Verdenscupen i bueskyting 2019

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

Verdenscupen i bueskyting 2019 ble organisert av World Archery Federation og begynte 22. april i Medellín og ble avsluttet i september i Moskva.[1]

Kalender[rediger | rediger kilde]

Dato Sted Ref
22. - 28. april Colombia Medellín [2]
6. - 12. mai Kina Shanghai [3]
20. - 26. mai Tyrkia Antalya [4]
1. - 7. juli Tyskland Berlin
6. - 7. september Russland Moskva

Resultater[rediger | rediger kilde]

Recurve[rediger | rediger kilde]

Menn individuelt[rediger | rediger kilde]

Nr. Sted Gullmedalje Sølvmedalje Bronsemedalje
1 Colombia Medellín USA Brady Ellison (USA) Sør-Korea Lee Woo-seok (KOR) Sør-Korea Kim Woo-jin (KOR)
2 Kina Shanghai Sør-Korea Lee Woo-seok (KOR) Sør-Korea Kim Woo-jin (KOR) USA Brady Ellison (USA)
3 Tyrkia Antalya USA Brady Ellison (USA) Nederland Steve Wijler (NED) Tyrkia Mete Gazoz (TUR)
4 Tyskland Berlin Tyrkia Mete Gazoz (TUR) Sør-Korea Bae Jae-hyeon (KOR) Italia Mauro Nespoli (ITA)
Verdenscupfinale
5 Russland Moskva USA Brady Ellison (USA) Italia Mauro Nespoli (ITA) Nederland Sjef van den Berg (NED)

Menn lag[rediger | rediger kilde]

Nr. Sted Gullmedalje Sølvmedalje Bronsemedalje
1 Colombia Medellín Sør-Korea Sør-Korea (KOR)
Kim Woo-jin
Lee Seung-yun
Lee Woo-seok
Australia Australia (AUS)
David Barnes
Ryan Tyack
Taylor Worth
Nederland Nederland (NED)
Sjef van den Berg
Rick van der Ven
Steve Wijler
2 Kina Shanghai Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei (TPE)
Deng Yu-cheng
Tang Chih-chun
Wei Chun-heng
Tyrkia Tyrkia (TUR)
Samet Ak
Fatih Bozlar
Mete Gazoz
Sør-Korea Sør-Korea (KOR)
Kim Woo-jin
Lee Seung-yun
Lee Woo-seok
3 Tyrkia Antalya Kina Kina (CHN)
Ding Yiliang
Feng Hao
Wei Shaoxuan
Italia Italia (ITA)
Marco Galiazzo
Mauro Nespoli
David Pasqualucci
USA USA (USA)
Brady Ellison
Thomas Stanwood
Jack Williams
4 Tyskland Berlin Tyrkia Tyrkia (TUR)
Samet Ak
Ali Aydın
Mete Gazoz
Ukraina Ukraina (UKR)
Oleksii Hunbin
Heorhiy Ivanytskyy
Sergii Makarevych
USA USA (USA)
Brady Ellison
Matthew Requa
Jack Williams

Kvinner individuelt[rediger | rediger kilde]

Nr. Sted Gullmedalje Sølvmedalje Bronsemedalje
1 Colombia Medellín Sør-Korea Kang Chae-young (KOR) Frankrike Mélanie Gaubil (FRA) Japan Tomomi Sugimoto (JPN)
2 Kina Shanghai Sør-Korea Kang Chae-young (KOR) Japan Tomomi Sugimoto (JPN) Kinesisk Taipei Tan Ya-ting (TPE)
3 Tyrkia Antalya Kina Zheng Yichai (CHN) Russland Sayana Tsyrempilova (RUS) Kinesisk Taipei Tan Ya-ting (TPE)
4 Tyskland Berlin Sør-Korea An San (KOR) Sør-Korea Jeon Ina (KOR) Kinesisk Taipei Tan Ya-ting (TPE)
Verdenscupfinale
5 Russland Moskva Sør-Korea Kang Chae-young (KOR) Kinesisk Taipei Tan Ya-ting (TPE) Kina Zheng Yichai (CHN)

Kvinner lag[rediger | rediger kilde]

Nr. Sted Gullmedalje Sølvmedalje Bronsemedalje
1 Colombia Medellín Sør-Korea Sør-Korea (KOR)
Chang Hye-jin
Choi Mi-sun
Kang Chae-young
Italia Italia (ITA)
Tatiana Andreoli
Lucilla Boari
Vanessa Landi
Frankrike Frankrike (FRA)
Audrey Adiceom
Lisa Barbelin
Mélanie Gaubil
2 Kina Shanghai Sør-Korea Sør-Korea (KOR)
Chang Hye-jin
Choi Mi-sun
Kang Chae-young
Kina Kina (CHN)
Xiaoqing Long
Meng Fanxu
Zheng Yichai
Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei (TPE)
Lei Chien-ying
Peng Chia-mao
Tan Ya-ting
3 Tyrkia Antalya Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei (TPE)
Lei Chien-ying
Peng Chia-mao
Tan Ya-ting
Mexico Mexico (MEX)
Mariana Avitia
Aída Román
Alejandra Valencia
Russland Russland (RUS)
Elena Osipova
Inna Stepanova
Sayana Tsyrempilova
4 Tyskland Berlin Italia Italia (ITA)
Tanya Giaccheri
Chiara Rebagliati
Elena Tonetta
Tyskland Tyskland (GER)
Michelle Kroppen
Elena Richter
Lisa Unruh
Sør-Korea Sør-Korea (KOR)
An San
Jeon Ina
Jung Dasomi

Mikslag[rediger | rediger kilde]

Nr. Sted Gullmedalje Sølvmedalje Bronsemedalje
1 Colombia Medellín Sør-Korea Sør-Korea (KOR)
Kim Woo-jin
Kang Chae-young
USA USA (USA)
Brady Ellison
Casey Kaufhold
Kina Kina (CHN)
Wang Wenxuan
Lan Lu
2 Kina Shanghai Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei (TPE)
Tang Chih-chun
Tan Ya-ting
Tyrkia Tyrkia (TUR)
Mete Gazoz
Yasemin Anagöz
Sør-Korea Sør-Korea (KOR)
Lee Woo-seok
Choi Mi-sun
3 Tyrkia Antalya Spania Spania (ESP)
Miguel Alvariño
Elia Canales
Russland Russland (RUS)
Erdem Irdyneev
Elena Osipova
Tyrkia Tyrkia (TUR)
Mete Gazoz
Yasemin Anagöz
4 Tyskland Berlin New Zealand New Zealand (NZL)
Peter Emanuel
Sarah Fuller
Sri Lanka Sri Lanka (SRI)
De Silva Sajeev
Mehak Sangani
Sør-Korea Sør-Korea (KOR)
Oh Jin-hyek
An San
Verdenscupfinale
5 Russland Moskva Sør-Korea Sør-Korea (KOR)
Kim Woo-jin
Kang Chae-young
Russland Russland (RUS)
Erdem Irdyneev
Elena Osipova
ikke utdelt

Compound[rediger | rediger kilde]

Menn individuelt[rediger | rediger kilde]

Nr. Sted Gullmedalje Sølvmedalje Bronsemedalje
1 Colombia Medellín Nederland Mike Schloesser (NED) USA Braden Gellenthien (USA) Frankrike Jean-Philippe Boulch (FRA)
2 Kina Shanghai USA Braden Gellenthien (USA) Belgia Brend Frederickx (BEL) El Salvador Roberto Hernández (ESA)
3 Tyrkia Antalya USA James Lutz (USA) USA Kris Schaff (USA) Nederland Mike Schloesser (NED)
4 Tyskland Berlin Tyrkia Evren Çağıran (TUR) Nederland Mike Schloesser (NED) USA Kris Schaff (USA)
Verdenscupfinale
5 Russland Moskva Nederland Mike Schloesser (NED) USA Braden Gellenthien (USA) Colombia Daniel Muñoz (COL)

Menn lag[rediger | rediger kilde]

Nr. Sted Gullmedalje Sølvmedalje Bronsemedalje
1 Colombia Medellín Italia Italia (ITA)
Viviano Mior
Sergio Pagni
Federico Pagnoni
Frankrike Frankrike (FRA)
Jean-Philippe Boulch
Pierre-Julien Deloche
Sébastien Peineau
Nederland Nederland (NED)
Peter Elzinga
Sil Pater
Mike Schloesser
2 Kina Shanghai USA USA (USA)
Braden Gellenthien
Kris Schaff
Matt Sullivan
Sør-Korea Sør-Korea (KOR)
Choi Yong-hee
Kim Jong-ho
Yang Jae-won
Kina Kina (CHN)
Sun Yingjie
Wang Yue
Xue Zheng
3 Tyrkia Antalya Danmark Danmark (DEN)
Martin Damsbo
Stephan Hansen
Mads Knudsen
Tyrkia Tyrkia (TUR)
Süleyman Araz
Evren Çağıran
Muhammed Yetim
India India (IND)
Rajat Chauhan
Aman Saini
Abhishek Verma
4 Tyskland Berlin Frankrike Frankrike (FRA)
Jean-Philippe Boulch
Pierre-Julien Deloche
Sébastien Peineau
Danmark Danmark (DEN)
Martin Damsbo
Stephan Hansen
Mads Knudsen
USA USA (USA)
Braden Gellenthien
Kris Schaff
Matt Sullivan

Kvinner individuelt[rediger | rediger kilde]

Nr. Sted Gullmedalje Sølvmedalje Bronsemedalje
1 Colombia Medellín Colombia Sara López (COL) Nederland Jody Vermeulen (NED) USA Alexis Ruiz (USA)
2 Kina Shanghai Sør-Korea So Chae-won (KOR) USA Sophia Strachan (USA) USA Alexis Ruiz (USA)
3 Tyrkia Antalya Sør-Afrika Danelle Wentzel (RSA) USA Alexis Ruiz (USA) Kinesisk Taipei Huang I-jou (TPE)
4 Tyskland Berlin USA Alexis Ruiz (USA) Frankrike Sophie Dodemont (FRA) Colombia Sara López (COL)
Verdenscupfinale
5 Russland Moskva Colombia Sara López (COL) Russland Natalia Avdeeva (RUS) Frankrike Sophie Dodemont (FRA)

Kvinner lag[rediger | rediger kilde]

Nr. Sted Gullmedalje Sølvmedalje Bronsemedalje
1 Colombia Medellín Colombia Colombia (COL)
Sara López
Alexandra Sandino Borrais
Alejandra Usquiano
USA USA (USA)
Alexis Ruiz
Sophia Strachan
Jamie Van Natta
Italia Italia (ITA)
Anastasia Anastasio
Sara Ret
Marcella Tonioli
2 Kina Shanghai USA USA (USA)
Alexis Ruiz
Sophia Strachan
Jamie Van Natta
Sør-Korea Sør-Korea (KOR)
Choi Bo-min
Kim Yun-hee
So Chae-won
Tyrkia Tyrkia (TUR)
Yeşim Bostan
Gizem Elmaağaçlı
İpek Tomruk
3 Tyrkia Antalya USA USA (USA)
Cassidy Cox
Paige Pearce
Alexis Ruiz
Russland Russland (RUS)
Natalia Avdeeva
Viktoria Balzhanova
Alexandra Savenkova
Storbritannia Storbritannia (GBR)
Layla Annison
Ella Gibson
Lucy Mason
4 Tyskland Berlin Tyrkia Tyrkia (TUR)
Yeşim Bostan
Gizem Elmaağaçlı
İpek Tomruk
Storbritannia Storbritannia (GBR)
Susan Corless
Ella Gibson
Sarah Moon
USA USA (USA)
Cassidy Cox
Alexis Ruiz
Sophia Strachan

Mikslag[rediger | rediger kilde]

Nr. Sted Gullmedalje Sølvmedalje Bronsemedalje
1 Colombia Medellín USA USA (USA)
Matt Sullivan
Alexis Ruiz
Frankrike Frankrike (FRA)
Pierre-Julien Deloche
Sophie Dodemont
Colombia Colombia (COL)
Singh Mejia Jagdeep Teji
Sara López
2 Kina Shanghai USA USA (USA)
Matt Sullivan
Alexis Ruiz
Belgia Belgia (BEL)
Brend Frederickx
Sarah Prieels
Iran Iran (IRI)
Mohammad Saleh Palizban
Vida Halimian
3 Tyrkia Antalya Sør-Afrika Sør-Afrika (RSA)
Reuben Brent-Meek
Jeanine van Kradenburg
Danmark Danmark (DEN)
Stephan Hansen
Tanja Jensen
Tyrkia Tyrkia (TUR)
Muhammed Yetim
Yeşim Bostan
4 Tyskland Berlin Storbritannia Storbritannia (GBR)
James Mason
Ella Gibson
Slovenia Slovenia (SLO)
Staš Modic
Toja Ellison
Russland Russland (RUS)
Alexander Dambaev
Viktoria Balzhanova
Verdenscupfinale
5 Russland Moskva USA USA (USA)
Braden Gellenthien
Alexis Ruiz
Russland Russland (RUS)
Pavel Krylov
Elizaveta Knyazeva
ikke utdelt

Referanser[rediger | rediger kilde]