Arena, København
Tilskuere: 3 929
Dommer(e): Santos, Fonseca (POR)
Lékai 6 (14–14) Zeinelbaedin 7
2 minutters utvisning Rapport 2 minutters utvisning
16. januar 2019
20:30
Qatar Qatar 22–23 Sverige Sverige Royal Arena, København
Tilskuere: 6 079
Dommer(e): Schulze, Tönnies (GER)
Benali 8 (11–10) Nilsson, Zachrisson 7
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort

17. januar 2019
15:30
Egypt Egypt 33–28 Angola Angola Royal Arena, København
Tilskuere: 2 247
Dommer(e): Kolahdouzan, Mousaviannazhad (IRN)
El-Deraa 8 (19–12) Sibo 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort 1×Rødt kort
17. januar 2019
18:00
Qatar Qatar 26–25 Argentina Argentina Royal Arena, København
Tilskuere: 4 448
Dommer(e): Lah, Sok (SLO)
Marzo 8 (16–13) Baronetto, P. Simonet 4
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
17. januar 2019
20:30
Sverige Sverige 33–30 Ungarn Ungarn Royal Arena, København
Tilskuere: 7 803
Dommer(e): López, Ramírez (ESP)
Nilsson 7 (16–15) Lékai 8
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

President's Cup[rediger | rediger kilde]

Plasseringskamper om 21.- til 24.-plass[rediger | rediger kilde]

19. januar 2019
13:00
Korea Korea Japan Japan Royal Arena, København

19. januar 2019
15:30
Saudi-Arabia Saudi-Arabia Angola Angola Royal Arena, København
Kamp om 23.-plass
19. januar 2019
13:00
Taper SF1 Taper SF2 Royal Arena, København
Kamp om 21.-plass
19. januar 2019
15:30
Vinner SF1 Vinner SF2 Royal Arena, København

Plasseringskamper om 17.- til 20.-plass[rediger | rediger kilde]

19. januar 2019
18:00
Serbia Serbia Bahrain Bahrain Royal Arena, København

19. januar 2019
20:30
Østerrike Østerrike Argentina Argentina Royal Arena, København
Kamp om 19.-plass
20. januar 2019
18:00
Taper SF1 Taper SF2 Royal Arena, København
Kamp om 17.-plass
20. januar 2019
20:30
Vinner SF1 Vinner SF2 Royal Arena, København

Plasseringskamper om 13.- til 16.-plass[rediger | rediger kilde]

19. januar 2019
13:00
Russland Russland Republikken Makedonia Makedonia Lanxess Arena, Köln

19. januar 2019
15:30
Chile Chile Qatar Qatar Lanxess Arena, Köln
Kamp om 15.-plass
20. januar 2019
13:00
Taper SF1 Taper SF2 Lanxess Arena, Köln
Kamp om 13.-plass
20. januar 2019
15:30
Vinner SF1 Vinner SF2 Lanxess Arena, Köln

Mellomspillet[rediger | rediger kilde]

Gruppe I[rediger | rediger kilde]

Lag K V U T + - MF P
Kroatia Kroatia 2 2 0 0 54 46 +8 4
Tyskland Tyskland 2 1 1 0 59 46 +13 3
Frankrike Frankrike 2 1 1 0 49 47 +2 3
Spania Spania 2 1 0 1 51 48 +3 2
Island Island 2 0 0 2 52 63 −11 0
Brasil Brasil 2 0 0 2 43 58 −15 0
19. januar 2019
18:00
Frankrike Frankrike Spania Spania Lanxess Arena, Köln
19. januar 2019
20:30
Tyskland Tyskland Island Island Lanxess Arena, Köln

20. januar 2019
18:00
Brasil Brasil Kroatia Kroatia Lanxess Arena, Köln
20. januar 2019
20:30
Island Island Frankrike Frankrike Lanxess Arena, Köln

21. januar 2019
18:00
Spania Spania Brasil Brasil Lanxess Arena, Köln
21. januar 2019
20:30
Kroatia Kroatia Tyskland Tyskland Lanxess Arena, Köln

23. januar 2019
15:30
Brasil Brasil Island Island Lanxess Arena, Köln
23. januar 2019
18:00
Tyskland Tyskland Spania Spania Lanxess Arena, Köln
23. januar 2019
20:30
Frankrike Frankrike Kroatia Kroatia Lanxess Arena, Köln

Gruppe II[rediger | rediger kilde]

Lag K V U T + - MF P
Danmark Danmark 2 2 0 0 66 48 +18 4
Sverige Sverige 2 2 0 0 60 54 +6 4
Norge Norge 2 1 0 1 60 54 +6 2
Ungarn Ungarn 2 0 1 1 60 63 −3 1
Egypt Egypt 2 0 1 1 54 57 −3 1
Tunisia Tunisia 2 0 0 2 46 70 −24 0
19. januar 2019
18:00
Tunisia Tunisia Sverige Sverige Jyske Bank Boxen, Herning
19. januar 2019
20:30
Danmark Danmark Ungarn Ungarn Jyske Bank Boxen, Herning

20. januar 2019
18:00
Norge Norge Egypt Egypt Jyske Bank Boxen, Herning
20. januar 2019
20:30
Ungarn Ungarn Tunisia Tunisia Jyske Bank Boxen, Herning

21. januar 2019
18:00
Sverige Sverige Norge Norge Jyske Bank Boxen, Herning
21. januar 2019
20:30
Egypt Egypt Danmark Danmark Jyske Bank Boxen, Herning

23. januar 2019
15:30
Tunisia Tunisia Egypt Egypt Jyske Bank Boxen, Herning
23. januar 2019
18:00
Norge Norge Ungarn Ungarn Jyske Bank Boxen, Herning
23. januar 2019
20:30
Danmark Danmark Sverige Sverige Jyske Bank Boxen, Herning

Sluttspillet[rediger | rediger kilde]

Kamp om 7.-plass[rediger | rediger kilde]

26. januar 2019 Nr. 4 gruppe I Nr. 4 gruppe II Jyske Bank Boxen, Herning

Kamp om 5.-plass[rediger | rediger kilde]

26. januar 2019 Nr. 3 gruppe I Nr. 3 gruppe II Jyske Bank Boxen, Herning

Semifinaler[rediger | rediger kilde]

25. januar 2019 Vinner gruppe I Nr. 2 gruppe II Barclaycard Arena, Hamburg

25. januar 2019 Vinner gruppe II Nr. 2 gruppe I Barclaycard Arena, Hamburg

Bronsefinale[rediger | rediger kilde]

27. januar 2019 Taper semifinale 1 Taper semifinale 2 Jyske Bank Boxen, Herning

Finale[rediger | rediger kilde]

27. januar 2019 Vinner semifinale 1 Vinner semifinale 2 Jyske Bank Boxen, Herning

Se også[rediger | rediger kilde]

Referanser[rediger | rediger kilde]

  1. ^ Sør-Korea kvalifiserte seg, men et forent koreansk landslag vil spille i VM. [1]

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]