Håndball-VM 2017 for kvinner

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til: navigasjon, søk
Current sport.svg Denne artikkelen inneholder informasjon om et pågående eller nylig avsluttet sportsarrangement.
Informasjonen kan være utdatert eller komme til å endres etter hvert som arrangementet skrider fram.
Håndball-VM 2017 for kvinner
Arrangement
Lag i sluttspillet24
VertslandTyskland Tyskland
Arenaer6 (i 6 vertsbyer)
Dato1.– 17. desember 2017
Navigasjon
2015 Danmark   Japan 2019

Håndball-VM 2017 for kvinner er det 23. mesterskapet i håndball for kvinner og arrangeres i Tyskland. Arrangementet går av stabelen i desember 2017. Tyskland var eneste nasjonen som søkte om å arrangere mesterskapet. Dette blir tredje gangen Tyskland er vertsnasjon, da Tyskland arrangerte mesterskapet i 1965 og 1997.

Kvalifiserte nasjoner[rediger | rediger kilde]

Dato Sted Plasser Kvalifisert
Vertsnasjon N/A N/A 1 Tyskland Tyskland
Regjerende mester 5.–20. desember 2015 Danmark Danmark 1 Norge Norge
Afrikamesterskapet 28. november–7. desember 2016 Angola Angola 3 Angola Angola
Kamerun Kamerun
Tunisia Tunisia
Europamesterskapet 4.–18. desember 2016 Sverige Sverige 3 Danmark Danmark
Frankrike Frankrike
Nederland Nederland
Asiamesterskapet 13.–22. mars 2017 Sør-Korea Sør-Korea 3 Japan Japan
Kina Kina
Sør-Korea Sør-Korea
Europeisk kvalifiseringsturnering 25. november 2016 – 15. juni 2017 flere 9 Montenegro Montenegro
Romania Romania
Russland Russland
Serbia Serbia
Slovenia Slovenia
Spania Spania
Sverige Sverige
Tsjekkia Tsjekkia
Ungarn Ungarn
Panamerikamesterskapet 18.–25 juni 2017 Argentina Argentina 3 Argentina Argentina
Brasil Brasil
Paraguay Paraguay
Wild Card 23. juni 2017 flere 1 Polen Polen

Arenaer[rediger | rediger kilde]

Bietigheim-Bissingen Hamburg Magdeburg
EgeTrans Arena
Kapasitet: 4 500
Barclaycard Arena
Kapasitet: 12 500
GETEC Arena
Kapasitet: 6 200
EgeTrans Arena 2012-12-26 steelers players jubilates with fans.jpg Color Line Arena.JPG Boerdeland-Halle.jpg
Oldenburg Leipzig Trier
EWE Arena
Kapasitet: 5 250
Arena Leipzig
Kapasitet: 6 250
Arena Trier
Kapasitet: 4 100
2013-05-03 Fotoflug Leer Papenburg DSCF6796.jpg Arena leipzig 2.jpg

Gruppespillet[rediger | rediger kilde]

Gruppe A[rediger | rediger kilde]

Lag K V U T + P
Romania Romania 5 4 0 1 123 112 8
Frankrike Frankrike 5 3 1 1 135 98 7
Spania Spania 5 3 1 1 135 109 7
Slovenia Slovenia 5 3 0 2 138 134 6
Angola Angola 5 1 0 4 124 141 2
Paraguay Paraguay 5 0 0 5 95 156 0
2. desember 2017
14:00
Romania Romania 29–17 Paraguay Paraguay Trier Arena, Trier
Tilskuere: 2 369
Dommer(e): Hizaki, Ikebuchi (JPN)
Florianu 5 (16–7) Fiore 7
2 minutters utvisning 4×Gult kort Rapport  1×Gult kort
2. desember 2017
18:00
Frankrike Frankrike 23–24 Slovenia Slovenia Trier Arena, Trier
Tilskuere: 3 317
Dommer(e): Grillo, Lenci (ARG)
Landre, Niombla 4 (10–13) Gros 9
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 4×Gult kort
2. desember 2017
20:30
Spania Spania 28–24 Angola Angola Trier Arena, Trier
Tilskuere: 3 042
Dommer(e): Pavićević, Ražnatović (MNE)
Martín 9 (15–13) Carlos 5
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

3. desember 2017
14:00
Slovenia Slovenia 28–31 Romania Romania Trier Arena, Trier
Tilskuere: 2 411
Dommer(e): Pavićević, Ražnatović (MNE)
Gros 10 (14–14) Neagu 11
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 4×Gult kort
3. desember 2017
18:00
Angola Angola 19–26 Frankrike Frankrike Trier Arena, Trier
Tilskuere: 2 227
Dommer(e): Krichen, Makhlouf (TUN)
Cazanga 4 (10–11) Lacrabère 7
2 minutters utvisning 4×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
3. desember 2017
20:30
Paraguay Paraguay 15–32 Spania Spania Trier Arena, Trier
Tilskuere: 1 723
Dommer(e): Grillo, Lenci (ARG)
Acuña, Fiore 4 (6–16) Arderíus 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

5. desember 2017
14:00
Slovenia Slovenia 32–25 Angola Angola Trier Arena, Trier
Tilskuere: 1 303
Dommer(e): Pavićević, Ražnatović (MNE)
Gros 7 (15–15) Cazanga 6
2 minutters utvisning 4×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
5. desember 2017
18:00
Frankrike Frankrike 35–13 Paraguay Paraguay Trier Arena, Trier
Tilskuere: 1 678
Dommer(e): Hizaki, Ikebuchi (JPN)
Houette 9 (14–10) Acuña, Fiore 3
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
5. desember 2017
20:30
Romania Romania 19–17 Spania Spania Trier Arena, Trier
Tilskuere: 1 724
Dommer(e): Grillo, Lenci (ARG)
Neagu 8 (9–7) González, Pena 4
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort

7. desember 2017
14:00
Paraguay Paraguay 22–28 Slovenia Slovenia Trier Arena, Trier
Tilskuere: 1 590
Dommer(e): Krichen, Makhlouf (TUN)
Fiore 8 (9–18) Gros, Stanko 6
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
7. desember 2017
18:00
Romania Romania 27–24 Angola Angola Trier Arena, Trier
Tilskuere: 3 123
Dommer(e): Hizaki, Ikebuchi (JPN)
Neagu 7 (14–14) Cazanga, Guialo 7
2 minutters utvisning 4×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 4×Gult kort
7. desember 2017
20:30
Spania Spania 25–25 Frankrike Frankrike Trier Arena, Trier
Tilskuere: 3 316
Dommer(e): Pavićević, Ražnatović (MNE)
Barbosa, Martín 6 (10–11) Houette 5
2 minutters utvisning 4×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

8. desember 2017
14:00
Angola Angola 32–28 Paraguay Paraguay Trier Arena, Trier
Tilskuere: 1 123
Dommer(e): Hizaki, Ikebuchi (JPN)
Carlos 10 (16–17) Fiore 8
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort
8. desember 2017
18:00
Frankrike Frankrike 26–17 Romania Romania Trier Arena, Trier
Tilskuere: 3 824
Dommer(e): Krichen, Makhlouf (TUN)
Houette 7 (17–7) Florianu 6
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
8. desember 2017
20:30
Spania Spania 33–26 Slovenia Slovenia Trier Arena, Trier
Tilskuere: 3 422
Dommer(e): Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Pena 9 (13–14) Gros, Stanko 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

Gruppe B[rediger | rediger kilde]

Lag K V U T + P
Sverige Sverige 5 4 0 1 160 139 8
Norge Norge 5 4 0 1 163 110 8
Ungarn Ungarn 5 3 0 2 138 127 6
Tsjekkia Tsjekkia 5 2 0 3 134 147 4
Polen Polen 5 2 0 3 144 145 2
Argentina Argentina 5 0 0 5 102 173 0
2. desember 2017
14:00
Tsjekkia Tsjekkia 28–22 Argentina Argentina EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Tilskuere: 2 363
Dommer(e): Koo, Lee (KOR)
Ryšánková 7 (15–9) Mendoza 4
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport  3×Gult kort
2. desember 2017
18:00
Sverige Sverige 30–33 Polen Polen EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Tilskuere: 3 620
Dommer(e): Schulze, Tönnies (GER)
Tre spillere 5 (15–17) Achruk 9
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
2. desember 2017
20:30
Norge Norge 30–22 Ungarn Ungarn EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Tilskuere: 3 620
Dommer(e): Hansen, Christiansen (DEN)
Mørk 7 (21–11) Háfra 4
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort

3. desember 2017
14:00
Polen Polen 25–29 Tsjekkia Tsjekkia EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Tilskuere: 2 720
Dommer(e): Hansen, Christiansen (DEN)
Kudłacz-Gloc 6 (15–12) Jeřábková 8
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 4×Gult kort
3. desember 2017
18:00
Ungarn Ungarn 22–25 Sverige Sverige EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Tilskuere: 3 620
Dommer(e): Koo, Lee (KOR)
Klivinyi, Schatzl 5 (11–11) Gulldén 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
3. desember 2017
20:30
Argentina Argentina 21–36 Norge Norge EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Tilskuere: 3 620
Dommer(e): Alpaidze, Berezkina (RUS)
Gavilan 4 (13–18) Løke 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

5. desember 2017
14:00
Ungarn Ungarn 33–15 Argentina Argentina EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Tilskuere: 2 110
Dommer(e): Schulze, Tönnies (GER)
Kovács 7 (18–7) Ponce de Leon 5
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning
5. desember 2017
18:00
Sverige Sverige 36–32 Tsjekkia Tsjekkia EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Tilskuere: 2 600
Dommer(e): Alpaidze, Berezkina (RUS)
Tre spillere 6 (16–18) Luzumová 9
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
5. desember 2017
20:30
Norge Norge 35–20 Polen Polen EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Tilskuere: 2 600
Dommer(e): Koo, Lee (KOR)
Kristiansen 6 (18–11) Zych 4
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport  2×Gult kort

7. desember 2017
14:00
Polen Polen 28–31 Ungarn Ungarn EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Tilskuere: 1 570
Dommer(e): Alpaidze, Berezkina (RUS)
Kudłacz-Gloc 8 (11–13) Kovacsics 8
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort 1×Rødt kort
7. desember 2017
18:00
Sverige Sverige 38–24 Argentina Argentina EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Tilskuere: 2 200
Dommer(e): Hansen, Christiansen (DEN)
Hagman 6 (17–13) Fem spillere 3
2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
7. desember 2017
20:30
Tsjekkia Tsjekkia 16–34 Norge Norge EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Tilskuere: 2 300
Dommer(e): Schulze, Tönnies (GER)
Jeřábková 4 (7–20) Mørk 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

8. desember 2017
14:00
Argentina Argentina 20–38 Polen Polen EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Tilskuere: 1 100
Dommer(e): Schulze, Tönnies (GER)
Salvadó 4 (9–19) Kudłacz-Gloc 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning
8. desember 2017
18:00
Tsjekkia Tsjekkia 29–30 Ungarn Ungarn EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Tilskuere: 3 620
Dommer(e): Christiansen, Hansen (DEN)
Jeřábková 9 (14–17) Bódi 7
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
8. desember 2017
20:30
Norge Norge 28–31 Sverige Sverige EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen
Tilskuere: 3 620
Dommer(e): Koo, Lee (KOR)
Mørk 9 (18–16) Gulldén 9
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort

Gruppe C[rediger | rediger kilde]

Lag K V U T + P
Russland Russland 5 5 0 0 149 111 10
Danmark Danmark 5 3 0 2 142 120 6
Japan Japan 5 2 1 2 134 130 5
Montenegro Montenegro 5 2 1 2 135 127 5
Brasil Brasil 5 1 2 2 110 119 4
Tunisia Tunisia 5 0 0 5 93 156 0
2. desember 2017
14:00
Russland Russland 36–16 Tunisia Tunisia Large EWE Arena, Oldenburg
Tilskuere: 2 293
Dommer(e): Antić, Jakovljević (SRB)
Fire spillere 5 (14–9) Chebbah 6
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
2. desember 2017
17:45
Brasil Brasil 28–28 Japan Japan Large EWE Arena, Oldenburg
Tilskuere: 2 973
Dommer(e): Bonaventura, Bonaventura (FRA)
Belo 11 (12–15) Hara 7
2 minutters utvisning 4×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
2. desember 2017
20:15
Danmark Danmark 24–31 Montenegro Montenegro Large EWE Arena, Oldenburg
Tilskuere: 3 079
Dommer(e): Horváth, Márton (HUN)
Grigel, Tranborg 5 (12–17) Radičević 12
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 4×Gult kort

3. desember 2017
14:00
Tunisia Tunisia 22–23 Brasil Brasil Large EWE Arena, Oldenburg
Tilskuere: 2 351
Dommer(e): Lah, Sok (SLO)
Chebbah 6 (13–10) Belo 7
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
3. desember 2017
17:45
Montenegro Montenegro 24–28 Russland Russland Large EWE Arena, Oldenburg
Tilskuere: 2 269
Dommer(e): Bonaventura, Bonaventura (FRA)
Bulatović 7 (12–15) Dmitrijeva 5
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
3. desember 2017
20:15
Japan Japan 18–32 Danmark Danmark Large EWE Arena, Oldenburg
Tilskuere: 2 389
Dommer(e): Antić, Jakovljević (SRB)
Fire spillere 3 (5–16) Tre spillere 5
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

5. desember 2017
14:00
Montenegro Montenegro 28–29 Japan Japan Large EWE Arena, Oldenburg
Tilskuere: 1 103
Dommer(e): Lah, Sok (SLO)
Radičević 7 (15–12) Ikehara 9
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
5. desember 2017
17:45
Russland Russland 24–16 Brasil Brasil Large EWE Arena, Oldenburg
Tilskuere: 1 721
Dommer(e): Horváth, Márton (HUN)
Samokhina 6 (14–7) Amorim 5
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 4×Gult kort
5. desember 2017
20:15
Danmark Danmark 37–19 Tunisia Tunisia Large EWE Arena, Oldenburg
Tilskuere: 1 812
Dommer(e): Bonaventura, Bonaventura (FRA)
L. Jørgensen 6 (15–6) Chebbah 7
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

6. desember 2017
14:00
Russland Russland 29–28 Japan Japan Large EWE Arena, Oldenburg
Tilskuere: 1 187
Dommer(e): Bonaventura, Bonaventura (FRA)
Tre spillere 5 (13–11) Ikehara, Sunami 6
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort
6. desember 2017
17:45
Tunisia Tunisia 23–29 Montenegro Montenegro Large EWE Arena, Oldenburg
Tilskuere: 1 989
Dommer(e): Antić, Jakovljević (SRB)
Chebbah, Kouki 5 (13–15) Raičević 9
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort 1×Rødt kort
6. desember 2017
20:15
Brasil Brasil 20–22 Danmark Danmark Large EWE Arena, Oldenburg
Tilskuere: 2 105
Dommer(e): Horváth, Márton (HUN)
Belo 6 (13–13) S. Jørgensen 9
2 minutters utvisning 4×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 4×Gult kort

8. desember 2017
14:00
Japan Japan 31–13 Tunisia Tunisia Large EWE Arena, Oldenburg
Tilskuere: 809
Dommer(e): Horváth, Márton (HUN)
Yokoshima 8 (15–6) Chebbah 5
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
8. desember 2017
17:45
Brasil Brasil 23–23 Montenegro Montenegro Large EWE Arena, Oldenburg
Tilskuere: 3 607
Dommer(e): Arntsen, Røen (NOR)
Amorim, Belo 6 (13–12) Bulatović 6
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
8. desember 2017
20:15
Danmark Danmark 27–32 Russland Russland Large EWE Arena, Oldenburg
Tilskuere: 4 021
Dommer(e): Lah, Sok (SLO)
Fisker, Woller 5 (11–12) Samokhina 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

Gruppe D[rediger | rediger kilde]

Lag K V U T + P
Serbia Serbia 5 3 2 0 159 121 8
Nederland Nederland 5 3 1 1 149 111 7
Tyskland Tyskland 5 3 1 1 120 95 7
Sør-Korea Sør-Korea 5 3 0 2 134 118 6
Kamerun Kamerun 5 0 1 4 105 150 1
Kina Kina 5 0 1 4 92 164 1
1. desember 2017
19:00
Tyskland Tyskland 28–15 Kamerun Kamerun Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 6 000
Dommer(e): Arntsen, Røen (NOR)
Loerper 5 (12–7) Djiepmou 3
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort
2. desember 2017
15:30
Serbia Serbia 43–23 Kina Kina Arena Leipzig, Leipzig
Dommer(e): Erdoğan, Özdeniz (TUR)
Damnjanović, Krpež Slezak 8 (21–11) Liu 9
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort 1×Rødt kort
2. desember 2017
18:00
Nederland Nederland 22–24 Sør-Korea Sør-Korea Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 2 066
Dommer(e): García, Marín (ESP)
Abbingh 11 (11–14) Kang 6
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

3. desember 2017
14:00
Kamerun Kamerun 21–34 Serbia Serbia Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 2 107
Dommer(e): García, Marín (ESP)
Atangana, Touba 5 (9–20) Krpež Slezak, Radosavljević 6
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
3. desember 2017
18:00
Kina Kina 15–40 Nederland Nederland Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 4 381
Dommer(e): Arntsen, Røen (NOR)
Liu 6 (9–20) Tre spillere 5
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
3. desember 2017
20:30
Sør-Korea Sør-Korea 18–23 Tyskland Tyskland Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 5 794
Dommer(e): Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Lee, Sim 5 (10–11) Gubernatis 7
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 4×Gult kort

5. desember 2017
12:00
Sør-Korea Sør-Korea 31–19 Kina Kina Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 3 917
Dommer(e): García, Marín (ESP)
Yu 8 (18–10) Liu 8
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
5. desember 2017
15:30
Nederland Nederland 29–22 Kamerun Kamerun Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 2 237
Dommer(e): Erdoğan, Özdeniz (TUR)
Polman, van der Heijden 4 (14–9) Djiepmou, Touba 4
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort 1×Rødt kort
5. desember 2017
18:00
Tyskland Tyskland 22–22 Serbia Serbia Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 3 871
Dommer(e): Arntsen, Røen (NOR)
Huber 6 (9–11) Krpež Slezak 7
2 minutters utvisning 4×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 4×Gult kort

6. desember 2017
12:00
Kamerun Kamerun 21–33 Sør-Korea Sør-Korea Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 667
Dommer(e): Arntsen, Røen (NOR)
Djiepmou 6 (6–16) Tre spillere 5
2 minutters utvisning 3×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
6. desember 2017
15:30
Serbia Serbia 27–27 Nederland Nederland Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 2 545
Dommer(e): Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Dmitrović 9 (13–13) Abbingh 7
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
6. desember 2017
18:00
Tyskland Tyskland 24–9 Kina Kina Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 3 165
Dommer(e): Erdoğan, Özdeniz (TUR)
Bölk 4 (10–3) Tre spillere 2
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

8. desember 2017
14:00
Kina Kina 26–26 Kamerun Kamerun Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 1 825
Dommer(e): Antić, Jakovljević (SRB)
Qiao 5 (13–13) Baniomo, Nchouapouognigni 5
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
8. desember 2017
18:00
Nederland Nederland 31–23 Tyskland Tyskland Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 6 000
Dommer(e): García, Marín (ESP)
Abbingh 9 (18–10) Stolle 6
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
8. desember 2017
20:30
Serbia Serbia 33–28 Sør-Korea Sør-Korea Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 5 432
Dommer(e): Erdoğan, Özdeniz (TUR)
Damnjanović, Pop-Lazić 5 (15–14) Yu 8
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

Finalekamper[rediger | rediger kilde]

Utslagstablå[rediger | rediger kilde]

8. delsfinaler Kvartfinaler Semifinaler Finale
                           
10.12 i Leipzig            
  Sverige Sverige   33
12.12 i Leipzig
  Slovenia Slovenia   21  
  Sverige Sverige   26
10.12 i Magdeburg
    Danmark Danmark   23  
  Tyskland Tyskland   17
15.12 i Hamburg
  Danmark Danmark   21  
  Sverige Sverige  
10.12 i Leipzig
    Frankrike Frankrike    
  Ungarn Ungarn   26
12.12 i Leipzig
  Frankrike Frankrike   29  
  Frankrike Frankrike   25
10.12 i Magdeburg
    Montenegro Montenegro   22  
  Serbia Serbia   29
17.12 i Hamburg
  Montenegro Montenegro   31  
   
11.12 i Leipzig
     
  Romania Romania   27
13.12 i Magdeburg
  Tsjekkia Tsjekkia   28  
  Nederland Nederland   30
11.12 i Magdeburg
    Tsjekkia Tsjekkia   26  
  Japan Japan   24
15.12 i Hamburg
  Nederland Nederland (EO)   26  
  Nederland Nederland  
11.12 i Leipzig
    Norge Norge     Bronsefinale
  Spania Spania   23
13.12 i Magdeburg 17.12 i Hamburg
  Norge Norge   31  
  Norge Norge   34    
11.12 i Magdeburg
    Russland Russland   17      
  Russland Russland (EO)   36
  Sør-Korea Sør-Korea   35  

Åttendedelsfinale[rediger | rediger kilde]

10. desember 2017
17:30
Serbia Serbia 29–31 Montenegro Montenegro GETEC Arena, Magdeburg
Tilskuere: 3 011
Dommer(e): García, Marín (ESP)
Cvijić 7 (9–14) Radičević 9
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort

10. desember 2017
17:30
Ungarn Ungarn 26–29 Frankrike Frankrike Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 1 385
Dommer(e): Pavićević, Ražnatović (MNE)
Kovacsics, Lukács 6 (11–14) Lacrabère 5
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

10. desember 2017
20:30
Tyskland Tyskland 17–21 Danmark Danmark GETEC Arena, Magdeburg
Tilskuere: 4 133
Dommer(e): Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Smits 6 (7–11) S. Jørgensen, Tranborg 5
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort

10. desember 2017
20:30
Sverige Sverige 33–21 Slovenia Slovenia Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 1 190
Dommer(e): Grillo, Lenci (ARG)
Westberg 8 (18–12) Koren 8
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

11. desember 2017
17:30
Russland Russland 36–35 (e.e.o) Sør-Korea Sør-Korea GETEC Arena, Magdeburg
Tilskuere: 1 132
Dommer(e): Arntsen, Røen (NOR)
Vedjokhina 9 (16–13) Lee 11
2 minutters utvisning 3×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

11. desember 2017
17:30
Romania Romania 27–28 Tsjekkia Tsjekkia Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 1 003
Dommer(e): Schulze, Tönnies (GER)
Neagu 13 (17–14) Jeřábková 7
10×2 minutters utvisning 4×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 4×Gult kort

11. desember 2017
20:30
Japan Japan 24–26 (e.e.o) Nederland Nederland GETEC Arena, Magdeburg
Tilskuere: 1 123
Dommer(e): Krichen, Makhlouf (TUN)
Ikehara 5 (10–10) Malestein 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort

11. desember 2017
20:30
Spania Spania 23–31 Norge Norge Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 1 263
Dommer(e): Christiansen, Hansen (DEN)
Martín 6 (10–13) Mørk 11
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

Kvartfinaler[rediger | rediger kilde]

12. desember 2017
17:30
Sverige Sverige 26–23 Danmark Danmark Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 2 387
Dommer(e): Alpaidze, Berezkina (RUS)
Blomstrand 7 (13–11) Tranborg 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

12. desember 2017
20:30
Frankrike Frankrike 25–22 Montenegro Montenegro Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 2 019
Dommer(e): Koo, Lee (KOR)
Pineau 5 (12–10) Bulatović 9
2 minutters utvisning 4×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort

13. desember 2017
17:30
Nederland Nederland 30–26 Tsjekkia Tsjekkia GETEC Arena, Magdeburg
Tilskuere: 1 451
Dommer(e): Horváth, Márton (HUN)
Abbingh 14 (17–16) Luzumová 11
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort

13. desember 2017
20:30
Norge Norge 34–17 Russland Russland GETEC Arena, Magdeburg
Tilskuere: 1 583
Dommer(e): Bonaventura, Bonaventura (FRA)
Mørk 9 (15–8) Kochetova 5
 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

Semifinaler[rediger | rediger kilde]

15. desember 2017
17:30
Nederland Nederland v Norge Norge Barclaycard Arena, Hamburg

15. desember 2017
20:30
Sverige Sverige v Frankrike Frankrike Barclaycard Arena, Hamburg

Bronsefinale[rediger | rediger kilde]

17. desember 2017
14:30
Taper SF1 v Taper SF2 Barclaycard Arena, Hamburg

Finale[rediger | rediger kilde]

17. desember 2017
17:30
Vinner SF1 v Vinner SF2 Barclaycard Arena, Hamburg

President's Cup[rediger | rediger kilde]

I President's Cup, spilles det om plassene 17-24 blant lagene som ikke gikk videre fra gruppespillet. Landene som kommer på 5.-plass i gruppespillet, spiller om 17.- til 20.-plass, mens landene som kommer på 6.-plass spiller om 21.- til 24.-plass.

Plasseringskamper om 21.- til 24.-plass[rediger | rediger kilde]

10. desember 2017
11:30
Paraguay Paraguay 28–25 Argentina Argentina GETEC Arena, Magdeburg
Tilskuere: 1 493
Dommer(e): Arntsen, Røen (NOR)
Fiore 8 (10–12) Ponce de Leon, Salvadó 5
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
10. desember 2017
14:00
Tunisia Tunisia 31–32 Kina Kina GETEC Arena, Magdeburg
Tilskuere: 1 787
Dommer(e): Bonaventura, Bonaventura (FRA)
Hamrouni 6 (14–16) Liu 9
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

Kamp om 23.-plass

11. desember 2017
11:30
Argentina Argentina 29–19 Tunisia Tunisia GETEC Arena, Magdeburg
Tilskuere: 1 361
Dommer(e): García, Marín (ESP)
Salvadó 8 (15–10) Chabchoub 5
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

Kamp om 21.-plass

11. desember 2017
14:00
Paraguay Paraguay 29–19 Kina Kina GETEC Arena, Magdeburg
Tilskuere: 1 361
Dommer(e): Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Fiore 5 (15–10) Sun 6
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning

Plasseringskamper om 17.- til 20.-plass[rediger | rediger kilde]

10. desember 2017
11:30
Angola Angola 33–34 (e.str.) Polen Polen Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 763
Dommer(e): Erdoğan, Özdeniz (TUR)
Guialo 9 (13–12) Grzyb 13
2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
10. desember 2017
14:00
Brasil Brasil 28–26 Kamerun Kamerun Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 637
Dommer(e): Alpaidze, Berezkina (RUS)
D. Rocha 7 (14–15) Mossy, Touba 6
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

Kamp om 19.-plass

11. desember 2017
11:30
Angola Angola 33–23 Kamerun Kamerun Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 227
Dommer(e): Koo, Lee (KOR)
Machado 8 (16–12) Tre spillere 4
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

Kamp om 17.-plass

11. desember 2017
14:00
Polen Polen 29–27 Brasil Brasil Arena Leipzig, Leipzig
Tilskuere: 242
Dommer(e): Hizaki, Ikebuchi (JPN)
Kudłacz-Gloc 7 (16–12) M. Costa 8
2 minutters utvisning 3×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort

Plassering og statistikk[rediger | rediger kilde]

Sluttplassering[rediger | rediger kilde]

Plass Lag
Gull
Sølv
Bronse
4
5 Russland Russland
6 Danmark Danmark
7 Montenegro Montenegro
8 Tsjekkia Tsjekkia
9 Serbia Serbia
10 Romania Romania
11 Spania Spania
12 Tyskland Tyskland
13 Ungarn Ungarn
14 Japan Japan
15 Sør-Korea Sør-Korea
16 Slovenia Slovenia
17 Polen Polen
18 Brasil Brasil
19 Angola Angola
20 Kamerun Kamerun
21 Paraguay Paraguay
22 Kina Kina
23 Argentina Argentina
24 Tunisia Tunisia

Spillerstatistikk[rediger | rediger kilde]

Oppdatert per 13. desember 2017

Toppscorer[rediger | rediger kilde]

Nr. Navn Land Mål Skudd %
1 Nora Mørk Norge Norge 51 69 74
2 Iveta Luzumová Tsjekkia Tsjekkia 47 73 64
3 Lois Abbingh Nederland Nederland 46 73 63
4 Karolina Kudłacz-Gloc Polen Polen 44 70 63
5 Sabrina Fiore Paraguay Paraguay 43 62 69
Ana Gros Slovenia Slovenia 67 64
Markéta Jeřábková Tsjekkia Tsjekkia 101 43
8 Katarina Bulatović Montenegro Montenegro 42 85 49
Cristina Neagu Romania Romania 72 58
Jovanka Radičević Montenegro Montenegro 61 69

Kilde: IHF

Beste målvakt[rediger | rediger kilde]

Nr. Navn Land % Redninger Skudd
1 Katrine Lunde Norge Norge 45 83 184
2 Kari Aalvik Grimsbø Norge Norge 43 36 84
3 Katja Kramarczyk Tyskland Tyskland 42 30 71
4 Iulia Dumanska Romania Romania 40 39 98
5 Cléopâtre Darleux Frankrike Frankrike 39 40 102
Kinga Janurik Ungarn Ungarn 27 70
7 Park Sae-young Sør-Korea Sør-Korea 39 43 113
8 Clara Woltering Tyskland Tyskland 37 43 115
9 Marija Colic Serbia Serbia 35 39 113
Viktorija Kalinina Russland Russland 38 108
Sandra Toft Galsgaard Danmark Danmark 68 192

Kilde: IHF

Se også[rediger | rediger kilde]

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]