Verdenscupen i friidrett 2018

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Verdenscupen i friidrett 2018
London Olympic Stadium Interior - April 2012.jpg
Olympiastadion i London
Generell informasjon
Idrettsgrenfriidrett
ArrangørUK Athletics
VertsbyLondon
VertslandStorbritannia
Arena(er)Olympiastadion
Dato14.15. juli 2018
Deltakernasjoner8
Deltakere416
Øvelser34
Medaljeoversikt
MesterUSAUSA USA

Verdenscupen i friidrett 2018 (2018 Athletics World Cup) ble arrangert i London i Storbritannia 14. og 15. juli 2018. Dette var første gang Verdenscupen i friidrett ble arrangert.[1]

I den første utgaven av verdenscupen deltok åtte land, basert på resultatene i VM i friidrett 2017, og hvert land stilte én utøver pr øvelse. Det ble gitt poeng i hver øvelse ut i fra plassering (8-7-6-5-4-3-2-1), og det landet med flest poeng totalt vant sammenlagt. Ikke alle de tradisjonelle friidrettsøvelsene var med i konkurransen; 1500 meter var den lengste løpsøvelsen, og det ble bl.a. ikke konkurrert i mangekamp.

Vinnerlaget fikk et trofé lagd av platina, The Platinum Trophy. Dette trofeet har en verdi på over 3 millioner kroner. Deltakerne på vinnerlaget mottok opså medaljer lagd av platina, der bare metallet har en egenverdi på over 15.000 kroner.[2]

I tillegg var det 2 millioner dollar i pengepremier, der vinnerlaget fikk 450.000, laget på andreplass 400.000, tredjeplass 350.000, osv.[3]

USA vant denne første utgaven, foran Polen, med Storbritannia på tredjeplass.

Deltakerland[rediger | rediger kilde]

Deltakelse var basert på plasseringene i VM i friidrett 2017, men kun når det gjelder øvelser som var en del Verdenscupen i friidrett 2018.

Følgende åtte land deltok:

Tidsplan og sluttstilling[rediger | rediger kilde]

Tidsplan[4]
Dato → 14. juli 15. juli
Øvelse ↓ Menn Kvinner Menn Kvinner
100 m
200 m
400 m
800 m
1500 m
100 m hekk
110 m hekk
400 m hekk
4 × 100 m stafett
4 × 400 m stafett
Lengdehopp
Tresteg
Høydehopp
Stavsprang
Kulestøt
Diskos
Slegge
Spydkast

Sluttstilling[5]
Plass Land Poeng Pengepremie
1 USAUSA USA 219 $450.000
2 PolenPolen Polen 162 $400.000
3 StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 155 $350.000
4 JamaicaJamaica Jamaica 153 $300.000
5 FrankrikeFrankrike Frankrike 146 $250.000
6 Tyskland Tyskland 137 $200.000
7 Sør-Afrika Sør-Afrika 135 $150.000
8 KinaKina Kina 81 $100.000

Medaljetabell
Nr.LandGullSølvBronseTotalt
1USA USA (USA)1110627
2Jamaica Jamaica (JAM)66416
3Polen Polen (POL)65213
4Storbritannia Storbritannia (GBR)35513
5Sør-Afrika Sør-Afrika (RSA)3339
6Kina Kina (CHN)2226
Tyskland Tyskland (GER)2226
8Frankrike Frankrike (FRA)111012
Totalt 8 land343434102
Fargekode

  *   Vertsland (Storbritannia)

Medaljevinnere[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
Resultater menn
100 meter Jamaica Tyquendo Tracey (JAM) 10,03 USA Kendal Williams (USA) 10,05 Sør-Afrika Simon Magakwe (RSA) 10,11
200 meter Kina Xie Zhenye (CHN) 20,25 Sør-Afrika Luxolo Adams (RSA) 20,45 USA Ameer Webb (USA) 20,51
400 meter USA Paul Dedewo (USA) 44,48 Sør-Afrika Derrick Mokaleng (RSA) 45,48 Frankrike Ludvy Vaillant (FRA) 45,64
800 meter USA Clayton Murphy (USA) 1:46,52 Polen Adam Kszczot (POL) 1:46,98 Storbritannia Elliot Giles (GBR) 1:47,40
1500 meter Polen Marcin Lewandowski (POL) 3:52,88 Tyskland Timo Benitz (GER) 3:53,11 Storbritannia Neil Gourley (GBR) 3:53,24
110 m hekk Frankrike Pascal Martinot-Lagarde (FRA) 13,22 Jamaica Ronald Levy (JAM) 13,30 USA Devon Allen (USA) 13,36
400 m hekk USA Kenny Selmon (USA) 48,97 Polen Patryk Dobek (POL) 49,02 Storbritannia Dai Greene (GBR) 49,48
4 × 100 m stafett USA USA (USA)
Jeff Demps
Kendal Williams
Obi Igbokwe
Cameron Burrell
38,42 Jamaica Jamaica (JAM)
Javoy Tucker
Nesta Carter
Kenroy Anderson
Tyquendo Tracey
38,52 Sør-Afrika Sør-Afrika (RSA)
Antonio Alkana
Simon Magakwe
Roscoe Engel
Luxolo Adams
38,53
4 × 400 m stafett USA USA (USA)
Nathan Strother
Obi Igbokwe
Paul Dedewo
Kahmari Montgomery
2:59,77 Polen Polen (POL)
Dariusz Kowaluk
Rafał Omelko
Mateusz Rzeźniczak
Karol Zalewski
3:02,80 Tyskland Tyskland (GER)
Johannes Trefz
Torben Junker
Fabian Dammermann
Patrick Schneider
3:03,16
Høydehopp USA Jeron Robinson (USA) 2,30 Kina Wang Yu (CHN) 2,27 Tyskland Tobias Potye (GER) 2,24
Stavsprang USA Sam Kendricks (USA) 5,83 Tyskland Raphael Holzdeppe (GER) 5,75 Frankrike Axel Chapelle (FRA) 5,65
Lengdehopp Sør-Afrika Luvo Manyonga (RSA) 8,51 USA Zack Bazile (USA) 8,30 Jamaica Ramone Bailey (JAM) 8,13
Tresteg Polen Karol Hoffmann (POL) 16,74 USA Donald Scott (USA) 16,73 Frankrike Kevin Luron (FRA) 16,67
Kulestøt Polen Michał Haratyk (POL) 21,95 USA Darrell Hill (USA) 21,43 Jamaica O'Dayne Richards (JAM) 20,05
Diskos Jamaica Fedrick Dacres (JAM) 65,32 Sør-Afrika Victor Hogan (RSA) 63,73 Frankrike Lolassonn Djouhan (FRA) 63,48
Slegge Polen Wojciech Nowicki (POL) 77,94 Storbritannia Nick Miller (GBR) 76,14 Frankrike Quentin Bigot (FRA) 74,98
Spydkast Tyskland Julian Weber (GER) 82,80 Polen Marcin Krukowski (POL) 80,25 USA Curtis Thompson (USA) 75,47
Resultater kvinner
100 meter USA Ashley Henderson (USA) 11,07 Jamaica Elaine Thompson (JAM) 11,09 Sør-Afrika Carina Horn (RSA) 11,21
200 meter Jamaica Shericka Jackson (JAM) 22,35 USA Jenna Prandini (USA) 22,45 Storbritannia Beth Dobbin (GBR) 22,95
400 meter Jamaica Stephenie Ann McPherson (JAM) 50,69 Frankrike Floria Guei (FRA) 51,84 Polen Justyna Święty-Ersetic (POL) 51,89
800 meter USA Raevyn Rogers (USA) 2:00,20 Storbritannia Adelle Tracey (GBR) 2:01,05 Jamaica Simoya Campbell (JAM) 2:01,59
1500 meter Polen Sofia Ennaoui (POL) 4:07,66 USA Rachel Schneider (USA) 4:08,04 Storbritannia Jemma Reekie (GBR) 4:09,05
100 m hekk Sør-Afrika Rikenette Steenkamp (RSA) 12,88 Jamaica Jeanine Williams (JAM) 12,95 USA Queen Harrison (USA) 12,99
400 m hekk Jamaica Janieve Russell (JAM) 55,10 Storbritannia Meghan Beesley (GBR) 55,90 Frankrike Aurelie Chaboudez (FRA) 56,23
4 × 100 m stafett Storbritannia Storbritannia (GBR)
Asha Philip
Imani Lansiquot
Bianca Williams
Shannon Hylton
42,52 Jamaica Jamaica (JAM)
Shelly-Ann Fraser-Pryce
Shericka Jackson
Jonielle Smith
Tissanna Hickling
42,60 Kina Kina (CHN)
Liang Xiaojing
Wei Yongli
Ge Manqi
Yuan Qiqi
42,94
4 × 400 m stafett USA USA (USA)
Brionna Thomas
Jasmine Blocker
Kiana Horton
Courtney Okolo
3:24,28 Jamaica Jamaica (JAM)
Christine Day
Janieve Russell
Tiffany James
Stephenie Ann McPherson
3:2429 Frankrike Frankrike (FRA)
Elea-Mariama Diarra
Déborah Sananes
Cynthia Anaïs
Floria Gueï
3:25,91
Høydehopp USA Vashti Cunningham (USA) 1,96 Storbritannia Morgan Lake (GBR) 1,93 Frankrike Prisca Duvernay (FRA) 1,83
Stavsprang Storbritannia Holly Bradshaw (GBR) 5,75 USA Katie Nageotte (USA) 5,68 Frankrike Ninon Guillon-Romarin (FRA) 5,68
Lengdehopp Storbritannia Lorraine Ugen (GBR) 6,86 USA Quanesha Burks (USA) 6,48 Jamaica Tissanna Hickling (JAM) 6,47
Tresteg Jamaica Shanieka Ricketts (JAM) 14,61 USA Keturah Orji (USA) 14,60 Polen Anna Jagaciak-Michalska (POL) 14,08
Kulestøt Kina Gong Lijiao (CHN) 19,90 Polen Paulina Guba (POL) 19,29 USA Maggie Ewan (USA) 18,23
Diskos Tyskland Claudine Vita (GER) 62,92 Kina Su Xinyue (CHN) 62,62 USA Valarie Allman (USA) 61,10
Slegge Polen Anita Włodarczyk (POL) 78,74 Storbritannia Sophie Hitchon (GBR) 73,48 Frankrike Alexandra Tavernier (FRA) 73,38
Spydkast Sør-Afrika Sunette Viljoen (RSA) 61,69 USA Kara Winger (USA) 60,75 Kina Lü Huihui (CHN) 60,40

Detaljerte resultater[rediger | rediger kilde]

Menn[rediger | rediger kilde]

100 meter[rediger | rediger kilde]

15. juli

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Noter Poeng
1 2 Tyquendo Tracey JamaicaJamaica Jamaica 10,03 PB 8
2 5 Kendal Williams USAUSA USA 10,05 7
3 1 Simon Magakwe Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 10,11 6
4 7 Ojie Edoburun StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 10,22 5
5 3 Xu Zhouzheng KinaKina Kina 10,32 4
6 4 Marvin Rene FrankrikeFrankrike Frankrike 10,35 3
7 6 Lucas Jakubczyk Tyskland Tyskland 10,38 2
8 8 Remigiusz Olszewski PolenPolen Polen 10,42 1

200 meter[rediger | rediger kilde]

14. juli

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Noter Poeng
1 6 Xie Zhenye KinaKina Kina 20,25 8
2 2 Luxolo Adams Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 20,45 7
3 5 Ameer Webb USAUSA USA 20,51 6
4 8 Jahnoy Thompson JamaicaJamaica Jamaica 20,84 5
5 3 Mickaël-Méba Zeze FrankrikeFrankrike Frankrike 20,92 4
6 1 Delano Williams StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 20,97 3
7 4 Karol Zalewski PolenPolen Polen 21,14 2
8 7 Michael Bryan Tyskland Tyskland 21,45 1

400 meter[rediger | rediger kilde]

15. juli

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Noter Poeng
1 5 Paul Dedewo USAUSA USA 44,48 PB 8
2 6 Derick Mokaleng Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 45,48 7
3 4 Ludvy Vaillant FrankrikeFrankrike Frankrike 45,64 6
4 3 Rabah Yousif StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 45,88 5
5 7 Rusheen McDonald JamaicaJamaica Jamaica 45,98 4
6 2 Jakub Krzewina PolenPolen Polen 46,89 3
7 8 Marvin Schlegel Tyskland Tyskland 47,35 2
  • Kina trakk seg fra denne øvelsen, og fikk 0 poeng.

800 meter[rediger | rediger kilde]

14. juli

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Noter Poeng
1 6 Clayton Murphy USAUSA USA 1:46,52 8
2 2 Adam Kszczot PolenPolen Polen 1:46,98 7
3 7 Elliot Giles StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 1:47,40 6
4 4 Gabriel Tual FrankrikeFrankrike Frankrike 1:47,44 5
5 3 Benedikt Huber Tyskland Tyskland 1:48,52 4
6 1 Rynardt van Rensburg Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 1:49,14 3
7 8 Jauvaney James JamaicaJamaica Jamaica 1:51,44 2
8 5 Ma Junyi KinaKina Kina 1:53,57 1

1500 meter[rediger | rediger kilde]

15. juli

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Noter Poeng
1 1 Marcin Lewandowski PolenPolen Polen 3:52,88 8
2 2 Timo Benitz Tyskland Tyskland 3:53,11 7
3 3 Neil Gourley StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 3:53,24 6
4 4 Izaic Yorks USAUSA USA 3:53,50 5
5 6 Jerry Motsau Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 3:55,00 4
6 8 Simon Denissel FrankrikeFrankrike Frankrike 3:55,35 3
7 5 Wang Shaojie KinaKina Kina 3:58,60 2
8 7 Kemoy Campbell JamaicaJamaica Jamaica 4:01,06 1

110 meter hekk[rediger | rediger kilde]

14. juli

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Noter Poeng
1 3 Pascal Martinot-Lagarde FrankrikeFrankrike Frankrike 13,22 SB 8
2 6 Ronald Levy JamaicaJamaica Jamaica 13,30 7
3 8 Devon Allen USAUSA USA 13,36 6
4 1 Antonio Alkana Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 13,38 5
5 7 Xie Wenjun KinaKina Kina 13,54 4
6 5 Damian Czykier PolenPolen Polen 13,56 3
7 4 Martin Vogel Tyskland Tyskland 14,08 SB 2
2 Andrew Pozzi StorbritanniaStorbritannia Storbritannia DNF 0

400 meter hekk[rediger | rediger kilde]

15. juli

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Noter Poeng
1 2 Kenny Selmon USAUSA USA 48,97 8
2 5 Patryk Dobek PolenPolen Polen 49,02 7
3 6 Dai Greene StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 49,48 6
4 8 Annsert Whyte JamaicaJamaica Jamaica 49,80 5
5 7 Victor Coroller FrankrikeFrankrike Frankrike 49,96 4
6 4 Joshua Abuaku Tyskland Tyskland 50,78 PB 3
7 3 Lindsay Hanekom Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 54,28 2
  • Kina trakk seg fra denne øvelsen, og fikk 0 poeng.

4 x 100 meter stafett[rediger | rediger kilde]

14. juli

Plass Lane Names Nasjonalitet Tid Noter Poeng
1 8 Jeff Demps
Kendal Williams
Obi Igbokwe
Cameron Burrell
USAUSA USA 38,42 8
2 2 Javoy Tucker
Nesta Carter
Kenroy Anderson
Tyquendo Tracey
JamaicaJamaica Jamaica 38,52 7
3 5 Antonio Alkana
Simon Magakwe
Roscoe Engel
Luxolo Adams
Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 38,53 6
4 3 Michael Bryan
Patrick Domogala
Roy Schmidt
Aleixo-Platini Menga
Tyskland Tyskland 38,56 SB 5
5 6 Mickaël-Méba Zeze
Marvin Rene
Stuart Dutamby
Mouhamadou Fall
FrankrikeFrankrike Frankrike 38,61 SB 4
6 7 Xu Haiyang
Liang Jinsheng
Bie Ge
Xu Zhouzheng
KinaKina Kina 38,87 3
7 1 Krzysztof Grześkowiak
Remigiusz Olszewski
Dominik Kopeć
Przemysław Słowikowski
PolenPolen Polen 38,91 SB 2
8 4 Reuben Arthur
Sam Gordon
Andy Robertson
Confidence Lawson
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 38,97 1

4 x 400 meter stafett[rediger | rediger kilde]

15. juli

Plass Lane Names Nasjonalitet Tid Noter Point
1 4 Nathan Strother
Obi Igbokwe
Paul Dedewo
Kahmari Montgomery
USAUSA USA 2:59,78 SB 8
2 5 Dariusz Kowaluk
Rafał Omelko
Mateusz Rzeźniczak
Karol Zalewski
PolenPolen Polen 3:02,80 7
3 7 Johannes Trefz
Torben Junker
Fabian Dammermann
Patrick Schneider
Tyskland Tyskland 3:03,16 6
4 6 Rusheen McDonald
Ivan Henry
Steven Gayle
Devaughn Baker
JamaicaJamaica Jamaica 3:04,96 5
8 Mame-Ibra Anne
Mamoudou-Elimane Hanne
Patrice Maurice
Thomas Jordier
FrankrikeFrankrike Frankrike DQ R170.19[6] 0
3 Thapelo Phora
Pieter Conradie
Zakhitine Nene
Derrick Mokaleng
Sør-Afrika Sør-Afrika DQ R170.19[6] 0
2 Cameron Chalmers
Dwayne Cowan
Martyn Rooney
Owen Smith
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia DNS [7] 0
  • Kina trakk seg fra denne øvelsen, og fikk 0 poeng.

Høydehopp[rediger | rediger kilde]

14. juli

Plass Navn Nasjonalitet 2,00 2,05 2,10 2,15 2,18 2,21 2,24 2,27 2,30 2,34 Resultat Noter Poeng
1 Jeron Robinson USAUSA USA o o o o o xxx 2,30 8
2 Wang Yu KinaKina Kina o o xxo xo xxx 2,27 7
3 Tobias Potye Tyskland Tyskland xo xo xo xo xo xxx 2,24 6
4 Chris Moleya Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika o o xo o xxx 2,21 5
5 Chris Baker StorbritanniaStorbritannia Storbritannia o o o xo xxo xxx 2,21 4
6 Sylwester Bednarek PolenPolen Polen xo o o xxx 2,18 3
7 Quentin Aboukir FrankrikeFrankrike Frankrike xo o o xxx 2,10 2
Clayton Brown JamaicaJamaica Jamaica DNS 0

Stavsprang[rediger | rediger kilde]

15. juli

Plass Navn Nasjonalitet 5,00 5,20 5,35 5,50 5,65 5,75 5,83 6,05 Resultat Noter Poeng
1 Sam Kendricks USAUSA USA - - o o o o o xxx 5,83 8
2 Raphael Holzdeppe Tyskland Tyskland - - - xo o xo xxx 5,75 7
3 Axel Chapelle FrankrikeFrankrike Frankrike - - o o o xx- x 5,65 6
4 Charlie Myers StorbritanniaStorbritannia Storbritannia - o o o xxx 5,50 5
5 Piotr Lisek PolenPolen Polen - - xo xxo xx- x 5,50 4
6 Xue Changrui KinaKina Kina - xo o xxx 5,35 3
Cameron Walker-Shepherd JamaicaJamaica Jamaica xxx NM 0
Valco van Wyk Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika DNS 0

Long jump[rediger | rediger kilde]

15. juli

Plass Navn Nasjonalitet #1 #2 #3 #4 Mark Noter Poeng
1 Luvo Manyonga Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 8,51 8,48 8,50 8,50 8,51 8
2 Zack Bazile USAUSA USA 7,84 x 8,09 8,30 8,30 7
3 Raomne Bailey JamaicaJamaica Jamaica 8,13 7,86 x x 8,13 SB 6
4 Tomasz Jaszczuk PolenPolen Polen 7,85 7,92 7,95 8,05 8,05 SB 5
5 Huang Changzhou KinaKina Kina 7,96 x 8,01 x 8,01 4
6 Julian Howard Tyskland Tyskland 7,71 7,61 x 7,76 7,76 3
7 Yann Randrianasolo FrankrikeFrankrike Frankrike 7,68 7,63 x 7,50 7,68 2
8 Dan Bramble StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 7,46 7,64 x x 7,64 1

Tresteg[rediger | rediger kilde]

14. juli

Plass Navn Nasjonalitet #1 #2 #3 #4 Mark Noter Poeng
1 Karol Hoffmann PolenPolen Polen 16,45 16,74 x x 16,74 SB 8
2 Donald Scott USAUSA USA 15,71 16,51 16,41 16,73 16,73 7
3 Kevin Luron FrankrikeFrankrike Frankrike 16,55 16,67 x 16,08 16,67 6
4 Godfrey Mokoena Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 16,44 14,79 15,42 15,93 16,44 5
5 Jordan Scott JamaicaJamaica Jamaica x x 16,31 x 16,31 4
6 Nathan Douglas StorbritanniaStorbritannia Storbritannia x 16,12 x 16,24 16,24 3
7 Benjamin Bauer Tyskland Tyskland 15,49 x 14,12 15,43 15,49 2
8 Dong Bin KinaKina Kina x x x 15,40 15,40 1

Kulestøt[rediger | rediger kilde]

14. juli

Plass Navn Nasjonalitet #1 #2 #3 #4 Resultat Noter Poeng
1 Michał Haratyk PolenPolen Polen 21,39 21,77 21,95 21,57 21,95 8
2 Darrell Hill USAUSA USA 20,67 21,03 21,43 x 21,43 7
3 O'Dayne Richards JamaicaJamaica Jamaica 19,93 20,05 x x 20,05 6
4 Orazio Cremona Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 19,58 x 19,97 19,57 19,97 5
5 Federic Dagee FrankrikeFrankrike Frankrike x x 18,98 19,62 19,62 4
6 Simon Bayer Tyskland Tyskland 19,38 x x 19,43 19,43 3
7 Scott Lincoln StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 18,65 19,15 x 19,24 19,24 SB 2
  • Kina trakk seg fra denne øvelsen, og fikk 0 poeng.

Discus throw[rediger | rediger kilde]

14. juli

Plass Navn Nasjonalitet #1 #2 #3 #4 Mark Noter Poeng
1 Fedrick Dacres JamaicaJamaica Jamaica 64,00 65,32 x x 65,32 8
2 Victor Hogan Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 63,73 63,42 61,67 x 63,73 7
3 Lolassonn Djouhan FrankrikeFrankrike Frankrike 62,56 63,48 x 61,89 63,48 6
4 Daniel Jasinski Tyskland Tyskland 59,80 60,31 63,17 61,59 63,17 5
5 Reggie Jager USAUSA USA 60,24 63,15 x 62,61 63,15 4
6 Piotr Małachowski PolenPolen Polen 62,80 62,40 62,97 x 62,97 3
7 Brett Morse StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 56,52 57,49 59,72 58,77 59,72 SB 2
  • Kina trakk seg fra denne øvelsen, og fikk 0 poeng.

Sleggekast[rediger | rediger kilde]

15. juli

Plass Navn Nasjonalitet #1 #2 #3 #4 Resultat Noter Poeng
1 Wojciech Nowicki PolenPolen Polen 77,94 x x x 77,94 8
2 Nick Miller StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 73,43 x 76,14 x 76,14 7
3 Quentin Bigot FrankrikeFrankrike Frankrike 72,30 73,52 74,69 74,98 74,98 6
4 Rudy Winkler USAUSA USA 69,62 71,72 71,61 70,68 71,72 5
5 Johannes Bichler Tyskland Tyskland 66,01 68,94 69,82 67,81 69,82 4
6 Tshepang Makhethe Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika x x 63,40 67,23 67,23 3
7 Cannigia Raynor JamaicaJamaica Jamaica 54,61 65,60 66,20 x 66,20 SB 2
  • Kina trakk seg fra denne øvelsen, og fikk 0 poeng.

Spydkast[rediger | rediger kilde]

15. juli

Plass Navn Nasjonalitet #1 #2 #3 #4 Mark Noter Poeng
1 Julian Weber Tyskland Tyskland 82,80 78,77 73,45 74,32 82,80 8
2 Marcin Krukowski PolenPolen Polen 78,56 80,23 78,78 80,25 80,25 7
3 Curtis Thompson USAUSA USA 75,47 73,83 68,90 69,81 75,47 6
4 Johan Grobler Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 74,26 74,22 73,45 x 74,26 5
5 James Whiteaker StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 65,49 73,90 72,08 66,79 73,90 SB 4
6 Orlando Thomas JamaicaJamaica Jamaica 67,44 69,73 67,89 70,60 70,60 SB 3
7 Jérémy Nicollin FrankrikeFrankrike Frankrike 64,45 63,69 x 65,93 65,93 2
  • Kina trakk seg fra denne øvelsen, og fikk 0 poeng.

Kvinner[rediger | rediger kilde]

100 meter[rediger | rediger kilde]

14. juli

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Noter Poeng
1 3 Ashley Henderson USAUSA USA 11,07 8
2 2 Elaine Thompson JamaicaJamaica Jamaica 11,09 7
3 7 Carina Horn Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 11,21 6
4 4 Bianca Williams StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 11,25 5
5 8 Ewa Swoboda PolenPolen Polen 11,28 4
6 5 Orlann Ombissa-Dzangue FrankrikeFrankrike Frankrike 11,28 3
7 6 Wei Yongli KinaKina Kina 11,32 2
8 1 Lisa-Marie Kwayie Tyskland Tyskland 11,46 1

200 meter[rediger | rediger kilde]

15. juli

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Noter Poeng
1 7 Shericka Jackson JamaicaJamaica Jamaica 22,35 8
2 6 Jenna Prandini USAUSA USA 22,45 7
3 3 Beth Dobbin StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 22,95 6
4 8 Jessica-Bianca Wessoly Tyskland Tyskland 23,19 5
5 4 Anna Kiełbasińska PolenPolen Polen 23,25 SB 4
6 1 Justine Palframan Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 23,39 3
7 5 Jennifer Galais FrankrikeFrankrike Frankrike 23,52 2
8 2 Huang Guifen KinaKina Kina 23,76 1

400 meter[rediger | rediger kilde]

14. juli

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Noter Poeng
1 8 Stephenie Ann McPherson JamaicaJamaica Jamaica 50,98 8
2 7 Floria Guei FrankrikeFrankrike Frankrike 51,84 7
3 3 Justyna Święty-Ersetic PolenPolen Polen 51,89 6
4 5 Anyika Onuora StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 52,03 5
5 6 Courtney Okolo USAUSA USA 52,09 4
6 4 Justine Palframan Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 52,36 3
7 2 Lena Naumann Tyskland Tyskland 53,73 2
  • Kina trakk seg fra denne øvelsen, og fikk 0 poeng.

800 meter[rediger | rediger kilde]

15. juli

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Noter Poeng
1 5 Raevyn Rogers USAUSA USA 2:00,20 8
2 7 Adelle Tracey StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 2:01,05 7
3 3 Simoya Campbell JamaicaJamaica Jamaica 2:01,59 6
4 6 Christina Hering Tyskland Tyskland 2:01,86 5
5 4 Anna Sabat PolenPolen Polen 2:02,93 4
6 2 Leila Boufaarirane FrankrikeFrankrike Frankrike 2:06,06 3
7 8 Gena Löfstrand Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 2:10,42 2
  • Kina trakk seg fra denne øvelsen, og fikk 0 poeng.

1500 meter[rediger | rediger kilde]

14. juli

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Noter Poeng
1 2 Sofia Ennaoui PolenPolen Polen 4:07,66 8
2 3 Rachel Schneider USAUSA USA 4:08,04 SB 7
3 7 Jemma Reekie StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 4:09,05 PB 6
4 4 Caterina Granz Tyskland Tyskland 4:10,04 5
5 6 Ophélie Claude-Boxberger FrankrikeFrankrike Frankrike 4:18,21 4
6 1 Carina Viljoen Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 4:29,57 3
5 Simoya Campbell JamaicaJamaica Jamaica DNS 0
  • Kina trakk seg fra denne øvelsen, og fikk 0 poeng.

100 meter hekk[rediger | rediger kilde]

15. juli

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Noter Poeng
1 4 Rikenette Steenkamp Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 12,88 8
2 1 Jeanine Williams JamaicaJamaica Jamaica 12,95 7
3 6 Queen Harrison USAUSA USA 12,99 6
4 3 Solene Ndama FrankrikeFrankrike Frankrike 13,02 PB 5
5 7 Karolina Kołeczek PolenPolen Polen 13,09 4
6 5 Nadine Hilderbrand Tyskland Tyskland 13,25 3
7 8 Megan Marrs StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 13,36 2
2 Wui Shuijiao KinaKina Kina DNS 0

400 meter hekk[rediger | rediger kilde]

14. juli

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Noter Poeng
1 3 Janieve Russell JamaicaJamaica Jamaica 55,10 8
2 4 Meghan Beesley StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 55,90 7
3 7 Aurelie Chaboudez FrankrikeFrankrike Frankrike 56,23 SB 6
4 6 Wenda Nel Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 56,36 5
5 5 Kymber Payne USAUSA USA 56,41 4
6 2 Joanna Linkiewicz PolenPolen Polen 56,83 3
7 8 Djamila Böhm Tyskland Tyskland 57,88 2
  • Kina trakk seg fra denne øvelsen, og fikk 0 poeng.

4 x 100 meter stafett[rediger | rediger kilde]

15. juli

Plass Bane Names Nasjonalitet Tid Noter Poeng
1 7 Asha Philip
Imani Lansiquot
Bianca Williams
Shannon Hylton
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 42,52 8
2 4 Shelly-Ann Fraser-Pryce
Shericka Jackson
Jonielle Smith
Tissanna Hickling
JamaicaJamaica Jamaica 42,60 7
3 1 Liang Xiaojing
Wei Yongli
Ge Manqi
Yuan Qiqi
KinaKina Kina 42,94 SB 6
4 5 Lisa Marie Kwayie
Alexandra Burghardt
Jessica-Bianca Wessolly
Jennifer Montag
Tyskland Tyskland 43,04 5
5 6 Estelle Raffai
Stella Akakpo
Jennifer Galais
Amandine Brossier
FrankrikeFrankrike Frankrike 43,34 4
6 8 Rikenette Steenkamp
Tebogo Mamatu
Tamzin Thomas
Carina Horn
Sør-Afrika Sør-Afrika 43,68 3
7 2 Kamila Ciba
Agata Forkasiewicz
Anna Kiełbasińska
Ewa Swoboda
PolenPolen Polen 43,82 2
3 Mikiah Briscoe
Aaliyah Brown
Dezerea Bryant
Ashley Henderson
USAUSA USA DNF 0

4 x 400 meter stafett[rediger | rediger kilde]

14. juli

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Noter Poeng
1 7 Brionna Thomas
Jasmine Blocker
Kiana Horton
Courtney Okolo
USAUSA USA 3:24,28 SB 8
2 3 Christine Day
Janieve Russell
Tiffany James
Stephenie Ann McPherson
JamaicaJamaica Jamaica 3:24,29 7
3 4 Elea-Mariama Diarra
Déborah Sananes
Cynthia Anaïs
Floria Gueï
FrankrikeFrankrike Frankrike 3:25,91 SB 6
4 5 Małgorzata Hołub-Kowalik
Patrycja Wyciszkiewicz
Martyna Dąbrowska
Iga Baumgart
PolenPolen Polen 3:26,17 SB 5
5 6 Zoey Clark
Amy Allcock
Finette Agyapong
Emily Diamond
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 3:26,48 SB 4
6 8 Laura Marx
Alena Gerken
Svea Köhrbrück
Nelly Schmidt
Tyskland Tyskland 3:35,15 3
7 2 Justine Palframan
Gena Löfstrand
Ariane Nel
Wenda Nel
Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 3:43,35 2
  • Kina trakk seg fra denne øvelsen, og fikk 0 poeng.

Høydehopp[rediger | rediger kilde]

15. juli

Plass Navn Nasjonalitet 1,71 1,75 1,79 1,83 1,87 1,90 1,93 1,96 1,99 2,00 Resultat Noter Poeng
1 Vashti Cunningham USAUSA USA - - o o o o xo o x- x 1,96 SB 8
2 Morgan Lake StorbritanniaStorbritannia Storbritannia - - - xo o x- xo x- xx 1,93 7
3 Prisca Duvernay FrankrikeFrankrike Frankrike o o xo xo xxx 1,83 6
4 Jossie Graumann Tyskland Tyskland o o o xxo xxx 1,83 5
5 Paulina Borys PolenPolen Polen o o xo xxx 1,79 4
6 Saniel Atkinson-Grier JamaicaJamaica Jamaica o xo xxx 1,75 3
7 Julia du Plessis Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika o xxo xxx 1,75 2
  • Kina trakk seg fra denne øvelsen, og fikk 0 poeng.

Stavsprang[rediger | rediger kilde]

14. juli

Plass Navn Nasjonalitet 3,65 4,05 4,25 4,40 4,50 4,60 4,68 4,75 4,82 Mark Noter Poeng
1 Holly Bradshaw StorbritanniaStorbritannia Storbritannia - - - - o o o o r 4,75 SB 8
2 Katie Nageotte USAUSA USA - - - - o o o xxx 4,68 7
3 Ninon Guillon-Romarin FrankrikeFrankrike Frankrike - - - o o xo xo xxx 4,68 6
4 Jacqueline Otchere Tyskland Tyskland - o xo xo xxo o xxx 4,60 PB 5
5 Li Ling KinaKina Kina - - xo o xo xo xxx 4,60 SB 4
6 Justyna Śmietanka PolenPolen Polen - o o o xxx 4,40 3
7 Sophie Cook StorbritanniaStorbritannia Storbritannia - o xxx 4,05 -
Christy Nell Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika xxx NM 0
  • Jamaica trakk seg fra denne øvelsen, og fikk 0 poeng.
  • Sophie Cook fra Storbritannia deltok, men var ikke poenggivende utøver.

Lengdehopp[rediger | rediger kilde]

14. juli

Plass Navn Nasjonalitet #1 #2 #3 #4 Resultat Noter Poeng
1 Lorraine Ugen StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 6,35 6,86 6,42 x 6,86 8
2 Quanesha Burks USAUSA USA 6,13 6,36 6,48 6,12 6,48 7
3 Tissanna Hickling JamaicaJamaica Jamaica 6,39 6,34 6,47 4,85 6,47 6
4 Lu Minjia KinaKina Kina 6,29 6,29 6,31 6,45 6,45 SB 5
5 Rougui Sow FrankrikeFrankrike Frankrike 6,35 6,28 6,14 6,25 6,35 4
6 Alexandra Wester Tyskland Tyskland x 6,00 6,30 6,28 6,30 3
7 Magdalena Żebrowska PolenPolen Polen 6,09 6,12 x 5,97 6,12 2
8 Lynique Beneke Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 6,08 x 4,92 6,10 6,10 1

Tresteg[rediger | rediger kilde]

15. juli

Plass Navn Nasjonalitet #1 #2 #3 #4 Mark Noter Poeng
1 Shanieka Ricketts JamaicaJamaica Jamaica 14,29 14,29 14,61 14,57 14,61 PB 8
2 Keturah Orji USAUSA USA 14,21 14,51 14,60 14,40 14,60 7
3 Anna Jagaciak-Michalska PolenPolen Polen 14,08 12,48 x 13,69 14,08 SB 6
4 Jeanine Assani Issouf FrankrikeFrankrike Frankrike 13,60 13,97 13,67 13,98 13,98 5
5 Jessi Maduka Tyskland Tyskland 13,95 x - 13,71 13,95 PB 4
6 Naomi Ogbeta StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 13,11 13,48 13,29 x 13,48 3
7 Patience Ntshingila Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 11,56 x x x 11,56 2
  • Kina trakk seg fra denne øvelsen, og fikk 0 poeng.

Kulestøt[rediger | rediger kilde]

15. juli

Plass Navn Nasjonalitet #1 #2 #3 #4 Mark Noter Poeng
1 Gong Lijiao KinaKina Kina 18,92 19,53 19,35 19,90 19,90 8
2 Paulina Guba PolenPolen Polen 18,30 18,60 19,29 18,82 19,29 7
3 Maggie Ewen USAUSA USA 18,23 17,64 x 17,71 18,23 6
4 Ischke Senekal Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika x 16,17 17,54 16,79 17,54 5
5 Amelia Strickler StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 17,09 17,12 x 17,09 17,12 4
6 Lloydrickia Cameron JamaicaJamaica Jamaica 16,91 16,70 16,78 16,76 16,91 3
7 Sarah Schmidt Tyskland Tyskland x 16,85 16,72 16,63 16,85 2
8 Jessica Cerival FrankrikeFrankrike Frankrike 13,99 15,60 15,63 16,00 16,00 1

Diskoskast[rediger | rediger kilde]

15. juli

Plass Navn Nasjonalitet #1 #2 #3 #4 Resultat Noter Poeng
1 Claudine Vita Tyskland Tyskland x 62,92 60,45 x 62,92 8
2 Su Xinyue KinaKina Kina 56,72 58,76 62,62 58,53 62,62 7
3 Valarie Allman USAUSA USA 61,10 54,69 59,52 58,20 61,10 6
4 Jade Lally StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 55,45 58,92 56,85 x 58,92 5
5 Daria Zabawska PolenPolen Polen 53,88 55,33 56,97 x 56,97 4
6 Melanie Pingeon FrankrikeFrankrike Frankrike 52,84 55,85 53,82 52,99 55,85 3
7 Ischke Senekal Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 55,54 54,90 x 54,30 55,54 2
Shadae Lawrence JamaicaJamaica Jamaica x x x x NM 0

Sleggekast[rediger | rediger kilde]

14. juli

Plass Navn Nasjonalitet #1 #2 #3 #4 Resultat Noter Poeng
1 Anita Włodarczyk PolenPolen Polen 72,78 75,77 78,74 76,61 78,74 WL 8
2 Sophie Hitchon StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 71,96 73,48 x x 73,48 SB 7
3 Alexandra Tavernier FrankrikeFrankrike Frankrike 70,11 67,99 73,38 71,57 73,38 6
4 Lou Na KinaKina Kina 67,25 68,10 68,27 x 68,27 5
5 Kathrin Klaas Tyskland Tyskland x 64,52 63,57 66,61 66,61 4
6 Deanna Price USAUSA USA x 64,82 x x 64,82 3
7 Margo Chene Pretorius Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 58,78 x 56,07 59,14 59,14 PB 2
8 Nyoka Clunis JamaicaJamaica Jamaica 53,16 54,99 56,36 x 56,36 1

Spydkast[rediger | rediger kilde]

14. juli

Plass Navn Nasjonalitet #1 #2 #3 #4 Resultat Noter Poeng
1 Sunette Viljoen Sør-AfrikaSør-Afrika Sør-Afrika 58,24 60,12 59,75 61,69 61,69 8
2 Kara Winger USAUSA USA 60,75 60,07 x 58,73 60,75 7
3 Lyu Huihui KinaKina Kina 59,82 x 60,40 59,63 60,40 6
4 Katharina Molitor Tyskland Tyskland 58,03 56,05 x x 58,03 5
5 Alexie Alais FrankrikeFrankrike Frankrike 51,85 53,36 x 50,61 53,36 4
6 Laura Whittingham StorbritanniaStorbritannia Storbritannia 49,60 49,70 51,74 51,21 51,74 3
7 Marcelina Witek PolenPolen Polen 50,07 x x x 50,07 2
8 Kateema Riettie JamaicaJamaica Jamaica 47,21 43,74 x 44,10 47,21 1

Referanser[rediger | rediger kilde]

  1. ^ BBC Sport - Athletics World Cup: Eight nations to compete at London Stadium, besøkt 25. september 2018.
  2. ^ Athletics World Cup - The Platinum Trophy, besøkt 25. september 2018.
  3. ^ Track & Field - Five wins put Team USATF in lead at Athletics World Cup[død lenke], besøkt 25. september 2018.
  4. ^ Timetable. 
  5. ^ Results. 
  6. ^ a b Feil veksling
  7. ^ Cameron Chalmers skadet seg under oppvarmingen.

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]